Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 18:08   #1
Fatih / Kanal D

Godina proizvodnje : 2017
Produkcija : O3 Medya


Kanal D i 03 Medya pripremaju novu donem seriju o Osvajaču Mehmedu II Fatihu. Fatiha će ovaj put utjelovit velika turska televizijska zvijezda Kenan Imirzalioglu, koji se na tv ekrane vraća nakon dvogodišnje pauze. Set je u pripremi. Potvrđeni glumci za sad su : Kenan İmirzalıoğlu (Fatih Sultan Mehmet), Çetin Tekindor (Çandarlı), Metin Akpınar (Akşemseddin), Altan Erkekli i Gürkan Uygun, Ertan Saban, Burak Tamdoğan, Funda Eryiğit i Serkan Keskin. Glede glavnih ženskih uloga , Çiçek Hatun i Hatice Sultanije, još uvijek se ne zna ko će ih igrat. Po medijima se spominjalo par imena : Cansu Dere, Fahriye Evcen, Burcu Biricik i Tuba Buyukustun. Niti jedna nije potvrđena.

Scenario pišu Alican Yaraş i Özge Efendigil. Režiser je Altan Dönmez.

Serija bi trebala počet u novembru ili decembru na Kanalu D.

http://www.ranini.tv/haber/26453/1/k...ekillenmeye-ba
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:29   #2
Ranije se spominjala i Vilma Eles kao deo serije.
Sto se tice glavnih sultanija, vidim da je u ranini tekstu doslo do greske,
glavne su Gulbahar i Cicek, nije Hatice.

Od navedenih glumica, mislim da ovde Fahriye upada..
Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:41   #3
Našli su glumca s sličnim nosom kao u pravog Fatiha. Ja sam u svojim prognozama na Kenanovoj temi tipovala da je Fahriye jedna od mogućih kandidata i Sinemka naravno...
Apsolutno nema šanse da ja ovo gledam (jedna sezona osmanske nebuloze dovoljna mi za cijeli život) ali eto samo me zanima da li će se truditi da kopiraju Tims-ov fazon rada, i izmišljati nepostojeće haremske nebuloze, čisto da bi se bolje prodali MY publici..
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:45   #4
Cansu je navodno odbila ponudu . I ja nekako tipujem da će jedna od glavnih biti floperka Fahriye.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:26   #5
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Cansu je navodno odbila ponudu . I ja nekako tipujem da će jedna od glavnih biti floperka Fahriye.
Ako je odbila neka je odbila..Znam da vi imate želju da njih gledate ponovo zajedno, ali ona je već bila Firuze a i nagledali bi se Mejerinih, Berenkinih, Hulyenih i ostalih slika i poređenja.. Ona je meni više za Burčinelinu seriju plus vjerujem da će joj nakon uspjeha Anne Ay yapim i ponuditi ulogu u svojoj nekoj i da je je neće zavlačiti kao što su prije toga.

Mene čudi zašto je Četin pristao igrati u ovome, mora da mu je O3 stvarno dao dobru lovu
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 04:03   #6
Pratim ja na tu temu često. Ali prilično su jako, jako škrti na informacijama. Ispravka ovdje: Nije sigurno hoće li ići na Kanal D, ima još 5 kanala za koje se predpostavlja na koji će. I trebalo bi krenuti krajem prosinca.

Koliko pratim i razumijem turski ( a moje razumijevanje turskog je poprilično loše, samo da upozorim! ) nisam dobro razumio, ali izgleda da rade na Kenanovoj kostimografiji. Prilično moguće jako skupi modeli. Jer bi prikaz Fatiha trebao biti i kao princa, budući da je samo sa 21 godinu osvojio Carigrad kao sultan.







Ali mene ne zanima baš kostimografija, već me zanima hoće li se držati povijesnih činjenica ( barem donekle, bez pretjeranog izmišljanja ).
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey

Zadnje uređivanje DJ_Bobo : 14.09.2017. at 04:21.
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:08   #7
Serija sigurno ide na kanalu D, Kenan je u najavi pomenutog kanala.

