Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 14:49   #41
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ni ja zasto se voze 60 km/h prije kamere (govorim za ovu kod Coca Cole jer tamo cesto prolazim) iako je ogranicenje 70 na tom dijelu, ali uvijek je na toj dionici usporen promet otkad ima kamera i debili koce iznenadno i bez razloga.
Pola ljudi koji tamo koce koce na pamet do neke sporije brzine jer nemaju blage veze koje je tamo ogranicenje. Nit ne gledaju znakove nego se "voze".
Drugi razlog je sto nekad zna vec tamo pocinjati cep za izlaz na Heinzlovu ako se vracas po podne kada su najvece guzve. Zato se tamo malo usporava promet.

Quote:
I reci mi kako da se ja vozim 80 kad idioti ispred mene u obje trake puzu 60?
Pa ako je guzva kada se ujutro i po podne ide na posao, imas toliki volumen automobila i kolone cijelim putem da ako se voze svi 60 km/h fluidno to je sasvim OK za to vrijeme i tu cestu koja je skroz puna. Mislim ocekivati nesto drugo je suludo da se cijeli taj promet proguta.

Quote:
Od istoka na zapad Slavonskom cak i po noci mi treba vise od 20 min zahvaljujuci super semaforima.
Malo sam ti prije izracunao da za 19km koliko je od ruba do ruba grada potrebno 18 minuta po ogranicenju ili 15 minuta ako vozis malo iznad a da nema niti jednog crvenog. Znaci sve zeleno sto je nemoguce. Tako da ako sve to obavis za 20 min je stvarno super rezultat i ne znam sto se bunis. 20 min da rijesis cijeli Zagreb kao najveci grad u Hrvatskoj i nastavis dalje je super. Meni po Moskvi treba 1-1.5 sat za 15 km! 3-4 trake u jednom smjeru a svi stojimo
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:57   #42
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ali gdje ti smanjis sigurnost u prometu sa te dvije kamere na Slavonskoj?
Sto vozi se 90 (znaci 20 preko) pa pred kamerom se panicno bremza na 60 a ne na 70 jer nitko niti ne zna koje je ogranicenje tamo ? I onda nastane lancani jer se ovaj vozi ovome ispred na dupetu? I za sve to je kriva policija, Bandic, polozaj Venere u Marsu, Plenkovic, Todoric, Ramljak i svi sveci - a nisu nikad krivi vozaci koji voze svoj fakin' auto na toj fakin' cesti?
Dovoljan mi je dokaz sto je promet prije kamere normalno tekao, vozilo se 80, pa mozda i 100, nikad na toj ravnici nisam vidio nesrecu i guzvu, i onda dodje kamera svi se vuku, koce, lancani vidis svako malo i kazes da sigurnost nije smanjena?
Rekao sam, nisam protiv kamera, ali jesam protiv postavljanja na apsolutno nelogicna i kriva mjesta sa samo jednim ciljem - punjenje proracuna, a ne povecanje sigurnosti kao sto vam pune glave. Kamere umjesto lezecih kod skola i kriticnih mjesta.

Lezece ne podnosim idu mi na jetru, a ljudi uopce ne vide da nemaju funkciju jer 90% ih prolazi skoro istom brzinom kao i kad ga nije bilo (ovisi naravno sve o lokaciji), samo mali dio nas normalnih koji zelimo ocuvati svoju pokretnu imovinu ispadamo idioti jer stanemo i polako predjemo. Samo cu vam reci jednu stvar, passat 2002. god karavan, 293tkm original (1. vlasnik), dan danas kompletan ovjes i podvozje tvornicki, znaci sve sve ukljucujuci i amortizere. Na tehnickom kazu da su amortizeri na jos 50%.
Isplati se bit pametan zar ne?
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:01   #43
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Dovoljan mi je dokaz sto je promet prije kamere normalno tekao, vozilo se 80, pa mozda i 100,
E pa da se vozilo samo 80 a nikad 100, kamere ne bi niti bilo! Niti bi ikad bila i kupljena. Kao i za Bolognu. To je gradska cesta a ne auto cesta. Nije za 100. Iako je fina, siroka, velika itd.

Quote:
nikad na toj ravnici nisam vidio nesrecu i guzvu, i onda dodje kamera svi se vuku, koce, lancani vidis svako malo i kazes da sigurnost nije smanjena?
Na Slavonskoj in general imas svako malo nesrece i cesto su to lancani sudari. Maltene svaki drugi dan. Ne na toj ravnici nego generalno po cijeloj cesti. Razlozi? Voznja sa premalim razmakom za trenutnu brzinu, skidanje pogleda sa ceste i ne pracenja sto se naprijed desava. I jos dodaj slalom voznju pa se netko ubaci dok je ovaj stisnuo gas i kvrc. Da se sve to ne radi od troje navedenih bila bi super cesta.

