Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 11:18   #61
Draga ja u osnovi obozam krumi priće , mafijaške serije jer je tu akcija zajamčena mada mi je s jedne strane krivo ako ovu seriju pretvore u takvu priču jer se onda gubi smisao seriji. Ja sam često bila na korak do odustajanja od serije jersu mi neke stvari išle naživce ali uvijek nas kraju ne bih izdržala scenaristi bi me uvijuspjeli prikovati za seriju Tako je i sad kad vidim odvratnu Nazan i njezino smještanjr Cemre dođe mi da odustanem od serije. Je li to Nazan u dogovoru s Tunom da rastavi Cemre i Serkana ili sam ja nešto krivo shvatila? i m. Ne znam je li mi odvratniji ejder ili zehra.. Zehra čini mi se pokušava uhvatiti nioovi ljen . Onaj spoj Eylul -Ali me jako podsjetio na Topraka i Feride mislim scenaristi rade gluposti Alija su pokazali kao trapavca koji mema hrabrosti curi izjaviti ljubav i pitati je da hioodaju čini mi se nakraju je Eylul morala preuzeti inicijatiivu i pitati ga da hodaju . Malo glupo. Kažes sviđa ti se priča koju ponovo rade između djevojaka ali bez Kader meni zto više nije isto . jEr je temelj priće pet prijateljica , pet sestara koje prolaze kroz rtazličita životna iskušenja ali na kraju uvijek ostaju zajedno barem sam tako ja doživjela seriju i zato je zavoljela. Turcima je mafoija i krv rovjereni recept za uspjeh, Bojim se da su i Serkanovi i Defnini roditelji mafijaši jer zbog nečega im nazan nije htjela reči tko su a sigurna sam da jako dobrro zna a vjerojatno zna i neriman je onbna je izgleda od početka upletena u cijelu priću potpočetka je znala da ih je nazan posvojiklla i nakraju je počela time ucijenjivati zar ne? jako me strah da je I meeralin otac neki mafijaš i da Meral nažalost čeka crna sudbina baš poput njezine majke . Ali pokušava postati veliki heroj i spasitelj od mafije a i on mi se u nekim situacijama čini kao klinac. E da nevjerojatna mi je Selinina promjena kako ono ona kaže nemojte slučajno da se mome unuku nešto desai jer ćete imati prtroblema samnom , luduje što će birtzi baka. Slatko mi je bilo ono Guneyevo kuhanje za Songul. Samo sam htjela ispuniti obečanje dano u poruci i imaš na netu prevedenu 81 epku naravno tamio kamo je gledaš više ti ne mogu reći potraži ako te zanimaju detalji piši u privatnim porukama. I ovu priliku koristim da kažem da jedva čekam prijevode 82 , 85 , 86 88 , 90 , 93 , 95 , 100 epizode i dalje . naravno da jedva čekam i prijevod 84 epizode u kojoj je konačan Kemalov i da imaš pravo u ovoj sezoni barem zasad de specifičnih karakterini osoba kao što su Kemal i Banu ejder im nije ni do koljena što je je možda se to projmeni dolaskom serkanovih i defninih bioloških roditelja i meralinog oca jedva čekam i prijevod 83 epizode jer obožavam slušati Meral kako pjeva. Neznam je li mi Zehra bila odvratnija kad se tek pojavila ili sad.Draga zanuima me znači li tvoje nezadovoljstvo da prestaješ gledati seriju ili ne. kažem još jednom turcima su krv imafija več prokušani recept za uspjeh. I da ovu godinu završavamo s 103 epizodom serije u turskoj a iduču polčinjemo sa 104 epkom uturskoj kag god ona bila emitirana , kokiko po rasporedu vidi na sam Božič serije na novoj tv nema što je bilo očekivano ali več na svetog stjepana je nova epka i koliko na sadržaju vidim na sapunice netu vidim da je umijesto u ponedeljak serija u petak neznam možda opet vračaju seriju petkom mislim nova
Toiko za sada

Zadnje uređivanje ebru : 20.12.2017. at 12:23.
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 16:24   #62
Draga moja Ebru, nikad ne bih mogla ni da pomislim da odustanem od serije, previše sam vezana za nju