Sto se tice novih vesti, potvrdjeno je da Fahriye Evcen cita scenario i razmatra ponudu
za jednu od glavnih sultanija, pretpostavljam za Gulbahar. Posto su sanse male da ovo odbije,
rekla bih da je jedna sultanija izabrana. Burcu Biricik je dobila ponudu za Cicek sultaniju, ali je odbila.
Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:20   #8


Promo poster

Ako serija bude izgledala kao niz sećanja, flešbekova Fatiha na dane osvajanja i postizanja moći , i u tom slučaju mladog Mehmeda bi igrao drugi glumac a Kenan tog starijeg onda bi mi izbor Kenana imao smisla . Ovako je stvarno glupo da glumac od 43 igra Mehmeda koji je u ranim dvadesetim doživeo svoj vrhunac.
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:44   #9
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post

Promo poster

Ako serija bude izgledala kao niz sećanja, flešbekova Fatiha na dane osvajanja i postizanja moći , i u tom slučaju mladog Mehmeda bi igrao drugi glumac a Kenan tog starijeg onda bi mi izbor Kenana imao smisla . Ovako je stvarno glupo da glumac od 43 igra Mehmeda koji je u ranim dvadesetim doživeo svoj vrhunac.
Slažem se, to fanovi i bruje cijelo vrijeme. Turska ima mladih glumaca od 20 godina pa nadalje za izvoza, sjede kući kao na birou i jedva čekaju kada će im neko doći sa ponudom, ali vraga, gori Turci nego naši, gledaju samo "proslavljene, iskusne, cool face glumce". Evo, ja već sada imam u vidu 10-ak njih sa 20 i nešto godina koji bi mogli glumiti Fatiha mlađeg, mladi, naravno, nisu se još proslavili. Ali to je prirodno, niko se nije naučan rodio.
Ovako kažu - "a neće biti problema, Kenana će šminka-kozmetika pomladiti". wrf - šminka?! Koga je još šminka pomladila pa i stara baba kada ju stavi vidi se da je baba a još kada stavi botoks da i ne govorim na što liči.
Nadam se da neće usrati kao Tims i Šahin sa Kosem... nadam se
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:24   #10
Napokon mu nađoše partnerke. Jedna je Seda Bakan, druga Selin Demiratar. S ovom drugom je glumio u Aci Hayat prije 100 godina. Sjećam se da je ženska bila mrtvo puhalo Uglavnom, obje su po meni. Sretno.

Fahriye je nakon čitanja i čitanja scenarija odbila.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:34   #11
Partnerke su los izbor, Seda bi i nekako mogla da prodje,
igra tu drugu sultaniju. Ali za ovu glavnu odabrati ovu Selin
Cudi me da je Fahrije odbila
Helenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 14:57   #12
Quote:
Helenna kaže: Pogledaj post
Partnerke su los izbor, Seda bi i nekako mogla da prodje, igra tu drugu sultaniju. Ali za ovu glavnu odabrati ovu Selin
Ovo je teška smijurija. Selin Demiratar??? Jedino objašnjenje za nju je da su sve pare spržili na Kenin honorar, plato i kostime, pa je tih par kuruša koji su preostali bili taman da se angažira ovaj kalibar. Seda još nekako, ali Demiratar je katastrofa.
Quote:
Cudi me da je Fahrije odbila
Da se ne lažemo, to vječito "čitam scenarije" je čista budalaština, kad vrlo dobro znamo da se scenariji pišu bukvalno na koljenima. Jedino što su vjerojatno imali je neki okvir, a to se pretpostavljam Fahro nije dopalo. Možda je mala minutaža, možda je bezvezna uloga. Ono, sjedenje po cijele dane u haremu i ispredanje spletki. #boring
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:49   #13
Ne znam zašto pominjete samo dvije -glavne sultanije-, prema novoj knjizi "majke sultana" a i prije se znalo da je imao više žena. prema najnovijim podatcima:

Žene: (8?) Emine Gülbahar Hatun, Helene Hatun, Alexias Hatun, Sitt-î Mükrîme Sittişah Hatun, Gülşah Hatun, Çiçek Hatun, Anna Hatun, Hatice hatun.
Sinovi: (6), Korkud(son with Emine), Mustafa(son with Gülşah), Cem(son with Çiçek), Bayezid(son with Sitt-î), Ertuğrul(son with Anna?), Orhan(son fith Hatice).
Kćerke: (3) Gevherhan(daughter with Emine), Şah(daughter with Çiçek), Beyhan(daughter with Sitt-î).


