Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 10:45   #61
Zar nisu "bečki konjušari" Čorbin izum?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 10:52   #62
Guglam i ne nalazim pa moguće da si u pravu, iako sam prilično siguran da se sjećam upravo njegove izjave, i to u tiskanom obliku, neki intervju ili kolumna.

Ali imaš o Slovencima i pjesmu:

Laku noć braćo Janezi
Shvatam vas, sve su to geni
Mame vas habsburški kavezi


...

Kvarni ste, jadna vam majka,
Nismo iz istog filma
I dečki iz trećeg rajha
Za vas su GG firma

...

Na nama svako ućari
I vi ste tako odlučili
Laku noć braćo smučari
Dobro ste mi se smučili
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 10:54   #63
Google istovremeno kaže da je Borina izjava iz 1997. a isto sam prilično siguran da je ovo bilo puno ranije, možda neka varijacija na temu, pretražit ću još malo...
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:07   #64
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome da on non-stop drobi gluposti i priča nebuloze, izmišlja štorije i zgodbe u koje ni sam ne vjeruje -na žalost mnogi mu vjeruju. Da nema te neke "političke pozadine" priznajte da bi sve bilo znatno manje zanimljivo.

U cijeloj toj gluposti mu čak pomaže i taj pop sa svojim jednako priglupim izjavama.
Gle, da svi znaju zavrtjeti ringišpil u glavama drugih, svi bi bili uspješni pjesnici ili kantautori, ili pak to ne bi bilo ništa posebno jer to mogu svi. Čovjek ima žicu za napisati dobar stih, ne onaj uzvišeni u kojemu će se pronaći rijetki, već onaj svakodnevni u kojem će se pronaći mnogi. Politička pozadina u njegovim pjesmama je zapravo više iznimka nego pravilo. I ne vjerujem da mu ljudi pohode koncerte zbog one spike između pjesama jer to već znaju napamet, više manje vrti istu priču. Dolaze zbog samih pjesama.
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:20   #65
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
Gle, da svi znaju zavrtjeti ringišpil u glavama drugih, svi bi bili uspješni pjesnici ili kantautori, ili pak to ne bi bilo ništa posebno jer to mogu svi. Čovjek ima žicu za napisati dobar stih, ne onaj uzvišeni u kojemu će se pronaći rijetki, već onaj svakodnevni u kojem će se pronaći mnogi. Politička pozadina u njegovim pjesmama je zapravo više iznimka nego pravilo. I ne vjerujem da mu ljudi pohode koncerte zbog one spike između pjesama jer to već znaju napamet, više manje vrti istu priču. Dolaze zbog samih pjesama.
pročitah jedan komentar na internetu i lajkam ga jako, a išao je nekako ovako:

"više sam životnih lekcija i o životu naučio iz đoletovih pjesama nego što bi mi ijedan pop to mogao pokazati"..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:24   #66
Čisto umjetnički gledano meni je bio odličan dosta dugo, ali mislim da je trebao stati na vrijeme. Negdje do albuma "Jebite se devedesete", uključujući njega, imao je zaista odličnih stvari, ali moram priznat da mi se od tada gotovo ništa ne sviđa.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:26   #67
Đole je već takve odavno prozreo.

Pričaće ti, kojekakvi
zloba se k'o rubin cakli
kako odjek mog osmeha ječi...
i kleće se u pretpostavke
kljuckajući kao čavke
moje loše prepričane reči...


---

A tek ova nova stvar...

Dno Dna

.......

Opleti, brale, i ne udaraj lament... Na taj smo fazon majmune i prizvali...
Smrada sa farme pustimo u parlament... Onda se krstimo kad nešto izvali...
Otkad je sveta i veka... I nas... Najveće protuve prigrabe vlast...
Rasturi svatove pijani svat... Bratija proglasi grabež za Krstaški Rat...

......

Dno dna... Kliče se nebulozama... Dno dna... U inat dijagnozama...
Dno dna... I isti krezubi statisti mlate barjakom...
Dno dna... I što je više štrajkova... Dno dna... .
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:30   #68
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
pročitah jedan komentar na internetu i lajkam ga jako, a išao je nekako ovako:

"više sam životnih lekcija i o životu naučio iz đoletovih pjesama nego što bi mi ijedan pop to mogao pokazati"..
Dotični crkvu zaobilazi u luku od 300 metara, pa izjava nema nikakvu težinu... Kao da ja kazem da sam vise naucio o zivotu u drustvu ucenika iz razreda svog klinca (3. osnovne) nego iz pjesama Mirele Priselac Remi (koju ni nacrtanu ne mogu vidjeti, poput dotičnog i Crkve)