Volim i ja te krimi priče, samo mi ovde to za sad nema nikakvu povezanost, a svakako će imati kada ubace Meralinog oca, negde sam pročitala da je njen otac neko bitan iz mafije i da je ona sama povezana srodno sa onim čovekom koji je dao Aliju velike pare da bi se oslobodio... U sve to je umešan i Ejder, videćemo kako i zašto, ali sleduju nam ozbiljno dobre priče, koje ja ne mogu da dočekam. Radnja serije se razvija sada zaista dobro i biće jako dobar rejting u narednim epizodama. Ejder će napraviti neku veliku grešku sa tom mafijom u koju je svesno ili nesvesno ušao, i Meral će tu imati vrlo bitnu ulogu u spašavanju Kader i Songul. Kažem zadovoljna sam zbog ponovnog okupljanja devojaka jer je to temelj ove priče a verujem da će vrlo brzo prikuljučiti i Kader tome. Ona odvratna Zehra vešto upravlja sa Kader, i to mora brzo da reše u seriji, jer narodu se smučilo da gleda kako se Zehra vešto izvlači u svakom problemu koji je sama stvorila, pa će po svoj prilici da Kader sazna šta joj je Zehra radila iza leđa i kako je upravljala sa Meral. Ja to sve očekujem u narednih 5 epizoda. Ne znam da li si našla, ovaj profil na instagramu, sve bitne stvari prevedu na engleski, tako da mi je jasno šta pričaju. Nazan mora da se oslobodi od Džemre, tako da joj je našla ovog Tunu, koga je i sama platila da zavede Džemre. Naravno, sa njene strane, tu neće biti ništa, ali već vidimo ljubomornog Serkana koji je svoju ljubomoru prikazao još u periodu dok je bio sa Ejlul. Imam neki osećaj da neće još dugo prikazivati Ejdera, jer odužili su priču sa Macide koja još uvek ne zna da joj je on ubio ćerku (Hariku). Sada će fokus biti na Meralinim roditeljima, a ako ne budu do februara smislili priču za narednu sezonu, moraće da ubace i Defnine roditelje. Ili to vešto čuvaju za četvrtu sezonu. Uglavnom, čeka nas velika povezanost sa Meral, Kader, Alijevom opasnom igrom, za koju još ne znamo zašto je tako uradio, odos sa Ejlul, kao i Songulin porođaj, za koji sam više puta pročitala da će biti jako rizičan. Što se tiče Selin, ona je otvoreno rekla Songul da je ona ne zanima, nego to "Gunejevo dete", ali posustaće, samo lud čovek ne bi video koliko je Songul normalna devojka i koliko je od Guneja napravila čoveka.

A ovo sada, jedva čekam 82,83,84, 85,86, a ovo na dalje sam poprilično i shvatila sve, nalazila prevode na engleski, tako da to i mogu da čekam, .

Ovde ti je link za instragram profil gde su prevedeni bitni segmenti, nadam se da ćeš stići da pregledaš. https://www.instagram.com/orphanflowerss/

Toliko za sad draga.
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 23:48   #63
Draga prije svega hvala ti za link , baš kao i ti ja seriju prati na turskoj televiziji jezik već dovoljno razumijem da mogu pratiti tok radnje da ponekom smislu sebi mogu prevesti što oni govore ali ipak volim ključne detelje pogleadti s našim prevodom, najviše zato da vidim kolijo sam ja fulala sa svojim prevodom. Sve epizode koje sam ti navela jedva čekam da ih kompletno preveedu više da vidim kako su preveli a isto tako zanima e prijevod mojih omiljenih scena u pojednim epizodama da vidm u kolikoj sam mjeri pogriješila kad sam si u toku gledanja sama prevodila seriju. Ja seriju vjerojatno neču gledati s engleskim prijeom jer zapravo preko serije učim jezik a kad se usredotočiš na prijevod prestaneš slušati što one uopče govore uistina jeda ne mogu sve detalje pohvatati ali bit priće si mogu prevesti ai još jednom kažem prijevode s nesrpljenjem čeka jer želim vidjeti koliko sam bila blizu ili daleka prevodeći si sama.
Toliko za sada
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:23   #64
Da, ja uvek pogledam prvo na turskom, pa onda posle nekoliko dana kad mi se slegnu misli o epizodi, pogledam onaj deo koji je kljucan, upravo to sto ti kazes, da proverim znanje, a i da saznam ono sto nisam uspela da samoj sebi prevedem

Te epizode koje si spomenula i ja jedva cekam i nadam se da ce sve objaviti bez pauze, jer u suprotnom, movtex seriju nece prevoditi brzo, nego na svakih 10 dana, 2 nedelje... Valjda nas Nova tv nece izdati, ipak je ovo jedna od njihovih popularnijih serija.
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:09   #65
Draga ebru, ne znam da li si videla, na oyo su izgleda izbacili 82 epizodu :klap:
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 15:37   #66
Evo mojih dojmova o 104 epizodi.
Drago mi je što su se cure pomirile i nadam se da se scenaristi vračaju na njihovo zajedvištvo. Ne kužim jesu li se Serkan i Cemre pomirili ili ne čini mi se ona ne odustaje od njegs a on od svoje ljubomore. Scenaristi su malo pretjerali sa Serkanom čini mi se da se iste stvari koje je imao u vezi sa Eylul ponavljaju i sad sa Cemre on jenostavno nema povjerenje u svoju czuru a to je onno najgore u vezi po meni je povjerenje zemelj svake veze ako ima povjerenja ima i ljubavi a ako ima ljubav a nema povjerenja ljubav će se rasplinuti kao mjehur od sapunicve. Nadam se da scenaristi idu prema tome da spoje Tunu i Kader i da osujezte Nazanin plan da pomoč u Tune rastavi Serkana i Cemre.. Mislim akio između Serkana i Cemre pukne puknut če zbog njegovog nepovjerenja a ne zbog nazan jer več sam rekla ako negog voliš moraš mu vjerovati. Jako su mi slatki Imert i Meral i slažem se s tobom da bi lijepo bilo da se razvije priča između Tune i Kader jer je Kader zaslužila da joju se konačno desi nešto llijepo. Jedsam li ja to dobro shvatila da su se napokon kadsder i Meral pomirile i da su opet najbolje prijateljice. Nego nisam shvatila gdje cure sada žive ponovo u domu , kod Kader ili Songul ili negdje drugdje.Nikako mi ne ide u glavu Defnina i Ejderova veza , nemogu shvatiti da se Defne zaljubila u njega jeli ta mala stvarno toliko glupa i ne vidi dalje od nosa. Napokon joj se ostvarila želja i postala je manekenka ili griješim. Griješim li ili ima nešto između Nazan i Ejdera. Nemogu dočekati da se pojavi serkanov oi defnin biološki otac u idučoj epizodi na kraju je li se pojavio meralin otac ili jošš uvijek nije ne kužim. Za kraj jedna mala zanimljivos Kadr( Cagla Irmak ) i Serkan(Mehmet Aykac) su u oprivatnom životu zajedno
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:48   #67
Draga moja, konačno vraćaju stvari u normalu. Devojke i Gunej žive u stanu čiji je vlasnik Neriman, to je jedan od njenih stanova i za nešto jeftino im ga iznajmljuje. Stan je baš prostran. Scena sa Džemre i Mertom koji spava naopako mi je pobednička fali nam još takvih scena. Tuna će 100% biti sa Kader, to je sad jasno. U najavi su se svi muški likovi osetili ugroženo pored njega . Generalno, meni je Serkan još iz doba sa Ejlul bio previše ograničen, ljubomora i neverovanje svojoj devojci.. Sve ide na isto, to nam je jasno. Nisu Džemre i Serkan u nekoj velikoj svađi nego je njemu smetalo što mu se ona nije javila da ostaje na afterpartiju.... Klasičan turski primitivac. Gunej i Songul su mi definitivno najslađi od svih. Istopim se pored svake njihove scene. Draga dobro si shvatila, Meral i Kader su se pomirlle.. Iskreno ne verujem da joj je Kader totalno oprostila, ali da bi se pridružila devojkama oprostila je Meral. Moguće da nije tako, ali ne znam turski pa nagađam. Trenutno mi Defne i Nazan nemaju nikakvu ulogu, ne vidim neku radnju sa njima, a možda je i ima nego ja ne shvatam šta. Takođe, jedva čekam Meralinog oca, nije se još uvek pojavio. Isto tako i Defninog, Serkanovog... Čovek koji se predstavio kao njihov otac mi se čini siromašnim, a evo, pogledala sam i 85 epizodu, gde Nazan kaže Defne "Bolje ti je da ne znas ko su ti roditelji"... To me malo začudilo.

