Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 10:14   #121
Quote:
Bender Unit kaže: Pogledaj post
A ako su problem samo oni sa desecima stanova, onda ne bi trebalo biti problem ne naplaćivati porez onima koji imaju samo jednu nekretninu koja im je jedini krov nad glavom...
Pa i da imam 100 nekretnina, ako sam sve uredno platio, sagradio, nasljedio i placam doprinose za slivne vode, odvoz smeca, komunalnu naknadu i ostalo zasto bih bio penaliziran vise od onoga tko ima samo 1 nekretinu? Mozda ce njegovo dijete sagraditi jos 2, pa njegovo dijete jos 3 i tako dalje i doci ce na mojih 100.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 10:14   #122
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A vidis zapadnjacima (njemci & co) to uopce nije jasno. Zapravo njihovom konobaru nije niti doslo na pamet da bi tako mogao doci do kuce. Niti tim amerima sto se tu i tamo pojave na temi; oni su svi navikli na instant kupovine - kao kada kupujes carape u ducanu. Dodjes, platis, imas. A ne dodjes, kupis konac, pa doma sam tkas tkaninu od koje ce onda kad tada nastati carapa.
Vrijednost nekretnine kod nas ne prati tekuće prihode jer mi nismo imali isti razvojni put kao zemlje od kojih želimo kopirati taj porez. Zato se kod nas ne uklapa.

Imao bi trunku poštenja jedino kad bi se odnosio na nekretnine koje se steknu nakon uvođenja poreza, onda znaš pravila igre, znaš prije stjecanja koliko te košta porez i onda je sve drugačije.

Ovako ti dođe porez na nešto što si zidao godinama dok nije bilo tog poreza.
Retroaktivno oporezivanje minulog rada i oporezivanje ušteđevine.

Potpuno nepošteno.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 10:15   #123
Veli Maric jucer da je cilj staviti nekretnine "u funkciju".
Onda je objasnio da je prodaja stavljanje u funkciju.
Dobra ti "funkcija" Maricu...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 09.08.2017., 10:15   #124
Dobar komentar priče oko poreza:

http://www.dnevno.hr/kolumnisti/ne-n...pdv-a-1049559/
Ninjamaster is offline  
Old 09.08.2017., 10:17   #125
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
U čemu je problem ako netko ima više nekretnina?
Naravno da nije problem, ali u državi koja puno troši, netko troškove mora i platiti. Ja takvu državu ne želim, ali neovisno o mojim željama ona takva jest. Po čemu je normalno progresivno oporezivanje plaća, pa nije to dobitak na lotu? Po čemu je normalno davati >50% plaća na doprinose i prireze. Uopće imati prirez (porez na porez)? Plaćati 25% PDV-a? Godišnji porez za vlasništvo nad autima i barkama? I slično. Sve je to svojevrsno otimanje...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 09.08.2017., 10:18   #126
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
On je najproblematičniji zbog razloga što nismo stjecali nekretnine kao što su se stjecale na zapadu, ovdje se zidalo 30 godina, pa je mogao i konobar ili taksist ozidati kuću koja je 2000ih postala nekretnina milijunske vrijednosti, ali njegovi prihodi nisu toliki. Da je ide danas kupiti ne bi mogao.
Znam puno ljudi u svojoj okolini koji su zidali skoro pa "ciglu po ciglu".

Kad su skupili malo novaca, nešto su malo radili, pa je godinama stalo, pa opet malo, pa stane godinama, itd.

Neke su takve nekretnine naslijedila njihova, također siromašna djeca.
Bender Unit is offline  
Old 09.08.2017., 10:18   #127
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Veli Maric jucer da je cilj staviti nekretnine "u funkciju".
Onda je objasnio da je prodaja stavljanje u funkciju.
Dobra ti "funkcija" Maricu...
Ne znam; kazem imam 2 vikendice - na selu i na moru a zivim u gradu. I obje su mi vikendice u funkciji. Nije da sjedim doma u gradu a one trunu i dodjem 1x godisnje da ih tek tak obidjem. A racune za komunalije, struju, vodu, smece, posebne poreze za kuce na odmor od po soma kuna godisnje - sve uredno placam. Tako da neka si Maric objesi svoju funkciju o rep.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 10:21   #128
Quote:
Ninjamaster kaže: Pogledaj post
U biti na kraju, ispada da je u HR zločin imati bilo što više od prosjeka.

Ovome je problem nasljedstvo

Mislim da je jedini način za rješavanje ove priče, porez ali uz neko rasterećenje negdje drugdje
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 09.08.2017., 10:21   #129
Quote:
Ninjamaster kaže: Pogledaj post
Nije dobar.

Osim specifičnosti kako se kod nas gradilo (vidi gore), ovo je laž:
Quote:
Zašto su Hrvati tako senzibilizirani na najavu uvođenja poreza na nekretnine, iako će on svakako biti marginalan, nekoliko puta manji nego u bilo kojoj državi zapada
Jer će to tako biti samo prvih par godina, a onda... navali!

Marić kaže "stavljanje u funkciju", dakle prodaja.

