Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 21:47   #1041
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
A ja budala išla na vjeronauk godinama i još me časna tjerala da svaku nedjelju pjevam u crkvenom zboru, a nikad nisam znala pjevati
pa ovo si sad baš i ja mislim

Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
pa nije morala imati. 100%! samo je potrebna izjava da će djecu iz tog braka odgajati ko katolike i to je to.

valjda ju je netko krivo uputio ili su je prevarili popovi zbog love ko joj je kriv kad se ne zna služit forumom tu bi dobila sve potrebne informacije!
a svašta, sad si mislim da ju je možda muž prisilio...

imam još jedno pitanje, da li se krštenje plaća? Nama naš velečasni niš nije rekao.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:50   #1042
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
a svašta, sad si mislim da ju je možda muž prisilio...

imam još jedno pitanje, da li se krštenje plaća? Nama naš velečasni niš nije rekao.
ne plaća se ništa, ali je uobičajeno (čitaj: obavezno) dati novčani prilog crkvi. to daje kum/kuma. cifra varira. ja smatram da je 200kn sasvim pristojno i dovoljno
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:51   #1043
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
ne plaća se ništa, ali je uobičajeno (čitaj: obavezno) dati novčani prilog crkvi. to daje kum/kuma. cifra varira. ja smatram da je 200kn sasvim pristojno i dovoljno
dobro da sam pitala, tnx
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:57   #1044
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Inače da se pohvalim, kupila sam princezici preslatku haljinicu za krštenje, u Cartersu na sniženju
I mi imamo haljinicu iz Cartersa...
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
dobro da sam pitala, tnx
Baš sam i ja to htjela pitati!
Šta bih ja bez foruma
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:01   #1045
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
I mi imamo haljinicu iz Cartersa...

Baš sam i ja to htjela pitati!
Šta bih ja bez foruma
Kupila sam rozu na kraju, tj. jedinu koja je ostala, mislila sam bijelu, al mi se ne daju silni novci za neke krštenje kompletiće, tako da će ovo biti sasvim ok. Ja sam na webu jedne župe našla da se krštenje ne naplaćuje, nego da sve ovisi o dobroj volji roditelja/kumova, i ja mislim da je 200 kn i više nego dovoljno.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:04   #1046
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ja sam na webu jedne župe našla da se krštenje ne naplaćuje, nego da sve ovisi o dobroj volji roditelja/kumova, i ja mislim da je 200 kn i više nego dovoljno.
imaš ljude koji daju dalekoooo više. ili se kum hoće "pokazati" pa su tu u pitanju neke sulude cifre pogotovo u manjim sredinama gdje se kasnije prepričava tko je koliko dao.

ja sam kumu rekla da je 200kn sasvim dovoljno.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:17   #1047
ja sam zbog svoje specifične situacije malo proučavala Crkvene Zakone (da postoji i to )
za vjenčanje u Crkvi jedan mora imati sve sakramente, a drugi ne mora imati ništa osim što obeča da neće braniti ovom prvom da djeca budu katolici, čak je i poželjno da je riječ o pripadniku druge vjere ili ateisti, ukoliko je riječ o katoliku koji ima samo krštenje to ne vole baš, ali naravno moraju vjenčati

a za krštenje niti jedan roditelj ne mora biti katolik, samo obećavaju da će dijete odgajati kao katolika, naravno u nekim župama ima komplikacija
ukoliko je riječ o vanbračnoj zajednici vole čuti da ćete se ubrzo vjenčati, ne pitajte zašto...
ukoliko je riječ o krštenju djeteta čiji je otac u braku s nekom drugom djetetu ne pišu ime oca nego se vodi na majku...
ukoliko je riječ o miješanom paru poželjno je da su vjenčani u Crkvi, ali normalan svećenik želi krstiti svako dijete i zapravo bi trebao
tako da ukoliko imate nekih komplikacija možete se potužiti nadbiskupiji
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:17   #1048
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Kupila sam rozu na kraju, tj. jedinu koja je ostala, mislila sam bijelu, al mi se ne daju silni novci za neke krštenje kompletiće, tako da će ovo biti sasvim ok. Ja sam na webu jedne župe našla da se krštenje ne naplaćuje, nego da sve ovisi o dobroj volji roditelja/kumova, i ja mislim da je 200 kn i više nego dovoljno.
naša je jednostavna bijela:
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Za obući sam joj kupila preslatku haljinicu u Carter's-u, samo se nadam da će biti toplo. Ako zahladi, morati ću u šoping opet.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:18   #1049
malo sam zakomplicirala ali....
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:28   #1050
Quote:
pia2 kaže: Pogledaj post
hm, iman pitanjce...

tribala bi bit kuma sad u 9 misecu, imam sve sakramente,al nisam udana u crkvi. e sad kako ce pop to znat s obzirom da nisan jos prominila dokumente? i ima jos jedna stvar. mali mi je krsten u toj crkvi di triban otic po potvrdu, i sad me sve straj uopce ic kod popa jer ne znan sta oni sve znaju. ne bi se tila tamo svadat, i zanima me sta mogu ocekivat. nadan se da nisan spetljala i da ce neko skuzit sta u stvari pitam...
http://vijesti.gorila.hr/gorilopedij...o/krsni_kumovi

crkveni zakoni su vrlo jasni po tom pitanju i opet ako si krstila dijete u toj župi odakle trebaš donijeti potvrdu onda je svećenik upoznat sa tim da nisi vjenčana i crkvi. i nije ti u redu nazivati nekoga glupim samo zato što ti nije odgovoreno kako bi ti htjela, NHF...
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:30   #1051
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
imaš ljude koji daju dalekoooo više. ili se kum hoće "pokazati" pa su tu u pitanju neke sulude cifre pogotovo u manjim sredinama gdje se kasnije prepričava tko je koliko dao.