Inače draga, mogu ti reći da sam apsolutno uživala u 85 epizodi, jer konačno je gledam sa prevodom, a ima toliko dobrih dešavanja da mi je epizoda proletela. Konačno smo videli startnu scenu sa Meral kao bogatom unukom.

Za sad toliko draga, čujemo se.
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:39   #68
Smile

Da se malo vratim na moju omiljenu temu ;Meral i Kader. Iako se Meral pokajala istina je da je učinila nešto neoprostivo i to nekome s kim je odrasla , s kim je toliko i dobrog i lošeg prošla i zvala ga sesrom i to zbog čega zbog bogatstva. I to je upravo razlog zašto je kader tako teško poprostiti još jer se u teškim trenucima vidi da Kader zapravo duboko u duši voli Meral i smatra je sestrom i upravo zato svoju bol zbog Merainuih postupaka je iskazivala na ovaj način da je ponižavala Meral pred cijelim univerzitetom jer se zbog meralinih postupaka osječa izdanom a to je dokaz koliko voli meral i da joj je i dalje stalo do meral je da nije tako jednostavno bi isključuila meral iz svog života i ne bi se više osrtala na nju. Po meni da kader i dalje ne voli Meral kao i prije trebala bi je jednostavno ignorirati i ponašati se kao da je nema a ne je ponižavati pred svima ako ju je doista prekrižila nakon onoga što je Meral učinila.koliko am uspjela shvatiti Serkan je planirao upisati informatiku , Eylul učiteljski fakulte , Meral naravno Glazbenu akademiju , kader je bila rekla gdje upadnem a cemre je rekla modni dizajn neznam što se od svega toga ostvarilo kader je koliko si rekla upisala pravo Cemre prepostavljam modni dizajn ali baš me zanima je li meral upisala glazbenu akademiju i što je mer upisao. Meni je odvratno to Nazanino petljanje u Serkanovuu i Cmrinu vezu to je sto raduila i kad je bio sa Eylul. Mislila sam da će Nazan i Defne nabolje projemiti Serkanova bolet tj daće se Defne malo uozbiljiti i odrasti a nazan postati normalna kako ne vidi koliko Cemre voli Serkana i koliko mu dobro čini ja mislim da bi Cemre sav novac koji su joj oteli dala samo da Serkan ozdravi. Nadam se da če se između Serkana i Cemre srediti stvari mada je on balavac koji ne zna što želi i ne zaslužuje ju ali ipak ako se več mora raspast veza nisam za to da pukne zbog Defninih i Nazaninih spletki, nadam se da će nazan sada imati previše poslwa sa Defninim i serekanovim ocem nego da preko tune radi smutnju izdmeđu serkana i cemre. Ne znam što može urazumiti Defne sad kad je postala manekenka mmisli la sam da če zbog serkanove bolesti odrasti ali yok ona je sotala ista zapravo možda još i gora nego prije. Onog odvratnog Ejdera ne mogu smisliti. je li Hedije živi s curama sada kad nema više doma.. Jesi li vidjela fragmani za 106 epizodu jeli nam moguče da su scenaristi potpuno skrenuli i da je Metin još ovako mali počeo pokazivati znakove očevog ludila. Tvo ostavi pištolj na dohvat ruke djetetuz možda glupi Ali. Toliko za saad oyo je nešto zenuo sa 86 epizodom kao izbacuili su je ali video i dalje nije dostupan za gledanje zato je valjda niko nije ni mogao skinuti
Kasnije još o 105 epizodi koja uopče nije bila loša.
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:28   #69
Pozdrav. Gledam seriju na novoj TV i sada prikazuju kako je meral postala bogata. Zna li itko kada će doći kraj Zehri ne mogu je više gledati kvari mi seriju. Seriju gledam da se malo odmorim a zbog nje se samo nasekiram.
corpsbride is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:46   #70
Quote:
Branilaz kaže: Pogledaj post
Inače draga, mogu ti reći da sam apsolutno uživala u 85 epizodi, jer konačno je gledam sa prevodom, a ima toliko dobrih dešavanja da mi je epizoda proletela. Konačno smo videli startnu scenu sa Meral kao bogatom unukom.
Draga čekala sam da i ti pogledaš 85 epizodu sa prevodom da ju možemo komentirati.Mislim ona startna scena baš navino Meral je upala u tu sobu i satri jekao odmah shvati da je ona njegova unuka, omdah ju je prepoznao i rekao ti slićis mom sinu , ti si sifgurmo moja unuka jer si jednako vesela kao tvoj otac. Onda joj je dao nio pismo koje mu je sin poslao i u kojem mu kao nkaže da ima kčer . Kao kaje se ui moli oca da mu oprosati stoio je slabič , priznaje mu da je na fakultenu imao djreevojku koju inije spominjao ida je ona ostala trudna, kaže u pismu da nije želio djete i da joj rekao da pobaci ali da je ona rodila kčer i ostavila djete u domu. Ali nijednom riječju ne spominje ni ime te djevojke a ni svoje kčeri a iz pisma koje Meral kasnije prolazi među njegovim stvarima saznajemo de je on znao da mu se kči zove Kader jeer mu je Banu u btom pismu napisala da je rodila i dala bebu u dom i da se beba zove kader zato mi je upitno koliko je njegiov kajanje bilo stvarno kad nije ocu u pismu imao hrabrosti navesti djetetovo ime a vidimo da ga je znao da je on naveo u pismu ime nebi došlo do te nepotrebne zamjene ui zehra ne bi imala priliku , upravljati sa Meral