Quote:
pokretnu imovinu ispadamo idioti jer stanemo i polako predjemo. Samo cu vam reci jednu stvar, passat 2002. god karavan, 293tkm original (1. vlasnik), dan danas kompletan ovjes i podvozje tvornicki, znaci sve sve ukljucujuci i amortizere. Na tehnickom kazu da su amortizeri na jos 50%.
Isplati se bit pametan zar ne?
Pa 50% i nije neki rezultat kao kada je auto bio novi. Trebao si to puno prije mjenjati da imas istu sigurnost amoritiziranja oscilacija. Sto se odmah prenese u zaustavni put, lezanje u zavojima, na ostecenoj cesti itd. Ja sada vozim opet novi auto i na istoj dionici mi napravi tup-tup a stari mi je radio tup-tup-tup ili tup-tup-tup-tup kada predjem preko sranja. A i ovako se osjeti razlika. I taj stari dok je bio novi je radio samo tup-tup. Razlika je nebo i zemlja.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:04   #44
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ni ja zasto se voze 60 km/h prije kamere (govorim za ovu kod Coca Cole jer tamo cesto prolazim) iako je ogranicenje 70 na tom dijelu, ali uvijek je na toj dionici usporen promet otkad ima kamera i debili koce iznenadno i bez razloga.
Ne prate se propisi, ne znaju koliko je ograničenje, pa se uplaše da su na "rubu" i spašavaju situaciju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:15   #45
Objasnite mi zasto u gluho doba noci ide sam desnom trakom kod kamere 60 kmh pa se cudi kada ga obilazim sa 80. Jel to toliko glupo ili sta?



Sto se tice amortizera poanta je bila koliko su izdrzali zbog pazenja na rupetine, sahtove i lezece, naravno sve zavisi gdje zivis ali ja ne mogu izaci ni na jednu stranu iz naselja da ne predjem bar preko 2 lezeca. Kako tretiras auto tako ce ti i vratiti, isto vrijedi i za kvacilo, promjenuto tek prije 10tkm i to ne zato sto je otislo ili proklizivalo nego jer se zamasnjak poceo cuti pa je onda komplet novi set kvacila kad je vec skinuta getriba.

I onda vidim oglas prodajem auto sa 100tkm upravo promjenjeno kvacilo - ili ne znas vozit ili taj auto ima puno vise km (a najcesce je oboje)
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:20   #46
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ali gdje ti smanjis sigurnost u prometu sa te dvije kamere na Slavonskoj?
Sto vozi se 90 (znaci 20 preko) pa pred kamerom se panicno bremza na 60 a ne na 70 jer nitko niti ne zna koje je ogranicenje tamo ? I onda nastane lancani jer se ovaj vozi ovome ispred na dupetu? I za sve to je kriva policija, Bandic, polozaj Venere u Marsu, Plenkovic, Todoric, Ramljak i svi sveci - a nisu nikad krivi vozaci koji voze svoj fakin' auto na toj fakin' cesti?
E tu sam te čekao - reci koliko je bilo nesreća od kad je ona debilna kamera kod podvožnjaka na Savskoj? 6 lančanih samo što ja brojim.

Istina tamo je i prije bilo nesreća jer očito sljepci voze pa u tunelu nevide zavoj, auto, vozilo koje stoji .... no SAD - SAD je nesreća VIŠE!!! Pa čestitam ti na "povećanju" sigurnosti.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:20   #47
Pa cude se jer nemaju blage veze koliko se tamo smije voziti. A i ne zele voziti brze jer se boje (cesta prazna, Slavonska dakle moze se) pa si ti neki ludjak, rejser No bas sada da se cude i gledaju te cisto sumljam. Prije brijem da nisu niti svjesni ljudi oko sebe. Jos ako je iza na polici od gepeka hatchbacka slamnati sesir onda mi je jasno sve o vozacu koji vozi samo tih par dana kaj ide na vikendicu ili kod nekog na rostilj. A ostalo bicikl i tramvaj, pa mu je vozacka praksa nula bodova.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:21   #48
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pola ljudi koji tamo koce koce na pamet do neke sporije brzine jer nemaju blage veze koje je tamo ogranicenje. Nit ne gledaju znakove nego se "voze".
Istina živa.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:26   #49
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
E tu sam te čekao - reci koliko je bilo nesreća od kad je ona debilna kamera kod podvožnjaka na Savskoj? 6 lančanih samo što ja brojim.