ja sam kumu rekla da je 200kn sasvim dovoljno.
Ma samo neka daju, ako imaju viška....
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
naša je jednostavna bijela:
Baš je slatka Ja se u tom dućanu sva rastopim
Evo naše, nisam odolila, išla sam ju sliknut. Kad ćete vi imati krstitke? Mi planiramo za 02.10. ako se ikad udostojim otići kod župnika, ja sam joj mislila staviti bodić ispod i eventualno neke štramplice jer će vjerovatno već biti hladnjikavo do tada
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:30   #1052
Quote:
korny30 kaže: Pogledaj post
j...

a za krštenje niti jedan roditelj ne mora biti katolik, samo obećavaju da će dijete odgajati kao katolika, naravno u nekim župama ima komplikacija
...
Da. Ako su roditelji svemirci, slobodno mogu krstit djete koje će postat katolik, ALI kum/kuma/kumovi MORAJU imati sve sakramente.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:36   #1053
Post

Quote:
žeeljka kaže: Pogledaj post
http://vijesti.gorila.hr/gorilopedij...o/krsni_kumovi

crkveni zakoni su vrlo jasni po tom pitanju i opet ako si krstila dijete u toj župi odakle trebaš donijeti potvrdu onda je svećenik upoznat sa tim da nisi vjenčana i crkvi. i nije ti u redu nazivati nekoga glupim samo zato što ti nije odgovoreno kako bi ti htjela, NHF...
ne, nisam ju nazvala glupom jer nije odgovorila kako bi ja htjela, vec zbog toga sta se pravi glupava i postavlja glupa pitanja i ne odgovara mi na ono sta sam ja pitala. a u tvom postu je odgovor na moje pitanje. i to je to, bez moraliziranja i prodika...
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:54   #1054
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ma samo neka daju, ako imaju viška....
Baš je slatka Ja se u tom dućanu sva rastopim
Evo naše, nisam odolila, išla sam ju sliknut. Kad ćete vi imati krstitke? Mi planiramo za 02.10. ako se ikad udostojim otići kod župnika, ja sam joj mislila staviti bodić ispod i eventualno neke štramplice jer će vjerovatno već biti hladnjikavo do tada
Haljinica je preslatka....

Carters je u Ri u Toweru?
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 11:28   #1055
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
Haljinica je preslatka....

Carters je u Ri u Toweru?
Hvala
Carters ti je u Mercatoru, kad prođeš sve kase od marketa, skroz na kraju s desne strane ti je dućan, ovakvih više nema, ovo je bila zadnja, ali imaš druge preslatke robice (a i u onom bloku sa popustima od DM-a je kupon za 15% popusta na njihovu robicu)
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 23:00   #1056
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ma samo neka daju, ako imaju viška....
Baš je slatka Ja se u tom dućanu sva rastopim
Evo naše, nisam odolila, išla sam ju sliknut. Kad ćete vi imati krstitke? Mi planiramo za 02.10. ako se ikad udostojim otići kod župnika, ja sam joj mislila staviti bodić ispod i eventualno neke štramplice jer će vjerovatno već biti hladnjikavo do tada
Mi imamo krstitke 05.09. i nadamo se lijepom vremenu. Ako bude toplo ja ću joj samo haljinicu, soknice i cipelice obući. Ako zahladi onda imamo štramplice i malo slatki bolero (hvala teta Lotus ).

što se tiče Cartersa i Osh Kosha, meni je bolje da ne ulazim tamo. Predobra im je roba, samo malo skupa.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 13:40   #1057
Bok svima, mi bi trebali informaciju gdje u Zg naći cipelice/balerinkice za curicu od 8 mj. koja će se krstiti ovog ili sljedećeg mjeseca. Ciciban i Bambi imaju sve zimske modele, a u Zari smo našli samo crvene, a mi bi nekakve nježnije boje. Hvala!
tina1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:06   #1058
Mi smo kupili u Osh kosh-u bijelo roze. 130kn
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:15   #1059
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Hvala
Carters ti je u Mercatoru, kad prođeš sve kase od marketa, skroz na kraju s desne strane ti je dućan, ovakvih više nema, ovo je bila zadnja, ali imaš druge preslatke robice (a i u onom bloku sa popustima od DM-a je kupon za 15% popusta na njihovu robicu)
jesi bila kako u osh koshu? zanima me jel im došla toplija robica- ne da mi se do tamo ići ako im je još sve ljetno na prodaji?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 17:20   #1060
zna li netko gdje ima kupiti obični bijeli album za slike na koji bi se moglo nešto nalijepiti na naslovnu stranu...dosta sam tražila al ništa
sve što sam vidila bilo je s nekakvim ilustracijama ili kožni(i rekli su mi da na kožu ne mogu lijepiti)
ima li ko kakvu ideju?
ja sam naumila poklonit to za krštenje ali napravit neku fora naslovnicu tako da bude personizirana malo
mrena:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.