Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 17:12   #1
Što misle kupci? (Mazda istraživanje)

Evo zanimljiv članak s kojim se mogu složiti.

Mada je nemam ništa protiv EV ali opet kad čuješ zvuk i sportskog motora. Autonomna vožnja kao da, ali ne kao opcija auto robot kojim ne možeš upravljati kad želiš.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:05   #2
elektro auto nemaju smisla dok got radijus ne bude bar 400km i dok punjenje baterije ne traje koliko i punejnje benzin tanka od 50l
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:00   #3
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Evo zanimljiv članak s kojim se mogu složiti.

Mada je nemam ništa protiv EV ali opet kad čuješ zvuk i sportskog motora. Autonomna vožnja kao da, ali ne kao opcija auto robot kojim ne možeš upravljati kad želiš.
To ti je sve pitanje interpretacije podataka - u članku piše Čak 58 posto ispitanika smatra da motori s unutarnjim izgaranjem imaju još "prostora" za razvoj te ih namjeravaju kupovati u narednim godinama. Čak i u Velikoj Britaniji gdje su propisi sve stroži više od pola ispitanika je predvidjelo svjetlu budućnost za benzince i dizelaše.

Ove boldane kvalifikacije su novinarski/PR spin - ako Mazda uspije skupiti samo tako niske od brojke...

Pazi ovo iz originalnog Mazdinog PRa

This is further demonstrated by the fact that 31% of drivers “hope that diesel cars will continue to exist” as electric cars become more common with the figure rising to 58% in Poland; meanwhile, on average, 33% of drivers stated that if running costs were the same as an electric car they would “prefer a petrol/diesel car” – in Italy as many as 54% expressed this opinion.

Isto istraživanje napravljeno npr. 2010 bi dalo značajno više brojke (odokativno 90% po pitanju)...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:44   #4
EV-u fali infrastruktura. Ono sto vec svi znaju je da ljudi ne zele auto s kojim mogu prec 150km i onda cekat prek noci da se napuni. Danasnji EV su relativno malo trziste za ljude koji se relativno malo voze i imaju prilike punit auto na poslu i doma.

Prije "modernih" automobila smo se vozili u kocijama po blatnjavim putevima, pa je trebala biti izgradjena infrastruktura asfaltiranih cesta i autoputeva. Ista stvar ceka i EV, neke zemlje su vec krenule sa izgradnjom i testiranjem indukcijskih cesta, instituti poput MIT-a i velike tehnoloske firme poput Qualcomma vec naveliko rade na tome.

EV moze revolucionizirat promet tako da uopce nemoras stajat na benzinskoj, neg se samo vozis po autoputu koji ti puni baterije, i smijes se ovim benzincima i dizelasima koji moraju sic sa autoputa, gasit auto, punit neki smjesni tank sa sokom od krepanih dinosaura i gubit vrijeme.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:51   #5
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
EV-u fali infrastruktura. Ono sto vec svi znaju je da ljudi ne zele auto s kojim mogu prec 150km i onda cekat prek noci da se napuni. Danasnji EV su relativno malo trziste za ljude koji se relativno malo voze i imaju prilike punit auto na poslu i doma.

Prije "modernih" automobila smo se vozili u kocijama po blatnjavim putevima, pa je trebala biti izgradjena infrastruktura asfaltiranih cesta i autoputeva. Ista stvar ceka i EV, neke zemlje su vec krenule sa izgradnjom i testiranjem indukcijskih cesta, instituti poput MIT-a i velike tehnoloske firme poput Qualcomma vec naveliko rade na tome.

EV moze revolucionizirat promet tako da uopce nemoras stajat na benzinskoj, neg se samo vozis po autoputu koji ti puni baterije, i smijes se ovim benzincima i dizelasima koji moraju sic sa autoputa, gasit auto, punit neki smjesni tank sa sokom od krepanih dinosaura i gubit vrijeme.
Ha cuj imao si kocije i infrastrukturu prenocista za putnike i za konje (sijeno, voda, i stala/slama - odmor). Pa su dosli auti koji su prvo poceli voziti po tim cestama. Autoceste su nastale kasnije jer su ljudi htjeli prije doci. I sve je to skuplje i skuplje. A za EV moras i sve to + infrastrukturu punionica. A benefita nemas. Benefit konja na auto ili ceste na autocestu si imao i dobio - brzina transporta. Benefit kutije na kotacijma na ICE i na EV pogon koja se vozi istim brzinama i na istim cestama - nemas a imas extra trosak.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:14   #6
Ajde, nemoj tako kolega. Rekli bi ti "zeleni" da su benefiti, u ovom slučaju, ekološke naravi...