A to ne ide bez enormnih davanja koja ljudi ne mogu plaćati, a znatno će opteretiti i one koji će jedva moći, a imaju samo krov nad glavom.
Bender Unit is offline  
Old 09.08.2017., 10:22   #130
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Naravno da nije problem, ali u državi koja puno troši, netko troškove mora i platiti. Ja takvu državu ne želim, ali neovisno o mojim željama ona takva jest. Po čemu je normalno progresivno oporezivanje plaća, pa nije to dobitak na lotu? Po čemu je normalno davati >50% plaća na doprinose i prireze. Uopće imati prirez (porez na porez)? Plaćati 25% PDV-a? Godišnji porez za vlasništvo nad autima i barkama? I slično. Sve je to svojevrsno otimanje...
To je priljev, na priljev možeš jedan dio odvojiti za porez. Stope su prevelike, ali princip oporezivanja priljeva je u redu.
Od tog priljeva se kupi nekretnina, pa bi se još i nju oporezovalo, e to nije u redu.

Vrijednost nekretnine često nije u skladu s primanjima pojedinca jer su zidane 30 godina, on nije likvidan i ne može to platiti.
Zašto bi uopće trebao?



kakva je to uopće filozofija, imaš nekretninu-plati što je imaš?
Pa u njoj je već utkano poreza i poreza.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 10:23   #131
Quote:
Ninjamaster kaže: Pogledaj post
Pitali su Lidl Hrvatska - zasto su vase cijene tek malo nize od konkurencije u Hrvatskoj a vislje nego u njemackoj za isti proizvod? Pa nizi smo cijenama i time jeftiniji (sto im je i politka/marketing) a ljudi placaju i ovako - pa sto da snizimo jos da budemo kao u njemackoj? Nema smisla. I u pravu su - nema smisla.

Tako da ako PDV maknes na 5% sa 25% ako se ekipa navikla placati pivu 15 kuna u bircu, vlasnik birca ce je i dalje prodavati za 15 kuna a ne za 12.60. Tako ce biti i za druge proizvode, pa ce ti biti isto.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 10:24   #132
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Veli Maric jucer da je cilj staviti nekretnine "u funkciju".
Onda je objasnio da je prodaja stavljanje u funkciju.
Dobra ti "funkcija" Maricu...
Jebeni genijalac taj Marić.
Pa majku ti božju, na koju foru će tamo neki tip prodati svoju razrušenu kuću, 20 km udaljen od najbližeg sela i do kojeg se može doći jedino kozjom stazicom?! Ljudi ni ne znaju da postoji, 3 čovjeka su možda vidjela tu kuću u 100 godina postojanja.
Nemoj mi o Internetu; kad čovjek pogleda na mapi gdje je to, neće ni pomišljat otić pogledat.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 09.08.2017., 10:25   #133
Quote:
Bender Unit kaže: Pogledaj post
Nije dobar.

Osim specifičnosti kako se kod nas gradilo (vidi gore), ovo je laž:


Jer će to tako biti samo prvih par godina, a onda... navali!

Marić kaže "stavljanje u funkciju", dakle prodaja.

A to ne ide bez enormnih davanja koja ljudi ne mogu plaćati, a znatno će opteretiti i one koji će jedva moći, a imaju samo krov nad glavom.
Neće biti marginalan, zašto bi se uopće zajebavali oko uvođenja nečega što će biti marginalno.
Mi kopiramo samo ono najgore, ajmo kopirati plaće.
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 10:26   #134
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ti si se tek sada ukljucila na temu? Ili si sve procitala do sada?

Po upisu vjerujem da nemas svoju nekretninu odnosno da si negdje podstanar. Znaci hrvatski jal viri iz tebe.

Pa nisu vlasnici svih tih kako ti kazes neiskoristenih nekretnina tebi ukrali nekretnine i tebe necim zakinuli.

Sagradili su ih od svojih para, odricanjem od drugih gusta, parama koje su sami zaradili i na koje su platili sve poreze i namete; Ukljucujuci i namete za gradjevinsku dozvolu kao i poreze na materijal, platili radnike ako nisu nesto sami itd. I sada ih imaju. A ako nisu bas oni sagradili, nasljedili su ih od roditelja koji su ih sami sagradili.

I sto znaci neiskoristena? Evo ja imam vise nekretnina i sve ih koristim, placam porez na kuce za odmor i komunalnu te ih odrzavam, farbam i popravljam kada treba ukljucujuci i okucnicu. Nije da je neiskoristena i godinama zjapi prazna. Ne vidim zasto bi ti sada u mojim vikendicama zivjela. Pa nismo ih gradili da ti zivis u njima nego mi.
e pa sve te stvari koje placas ce ti biti objedinjene u porezu..dodatno ce se placati ovisno koje sadrzaje vikendica ima..kad smo se sad vikendica uvatili..jer drzava smatra ako ti vikendica ima 2 bazena 200 kvadrata neznam pistu za helihopter da mozes platiti dodatnih bubam 500 kuna..dok ako ti vikenica ima 40 m2 neces osjetiti nista..ima definirano sve...uostalom novac posto ce biti pod porezom ce biti centraliziran i nece se moci bas tako lako muljati s njim ka sto se sada..pa nece se vrsiti neka masovna otimačina..
__________________
Živi i pusti živiti ili Umri..
Behemoth is offline  
Old 09.08.2017., 10:27   #135
Quote:
Bender Unit kaže: Pogledaj post
Znam puno ljudi u svojoj okolini koji su zidali skoro pa "ciglu po ciglu".