Tako da bih njamanje bilo 4 glavnih sultanija, uz njih dvije slabije (ne zna se kojoj je umrlo dijete kao beba). Znači, u ovom slučaju ne bih bilo kao u Sulejmanu Veličanstvenom, Hurrem je imala samo suparnicu Marhidevran sa sinom Mustafom, mada se ni tu nisu držali povijesti (Marhidevran je imala i sina Ahmeda, koji je bio ratoboran isto kao i Hurremin Bayezid,(ubijen kada i brat mu), i kćerku Raziyu. Dakle, totalno su iskrivili povijest, i u Kosem kada je došla imala je suparnicu samo Mahfiruz.
U ovom slučaju da se neka pojavi imala bih -6 ozbiljnih sultanija- sa sinovima, kao suparnike (osim ako se i ovi ne budu pridržavali povijesti - ). Mada bi ovo trebala biti isključivo ratna serija, "manjina" će biti i harem. Predpostavlja se da mu je svih 6 sinova koliko ih je ukupno imao - bili ratoborni kao i on sam, pa samim tim i krvava borba za prijestolje.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:27   #14
Ni meni se ne svidja izbor Sultanija, Seda mi je ok.
Zanima me koga ce Fatih najvise voleti
Ni kenan mi se ne svidja ipak je fatih imao 19 godina kad je osvojio istanbul, Turci se bune i za halita su se bunili ali meni je halit ok Suljo je ipak imao 27 god kad je postao sultan.
U borbi za prestolje ce ucestvovati Cem i Bajazid, Mustafa umire a mislim i ostali princevi kao mladi. Mene zanima Bajazid vise.
Poceli su sa snimanjem izgleda emitovanje u januaru a najava ce biti valjda na festivalu canes 16 oktobra.
Dacu priliku seriji ali meni je Mehmet Akif savrsen za fatiha i bio je ok , nadam se da nece kopirati tims i da ce se drzati istorije i drzati se turskih izvora a ne evropskih ko tims , ali eto izmislise teodoru umesto Aleksis
Ronsita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:34   #15
Pozdrav, Ronsita! Čitali smo se u Kosem i drago mi je da se sada čitamo i ovdje. Volim tvoje znanje iz povijesti Osmanskog Carstva, jer su one u većini točne.
Da, Bayezid i Cem će se najviše boriti, ostali pogibaju ranije u borbi za prijestolje.
Ali vidiš kako je to zanimljivo - Fatih je dao svog oca Murada II. otrovati, kao osveta što ga je bio svrgnuo sa prijestolja i da mu slično više ne priredi. I čim je došao na vlast uveo je zakon bratoubistva i pobio svu svoju braću i njihove sinove. To će kasnije primjenjivati svi sultani.
Isto tako je Selim I. Okrutni (kako neki povijesničari tvrde) vlastitim rukama na silu otrovao svoga oca Bajazida II.- ( to je ovaj sin od Fatiha koji se uspjeo izboriti za prijestolje ), dao je i svoju braću i njihove sinove pobiti, čak je kasnije i svoga sina Sulejmana I. pokušavao ubiti ( to smo između ostaloga i gledali u Veličanstvenom stoljeću ) tako da je Sulejman bio u bijegu od vlastitog oca, srećom ,spasio se kada je Selim preminuo od poslijedica raka.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 00:59   #16
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Pozdrav, Ronsita! Čitali smo se u Kosem i drago mi je da se sada čitamo i ovdje. Volim tvoje znanje iz povijesti Osmanskog Carstva, jer su one u većini točne.
Da, Bayezid i Cem će se najviše boriti, ostali pogibaju ranije u borbi za prijestolje.
Ali vidiš kako je to zanimljivo - Fatih je dao svog oca Murada II. otrovati, kao osveta što ga je bio svrgnuo sa prijestolja i da mu slično više ne priredi. I čim je došao na vlast uveo je zakon bratoubistva i pobio svu svoju braću i njihove sinove. To će kasnije primjenjivati svi sultani.
Isto tako je Selim I. Okrutni (kako neki povijesničari tvrde) vlastitim rukama na silu otrovao svoga oca Bajazida II.- ( to je ovaj sin od Fatiha koji se uspjeo izboriti za prijestolje ), dao je i svoju braću i njihove sinove pobiti, čak je kasnije i svoga sina Sulejmana I. pokušavao ubiti ( to smo između ostaloga i gledali u Veličanstvenom stoljeću ) tako da je Sulejman bio u bijegu od vlastitog oca, srećom ,spasio se kada je Selim preminuo od poslijedica raka.
Poz Bobo drago mi je da cemo se i ovde druziti, Hvala ti ♥ moracu malo da se podsetim oko Fatiha on mi je omiljeni pa onda Murad IV.
Da on je dao zakon o ubistvu brace, mada je jos neki pre njega to uradio mislim Bajazid I , Da Selim je bio bas okrutan otrovao je oca a nije bas bio omiljen princ vec Ahmed sin od Bajazita II ali eto snasao se na okrutan nacin. Mislila sam da je tims izmislio to za Suleymana ja sam citala da je Selim I ubio svu decu da bi bas Suljo postao sultan ali ko zna

Izasla je slika Fatiha pala sam na dupe nije tako los kao na onoj 1 slici Emitovanje pocinje u januaru
Ronsita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 01:23   #17
Tek u siječnju.