A izjava da iz Balasevicevih pjesama (svaka cast, kako sam rekao, najbolji pjesnik na podrucju ex YU) mozes o zivotu naučiti više nego iz Starog zavjeta, evandjelja ili Dječa apostolskih, zaista je bez presedana, i dovoljno mi govori o dotičnome koji misli kak je cool, urban, moderan, progresivan ako mrzi crkvu a voli Balasevica ili Dubiozu Kolektiv...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:31   #69
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Čisto umjetnički gledano meni je bio odličan dosta dugo, ali mislim da je trebao stati na vrijeme. Negdje do albuma "Jebite se devedesete", uključujući njega, imao je zaista odličnih stvari, ali moram priznat da mi se od tada gotovo ništa ne sviđa.
Ja ti to ne dijelim po albumima i vremenu, meni su neke pjesme sjajno sjele, a neke vrlo popularne tipa Vase Ladačkog, Ne lomite mi bagrenje ili Lepe protine kćeri- nisu...ja u njima ne vidim film, ali...u Nevena(Sale Nađ je umro u snu) npr. odvrtim cijeli film. I još je par takvih koje baš jako volim.
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:32   #70
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Čisto umjetnički gledano meni je bio odličan dosta dugo, ali mislim da je trebao stati na vrijeme. Negdje do albuma "Jebite se devedesete", uključujući njega, imao je zaista odličnih stvari, ali moram priznat da mi se od tada gotovo ništa ne sviđa.
Ni ova?????

https://www.youtube.com/watch?v=M5Kx-UoCyKY
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:33   #71
zar je đole invazija srbočetništva kako sugerira naslov?
vi zaista niste normalni.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:33   #72
Slažem se da ima iznimaka s obje strane, ali generalno mi je nekako prije bio uvjerljiviji i nije prelazio tu tanku granicu patetike, a sad je (po meni naravno) obilato prelazi.
Vasa ni meni nikad nije bio ništa posebno, ali Lepu protinu kći volem


edit: Isco, haha, pa gotovo jedino ta! ali ta da! (ta-da)
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:39   #73
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Guglam i ne nalazim pa moguće da si u pravu, iako sam prilično siguran da se sjećam upravo njegove izjave, i to u tiskanom obliku, neki intervju ili kolumna.

Ali imaš o Slovencima i pjesmu:

Laku noć braćo Janezi
Shvatam vas, sve su to geni
Mame vas habsburški kavezi


...

Kvarni ste, jadna vam majka,
Nismo iz istog filma
I dečki iz trećeg rajha
Za vas su GG firma

...

Na nama svako ućari
I vi ste tako odlučili
Laku noć braćo smučari
Dobro ste mi se smučili
Ne moras googlati, izjava nije iz 1997, nego iz 1994... KOncert je trebao biti u Sloveniji. Corba je imala koncerte 10.02 u Becu, 11.02 u Linzu, a 12.02 je trebala svirati u Sloveniji... I pocela su natezanja, neki Slovenci su bili za to da se mu koncert zabrani, a čačanski roker je sva ta natezanja okončao izjavom, i sve Slovence nazvao "bečkim konjušarima"... Makar ta karakterizacija (kako se pokazalo eto gotovo 24 godine kasnije) bolje opsiuje nas Hrvate, nego Janeze

Koncert 12.02 se odrzao u Grazu ili slovenski u Gradecu...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:40   #74
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Slažem se da ima iznimaka s obje strane, ali generalno mi je nekako prije bio uvjerljiviji i nije prelazio tu tanku granicu patetike, a sad je (po meni naravno) obilato prelazi.
Vasa ni meni nikad nije bio ništa posebno, ali Lepu protinu kći volem


edit: Isco, haha, pa gotovo jedino ta! ali ta da! (ta-da)
Ni ova???????

