Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 10:45   #61
Malo sam ostala razočarana kako usmjeravaju radnju.

Znala sam da mi muža neće moći dugo zadržati odustao je.

Ja vas čitam i dalje pa se vratim vama ako se radnja u Fazilet ne pomakne s mrtve točke.

Dvije serije su mi previše za gledanje uz dvoje male djece.
__________________
Da imam 1000 života sve do jedan bi birao da bude s tobom Umut & Ceren
UmRen forever
lanex is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:06   #62
Nefes bez i jedne TL i u Moskvu ide ... https://www.instagram.com/p/Bezrqe7F...anlatkaradeniz
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:03   #63
Ne znam jest li stavljale, čini mi se da niste. Dazzling Team preveo Sabahov intervju gl. glumaca (Irem i Ulas), govore o seriji, ulogama, nasilju..

DIO 1.
DIO 2.
DIO 3.
DIO 4.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:52   #64
Quote:
lanex kaže: Pogledaj post
Malo sam ostala razočarana kako usmjeravaju radnju.

Znala sam da mi muža neće moći dugo zadržati odustao je.

Ja vas čitam i dalje pa se vratim vama ako se radnja u Fazilet ne pomakne s mrtve točke.

Dvije serije su mi previše za gledanje uz dvoje male djece.
@lanex - ja sam odustala posle prve , odnosno posle pocetka druge epizode .
Scena njihovog skoka je za rubriku "Verovali ili ne" . Njih dvoje drzeci se za ruke ,dok on u narucju drzi decaka od 5 godina skacu u ambis visine oko 50-100 mestara , i pri tolikoj visini njihova tela padaju ko strele , ruke se ne razvdajaju , decak ostaje u narucju , padaju u vodu drzeci se i dalje za ruke i gle cuda ostaju svo troje zivi i zdravi .
Nakon ove scene zelja i interesovanje su se izgubili . Ne zelim da mi neko vredja inteligenciju ovakvim glupostima .

Iskreno mislim da ova serije ne zavrednjuje toliku paznju i rejting .
__________________
Novi poceci su cesto preruseni u bolne zavrsetke
crno belo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:27   #65
Deli Tahircim
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 08:12   #66
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post

Baš mi je jepiii! Iako što bi reko Mustafa kad mu je Asiye rekla da je lijep: "Muškarcu se ne govori da lijep!"
Tahir odnosno Ulas ima nešto toliko privlačno u sebi. Sad da li je to osmijeh, sama pojava, stav. Iako u Ruyi je bio jeziv Em psihopat em brate mili ona frizura nikome ne stoji.

Mene je osobno serija baš ugodno iznenadila jer sam je odbijala gledati ali me @Matriks uspila navuć. U startu me je odbijalo to nasilje nad ženama ali gledajući seriju stvarno su to sve dobro upakirali. I to Vedatovo nasilje, njenu patnju i bol, njenu ljubav prema sinu, Tahirova nemogućnost zatvaranja očiju pred nasiljem, njegova hrabrost da nju i malenog uspije izvući iz tog pakla.
Tahir je takav kakav je, luckast i nekad nepromišljen ali ni u jednom trenutku nema lošu namjeru ali se vidi da ne odrastao muškarac koji ima svoje ja! Iako u svemu tome da spasi nedužnog uvali sebe ili svoje.
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆
GraceKelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:37   #67
Odgledah i drugu epku


Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
i ja pogledala prvu, meni nista nije ovo extra za toliko ludilo
Nama naravno nije za toliko ludilo, iako ima nešto što je gledljivo, što ne izaziva dosadu zbog koje se prekida gledanje, već znatiželju da se pogleda dalji razvoj dogadjaja, ali potpuno je jasno zašto je Turcima ludilo. Ima sve što izaziva njihovu pažnju:
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Meni je jasno odakle ovoliki uspjeh, serija ima sve sto tipicnog turskog gledatelja (i muskog i zenskog) privlaci: pravda vs nepravda, akcija, humor i ask, sve to dobro upakirano ala Osman Sinav. Nema pretencioznih Istanbulaca (ok ima u tragovima kroz iritantnu Eysan) nego plemenita srcana seljacija iliti ljudi iz naroda.
A ja da dodam i taj sukob generacija, koji ima prodju na svim meridijanima, a koji je najavljen i oslikan u bakutinoj (beše li Saniye?) rečenici: "Kada sam bila nevesta moj muž je samo mamu slušao, kada sam postala svekrva, sin sluša samo svoju ženu".