Quote:
corpsbride kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Gledam seriju na novoj TV i sada prikazuju kako je meral postala bogata. Zna li itko kada će doći kraj Zehri ne mogu je više gledati kvari mi seriju. Seriju gledam da se malo odmorim a zbog nje se samo nasekiram.
O draga moja čeka te još puno sekiracije sa Zehorom, teta zehra nam sew konačno uspela natron i nije baš birala sredstva kako da donjega dođr , uglavnom njezino zlatno doba počinje našla si je novu kravu muzaru, prvo je kratko vrijeme bila Selin kad j je ova prokužila postali su Guney i Songul, sljedeča je meral a kadd u 98 epizodi Kader dozna istinu svoje pipke če pokušati prebaciti na Kader jer joj Meral višer neče biti korisnna pa če jioj okrenuti leđa ali dotada ima još puno
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:47   #71
Draga, evo odgledah i 86u, ne mogu ti opisati koliko se radujem narednim epizodama..

Ne znam jesi li gledala 105u epizodu u Turskoj, ja sam uživala... kao da gledam seriju iz perioda onih starih epizoda Proletela mi je...

Najava za 106u epizodu me je stvarno smorila... Gde im je palo na pamet da 6godišnjak puca na Ejlul.... To da su snimili kod nas takve stvari u seriji, davno bi je ugasili
Sve u svemu, krivo mi je što ne razumem još uvek koja je priča Defninog i Serkanovog oca, ali polako, dolazimo i do toga..... Negde sam pročitala da će serija imati jos 25 epizoda, što mi je skroz nelogično i nadam se da nije istina. Videh da će možda večeras na Oyo objaviti 87 epizodu, koju jako dugo iščekujem, nadam se da stvarno hoće.
Draga toliko za sad, pričamo nakon novih utisaka

