Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 17:30   #7821
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
idemo opet ali ovaj puta sporije:
Dam 100 eura za čitač, nije problem ako postoji neki dobar za te novce a da je bolji od Kindla onda bi uzeo toga koji nije Kindl
ne treba mi hrpa memorije, pristup na internet, mp3 player i slični kurcipalci, želim samo čitati knjige u epub formatu
Nemaš što razmišljati, PW3 kada bude na akciji na amazon.de (a bude svakih 2 mjeseca) za 80 ili 100 eura i pošalješ si preko mailboxde kući za cca još 12-13 eura. I miran si godinama. Među e čitačima nema velike konkurencije, Amazon, Kobo i eventualno Onyx boox, a cijene su podjednake. Nekog Kineza ne bi uzeo ni da mi se pokloni, za razliku od mobitela poput Xiaomi ili OnePlus koji su i više nego ok.
Ako se nećeš zafrkavati s dostavom vidio sam danas reklamu za PW3, mislim u Instar za 999 kn.

Što se tiče usporedbe s cijenom tableta, ja bi radije dao i 2000 kn za Kindle pa si uzeo jeftiniji tablet nego obrnuto, jer mislim da Kindle vrijedi svojih novaca, a po cijeni od 80 (pa i 100) EUR-a je jednostavno deplasirano pričati o skupoći i jeftinijoj alternativi.

S tim da Kindle ne čita epub već azw3 ili mobi, ali ako imaš epub napraviš za par sekundi mobi preko Calibrea.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
QuarkTheFerengi is offline  
Old 19.02.2018., 20:10   #7822
Koristite li mozda convertere na androidu? Ja sam probao pdf to mobi na ebook converter i cini mi se da je ok proslo.
lenda is offline  
Old 20.02.2018., 09:00   #7823
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Koristite li mozda convertere na androidu? Ja sam probao pdf to mobi na ebook converter i cini mi se da je ok proslo.
Kod mase forumaša vidim tu orijentiranost na pdf, ali ne kužim zašto?

Umjesto da nabavljaš pdf, nabavi epub ili mobi i kraj priče.

Jednako ih je lako/teško nabaviti.

Govorim dakako o knjigama, za tehničke priručnike i ostale stvari puno je bolje koristiti tablet.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.02.2018., 09:44   #7824
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Koristite li mozda convertere na androidu? Ja sam probao pdf to mobi na ebook converter i cini mi se da je ok proslo.
ne jer su to sve zastarjele verzije Calibrea čija je svježa PC verzija besplatna i lako dostupna
krbo is offline  
Old 20.02.2018., 11:00   #7825
Kindle ima i cloud pa mozes gore spremiti knjige a ne na uređaju

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 20.02.2018., 13:12   #7826
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
idemo opet ali ovaj puta sporije:
Dam 100 eura za čitač, nije problem ako postoji neki dobar za te novce a da je bolji od Kindla onda bi uzeo toga koji nije Kindl
ne treba mi hrpa memorije, pristup na internet, mp3 player i slični kurcipalci, želim samo čitati knjige u epub formatu
Nažalost nema ga. Shvaćam što želite reći ali nema. SVe ono što je i eventualno postojalo, ispostavilo po iskustvima da je za niš. 100 eura koliko kindle PW bi te došao imas uređaj koji je pri vrhu u svojoj klasi i stvarno je super. ja sam probala i nook i sve varijante i na kraju sam ostala vjerna kindleu.

svjetlo je nezaobilazno, vjeruj. i ne trosi bateriju. 1 mjesecno punjenje i bez brige si.

znam d abi volio naci nesto jednako dobro a malo jeftinije pa za neko vrijeme opet ali jednostavno cini mi se da nema te opcije.

s kindleom neces pogrijesiti za 100 eura ni sekunde
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 20.02.2018., 15:11   #7827
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Kindle ima i cloud pa mozes gore spremiti knjige a ne na uređaju

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Kako saljes na cloud? Na kindle email?
Tek sam ga dobio pa ne znam, koje sve mogucnosti ima.
lenda is offline  
Old 20.02.2018., 15:17   #7828
Koliko znam, ne postoje kineske kopije ili jeftine no-name verzije e-book čitača u smislu u kojem postoje kopije ili malo poznate marke mobilnih telefona ili tablet uređaja. Uz pomenuti Amazon, Kobo i Onyx, dodao bih Tolino i Pocketbook. To su sve ozbiljne firme sa manje-više ujednačenom ponudom u smislu tehnologije i cijena. Finese su u dizajnu, softveru, ponudi knjiga iz sopstvenih knjižara, uvezivanju sa javnim bibliotekama, raspoloživom klaud prostoru koji eliminiše potrebu za velikom internom memorijom...