To su one široke narodne mase koje gledaju ovu seriju. Generacija koja je ostala rastrzana izmedju prošlosti i budućnosti, jer u blažoj formi taj problem vidim i na našim prostorima, samo sročen na malo drugačiji način: "Kada sam bio dete, decu niko nije pitao ništa, sada kada sam roditelj, roditelje niko ne pita ništa.

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Ja sam iznenadjena. I to negativno.
Sinoc bas napisah na fejsu, kad se polemisalo o prstenu na njegovoj ruci, da ne vjerujem da se zarucio sa ovim bezlicnom [iako mi sama glumica bas ima neku toplinu, ali lik u seriji joj je biljka], jer mi on zaista ne lici na covjeka koji bi se pokoravao majcinim zeljama i sjebavao svoj zivot.
Nadala sam se da se zeni sa Nefes, da bar nekako zakonski ogranice onog njenog manijaka.
Sad opet mislim, nije on pristao na majcine ucjene, vec se mozda odlucio pristati na sve zbog brace i porodice, da ne ostanu bez svega. Pa zbog toga uzima zenu koju ne voli.
Suviše bi bilo jednostavno, da odmah na početku Nefes dobije tako formalnu zaštitu u vidu prstena, ili braka, što je u Turskoj Ako imaš prsten zaštićen si od svega kao beli medved, a brak pride za ženu znači da je završila sve u životu.

Vidimo već u drugoj epki da veriba sa bezličnom nije Tahirov izbor, već je primoran na nju zbog opstanka porodičnog posla i na kraju same pododice .

Tahir mora da snosi neku žrtvu za to što je pomažući Nefes doveo do propasti posla koji znači opstanak cele porodice.
Mustafa nalazi spas u ortakluku sa Cemilom, ali Cemil uslovljava poslovnu saradnju i orodjavanjem

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Vidim, vama se zarucnica ne svidja.
Mislim, ne svidja se ni meni za Tahira, sva je malo glupava, kao usporeni snimak, nemusta.
Bas sam negdje pisala (mozda i ovdje) da bi mi bilo razumljivije da ga majka zeli sa onom drugom sestrom ozeniti, onom frckavom, medicinskom sestrom.
Majka se tu ne pita. Odluku su doneli Mustafa i Cemil, devojčin otac.

Devojka je tipična provincijalka, koja nije svesna da se ljubav ne dobija na silu, niti dogovorom.
Njoj trenutno ide na ruku to što se "mora" povinovati odluci oca koji je dogovorio brak, ali tek će da uvidi koliko bolan je odnos u kome ljubav nije uzvraćena, i kako je voleti nekoga dok on volu drugu osobu.

Upravo je i to jedna od situacija u kojoj se prepoznaje veliki deo gledališta u TR, i zbog koga se tolio gleda serija, pošto su dogoverni brakovi tamo i dan danas svakodnevnica.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:22   #68
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
On kad se eto igrom slučaja upleo u plemenito spašavanje zlostavljane žene i djeteta, upleo je i svoju porodicu. I ja u ove dvije epizode nisam stekla dojam da ga je porodica odbila (kao ni ljudi oko njega koji su pretrpjeli bol, jer su isto htjeli pomoći ženi i djetetu).
To što Mustafa viče "vrati" zapravo je tek galama za okolinu.. al on drugo radi, i on kupuje vrijeme i manipulira.
Porodica ne da ne odbija Tahira i namri da pomogne zlostavljanoj ženi, već mu pomaže. I to ne samo porodica, već i meštani sela u kome žive. Koliki su samo pritisak pretrpeli vlasnici restorana koji su im pomogli u bekstvu, kao i Asiyin otac. Asya je pored Tahira odigrala ključnu ulogu u spašavanju, kao sva trojica braće.

