Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2005., 08:57   #21
najprije ga daj negdje u servis pa nek vide što se može. ako se može za manje od recimo 150-200 kn onda ok, ali ako ne za 400 već kupiš novi DVD koji i DivX čita

a onda ti treba receiver (pojačalo) i zasebni zvučnici, ili neka od kombinacija sa aktivnim Pc zvučnicima ili nešto tako... ovisi o financijama i afnitetima
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 09:56   #22
Zahvaljujem
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:04   #23
Dakle, prateći linkove ispada da je ovo mjesto za pitanje! Problem sa jednim novim LG LH-T250SC kućnim kinom je što na neke filmove ne pušta zvuk. Točnije, ako je film xvid onda pušta zvuk, a ako je divx onda ne pušta!

Da se posve precizno izjasnim, ja ne znam da je sigurno ta razlika ključna. Ono što mogu reći je da je to najveća razlika koju ja uočih među filmovima koje čujem i koje ne čujem (a da napomenem - nisam stručnjak, dapače!!).

Dakle, lijepo molim ako netko zna do čega bi to moglo biti da kaže!
MasterFlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 14:01   #24
ubaci te filmove u Gspot nek ih analizira pa obrati pažnju na audio. možda je u pitanju neki nestandardni audio format, aac ili tko zna što. u svakom slučaju možeš potražiti noviji firmware za tvoj player, možda nosi kakvih poboljšanja
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 15:52   #25
Quote:
Thurgood kaže:
ubaci te filmove u Gspot nek ih analizira pa obrati pažnju na audio. možda je u pitanju neki nestandardni audio format, aac ili tko zna što. u svakom slučaju možeš potražiti noviji firmware za tvoj player, možda nosi kakvih poboljšanja
Mislim da nije stvar u tome. Konkretno, filmove na kojima sam isprobavala kino nemam u sebe, ali znam da sam probala nać informacije o video i audio formatu na BS playeru na kompjuteru i kao video format je pisalo Divx (odnosno Xvid), a za audio format je pisalo:

Audio1: MPEG Layer III (Ch2, 48000Hz) – u slucaju Divx
Audio1: MPEG Layer III (Ch1, 44000Hz) – u slucaju Xvid

Probala sam neke filmove koje sad imam u sebe provuć u Gspotu i u Audio rubrici izbacuje manje-više te iste podatke, pa pretpostavljam da bi isto bilo i za filmove koje znam da se ne čuju! A mislim da je MPEG prilično standardan. U svakom slučaju očito za neke MPEG-ove radi, a za neke ne radi! Jedina razlika u tom audio formatu je ovo Ch1, Ch2 i frekvencija.

Mislila sam možda da netko ima slično iskustvo s ovom markom kina ili nekom drugom, jer se pitam je li tu stvar nepodržavanja od strane kina, lošeg spajanja/podešavanja kina ili (što mi se čini najmanje vjerojatno) greške na kinu?

Također me zanima ako znaš da li se ovakve stvari često događaju. Mislim, ovo konkretno kino nije moje, ali planiram sebi nešto kupit uskoro. Naime, nisam stručnjak, pa ako piše «podržava divx» to ja strpam u kategoriju «mogu gledat filmove koje sam skinila s interneta i spržila na CD», a onda se dogodi ovako nešto! Tako da me zanima da li je ovo iznimka ili se pri kupnji kina ipak mora više pazit na specifikacije.
MasterFlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:17   #26
ako ima problema sa 48kHz zvukom to se možda može riješiti novijim firmwareom - ako se može naći. guglao sam minutu-dvije i nisam ništa našao

a to "podržava divx" je toliko općenito da je zapravo mačak u vreći. treba biti dobro siguran što sve može - potražiti po netu, čuti preporuke i tak. njima je više u interesu da se to proda nego bilo što drugo, a i ne bi trebalo imati visoka očekivanja od takvog jeftinjak tek-toliko-da-imam-saraund sistema
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 12:40   #27
Quote:
Thurgood kaže:
ako ima problema sa 48kHz zvukom to se možda može riješiti novijim firmwareom - ako se može naći. guglao sam minutu-dvije i nisam ništa našao
Ok, thanks.
Quote:
Thurgood kaže:
a to "podržava divx" je toliko općenito da je zapravo mačak u vreći. treba biti dobro siguran što sve može - potražiti po netu, čuti preporuke i tak. njima je više u interesu da se to proda nego bilo što drugo, a i ne bi trebalo imati visoka očekivanja od takvog jeftinjak tek-toliko-da-imam-saraund sistema
Uhm, ovaj, a ja čak ne tražim saraund sistem već samo player da mogu prekinuti s praksom gledanja filmova na kompu!
: posipasepepelom:

Pozdrav!
MasterFlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 08:14   #28
oni Smartvision playeri koji se prodaju u Kvarku uglavnom imaju preporuke od vlasnika. sve čitaju, sve radi i ima novijih firmwarea koji srede eventualne probleme, a cijena je više nego razumna

al sad ima i drugih, tipa Hyundai koji sam neki dan vidio: sa utorima za memorijske kartice i USB valjda za čitanje sa prenosivih diskova
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 11:49   #29
Pogledala sam malo te u kvarka – zanimljivo (cijena pogotovo )!

Nego otkrila sam u čemu je kvaka. Problem nije ni u divx/xvid ni u frekvenciji, već u onome ch1/ch2. Većina filmova koje imam su ch2. Ovih par što su ch1 su većinom tv ripani filmovi i serije.

Ispada da to ch1 znači mono zvuk, a ch2 stereo. I na drugom dvd playeru sam probala te problematične filmove i na njemu također nastaje problem. Na tom drugom se zvuk doduše čuje, ali nije sinkroniziran sa slikom. Rješenje je u VirtualDubu malo preradit filmove. Drugim riječima, video dio ostavit netaknut, a u audio dijelu napravit konverziju iz mono u stereo i odabrat kompresiju. Eto, to ako netko bude imao sličan problem pa da zna!
MasterFlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 12:09   #30
zanimljiv problem. radi sve što je "napredno" al jedna trivijalnost kao što je mono zvuk ga blokira. moderna tehnologija
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 10:16   #31
E ovak imam jedno pitanje najvjerojatnije je glupo al bolje pitat nego ostat u neznanju .
Imam DVD player LG DVD6054 (znam, i nije nesto ) i ima na sebi samo digital out (coaxial), audio out (R, L), video out i scart ulaz. E sad je buraz kupio sebi za komp 5.1 zvucnike creative labs inspire P580 al mu ipak ne trebaju pa sad dal mogu sta iskemijat pa ih nekako spojit na moj dvd player
__________________
Only God can judge me
Remorker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 10:56   #32
Evo imam i ja pitanjce. Imam Samsung HTUP30.

I kad snimim neki film na RW DVD (već je korišten) uopće mi ne prepoznaje DVD već otvori vrata.

Zašto me to zajebava, jel zna neko???

Ajd, fala...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 09:44   #33
Quote:
Remorker kaže:
E ovak imam jedno pitanje najvjerojatnije je glupo al bolje pitat nego ostat u neznanju .
Imam DVD player LG DVD6054 (znam, i nije nesto ) i ima na sebi samo digital out (coaxial), audio out (R, L), video out i scart ulaz. E sad je buraz kupio sebi za komp 5.1 zvucnike creative labs inspire P580 al mu ipak ne trebaju pa sad dal mogu sta iskemijat pa ih nekako spojit na moj dvd player
Ako zvučnici imaju digital in, onda na to spojiš digital out sa DVD playera. Inače bi se moglo spojiti preko 5.1 analogne veze, ali nisi naveo da DVD player ima 5.1 analog out. Ako ne može na navedene načine onda ti još ostane stereo audio out R/L na dva zvučnika, ali mislim da te to ne zanima.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 09:50   #34
Quote:
sibi kaže:
Evo imam i ja pitanjce. Imam Samsung HTUP30.

I kad snimim neki film na RW DVD (već je korišten) uopće mi ne prepoznaje DVD već otvori vrata.

Zašto me to zajebava, jel zna neko???