https://www.youtube.com/watch?v=Jtjj7YNkkyc
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:42   #75
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Slažem se da ima iznimaka s obje strane, ali generalno mi je nekako prije bio uvjerljiviji i nije prelazio tu tanku granicu patetike, a sad je (po meni naravno) obilato prelazi.
Vasa ni meni nikad nije bio ništa posebno, ali Lepu protinu kći volem


edit: Isco, haha, pa gotovo jedino ta! ali ta da! (ta-da)
A ova ne???
https://www.youtube.com/watch?v=LdA8dBA_WMs
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:43   #76
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
generalno mi je nekako prije bio uvjerljiviji i nije prelazio tu tanku granicu patetike, a sad je (po meni naravno) obilato prelazi.
zato ga ja ne mogu čuti i slušati, tumač su mi njegove izvedbe, samo čitati
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:44   #77
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Ne moras googlati, izjava nije iz 1997, nego iz 1994... KOncert je trebao biti u Sloveniji. Corba je imala koncerte 10.02 u Becu, 11.02 u Linzu, a 12.02 je trebala svirati u Sloveniji... I pocela su natezanja, neki Slovenci su bili za to da se mu koncert zabrani, a čačanski roker je sva ta natezanja okončao izjavom, i sve Slovence nazvao "bečkim konjušarima"...

Koncert 12.02 se odrzao u Grazu ili slovenski u Gradecu...
Ma mislio sam izguglat za Balaševića, zbilja sam cijelo vrijeme uvjeren da je on rekao nešto vrlo slično i to još prije ove pjesme Laku noć Janezi, u nekom intervjuu još dok je bila SFRJ i bile su dostupne sve tiskovine.

Unikatna mi je ok, ali kažem, nekako do "Devedesetih" me 4-5 po albumu drmalo, nakon toga mislim da me samo Na Bogojavljensku noć baš drmnula totalno. I Ljerka mi je simpatična od tih zezalica.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:45   #78
Talking

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Slažem se da ima iznimaka s obje strane, ali generalno mi je nekako prije bio uvjerljiviji i nije prelazio tu tanku granicu patetike, a sad je (po meni naravno) obilato prelazi.
Vasa ni meni nikad nije bio ništa posebno, ali Lepu protinu kći volem


edit: Isco, haha, pa gotovo jedino ta! ali ta da! (ta-da)
Za protinu kći..lako se vama zezati i pjevati pjesmice ako prota nije karatist s crnim pojasom. Ne znam koji dan al sam vidio kako je pokosio 5-6 mojih razrednih drugara jer su se malo zezali - a svaki je bio viši od metar i osamdeset i nisu bili nimalo skromni oko svojih fizikalija.

I tako lepa protina kći dođe u bikiniju na plažu, a ono oko nje krug 10 metara pustog prostora na inače prenapučenom mjestu.

Šta ti je kultura.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:49   #79
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ma mislio sam izguglat za Balaševića, zbilja sam cijelo vrijeme uvjeren da je on rekao nešto vrlo slično i to još prije ove pjesme Laku noć Janezi, u nekom intervjuu još dok je bila SFRJ i bile su dostupne sve tiskovine.
.
On se je na koncertima za tu pjesmu o Slovencima ispričao. Također se odrekao "Računajte na nas" i ne izvodi je više (a onda Zaklonišće Prepeva su je uzeli sebi).

Griješiti je ljudski, Đole je priznavao javno svoje greške.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 11:49   #80
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Pa, kao što rekoh, prema Hrvatima nije, kao ni prema Bosancima (sviju nacija), voli Hrvatsku i Bosnu, pa ignoriramo neke druge nacije.

Prema Albancima i Slovencima jest. O Albancima ima hrpu šovinističkih izjava ("narod bez kulture, bez violončelista, pjesnika..." parafraziram), a dugo je jahao i po Slovencima. Ne kažem da je on originalni autor ali termin "bečki konjušari" sam prvo čuo od njega i od tada se masovno proširio - u njegovoj izjavi radilo se samo o Slovencima, kasnije su velikosrbi to proširili i na Hrvate.

S tim da je njegov šovinizam jugoslavenski, a ne srpski. Protiv (veliko)srpskih šovinista se borio na razne načine i ismijavao ih kada je to svakako bilo rizično i hrabro.
Ne mozes biti jugoslavenski šovinist... Jer jugoslavenstvo nije nacija...

Balasevic je Jugoslaven... Albance je oznacio na ploči Bezdan 1986 kao neprijatelje Jugoslavije (Honduras, Ne lomite mi bagrenje), a na kasnijoj Tri posleratna (izmedju je izasla ona Panta Rei). izaslom krajem 1989 je u pjesmi O Boze s tekstom...

Postoje opravdane sumnje da sam pravi genije
samo sto vise nemam pojma sta bih s tim.
O zakaj nisam vanzemaljac iz SR Slovenije?
Lepo mi dodje da se odcepim.

ismijao Slovence...

Ja tu ne vidim svovinizam... Samo slijepo Jugoslavenstvo...

Pater Ike povezuje njegove političke stavove s punom Arenom...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.