Vidna je namera autora ove srije da probude nadu kod svih zlostavljanih žena, da nikada nije kasno za borbu, a da se najpre mora pronaći snaga u samom sebi za prvi korak, a da se nakon toga uvek nadju dobri i pravdoljubivi ljudi koji mogu da pruže ruku spasa.
Quote:
A to što majka i dalje ne odobrava.. pa ona Tahirovo ništa ne odobrava al njemu nemože ništa (osim tražiti mu ženu po svojoj mjeri i maštati da će on takvu oženiti).
Ja ne vidim neki bitan uticaj majke na izbor željenih snaha, osim što je tu da zvoca, i da žali nad svojom sudbinom što nikada nije bila neko i nešto. Što je u mladosti morala da se povinuje starijima, a sada mora mladjima. Jedan sin je već izabrao snahu koja je pokazala da ume da istera svoje, i to sin koji je naklonjeniji majci od Tahira. Dvojica mladjih sinova takodje nemaju potencijala da se kriju pod majkine skute.

Žena koju navodno bira majka za Tahira, je u stvari nužno zlo, od koga zavisi opstanak firme od koje živi cela porodica. Igrom slučaja je ona i majčin izbor, i podgreva majčine nade da će jednom u životu doživeti da neko poštuje njen autoritet.


Quote:
Da nebi bilo zabune... meni je drago da je Nefes izbavljena iz onog mučilišta i da ima pored sebe takvog muškarca. I to što na njega reagira kao žena nije ništa prerano jer ona nema emocija, osim mržnje, prema Vedatu.

A ovo moguće bježanje u Gruziju.. ah stara fora. Tamo je Tbilisi na cca 100 km i svi bjegunci završe tamo :rofl :.

Neko je spominjao zar oni tamo nemaju svoje "kabadayde".. u onoj seriji koju sam gledala nije ih bilo. Zaštita su porodica i prijatelji. Samo moćnici imaju svoje zaštitare, četu ljudi u crnim odijelima.
Bez obzira što Nefes reaguje na Tahira kao žena, jer on je njen super heroj, kao i njenom sinu, i to je potpuno normalno, shvatiće veoma brzo koliku je pometnju unela u njegov život, i što je još gore koliko šteti njegovoj porodici, i pokušaće sigurno da ga oslobodi svog prisustva, nebitno na koji način.

Quote:
GraceKelly kaže: Pogledaj post

Baš mi je jepiii! Iako što bi reko Mustafa kad mu je Asiye rekla da je lijep: "Muškarcu se ne govori da lijep!"
To sam baš zapazila tokom gledanja, i ta kao ni ni jedna druga rečenica nije slučajno izgovorena.
I to je upravo taj detalj koji daje boju lokalnog mentaliteta koji ima strogu podelu muško ženskih uloga. Muškarac ne treba da bude lep, nego radan i sposoban da prehrani porodicu, kao i hrabar da je zaštiti, a žena je tu da bude lepa, da radja i odgaja decu, kao i da brine o kući.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 14:34   #69
@Zambak fenomenalan post ili postovi ako ćemo biti strogo tehnički . U ovoj seriji svaka izgovorena riječ, rečenica, svaki pokret ima svoje zašto i svoje zato. Samo treba malo stati i promisliti. Ništa nije slučajno.

Nekakva nada zlostavljanim ženama da vani ima ljudi koji će pomoći samo treba skupiti snage i hrabrosti izdignuti se iz svega, što nije lako. Nije lako skupiti tu izgubljenu hrabrost koja je izvučena iz njih, ali da im da makar kakve takve nade. Neće najvjerojatnije naći nekog Tahira koji će prevrnuti nebo i zemlju da bi spasili zlostavljanu ženu, ali ima ljudi kao onih iz restorana ili Asiyin otac koji će možda i pružiti ruku spasa.
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆
GraceKelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:03   #70
@Grace

Ima puno toga, pa ne može sve odjednom da se izvuče, ali....