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:51   #7
TCO - total cost of ownership. Pitanje je da li izjednacavanje dolazi za 3-4 godine, 10 ili nikada, ali to je racionalna varijabla i po tome ce se mjeriti uspjeh ili neuspjeh elektrifikacije...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:11   #8
Zanimljivo da jedini proizvođač koji ne razvija autonomna i električna vozila provede takvo istraživanje. Kao da su znali.
Što je rekla anketa, koliko posto kupaca želi kvalitetan lak na autu?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:15   #9
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
EV moze revolucionizirat promet tako da uopce nemoras stajat na benzinskoj, neg se samo vozis po autoputu koji ti puni baterije, i smijes se ovim benzincima i dizelasima koji moraju sic sa autoputa, gasit auto, punit neki smjesni tank sa sokom od krepanih dinosaura i gubit vrijeme.
Nisam baš uvjeren da će to zaživjeti - već i današnje "glupe" ceste koštaju milijarde novaca i problem ih je i napraviti i održavati; a nove na struju bi bile valjda 10 puta skuplje. Eventualno ima smisla na autobusnim stajalištima, kojih je relativno mali broj i male su površine, i vozilo na njima stoji nezanemarivo vrijeme.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:21   #10
Zašto kupiti električno vozilo kad je u usporedbi s konvencionalnim:
1) osjetno skuplje
2) 2-4 puta manji doseg s jednim punjenjem
3) punjenje sporije od konvencioalnog
4) manji broj električnih punionica

Dakle kad "izmisle" baterije koje kapacitetom, cijenom, veličinom, brzinom obnavljanja (punjenja) i masom ne predstavljaju uteg za električno vozilo tad će ljudi i masovnije kupovati vozila na struju.
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:54   #11
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da jedini proizvođač koji ne razvija autonomna i električna vozila provede takvo istraživanje. Kao da su znali.
Što je rekla anketa, koliko posto kupaca želi kvalitetan lak na autu?
Prosječnog Mazdinog kupca ne zanimaju nedostaci sve dok automobil izgleda predobro
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:20   #12
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
EV-u fali infrastruktura. Ono sto vec svi znaju je da ljudi ne zele auto s kojim mogu prec 150km i onda cekat prek noci da se napuni. Danasnji EV su relativno malo trziste za ljude koji se relativno malo voze i imaju prilike punit auto na poslu i doma.
evo ja bih htio takav auto, koji bi mi bio ok za 70% mojih kilometara, ali da cijena bude debelo ispod 10 tisuća eura.....jer osim te igračke trebam barem jo jedan pravi
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 19:31   #13
Dok god se stvar bazira na lithium-ion baterijama sve je samo predstava za bogate hipije...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 20:08   #14
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Evo zanimljiv članak s kojim se mogu složiti.

Mada je nemam ništa protiv EV ali opet kad čuješ zvuk i sportskog motora. Autonomna vožnja kao da, ali ne kao opcija auto robot kojim ne možeš upravljati kad želiš.
To nije "članak", to je reklama za Mazdu,
odnosno za Mazda Creates The Holy Grail Of Gasoline Engines - HCCI SkyActiv-X

Kao postoji još prostora za razvoj...a Mazda razvila...ta-da Nemoj me krivo shvatiti, imam iskustva u marketinškoj branši i takvi članci su čiste reklame, odnosno content marketing. Ako se mene pita problem je što ne piše da je reklama, ali to nije samo u slučaju ovog članka tako da...

Što se tiče teme...ja sam za autonomna vozila jer mi je ponekad zbilja dosta vožnje. S druge strane ponekad volim čuti motor, šaltati brzine, ali to me većinom prođe za pola sata. Nikad ne bih mogao biti šofer, dopi*** mi kad negdje moram ići u gužvu, držat kvačilo, šaltat prva-druga. Kad sam išao na more izašao sam sa autoceste kod ZG jer je bila kolona i otišao u Avenue Mall na sat vremena
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:08   #15
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Dok god se stvar bazira na lithium-ion baterijama sve je samo predstava za bogate hipije...
Biće još skuplje jer kinezi drže veliki deo rudnika litijuma.
Što kaže kolega gore bez indukcionog punjenja ništa.
Nelson Piquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:26   #16
Politika će odredit budućnost autoindustrije
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:26   #17
elektro auti će imati budućnost ka mali gradski automobili, njihova namjena za bilo što drugo je totalno bez veze. hibridi su tu gdje ja vidim dobru stvar, ali ne kojekakvi nega ovi sa 48V sustavom i motorom koji more pokretati cili auto kao pomoć klasičnom motoru. klasični auti će još dugo imati svoj život, ali stvari se minjaju, 1.0 motori su sada normalna pojava, mislim da će 2.0 biti za entuzijaste, a 3.0 ono rijetka pojava ka Rols na cesti

eto tako ja to vidim za 10 godina
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 16:00   #18
Zašto svi misle da će se 1.0 motori raspasti a 1.5 i 1.6 dizeli su im normalna stvar.
Prije 10 godina dizeli manji od 2.0 su se trebali raspasti nakon 50000km
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.