Quote:
corpsbride kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Gledam seriju na novoj TV i sada prikazuju kako je meral postala bogata. Zna li itko kada će doći kraj Zehri ne mogu je više gledati kvari mi seriju. Seriju gledam da se malo odmorim a zbog nje se samo nasekiram.
Neće Zehri doći kraj nikad, osigurala je sebi mesto još dugo, videćemo šta će biti do kraja.
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:03   #72
Quote:
Branilaz kaže: Pogledaj post
Draga, evo odgledah i 86u, ne mogu ti opisati koliko se radujem narednim epizodama.
E da draga napokon dođossmo do 86 epizode htjela sam prokomentirati s topom konačni raskid Eylu- Serkan Veze
Dale njihov konačan Raskid
Eylul mi više nismo kao oni
Serkan nismo kao tko?
Eylul: Ne prigovaram
Serka. Želiš cvijeće? Odmah ču ga kupiti
Eylul. Nije stvar u ciječu. Pgogledaj ih. Drže se ruke, ne odvajaju se. Mi više nismo takvi. Više smo kao prijatelji nego kao par.
Serkan . malo da
Eylul:Prošli smo teške trenutke., valjada zato.
Serkan. Tako se osječaš
Eylul: Ne skrivaj to od mene. i ti sse tako osječaš znam. Serkane uvijek smo se držali za ruke. Sada više nije tako
swerkan: nemoj tako jako snmo se lijepo voljeli
Eylul Da. Jesam li te jako povrijedila.
Serkan ne nisi. A jesam li ja tebe?
Eylul. Jako mi je žao. Ne mogu se suzdržati , žao mi je
Ti si bio moja prova ljubav
Serkan : Dobro ne plači više. I ti si moja
Eylul . Ali ostat ćemo prijatelji. Zar ne obečavaš
Sekan Obečavam
Ovaj razgovog dokazauje da je serkan kukavica sad nnapokon može odahnuzti jer je eylul ta koja je poduzela prvi porak i stala na kraj toj mučnoj vezi u poslje vrijeme između njih. On kao da je čekao da eylul prekine njihov odnos da neispadne bezosječajan jer je ostavlja u najtežim trenutica pa je ostao s njom i sažaljenja a to je po meni puno ogore nego da je napočetku bio okrutan prema njoj i rekao joj otvoreno i iskreno kajko se osječa puno bi bolje bilo da su taj satus kvo u vezi prekinuli ranije istina Eylul bi boljeli i Serkan bi ispao bezioodsječajan kao i Cenk kad je ostavio Kader ali bar bi se Eylul dobila priliku prije oporaviti i krenuti dalje. Neznam slažeš li se u ovome samnom ili ne alli to je moje moišljenje
Quote:
Branilaz kaže: Pogledaj post
Negde sam pročitala da će serija imati jos 25 epizoda, što mi je skroz nelogično i nadam se da nije istina. Videh da će možda večeras na Oyo objaviti 87 epizodu, koju jako dugo iščekujem, nadam se da stvarno hoće.
Kažeš da si čitala da serija uima još dvadst dvadest pet epizoda do kraja jameni bi bilio logično da i ima jer bio točno nekhjh 24 epizode bile do seredine lipnja ka odbično završava serija u turskoj odnosno kad im obično serije iidu na ljetnu pauzu .Što se tiče toga hoče li oyo večeras obaviti 87 epizodu bojim se da neče iako u najavi oyya stooji da hoće ali oni obično objavljuju 21 integralnu epizodu uunaprijed od one koja se trenzutno prikazuje na tvu a čini mi se da su na tv još na 85 epizodi tj da bi s 86 ečpizodom mogli krenutu iu ponedeljak ili utorak a onog dana kad na tv krene 86 epizode te večeri biti če objavljena 87 nadam se da griješim nego reci mi jesu li na tv ii dalje na 85 ili sui krenuli 86,ja jedva čekam 88 a kad objave 87 znat ćemo kad će objaviti 88
U sljedečem postu o 105 epki naravnoi da sam je gledala. Ne propuštam nijednu epku

Zadnje uređivanje TheWitch : 19.01.2018. at 18:55. Reason: quote
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:54   #73
Da... Slažem se draga za Serkana... Mislim da se on u stvari pomirio sa činjenicom da im je veza ušla u jedan kolosek iz koga nema izlaza i da mu odgovara što ima tako, "prijatelja" koji će ga saslušati sve... Ima i ona druga stvar, pre nego što joj se desio skok sa litice i sve vezano za Kemala u tom delu priče, on ju je ostavio i kajao se posle toga što je to uradio, kajao bi se do kraja, i jedan od razloga za ovo što sam gore napisala jeste kajanje, prosto, nije je ostavio jer nije imao srca za to, zbog svega što je preživela, i to je isto jedna velika istina... Da je ne bi povredio itd, čekao pravi momenat.... On je fino, čekao da njoj dođe do mozga da nemaju vezu kao nekad i da ona potegne tu priču... Vidi se da mu je laknulo što je to rekla, jer on ne bi imao srca da joj to kaže.... E sad, ja sa jedne strane na to gledam kao kukavičluk, ali kad bolje razmislim, mislim da je ispravno postupio. Moje neko mišljenje je da bi ju to povredilo da je on pokrenuo tu priču..... E sad, skroz je druga stvar to što je već "minut" posle raskida sa Ejlul, Serkan odmah počeo da juri za Džemre, to je već jadno i kvarno... Pobogu zar nije mogao da se suzdrži? Nemam komentar za to. Njihov odnos je počeo da se kvari mnogo pre, jer Serkan je nenormalno ljubomorna osoba, klasična turska ograničena budala koja ne gleda dalje od onoga što mu pamet nudi.