Sama ta rečenica:"Muškarcu se ne govori da je lep", pored toga što sam navela u prethodnom postu, a što je tradicionalni pogled na razlike u polovima, oslikava još i onu skromnost usadjenu tradicionalnim vaspitanjem, a koja važi za oba pola, ne umeti primiti kompliment. Pogotovu ne kompliment za nešto za šta se nisi sam potrudio, nego ti je bogom dano kao što je lepota.

Nije retka pojava ni na našim prostorima da se deca vaspitavaju da je vrlina nešto što se podrazumeva, i da je nema potrebe isticati, niti hvaliti.

Ako nekoj mami pohvalite lepo vaspitano dete koje je ponelo staroj komšinici torbu iz prodavnice, ona će snebivajući reći:" Nije to ništa, bilo mu je usput", iako je i drugoj deci bilo usput, ali im nije palo na pamet da ponesu torbe. Ili ako se divite nesebičnosti osobi koja je preplašeno prvače otpratila do kućnog praga, koji joj nije bio usput, ona odgovori:" Nije to ništa, i ja sam roditelj" zadržavši za sebe činjenicu da je zbog toga zakasnila na veoma važan sastanak.

Skromnost je vrlina u izumiranju, i mnogi je se rado prisećaju, pa im je drago videti je bar u seriji.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:52   #71
Zašto ja mislim da je serija tako uspješna.. Ja koja pratim tursku dizi industriju nisam uopšte zapazila neku pompu medijsku oko najava ove serije, plus Osmanu Sinavu samo što su ukinuli jednu seriju (mislim da je išla nedjeljom na TRT)... A imali su dobar start, dakle ipak su fragmani privukli veliki dio gledatelja. Srijeda je prazan dan, osim DE nema ništa više vrijedno pomena, Meryem na Kanalu D bila je već u padu a ova serija će je definitivno i dokrajčiti, ostale televizije jad i bijeda...dakle bilo je onih gledatelja koji ne gledaju DE a koji nisu imali šta gledati pa su dali ovoj seriji šansu... Dobar start i reakcija publike su privukli još gledatelja s drugom epizodom... Pa su i oni DE gledatelji prebacili da vide to "čudo", plus imali su stvarno gledane reprize..

E sad, tematika, totalno prilagođena turskoj publici... Ovo je serija pravljena za njih a ne za prodaju... Kad gledamo snimke iz Turske uvijek vidimo puno onih zamotanih, a to su oni koje ne vidimo u njihovim serijama, nego vidimo one likice moderno obučene, neki evropski način života.. u turskim serijama slabo nazivaju selam, uglavnom je merhaba ili dobar dan...a ovdje se baš naziva selam, stalno, ovdje imamo i imama, što nemamo nikad u turskim serijama (ili veoma rijetko).. Dakle s te tačke gledišta imaju ono nešto što bi se svidjelo vjerski nastrojenim građanima...Pa i ona scena gdje pričaju o molitvi Nefes i imam je baš poučna, da se ne treba prestajati moliti čak i ako ne vidiš koristi od toga..

Dalje, glumci, lijepi i mladi pri tome bez nekog tereta u smislu "oni stvarno vole nekog partnera iz prethodne serije", oni su svježa krv, i kao takvi su privukli mlađu publiku koja je aktivna na društvenim mrežama. Možda one gledatelje Kara Sevde koji srijedom nemaju šta gledati i sl ljubavnih limunadica..
- Likovi životni, s njima se mnogi mogu poistovjetiti, odnos snahe i svekrve, majke i sinova...Serija koja daje nadu da negdje postoje neki dobri ljudi koji žele pomoći drugima, ne samo Tahir, nego i imam i ostali..a reakcija Tahirove porodice baš onakva kakvu bi većina (nas) imala, u smislu "nije to naš problem, samo mi je to trebalo u životu da se bavim problemima nepoznatih osoba i sl, nije to naša stvar"..
Meni je ova serija za sada pozitivna, ne gledam je samo kroz ljubavnu priču, nego neku prelijepu stvar, slobodu, rađanje prijateljstva, sticanje povjerenja dvije ranjene osobe koje su godinama živjele u strahu i bezuvjetna promoć jednog mladog čovjeka...
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 17:12   #72
Uopšte ne volim žene koje igraju na kartu sirove zavodnice, ali Asya to odradi tako šatmantno, da mi uopšte ne smeta, već mi je čak i zabavno.
Posebno volim tu njenu drskost i samouverenost, bez trunke sumnje da će na kraju biti po njenom.