Istina tamo je i prije bilo nesreća jer očito sljepci voze pa u tunelu nevide zavoj, auto, vozilo koje stoji .... no SAD - SAD je nesreća VIŠE!!! Pa čestitam ti na "povećanju" sigurnosti.
Pa eto mene je opalio dostavnjak na izlasku iz tunela u smjeru zapada. Dakle tamo je onaj jedan semafor samo za pjesake (nedavno je tamo motorista naletio na zenu koja je ilegalno prelazila cestu u 6:45 po magli). Znaci kolona je stala, ja sam bio zadnji, frajer je vozio 80km/h izlazio iz tunela i drkao po onom tvrdom za pisanje na kaj zakvacis papire i telefonu - ne znam kako se zove - i visio na mobitelu primajuci narudjbu - i kada me skuzio bilo je kasno da do kraja zakoci i zabio mi se u gepek. Srecom uspio je bar nesto zakociti pa je popravak bio relativno dobar iako se lim petih vrata zguzvao.

Kazem ljudi su ti koji skrivaju nesrece a ne ta kamera. Znaci od Addikko bank kada dodje zeleno, krenes, dodjes na 70 i za par sekundi ti je kamera i to je to. Ja svaki dan vozim na Slavonskoj i uvijek drzim razmak 2 auta ispred sebe, pratim promet i brzinu tog auta ispred sebe ali razmak je 2 auta. I gledam gdje vozim. Ne drkam po radiju, kamerama, mobitelu, SMSu, fejsu, instagramu, i slicno.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:27   #50
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Fiškal vam je dobro rekao - nikad, nikad i još jednom NIKAD se na Bologni nije toliko divljalo. Otkad je postavljena ona u Podsusedu nakon što ju prođu izgleda ovako:

...
Jebla vas sigurnost u prometu

30 godina vozim tu dionicu pa se nekako smatram objektivnim procjeniti stanje.
Aha, oduvijek je Bolonja bila primjer kulturne i sigurne vožnje.

Nego, sačekuša u grmu 100-200 metara iza te postavljene kamere elegantno rješava takve stvari. Čak štoviše, mislim da ću sad odmah mailom to predložiti policiji.
__________________
Human
Human1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:46   #51
Nemaš tamo di stavit sačekušu - jedino što si napravio sa tom idiotskm kamerom je da oko nje biseri voze 60 a nakon nje 100 da stignu semafor - jebačko povećanje sigurnosti.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:00   #52
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Aha, oduvijek je Bolonja bila primjer kulturne i sigurne vožnje.

Nego, sačekuša u grmu 100-200 metara iza te postavljene kamere elegantno rješava takve stvari. Čak štoviše, mislim da ću sad odmah mailom to predložiti policiji.
Gle, ti ako sebi prije čitanja svakog posta ponavljaš u glavi - oni su divljaci jer kritiziraju kamere, onda ni ne možeš na kraju bar se potruditi skužiti kritiku koja se piše.

U kojoj je kamera najmanji problem. Jer najveći problemi stoje i ne radi se na njima.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:28   #53
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Gle, ti ako sebi prije čitanja svakog posta ponavljaš u glavi - oni su divljaci jer kritiziraju kamere, onda ni ne možeš na kraju bar se potruditi skužiti kritiku koja se piše.

U kojoj je kamera najmanji problem. Jer najveći problemi stoje i ne radi se na njima.
Ništa si ja ne ponavljam, nego vidim da neki tvrde da se nakon kamere počelo divljati, a da se prije nego je postavljena kamera nije divljalo.

Samo predlažem rješenje kako spriječiti to divljanje "nakon kamere".

Ja sam svoje ispunio. Mail sa žalbom na "divljanje" i prijedlogom sam poslao. Predlažem da to naprave svi koji tvrde da se od postavljanja kamere počelo divljati.
__________________
Human
Human1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:37   #54
Priča sa stupićima je jasna ko dan, netko je napunio džepove, nema tu dalje.

Pa koliko onih iscrtanih otoka je sada ograđeno stupićima, a zašto i kako to služi poboljšanju sigurnosti ili čega već ja ne znam.

Primjerice ulazak sa selske u ul. sv. duh, kod dostava prije se moglo stati na onaj otok prije kružnog toka, a sada je veselje kada je kolona prema selskoj, a ti staneš sa dostavnjakom u smjeru sv. duha.

A takvih primjera ima...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:49   #55
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Priča sa stupićima je jasna ko dan, netko je napunio džepove, nema tu dalje.