Ja mislim da će im ovo biti poslednja sezona, dolaze do nekog kraja, ali bi ozbiljno trebali da ubrzaju radnju jer su je popriličo razvodnili. Gledanost im je nažalost opasno pala, još uvek su u top10 ali treba im još jedna ovakva epizoda kao što je 105 da bi se podigli na bar 5% kojih su imali do sad uvek.... Ovakva gledanost od 4% pa i manje im je bila u prvim epizodama, dok ljudi nisu zapazili seriju.
Do juna mogu da snime još 22 epizode, i to je kraj... Mislim da je svaki produžetak na jul suvišan i gledanost je tad jedva 2-3%....
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:44   #74
Draga moja što se gledanosti tiće ne razumijem se u politiku turskih tv kuća ali znam da neke tv kuće daju seriji bez obzira na gledanost riliku od početka do krahja sezone dok druge ne. Recimo tako je bilo od početka do kraja sa serijom kKosem nije imala neku zavidnuu gledanost a snimali su je do kraja sezone i snimili su dvije ili tri sezone za raztliku od focxa koji je radio seriju izdrži srce moje pa su zbog gledanosti naprasno završili sa 13 epizodom ili crna rućža kojui su cijelu sezonu odugovlačičili radnju pa su seriju navrtat nanos završili u tri epiztodene samo zbog pada gledanosti nego su se glumci pobunili da neće snimati u blizoiini ratnog vihora ili recimo Parmparca kojoij gledanost srmoglavo počela padti odlaskom Nurgul iz serije , pa su seriju unatoć problemima s glavnim glumcem i neplaćanjem tehniičke ekipe i glumaca snimili su tri sezone. Tako da se ja nadam da će nam seriju barem do kraja sezone dati, osim toga i ja vjerujem da jeovio posljednja sezona serije jer je Gokce Akyildih koja glumi Songul kao što znaš trudna a sumljam da će odmah nakon poroda snima ukoliko new rodi na setu jer s ovim njihovim tempom od 12-15 sati dnevno snimanja kloji nije zdrav ni za koga a najmanje za jednu turdnicu ma koliko mlada i zdrava ona bila ai serija je postavljena da su njih pet glavne junakinje i odlaskom bilo koje to više ne bi imalo smisla. Samo se bojim da seriju ne završe zbog pada gledeanosti navrat nanos u tri epizode i to krvi do koljena kako to turci najbolje znaju i vole, nadam se da će nam serija ipak završtiti sretno aloi sotaje nam da vidimo što su nam scenaristi priredili za kraj
Što se tiće 105-te epizode naravno da sam je gledala presretna sam da stvari
naponkon vračaju na svoje mjesto kao u dobra stara vremena kad su cure bile spremne jedna za drugu dati život. Nadam se da bi pojava Defninog i Serkanovog biološkog oca promjeniti Nazanino gleanje na stvari i na odnos Cemre-Serkan da će se Nazan da ne igubi Serkan sad nakon pojave njegovog i defninog biološkog oca ispričati Cemre za sve loše što joj je napravila i moliti je za oprost . Sigurna sam da če Serkan poludjeti kkad sazna na koji način su mu majčica i seka radile spletke iza leđa s ciklljem da ga rastave od Cemre, tj da je Nazan s ciljem da ga posvađas Cemre platila Tunu da zavede Cemre i Kako će kader regagirati kad sazna da je njezin voljeni bio nazaniin pijun i da je nazan preko njegsa htjela rastaviti Serkana i Cemre. Nadam se samio da Serkan neće umrijeti jer to bi potpuno uništilo Cemre.
Što sam ti rekla da oyo neće jučer objaviti 87 epizodu sa prijevodom ostaje nam da vidimo hoče li je objaviti u ponedeljak kako su napisali ili tek utorak kako sam ja izračunala tad bi otprilike mogli znati i kad će objaviti 88 epizodu nego reci mi jesu li na tv još na 85 ili su počreli 86 jer o tome kad natv počnu 86 ovidsi kad će 87 biti dostupna na oyo
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:44   #75
Draga moja, slažem se sa svime navedenim. Turska politika ide tako da da bi neko započeo snimanje i puštanje serije na nekom tv-u u turskoj mora imati obezbeđena novčana sredstva za 13 epizoda. Ukoliko u tih 13 epizoda serija ne pređe gledanost od više od 3,5%, tu je kraj i sa 13tom epizodom se završava. Kod nas je drugačija priča, moraš da daš u izvoz samo prvu pilot epizodu, i ako valja, snimi se cela sezona pa tek onda ide puštanje na tv-u. To u Turskoj je poprilično rigorozno ali realno, nagledanje svake serije je svake nedelje, i ukoliko već više epizoda ne prelazi 4%, serija mora da se zbrza... Jednostavno radi se o tome da ta televizija koja otkupi neku seriju, mora da delom i finansira istu, naravno, ukoliko ta serija prelazi određeni rejting gledanosti, nakon te 13te epizode (nisu ludi da bacaju pare bezbeze ). Strašno glup sistem ali dobro. Košem je kroz sve epizode imala gledanost jedva 2%, ali zbog Turske politike, sponzora i uopšte istorijske priče, naravno i uz mnogo novca, serija je trajala dve sezone od po 30 epizoda... Kiralik Ask je krenuo isto kao i anđeli, počeo kao letnja serija sa ciljem da se snimi 20ak epizoda, međutim, isto kao i kod anđela, popularnost skoči mnogo, pa su sezonu završili tek u junu, sa 52 epizodom (anđeli sa 50). E sad, gledanost je padala sve više i više, nije kao kod Anđela gde se evo popravljaju, tako da su producenti odlučiili da tu seriju sami ukinu nakon 17 snimljenih epizoda druge sezone. Paramparča isto, treća sezona snimljena radi reda, sa 13 epizoda.... To je strašno surova politika. Ali pazi, anđeli se ipak kotiraju jako dobro, tu su u istom terminu Čukur (Jama), sa jakom popularnošću i Soz, koji po epizodi ima preko 10% (Naravno, to ne može da ima manje jer prikazuje aktuelno stanje u Turskoj, poprilično dobro odrađena serija).... Onda kada vidimo sve to, naši Anđeli prođu stvarno odlično, s obzirom kakvu konkurenciju imaju, i stvarno mislim da će sezonu završiti normalno, jednostavno imaju svoju publiku i o tome ne treba ni komentarisati, tako da će sigurno proći do juna. Mene je samo strah da je ne zbrzaju, jer fali dalja priča o Serkan/Defninom ocu, pa tek onda o Meral..... Mnogo je tu posla za samo 22 epizode (Kad se setim nikad prežaljene Meraline majke koju su vukli od 22 epizode pa narednih 15-20.... Nikad mi smrt nekog lika nije tako teško pala), a devojke su tek na početku studiranja. Valjda će srediti nekako stvari, uostalom gledaćemo, ima još mnogo toga draga
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:06   #76
Draga evo mene opet malo mila sam da ću izdržati do sutra ali ne mogu neznam jesi li vidjela da je oyo danas stvarno izbaciuo 87 epizodu a nakon njega su to učinile i balkanije nadanm se da nam nova ne sprema neko neugodno iznenađenje s obzirom da oyo najvljuje sutra 88 epizodu tj finale sezone a ipak je još idući tjean ostaje nam da vidimo ne go jesi li odgledala večeras 106 epizodu i fragmani za 107.
DAkle toliko je događanja da ne znam od kud početi dali , od 87 epizode , 106 epizode ili fragmanija za 107 epizodu.
Možda da spomenem jednu simpatičnu scenu iz 85 epizode. Naša mEral je stvarno ludica nasmijala sam se onoj sceni kad se veselila novom aiutu anona mAcide se skoro srušila u nmesvijest kad je vidjela što je Sabri darovao meral
Da i onaj Meralim san u 86 epizodi knapokon smo vidjeli i ruevod onog sna kad Meral sanja da je kader saznala istinu i došla je izbaciti i otkrila sve Sadriju
A sad malo na 8 epizodu
Meral opet nezaboravna kako ono Alejna će ostati čalanica kluba bogatih položi li meraline ispuite , najprije je postala dušila , meral jje stvarno nepopravljiva ludica kako joj je ono Eylul rekla nemoj se početi ponašati kao robolvlasnica a Meral će na to ma baš me briga naka maloo vidi kako je nocvcem mučiti ljude. Ljep detalj boio mi je kad je Meral obojila onu sobu i napisala zavujek sestre i poklonila curama naeukvice prijateljstva ako je ono Alejna rekla kad su je pitali ksako to sa su je oni kriminalci jednostavno osaviči a ona će na to smilovali su se na moje ne vino lice. Nevino lice Alejna je sve samo ne nevina
Evo malo o 106 epizodi. Sviđalo mi se što opet vračaju monent starih vremena izmeđđu Kader i Meral . Jesu li to sad Songul i Cemre ljute na kader zbog Tune. Songul ne može shvatiti kako Kader može voljeti nekoga zbog koga su Cmre i Serkan gotovo prekinuli. Ne mogu vjer ovati da barem jedamput sve cure ne mogu biti istovremeno biti sretne u lljubav zaštu uvijek bar jedna mora biti nesretna. Ovaj moment tuće Eydera ui Serkanovog/ defninog oca mi se jako svidio.Ali zašto uvijek zajedništvo među curama mora nužno imati neki zloslutni prizvuk. Konačno mi se činilo da sncenaristi odnos kAder - Meral vračaju na starestafe i oinda bum čini mi se da se Ejder ii Macide u idučoj epiztzodi ponovo namjeravaju riješiti kAder nazbnam kakvu ulogu ima u tome Meral je epizoda je završoiila bapš sa Ejderom i Meral.
I da se još malpoo dotaknem fragmanija za iduču epizodu neznam jesam li dobeo skužila ali guney isongul i selin su na ultrazvuku
Neznam možda mi se domovi slegnu i mišljenje promjeni kad opet odledam cijelu epizodu ali bih umrla da nisam napisala svija trenutna razmišljanja
Toliko za sada draga
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 12:47   #77
Draga moja, sinoć mi je prioritet bila 87 epizoda, iščekivala sam je iz minuta u minut, tako da sam 106 epizodu preletela.... 87 epizoda mi je predivna, valjda pre svega što sam je baš dugo iščekivala