"Ne maši mi tom maramom"

a ona ladno ponovo... hop...

zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 23:56   #73
Quote:
kraljicaletnja kaže: Pogledaj post
Zdravo svima
Da nije vas, ovo je moglo da mi promakne!

Šta reći što već niste rekli?
Zbog ove Irem što je bar u dve serije bila glavna zlobnica, zamalo da unapred odustanem. Kad tamo, odglumila maestralno A ovog Tunu prvi put gledam, i on je odličan
Sve naj, naj, a specijalno za istu ekipu kojoj je nedavno veštački završena (bolje reći isečena "na živo") predivna serija "Inadina ask" samo zato što tamo žene nisu bile u podređenom položaju, pa je mogla pogrešno da "edukuje" omladinu. Ovde su scenaristi i reditelj hrabro krenuli sa istim ciljem, ali težim načinom; da razdrmaju nazadna shvatanja o vlasništvu nad ženama i da pošalju poruku: vredi se boriti protiv nasilja! Po rejtingu se vidi da su uspeli, možda i više nego što su očekivali Verujem u ekipu da će zadržati nivo Rejting je dokaz da uveliko počinju promene! Ajde sad da vidim kako mogu da ukinu seriju
Iz istog razloga sam im dužnik.
U Inatljivcima su kroz komediju dali žensko školovanja, ravnopravnosti u braku, pa čak i pravo da se mužu u krevetu kaže NE.
Na žalost, kod širokih turskih masa baš i nije bilo sluha, pa su po drugi put iste probleme ubacili u teški crnjak, i vide vraga, rejting u nebisima.

Tako smo sad opet dobili nazad crnomorsku porodicu, sa tradicionalnim starijim bratom, vrckastu yenge sa kojom kreštava baba nije zadovoljna, pa bi drugom sinu sama izabrala ženu, ludog brata, za kojeg mi se čak čini da su mu na samom početku pokazali kako je to Aras (Polat) odradio. Da ne bude zabune, momak je svoj, oriđiđi i super iznosi ulogu.

Scenaristice su majstorice pera, redateljski dio dobro radi svoj posao i nema mi druge, gledati ću.
Da sam baš pala na dupe, nisam.

Priznajem da u vrijeme IA nije bilo lako biti mi prijatelj.
Ili gledati, ili me staviti na ignore.

Mili nije pristala i sustigla ju kozmička pravda.
Navukla se na Tahira.
Cobanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 07:37   #74
Quote:
Cobanica kaže: Pogledaj post
Priznajem da u vrijeme IA nije bilo lako biti mi prijatelj.
Ili gledati, ili me staviti na ignore.
Osetila sam to na svojoj koži, i nakon više tvojih srčanih preporuka sam doterala do kraja IA.
I gle čuda sada me baš šmek koji sam osetila tamo navukao na ovu seriju. Pravo kažeš, nije baš za padanje na doope, ali svakako zaslužuje da se pogleda još nekoliko epki, pa da se donese konačna odluka

Moram da kažem da mi je u IA smetalo preterano karikiranje nekih porodičnih i društvenih odnosa, i ne bih želela da to ponove i u Crnomorcima, mada sam neke naznake već primetila u vidu izderavanja svakog na svakoga.

Quote:
Tako smo sad opet dobili nazad crnomorsku porodicu, sa tradicionalnim starijim bratom, vrckastu yenge sa kojom kreštava baba nije zadovoljna, pa bi drugom sinu sama izabrala ženu, ludog brata, za kojeg mi se čak čini da su mu na samom početku pokazali kako je to Aras (Polat) odradio. Da ne bude zabune, momak je svoj, oriđiđi i super iznosi ulogu.