Inače, pratim fanove na svim stranicama, (turske i strane) a moje razumijevanje turskog i nije nešto dobar većinom žele mladog Fatiha da glumi izpočetka, osvajanje Carigrada i drugih teritorija. Ne razumijem se sad baš, ali svi iznose slike mladih turskih glumaca koji bi mogli igrati tu ulogu. Sada, ja nešto ne gledam tusrke serije i uopće mi nisu poznati glumci.

Zna li itko tko su ovi napr:


Ili me pere paranoja, ili mi ovi liče na neke jedino mi ovi gore dvojica izgledaju sa 20 i nešto, ostali su bome kao i Kenan
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:10   #18
Sad kad je i Ranini objavila vijest o Fatihu, onda je def. jasno da su gore spomenute glumice dio projekta. Seda Bakan će biti Çiçek Hatun, a Selin Demiratar Hatice Sultan. Ostali pored Kene, Metin Akpınar, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Avni Yalçın, Serkan Keskin, Funda Eryiğit, Burak Tamdoğan, Ertan Saban, Duygu Boztepe, Sevinç Meşe, Toprak Sağlam.

@DJ Bobo, zaboravi ove s gornjih slika. Prvi je Kivo, on radi za Ay yapim i isključivo bašrol dizije krojene za njega. Drugog ne znam. Treći je Tolgahan koji trenutno ima svoju seriju. Četvrti je Onur Tuna, on je bio bašroler u Filinti na TRT1 (isto povijesna). Sumnjam da bi došao ovamo kao nekakav sporednjak.

Osobno, seriju neću pratiti, ne zanima me ta tematika, dosta mi je bilo gledanja Sulje. O3 neće ponuditi ništa novo i uzbudljivo u vidu bitki/ratova, jer to jako puno košta, zahtjevno je za snimiti, drugim riječima neisplativo. Bitke/ratovi/akcija će biti max. na nivou na kojem je to bilo prikazano u Sulji. Ostalo će plesti intrige po haremu, saraju i tako. Sjećam se prikaza pape i cijele te svite u Sulji, smijurija teška, kao neki retardi s piskutavim glasovima. Onog jednog princa/izlaslanika (zaboravih) smo zvali gljiva. Haha.. Sumnjam da će ovdje biti drukčije. Također mi je promašaj što su Kenana uzeli da glumi maltene malo starijeg adolescenta, niđe veze. Jedino što bi bilo donekle okej je ovo što @RedCoat piše, sultan Keno se prisjeća prošlosti, pa gledamo naizmjenično mladog (kojeg glumi netko drugi) i starog sultana (umro sa 49 g., pa se Kenan uklapa).
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:07   #19


Ne sumnjam da Kenan ima potrebnu harizmu za ovakvu ulogu i umeće , ali mi je opet bzvz

Mislim da će priča početi nakon osvajanja Konstantinopolja, jer ne verujem da će snimiti tako grandioznu bitku

Da snimaju desetak visokobudžetnih ep odgledala bih sigurno ovako teško,iako me zanima kako će predstaviti neke momente , mesto Mare Branković koja mu je de facto bila Valide itd.

Kad smo kod piskutavih kardinala je li taj Cem onaj mučenik koji se krio kod Borgia?
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:17   #20
E ako tako učine onda će tek zasrtai stvari i privući nezadovoljstvo fanova. Ne bih trebali ponoviti grešku kao Medyapin sa Mehmet Akif Alakurtom, to bi im trebala biti lekcija da će već na početku pasti.
Ne vjerujem da bi toliko uložili u ovaj projekat ako nisu sigurni da će biti gledana. Sigurno imaju nešto u planu.

Osvajanje Carigrada je neophodno, kao i prije kad je kao i princ imao svoj harem, njegova prva vladavina, pa kada ga je otac svrgnuo sa prijestolja, pa kada je dao ubiti oca, onda su prije ubili njegovu majku (isto je bila Srpkinja) a Mara Branković je odmah nakon smrti supruga Murada II. se povukla iz palače nazad u domovinu pa u Solun i Crnu Goru, koliko mi je poznato, doživjela je 86-u godinu života u obilju jer je imala naklonost Fatiha koji ju je volio kao majku, taman bi toliko izdržala u palači. Već bi je davno neko otrovao/smaknuo/ubio kao i ostale, ako ste primjetili - ne znam da je ijedna sultanija u palači doživila 80-u pa i više? O sultanima da i ne govorim.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.