Sve u svemu 106 epizoda je za čudo skraćena na 2h i 17m, a obično je pola sata duža... Songul je svesna da Tuna nije dobra osoba, ali Kader to ne vidi jer je zaljubljena u njega na prvi pogled. Sve u svemu, ona poslednja epizoda, ne znam da li si videla najavu za 107 epizodu sa engleskim prevodom, jako puno mi je značio. Mačide je uzela firmu koja se vodila na Kader, i osiromašila ih sve kolektivno. E sad, da li je Ejder učestvovao u tome ili ne, to nisam shvatila, ali uglavnom, Meral ih je sve čula i sigurno će da kaže Kader, ako su uopšte o toj firmi i novcu uopšte i pričali. Plašim se ovog Serkanovog/Defninog oca, koji očigledno planira da zloupotrebi Kader, možda kao što je Ejder imao zloupotrebu nad Defne, prosto da mu vrati oko za oko zub za zub.... To je ono što sam našla od informacija. Kada vidim Serkana, smuči mi se život... Draga moja, kako neko može toliko da bude ograničen? Ovamo se upoznao sa svim bogatstvom sveta, luksuzom, svetskim standardom, a ovamo nema toliko mozga da poveruje svojoj devojci... Kao da su ga izvukli iz nekog od onih mesta tipa Van, Anadolskih mesta gde su ljudi ostali u srednjem veku... Iskreno krenula sam i da se radujem njihovom rastanku jer Džemre je previše dobra za njega, kao i Ejlul, kao i svaka od cura. Po pitanju gledanosti, vraćamo se polako na stari rejting, a turski komentari su "dobijamo Kemala 2" (Serkanov/Defnin otac)... Tako da nemojmo brinuti, serija će ići do kraja.