Pa koliko onih iscrtanih otoka je sada ograđeno stupićima, a zašto i kako to služi poboljšanju sigurnosti ili čega već ja ne znam.

Primjerice ulazak sa selske u ul. sv. duh, kod dostava prije se moglo stati na onaj otok prije kružnog toka, a sada je veselje kada je kolona prema selskoj, a ti staneš sa dostavnjakom u smjeru sv. duha.

A takvih primjera ima...
Moglo se stati na iscrtkan otok? Pa jel znas sto znaci uopce iscrtkan otok? Znaci da se tamo ne vozi i ne staje. Kao da je zid oko toga ili stupici. Da se to postivalo ne bi se stavljali stupici a eto ti si primjer kako si tamo stajao dok si vozio dostavu. I sada kazes da stanes na ulici i zakrcis promet sto je jos jedno nepostivanje propisa i prometnih pravila uz nekulturu jer ti radis dostavu i briga tebe za druge. Da ne budem prostiji.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:34   #56
Po tebi je onda najbolje da stave stupice svugdje di je puna linija. Nego jel radi ona kamera na krugama kod McDonald's?
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 23:06   #57
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Moglo se stati na iscrtkan otok? Pa jel znas sto znaci uopce iscrtkan otok? Znaci da se tamo ne vozi i ne staje. Kao da je zid oko toga ili stupici. Da se to postivalo ne bi se stavljali stupici a eto ti si primjer kako si tamo stajao dok si vozio dostavu. I sada kazes da stanes na ulici i zakrcis promet sto je jos jedno nepostivanje propisa i prometnih pravila uz nekulturu jer ti radis dostavu i briga tebe za druge. Da ne budem prostiji.
Prošo sam ja skoro cijelu EU pa nikad problema ko kod nas... Na stranu to čemu služi otok, ali na takav način se promet nesmetano odvijao te nikom tako parkirano vozilo tih par minuta nije smetalo.

Nije to do nekulture, to je tako jer drugi način ne postoj da se na takvom mjestu nešto utovari ili istovari.
Sve ja kužim, ljudi su živčani, svima se žuri, (ni sam nisam sretan kada sam u autu i u žurbi i desi mi se isto) ali moraš sagledati i drugu stranu.

Ima li taj dostavljač drugi način? Nažalost nema. Misli li tko ikad na takvim mjestima kako će se odvijati dostava stanarima? Ne misli.

Kužim ja tebe, ali uvijek se stavi u poziciju tog vozača koji zbilja nema izbora. Kada su u ZG stigle kamere za centar su svako malo dolazile kazne, ali nikad ni jednu ni za jedno teretno vozilo nisam platio, svaku žalbu je sud prihvatio pa su onda kasnije prestale stizati i kazne. Jedini problem je u to vrijeme bio što sam svako malo morao na sud za istu stvar.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 23:14   #58
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Dovoljan mi je dokaz sto je promet prije kamere normalno tekao, vozilo se 80, pa mozda i 100, nikad na toj ravnici nisam vidio nesrecu i guzvu,
Ne bih se složio. Valjda vozimo u različita vremena, ali prije kamere kod Coca Cole sam nailazio na barem jedan zastoj zbog sudara mjesečno i zakasnio na bezbroj jutarnjih sastanaka u ovih 10 godina. Otkad je kamera naišao na samo jedan sudar.

Da li je povećana sigurnost? Nije. Smanjen je promet autolimarima, vozi se fluidnije i vremenski bih rekao da taj dio prođem brže sa 70 nego prije s 80-90-100 + kočenja. I uz to ne gledam kretene koje se zalete 100-ku a onda se prestrojavaju u kolonu koja koči, što je i bio glavni uzrok sudara na tom dijelu.
Decadent Pozer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 23:16   #59
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Ništa si ja ne ponavljam, nego vidim da neki tvrde da se nakon kamere počelo divljati, a da se prije nego je postavljena kamera nije divljalo.

Samo predlažem rješenje kako spriječiti to divljanje "nakon kamere".

Ja sam svoje ispunio. Mail sa žalbom na "divljanje" i prijedlogom sam poslao. Predlažem da to naprave svi koji tvrde da se od postavljanja kamere počelo divljati.
Kao što rekoh, ti vidiš kamere i ništa drugo.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 23:33   #60
Quote:
quadrifoglio kaže: Pogledaj post
Po tebi je onda najbolje da stave stupice svugdje di je puna linija. Nego jel radi ona kamera na krugama kod McDonald's?
Ne, barem ne za brzinu.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.