Scenaristice su majstorice pera, redateljski dio dobro radi svoj posao
Upravo si pobrojala likove koji bukvalno izgledaju kao vaskrsli iz IA
Imalo je tamo i psihički poremećenih kao i ovde, a tu je i duh podneblja u kome su drčnim stavom i drekom prikrivaju najveće slabosti.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:49   #75
Nisam gledala pocetak.
Stigoh kad je blizanac dosao da javi da je mami skocio tlak, pa ce doci sledece vece.
Ona Nazar sumnja u Tahira i Nefes, a blizanac govori da je on samo covjecan i zeli pomoci jadnici i djetetu.

Jadna Nefes, ona se brine za njihovu mater, da nije nista jadna jela od jutra, a mater je pljusnu, razbi djelu s corbicom i okrivljuje da ih je sviju bacila u vatru i da se cuva ako im se sta desi (sinovima).

Ova Aysen lukava, smislila da ju je kao Mustafa oteo i glasnik javio onom kriplu od muza da ako naudi Tahiru nece valjati, jer on drzi Aysen.

Mustafina zena divna, iako je i njen muz u opasnosti, shvata koliko je velika borba ove zene, kako se hrabro 8 godina borila.
Cim se Nefes pocela izvinjavati, naslutila je da je mater nesto lanula, ali Nefes porice.

Pao zagrljaj, od srece sto se vratio.
A i njemu se brci smiju.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 20:20   #76
Malo mi prekida, pola scena nisam vidjela cijele, ali bravo scenaristi za ovu prijavu nasilja, advokaticu...

Mustafa mi postaje ljigav..


***
Moram odgledati na yt prije nego opletem po Tahiru...da ne bude da se ljutim na njega jer sam preskočila nešto bitno...ali razlog ljutnje mu je totalno glup
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 20:57   #77
Da, prijavila je nasilnika, doktor je vidio i rane po ledjima.
Advokat je hrabri, slomljeni prsti, te rane po ledjima...

Medjutim ona lujka od sestre dosla, nagodila se sa Mustafom. Mustafa jos rece Tahiru da ce Tahir u prosidbu Merdzan.
Lujka izvadila onu sliku, kao ne zelis da i Tahir prodje kao on.
Tahir je protiv povlacenja tuzbe, ali ova je prelomila nakon fotke.

Blesavi Tahir misli da joj je to neki momak. Zapravo je ljut i sto je odustala od svega, jer on je protiv toga. Ne zeli je prepustiti tom manijaku na milost i nemilost.

Mustafina zena je pred Mustafom branila, kao mozda joj je drug. Vjeruje u nju bas.

Tahir iz inata pristao na brak.
Jos joj na brodu prigovori, kao kad bude u Rusiji i slobodna, moci ce sebi nekog naci. Ona povrijedjena, govori neka je onda vrati Vedatu, a on kao nece da jos jedno momce mora biti spasioc.
Bas zna biti pogan, ako sam ga dobro shvatila.

Nefes dosla Vedatu u zatvor. On se raduje sto mu je dosla, a ona dosla da spasi Tahira sa pistoljem u ruci. On obecava da nece nista Tahiru.
Tu krece njeno sjecanje. Dosla joj lujka od sesre, dala telefon, s druge strane njen brat. Brat joj govori da ide na policiju.
Ona moli Vedata da joj postedi brata, Vedat pristaje ako se s djetetom vrati njemu.
Kad se ona vratila on bez da trepne ubi njenog brata.

Kaze mu Nefes u zatvoru da je lujka od sestre lagala gledajuci je u oci, predstavljajuci to kao da joj je taj mladic momak.
Lujka je poznaje, znala je da nista nece reci. Kaze Vedatu da Tahir mora zivjeti, a da bi Tahir zivio postoji samo jedan put - moram tebe ubiti.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:11   #78
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Da, prijavila je nasilnika, doktor je vidio i rane po ledjima.
Advokat je hrabri, slomljeni prsti, te rane po ledjima...