Kad su skupili malo novaca, nešto su malo radili, pa je godinama stalo, pa opet malo, pa stane godinama, itd.

Neke su takve nekretnine naslijedila njihova, također siromašna djeca.
I sad bi tribali oporezivat te kuce jer eto moj caca konobar je bia pametan, a svabo konobar nije? Drzava ima previse problema, a porez na nekretnine ne da nece rijesit ista nego ce pogorsat stanje samo.

Poslano sa mog HUAWEI SCL-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Old 09.08.2017., 10:28   #136
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Neće biti marginalan, zašto bi se uopće zajebavali oko uvođenja nečega što će biti marginalno.
Naravno da neće biti marginalan.

Lažu ko psi!
Bender Unit is offline  
Old 09.08.2017., 10:29   #137
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Jebeni genijalac taj Marić.
Pa majku ti božju, na koju foru će tamo neki tip prodati svoju razrušenu kuću, 20 km udaljen od najbližeg sela i do kojeg se može doći jedino kozjom stazicom?! Ljudi ni ne znaju da postoji, 3 čovjeka su možda vidjela tu kuću u 100 godina postojanja.
Nemoj mi o Internetu; kad čovjek pogleda na mapi gdje je to, neće ni pomišljat otić pogledat.
Ne samo to.
Dovesti ljude u situaciju da moraju prodati nekretninu da bi se spasili nije stavljanje nekretnine u funkciju, Maricu smece jedno, nego otimacina i unistavanje zivota ljudi.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 09.08.2017., 10:30   #138
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
e pa sve te stvari koje placas ce ti biti objedinjene u porezu..dodatno ce se placati ovisno koje sadrzaje vikendica ima..kad smo se sad vikendica uvatili..jer drzava smatra ako ti vikendica ima 2 bazena 200 kvadrata neznam pistu za helihopter da mozes platiti dodatnih bubam 500 kuna..dok ako ti vikenica ima 40 m2 neces osjetiti nista..ima definirano sve...uostalom novac posto ce biti pod porezom ce biti centraliziran i nece se moci bas tako lako muljati s njim ka sto se sada..pa nece se vrsiti neka masovna otimačina..
Novcem će raspolagati lokalni šerifi, a trošit će ga za plaće rodbini i izmišljanje novih radnih mjesta za nju, te za nove Audije.

BTW, ako sam napravio bazen, platio sam PDV na njega, zašto bih još morao plaćati jer uopće imam bazen?
Kexx is offline  
Old 09.08.2017., 10:31   #139
Quote:
Behemoth kaže: Pogledaj post
e pa sve te stvari koje placas ce ti biti objedinjene u porezu..dodatno ce se placati ovisno koje sadrzaje vikendica ima..kad smo se sad vikendica uvatili..jer drzava smatra ako ti vikendica ima 2 bazena 200 kvadrata neznam pistu za helihopter da mozes platiti dodatnih bubam 500 kuna..dok ako ti vikenica ima 40 m2 neces osjetiti nista..ima definirano sve...uostalom novac posto ce biti pod porezom ce biti centraliziran i nece se moci bas tako lako muljati s njim ka sto se sada
Pa da li si ti platila te bazene ili ja? Sto ako ti na svom balkonu imas bujne perlagonije a ja nemam, da tebe onda vise oporezujem jer imas ljepsi stan/kucu a ja nemam?

Znaci ako imas nekretninu, i zaradis npr 10 tisuca EUR-a, zasto si ne bi sagradio bazen? Jel bolje da drzim tu lovu u banci da si ne povecam porez? Ili da zaposlim radnike koji ce mi napraviti bazen, na svoje place ce platiti poreze i lova ce se zavrtiti?

Ti nemas nekretninu; pa ti je bazen nesto luksuzno. Da imas nekretninu i rjeseno stambeno pitanje a radis i zaradjujes placu onda ti bazen ne bi bilo nesto apstraktno sto imaju samo bogatasi, nego nesto cime si jos mozes poboljsati provodjenje vikenda doma.
europe2seoul is offline  
Old 09.08.2017., 10:32   #140
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
BTW, ako sam napravio bazen, platio sam PDV na njega, zašto bih još morao plaćati jer uopće imam bazen?
Imam ja jednu frendicu sto je jalna jer mi imamo vikendice. A oni nisu nista sagradili a vrijeme je proslo.

Tako i ova - da ona kupi veliki lavor - to je u redu. A da ti platis bazen - eeee tebe treba oporezivati. Ajme logike.
europe2seoul is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.