Ajd, fala...
Samsung HTUP30 je kućna komponenta ili računalna? Medij spržiš s njom ili ne? Ako je kućna komponenta, a film spržiš na drugoj pržilici, možda ta komponenta ne radi sa RW medijima (teže ih je pročitati nego obične ROM/R). To što je RW već korišten nebi trebalo imati veze.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 09:39   #35
Quote:
smoothjazz kaže:
Samsung HTUP30 je kućna komponenta ili računalna? Medij spržiš s njom ili ne? Ako je kućna komponenta, a film spržiš na drugoj pržilici, možda ta komponenta ne radi sa RW medijima (teže ih je pročitati nego obične ROM/R). To što je RW već korišten nebi trebalo imati veze.

Kućna...Pržim na kompu (NEC pržilica) i na kompu normalno vrti film, a kad isti taj stavim u kućno kino zajebava...

Ako snimim na obični DVD-R radi bez problema, a DVD+RW je radio super kad sam ih kupio al nakon 5-6 presnimavanja više neće šljakat na kućnom kinu.

Svi DVD-i o kojima pričam su Verbatim..
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 21:16   #36
Quote:
sibi kaže:
Kućna...Pržim na kompu (NEC pržilica) i na kompu normalno vrti film, a kad isti taj stavim u kućno kino zajebava...

Ako snimim na obični DVD-R radi bez problema, a DVD+RW je radio super kad sam ih kupio al nakon 5-6 presnimavanja više neće šljakat na kućnom kinu.

Svi DVD-i o kojima pričam su Verbatim..
To ti je osjetljiva tehnologija. Recimo kad na PC-u snimim DVD+RW, ne mogu ga (ili mogu jako teško) pročitati na prijenosnom računalu. Kad na prijenosnom računalu snimim na isti medij, mogu ga pročitati na oba. Sa DVDR medijem takvih problema nemam.

Uglavnom prženje na manjim brzinama olakšava kućnim komponentama čitanje. DVD+RW je teže za prožvakati, tako da... ovisi o pojedinim komponentama.

Mislim da za DVD+RW presnimljen po deseti put još uvijek mora dobro raditi. Inače dosta koristim baš Verbatim DVD+RW i sasvim sam zadovoljan. Nekad (rijetko) se desi da snimanje ne prođe kako treba, ponovim postupak i sve završi dobro.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 15:24   #37
javljam se kao prilični početnik u području kućnih kina i sa vrlo ograničenim budžetom, pa molim da to uzmete u obzir

dakle raspolažem sa cca 1000 kn (max 1200 kn).
gledajući malo šta se nudi, i uzimajući u obzir mnoge komentare da quadro i nije takva katastrofa kao što je njegov imidž, zapeo mi je za oko model Quadro DVD-HT-1078 Tower
http://www.inem.hr/proizvod.php?id=483

e sad izgledom je ovaj kućni kino fakat ok, a i riješava me problema nabave stalaka (koji su prilično skupi).
koristio bih ga dosta vremena i za slušanje cd-ova i radija, ne samo za gledanje dvd-ova.
našao sam ga za 970 knu mercatone-u.
i sad ne znam što ću; znam da vjerojatno velika većina ljudi ne bi niti pomislila kupiti quadro ali meni se čini ok (nemam velike audiofilske zahtjeve) ali veliki problem mi se čini to što su zvučnici po RMSu 5x10 wata sateliti i sub 20wata. To je sve skupa samo 70 RMS wata a soba u koju bih ju stavio je 20 kvadrata.

Je li to premala snaga zvučnika za nešto jače slušanje cd-a, radija ili dvd-ova?
Što sveskupa mislite o ovom modelu (u odnosu na njegovu cijenu)?
Zna li netko pod kojim imenom se prodaju quadro proizvodi (jer ih pod quadro ne mogu nikako pronaći) na stranim tržištima kako bi probao pronaći neka korisnička mišljenja?