Medjutim ona lujka od sestre dosla, nagodila se sa Mustafom. Mustafa jos rece Tahiru da ce Tahir u prosidbu Merdzan.
Lujka izvadila onu sliku, kao ne zelis da i Tahir prodje kao on.
Tahir je protiv povlacenja tuzbe, ali ova je prelomila nakon fotke.

Blesavi Tahir misli da joj je to neki momak. Zapravo je ljut i sto je odustala od svega, jer on je protiv toga. Ne zeli je prepustiti tom manijaku na milost i nemilost.

Mustafina zena je pred Mustafom branila, kao mozda joj je drug. Vjeruje u nju bas.

Tahir iz inata pristao na brak.
Jos joj na brodu prigovori, kao kad bude u Rusiji i slobodna, moci ce sebi nekog naci. Ona povrijedjena, govori neka je onda vrati Vedatu, a on kao nece da jos jedno momce mora biti spasioc.
Bas zna biti pogan, ako sam ga dobro shvatila.

Nefes dosla Vedatu u zatvor. On se raduje sto mu je dosla, a ona dosla da spasi Tahira sa pistoljem u ruci. On obecava da nece nista Tahiru.
Tu krece njeno sjecanje. Dosla joj lujka od sesre, dala telefon, s druge strane njen brat. Brat joj govori da ide na policiju.
Ona moli Vedata da joj postedi brata, Vedat pristaje ako se s djetetom vrati njemu.
Kad se ona vratila on bez da trepne ubi njenog brata.

Kaze mu Nefes u zatvoru da je lujka od sestre lagala gledajuci je u oci, predstavljajuci to kao da joj je taj mladic momak.
Lujka je poznaje, znala je da nista nece reci. Kaze Vedatu da Tahir mora zivjeti, a da bi Tahir zivio postoji samo jedan put - moram tebe ubiti.
Tahir je totalno blesav, ovdje mu rade osjećaji i tako je nasjeo... Ali kad je glup, neka mu se nije pravdala..

Ja sam se baš pitala kako joj niko nije za sve te godine pokušao pomoći, pa i da je bio neki momčić, neka je, ali et znači da je bio brat...To sam propustila...

Nadam se da će ona M dobrano zezati Tahira...dosađivati mu... Dobar je on momak, ali....ovdje držim Nefes stranu...
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:15   #79
Znam da mu ona nece objasnjavati da joj je to bio brat, ali bi mali mogao vidjeti sliku i reci pred Tahirom - to je moj ujak.
A onda nek se inatljivi Tahir lupa po glavi.

Evo, sad me ispravljaju na fejsu da je mali premali da bi prepoznao ujaka na slici, bio je beba.

Pa ko ce onda Tahiru otvarati oci tim povodom?

Kraj mi je glup. Svi znamo da ona nece ubiti Vedata u sred policijske postaje.
Napetost - nula bambija.


Edit: Ipak sam bila u pravu. U fragiju za narednu epku fotka pada na pod, maleni je dize, a curica pita je li mu to tata, a on kaze da mu je to - ujak!!!
Mala ce to sigurno nekome reci i doci ce na kraju i do Tahira.
Zena od Mustafe je cula i skuzila da joj je ovaj ubio brata.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:20   #80
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Znam da mu ona nece objasnjavati da joj je to bio brat, ali bi mali mogao vidjeti sliku i reci pred Tahirom - to je moj ujak.
A onda nek se inatljivi Tahir lupa po glavi.
Mislim da će on nekako to saznati pa onda trčati za njom... Nek mu ona ostavi pismo i tu objasni, pa on onda ide za njom u Gruziju/Rusiju...
Nije mu bilo dovoljno kad je vidio koliko se mali boji one lujke Eysan opet je nasjeo... ali to je valja on Deli..
Inače dobar mi je bio u sceni poslije zagrljaja.. Moram naći neki video da gifiram..

edit
Sad i ja odgledala fragman, čula je i Asiye da je dayi onaj lik...a ona neće šutiti...Zanima me šta Nefes govori Tahiru pred kućom i na kraju..
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.