Ne verujem da će objaviti večeras 88 epizodu, svaki put urade tako, čekamo do poslednjeg minuta i onda promene da stiže za tri dana, pa za još tri, tako u nedogled do ponedeljka.

Za sad toliko
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 00:52   #78
Jaoj draga moja, pa oni su nas prijatno iznenadili, objavili su i 88 epizodu. Svaka im čast, stvarno. Divim im se.

Krajnje sam uživala i konačno razumela neke scene koje nisam uspela da prevedem samoj sebi, kao da sam je prvi put gledala. Stvarno se nadam da će je prevoditi i dalje, jer ne vidim sinopsis za 89 epizodu uopšte, a što me najviše zbunjuje je to što će početak 88 epizode na tv-u da bude tek 31og u mesecu, što znači da ćemo verovatno čekati još dve nedelje..... Iščekivanje će nas verovatno izludeti ali dobro, najbolje tek predstoji..... Po nekoj mojoj pretpostavci, oni će završiti sezonu oko 103 epizode, najduže do 105 epizode kada se budu približili kraju maja, zbog praznika i pretpostavke da narednu nedelju, pa možda ni pola druge nedelje neće pustiti 89 epizodu, a moraju ostaviti vremena da otkupe i prevedu i ove ostale epizode koje će se puštati do kraja juna premijerno u Turskoj, a kako će u Turskoj doći do 125 pa možda i do 130te epizode krajem juna, na Oyo će verovatno čekati septembar, kao i prošle godine, kako bi ostavili jedno 30ak epizoda za gledanje od septembra pa na dalje. To je otprilike moja računica, ne znam šta ti misliš o tome. Čekam tvoje utiske pa da diskutujemo :klap:
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:47   #79
Draga ima toliko toga o 88 epizodi koje želim prokomentirati s tobom toliko je scena djelova epizode koje želi s tobom prokomentirti evo za početak.
Meralin prvi pokušaj pisanja pisma
Kadeer draga moja sestro SiGurno ćeš se jako naljutiti na mene kad pročitaš ovo pismo. Vherojatno me nečeš htjeti ni vidjeti. Meral se ppredomišlja i kaže ma neču joj to pisati možda mi oprosti.
vidi se da se Meral kaje i da je savjest mči , želi Kader reći istinu ali boji se da je ne izgubi.
Drugi pokušaj pisanja pisam
Prelazim na stvar. Kader draga sestro . Ti si prava unuka G Sadrija. Htijela sam ti reći čim sam saznala ali nisam mogla. Oprosti mi
Ne neče Mi oprostiti . Nebi ni ja nkjjoj oprsostila. Ne mogu joj reči da sam je prevarila . a ako joj majka kaze. Zwehra ima pravo ko če noj vjerovati. najbolčlje jre šutujeti.
Meral muči savjest to je očito i želi sve priznati Kader ali istovremeno se boji Kaderine reakcije i toga da će izgzubiti sve cure i ostati sama i odlučuje se za liniju manjeg otpora i odlučuje šutjeti
Tioliko za sada ima još tolika scena i diogađaja koje vželim prokomentiraztuii i usporediti ali ovo je polčetak da čujem tvoje prve utiske i mišljenje za ovo što sam napisala
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 18:47   #80
Draga, istina je to što pišeš za Meral, ali ima još jedna stvar, pola nje želi da prizna, zna da nije pravedno da to uradi i ne želi da povredi sestre, da ostane bez njih jer je i ona sama svesna da su joj one jedino što joj je ostalo i što ima, ali ima i ona druga polovina, ona je takva osoba jednostavno, ne mogu reći da je to namerno uradila, to je prosto jače od nje, pitanje je i mi sami kako bismo se izborili u takvoj situaciji... Ta polovina joj govori "Ako joj kažeš, ode i ovaj novac i ova kuća i sve što može da ode, opet se treba vratiti u ono siromašno, živeti od jutra do sutra, a i sama je svesna da bi Kader brzopleto rekla "Meni to ništa ne treba", u prevodu, odrekla bi se svega, a Meralin plan je da finansijski spase sebe, ali i da spase sestre, plati školovanje ukoliko treba, obuče, pomogne na bilo koji način na koji im novac može pomoći. I tu se dešava ono premišljanje, "Daj da ja to uzmem u svoje ruke i da im pomognem, inače ostajemo jadne i siromašne do kraja života", a ima i onoga čega smo mi svesne, nije lako vratiti se sad na ono staro, propustiti sve dobro što je mogla da ima.... Sve vreme se u njoj bore ta dobra i loša strana u kojoj na kraju nalazi izgovor da će ih novčano spasiti, sve svoje prijatelje. Naravno, ta dobra strana bi je spasila svih daljih muka, ali to tako ide, Meral je jednostavno takva osoba. Nije ona zla, ona je jednostavno zbunjena i nema osnovu koja bi joj pomogla u odluci, ima samo onu prokletu Zehru, da izvineš na izrazu, kojoj se Meral, kao jedinoj osobi koja je upoznata sa njenim problemima, predala u potunosti, nažalost. Jako mi je draga Meral, jako je dobro odglumljen lik u ovim scenama, pa i u narednim. Sve ovo će nažalost, svesni smo toga a i videli smo, da izmeni Meral dosta, čak do te mere da potplati lažnu priču o Kaderinom ocu....
Branilaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.