pliz molim za pomoć
 
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 15:26   #38
javljam se kao prilični početnik u području kućnih kina i sa vrlo ograničenim budžetom, pa molim da to uzmete u obzir

dakle raspolažem sa cca 1000 kn (max 1200 kn).
gledajući malo šta se nudi, i uzimajući u obzir mnoge komentare da quadro i nije takva katastrofa kao što je njegov imidž, zapeo mi je za oko model Quadro DVD-HT-1078 Tower
http://www.inem.hr/proizvod.php?id=483

e sad izgledom je ovaj kućni kino fakat ok, a i riješava me problema nabave stalaka (koji su prilično skupi).
koristio bih ga dosta vremena i za slušanje cd-ova i radija, ne samo za gledanje dvd-ova.
našao sam ga za 970 knu mercatone-u.
i sad ne znam što ću; znam da vjerojatno velika većina ljudi ne bi niti pomislila kupiti quadro ali meni se čini ok (nemam velike audiofilske zahtjeve) ali veliki problem mi se čini to što su zvučnici po RMSu 5x10 wata sateliti i sub 20wata. To je sve skupa samo 70 RMS wata a soba u koju bih ju stavio je 20 kvadrata.

Je li to premala snaga zvučnika za nešto jače slušanje cd-a, radija ili dvd-ova?
Što sveskupa mislite o ovom modelu (u odnosu na njegovu cijenu)?
Zna li netko pod kojim imenom se prodaju quadro proizvodi (jer ih pod quadro ne mogu nikako pronaći) na stranim tržištima kako bi probao pronaći neka korisnička mišljenja?

pliz molim za pomoć
 
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 17:59   #39
Quote:
rule kaže:
javljam se kao prilični početnik u području kućnih kina i sa vrlo ograničenim budžetom, pa molim da to uzmete u obzir

dakle raspolažem sa cca 1000 kn (max 1200 kn).
gledajući malo šta se nudi, i uzimajući u obzir mnoge komentare da quadro i nije takva katastrofa kao što je njegov imidž, zapeo mi je za oko model Quadro DVD-HT-1078 Tower
http://www.inem.hr/proizvod.php?id=483

e sad izgledom je ovaj kućni kino fakat ok, a i riješava me problema nabave stalaka (koji su prilično skupi).
koristio bih ga dosta vremena i za slušanje cd-ova i radija, ne samo za gledanje dvd-ova.
našao sam ga za 970 knu mercatone-u.
i sad ne znam što ću; znam da vjerojatno velika većina ljudi ne bi niti pomislila kupiti quadro ali meni se čini ok (nemam velike audiofilske zahtjeve) ali veliki problem mi se čini to što su zvučnici po RMSu 5x10 wata sateliti i sub 20wata. To je sve skupa samo 70 RMS wata a soba u koju bih ju stavio je 20 kvadrata.

Je li to premala snaga zvučnika za nešto jače slušanje cd-a, radija ili dvd-ova?
Što sveskupa mislite o ovom modelu (u odnosu na njegovu cijenu)?
Zna li netko pod kojim imenom se prodaju quadro proizvodi (jer ih pod quadro ne mogu nikako pronaći) na stranim tržištima kako bi probao pronaći neka korisnička mišljenja?

pliz molim za pomoć
Quadro ti je "sastavljačka" firma, kao i sve ostale. Znači, nabave gotove dijelove (module), sve pospajaju, stave u kućište sa Quadro logom. Nekada se uzme sve sastavljeno u kućištu, pa se samo priljepi logo. Naravno, Philips i Sony također tako rade proizvode nižeg cjenovnog razreda.

Ono što mi se kod Quadra sviđa, uglavnom se radi o dobro napravljenim (sklopljenim) uređajima i imaš kakvu/takvu garanciju/servis u Hrvatskoj. Ne sviđa mi se to što je firmware podrška na internetu jadna (bilo prije, dali se promjenilo ne znam).

70W RMS / 8 Ohm (ako ne lažu) je sasvim dovoljno. Mogao bi prije kupovine usporediti zvuk/snagu tog i nekog drugog proizvoda jednake cjene. To što nisi audiofil nije bitno.

Mislim je quadro samo prisutan u evropi, pa zato ne možeš naći ništa.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 15:49   #40
Pioneer

Zanima me tvoja recenzija i tvoj sud o all in one kućnom kinu marke Pioneer, model RCS 656HX. Dođe 6000 kn. Bitno mi je da ima dvd recorder i HDMI izlaz.
kresimir973 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.