Paperwhite po akcijskoj cijeni od 80 EUR jeste odlična ponuda, ali po onoj redovnoj od 120 već je u društvu sa brojnim čitačima drugih marki, koje vrijedi barem malo razmotriti prije odabira. A i ti drugi se nekad nađu na akcijama.

Još ću samo malo da branim sirote čitače bez svog svjetla, jer i oni mogu da za znanto manje novaca priušte veliko uživanje u čitanju, pa i u večernjim satima, ukoliko pored fotelje ili kreveta imate to tehnološko čudo zvano stona lampa.
autsajd is offline  
Old 20.02.2018., 16:59   #7829
Quote:
autsajd kaže: Pogledaj post
Još ću samo malo da branim sirote čitače bez svog svjetla, jer i oni mogu da za znanto manje novaca priušte veliko uživanje u čitanju, pa i u večernjim satima, ukoliko pored fotelje ili kreveta imate to tehnološko čudo zvano stona lampa.
U potpunosti se slažem sa tobom. Pa uostalom i klasične knjige moramo u mraku čitati ispod lampe.

Samo da kažem da se PW može puniti jednom mesečno, ali ako se ne čita mnogo.Ako se čita tri sata dnevno svaki dan, onda će trajati 7 dana.
thexfiles is offline  
Old 20.02.2018., 17:04   #7830
slažem se . kad čitam 8-12h dnevno, onda ga punim svakih 4-5 dana. ako čitam 2-3h onda oko 10 dana traje.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 20.02.2018., 17:27   #7831
i opet je to neusporedivo trajanje baterije s onom na tabletu. probaj čitati s tableta 3 sata dnevno, pa vidi koliko često ćeš ga puniti.
i uvijek možeš ugasiti svjetlo preko dana i isključiti wifi pa se dodatno produži trajanje baterije.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 21.02.2018., 09:39   #7832
Quote:
autsajd kaže: Pogledaj post
Koliko znam, ne postoje kineske kopije ili jeftine no-name verzije e-book čitača u smislu u kojem postoje kopije ili malo poznate marke mobilnih telefona ili tablet uređaja. Uz pomenuti Amazon, Kobo i Onyx, dodao bih Tolino i Pocketbook. To su sve ozbiljne firme sa manje-više ujednačenom ponudom u smislu tehnologije i cijena. Finese su u dizajnu, softveru, ponudi knjiga iz sopstvenih knjižara, uvezivanju sa javnim bibliotekama, raspoloživom klaud prostoru koji eliminiše potrebu za velikom internom memorijom...

Paperwhite po akcijskoj cijeni od 80 EUR jeste odlična ponuda, ali po onoj redovnoj od 120 već je u društvu sa brojnim čitačima drugih marki, koje vrijedi barem malo razmotriti prije odabira. A i ti drugi se nekad nađu na akcijama.

Još ću samo malo da branim sirote čitače bez svog svjetla, jer i oni mogu da za znanto manje novaca priušte veliko uživanje u čitanju, pa i u večernjim satima, ukoliko pored fotelje ili kreveta imate to tehnološko čudo zvano stona lampa.


Ma sve stoji, ali pošto često čitam navečer, u krevetu, u autobusu i sl. volim imati to divno tehnološko čudo edisonovo u čitaču ako već mogu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 21.02.2018., 11:47   #7833
Ne znam, imam i jedan i drugi i uopće ne bih dovodila u pitanje treba li mi to osvjetljenje. Treba mi i gotovo Jednostavno olakšava čitanje u raznim svjetlosnim uvjetima. Jako je vrijedno te mini razlike u cijeni.
digiridan is offline  
Old 21.02.2018., 17:48   #7834
pročitala većinu postova na temi i odluka je pala na kindle paperwhite!
Ima li Amazon neki price alert ..dok se ja sjetim pogledat on je opet 120 eura
nety is offline  
Old 21.02.2018., 18:44   #7835
koliko ja znam, nema. jedino rješenje je lijepo si ga bookmarkati i svako jutro uz kavu provjeriti cijenu
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 21.02.2018., 18:54   #7836
Postoje web stranice i ekstenzije za browsere koje to rade.
Mephisto is online now  
Old 21.02.2018., 19:04   #7837
link?
Krkimir is offline  
Old 21.02.2018., 19:37   #7838
U google amazon price alert ili amazon price tracker (ne koristim pa ne mogu konkretno preporučiti).
Mephisto is online now  
Old 22.02.2018., 21:08   #7839
zasto ti nije dovoljno 4 gige? bas puno knjiga stane na kindle...
coconutmilk is offline  
Old 23.02.2018., 11:03   #7840
Postoji li ikakva opcija za instalaciju hrvatskog jezika u prevoditelju na kindlu?
lenda is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.