Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 07:46   #5241
Brat ima problem pa da ne otvara profil..
kako sam obrt zatvorio 31.12.2013. godine ostalo mi je nešto duga u poreznoj za PDV svake godine od tada, znači 2014,2015,2016,2017 godinu uzmu si povrat poreza koji dobijem i svaki put mi napišu da se javim u poreznu radi usklađenja dugovanja u roku 8 dana od primitka poreznog Rješenja, nisam nikad i tako svaku godinu, šutim ja, šute oni.. jer prava na zastaru nemam 6 godine dali je tako?

prije tjedan dana zanimalo me koliko još otprilike imam dugovanja, pa sam preko E porezne tražio ispis,naravno drugi dan sam dobio tu potvrdu, al nakon dva dana i opomenu iz porezne pismenu ispada da sam ih podsjetio na dug

Uglavnom dobio sam Opomenu, gdje piše da taj iznos moram platiti u roku 8 dana ili će preko Fine pokrenuti Ovrhu, zapravo me zanima, dali mi mogu blokirati račun bez da mi pošalju Opomenu pred ovrhu?? i dali me moraju obavijestiti o tome Opomenom pred Ovrhu i ako tada ne platim u roku 8 dana blokirati mi račun?

hvala unaprijed i molim Vas odgovor ako netko zna jer prvih 8 dana od opomene mi je u utorak 20.02.


Citiraj
lorena79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:22   #5242
Quote:
lorena79 kaže: Pogledaj post
Brat ima problem pa da ne otvara profil..
kako sam obrt zatvorio 31.12.2013. godine ostalo mi je nešto duga u poreznoj za PDV svake godine od tada, znači 2014,2015,2016,2017 godinu uzmu si povrat poreza koji dobijem i svaki put mi napišu da se javim u poreznu radi usklađenja dugovanja u roku 8 dana od primitka poreznog Rješenja, nisam nikad i tako svaku godinu, šutim ja, šute oni.. jer prava na zastaru nemam 6 godine dali je tako?

prije tjedan dana zanimalo me koliko još otprilike imam dugovanja, pa sam preko E porezne tražio ispis,naravno drugi dan sam dobio tu potvrdu, al nakon dva dana i opomenu iz porezne pismenu ispada da sam ih podsjetio na dug

Uglavnom dobio sam Opomenu, gdje piše da taj iznos moram platiti u roku 8 dana ili će preko Fine pokrenuti Ovrhu, zapravo me zanima, dali mi mogu blokirati račun bez da mi pošalju Opomenu pred ovrhu?? i dali me moraju obavijestiti o tome Opomenom pred Ovrhu i ako tada ne platim u roku 8 dana blokirati mi račun?

hvala unaprijed i molim Vas odgovor ako netko zna jer prvih 8 dana od opomene mi je u utorak 20.02.


Citiraj
Nisi ih podsjetio, jer to rade dvije međusobno nepovezane službe.
Nije ti u zastari, zastara počinje teći protekom godine u kojoj je obavezu trebalo platiti. Teče 6 godina, nakon čega zastara nastupa (za poreze i doprinose).
Neće slati prije nego dobiješ Rješenje o pljenidbi novčanih sredstava. Sad si dobio opomenu, zovi svoj područni ured, potraži referenta koji vodi tvoj predmet i popricaj s njim. Možda dobiješ malo odgodu ili se probaj ljudski dogovorit da ćeš plaćat na rate. Pa će te pustit na miru mjesec-dva dok vidi da plaćaš. Ako to ne prihvati, zatraži sklapanje upravnog ugovora, a koji ima za cilj reguliranje plaćanja na rate.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:52   #5243
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Možda dobiješ malo odgodu ili se probaj ljudski dogovorit da ćeš plaćat na rate. Pa će te pustit na miru mjesec-dva dok vidi da plaćaš. Ako to ne prihvati, zatraži sklapanje upravnog ugovora, a koji ima za cilj reguliranje plaćanja na rate.
Hrvati - majstori u pokusajima da izbjegnu placanje obaveza...

XRB 33 -> 9 Doge 0.017 -> 0,0066Tronix 0,15 -> 0,004Xrp 3 -> 1BTG 250 -> 136Mi MIX 2 > MI 6
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:52   #5244
Ha ha vraga ih nije podsjetio... govorim iz osobnog iskustva ... uvijek se takvi "dopisi" prosljedjuju ljudima koji rade na prislinoj naplati , također povratom poreza ti zatvaraju... naravno... najstariji dug da se izbjegne zastara i zato što to OPZ kaže!!!
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:24   #5245
ovrha 3/4 minimalca zbog alimentacije

Prijatelj radi za oko 2900 mjesečno. I onda na isplati place shvati da su mu isplatili samo 1/4. S tim naravno ne može živjeti.
U firmi je saznao da je ovrha sjela po nalogu fine, po nekom izuzetku u zakonu o ovrsi prema kojemu se za neredovne platiše alimentacije može skidati 3/4 plaće. Nema nikakvo rješenje. Otišao na finu, tamo mu za ispis dugovanja traže 100 kn, nakon što su mu oduzeli novac da nema ni za hranu. Tako da još uvijek ne zna o kakvom je iznosu riječ i koliko bi to moglo potrajati.
On ne shvaća po kojoj je logici neplatiša, jer ne može ne plaćati ono što se automatski oduzima od plaće. Nije plaćao dok u nekim razdobljima nije bio zaposlen, naravno, od kud mu novci. Izgleda da je zbog toga svrstan u neuredne platiše pa država smatra da je pravedno sjesti mu na 3/4 minimalca.
Ovo je s jedne strane pitanje na kojoj razini država reagira prema građanima. Ovo meni izgleda kao vrlo niska razina, ona koju očekujem od zločinaca, nekoliko razina ispod onoga što bi mi bilo prihvatljivo kao reakcija države, i još nekoliko razina ispod onoga što bi bilo poželjno i što bih prepoznao kao dobru reakciju države.
Čovjek nekako mora živjeti pa si kombinira s praktične strane, kako dalje. Iznos dugovanja pa onda ni trajanje ovrhe ne može saznati jer nema novce da plati tu informaciju u fini, a financijska situacija je neodrživa. U takvoj situaciji jedini izlaz koji bi mu omogućio život je da da otkaz u firmi i radi na crno.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:20   #5246
Da..prije se za alimentaciju moglo uzimati 2/3 plaće a po novome 3/4.

Uzdržavanje djece treba se plaćati.

Ali nasilno oduzimati ljudima 3/4 plaće po bilo kojoj osnovi graniči sa zdravom pameti.

A o naplati alimentacije od baka i djedova da niti ne počinjemo
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:11   #5247
Ma bitan je samo detalj dali će opomenuti još prije pljenidbe sredstava i dati onih 8 dana da se uplati,nije sva sreća neki veliki iznos,noo u planu je bilo da se to podmiri povratom poreza, tako da me je frka da neće biti blokade bez opomene ili rješenja o ovrsi..
lorena79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:01   #5248
Jel mi može tko reći kolika je zastara za školarinu? Navodni dug je iz 12 mj. 2008. Dobio sam opomenu pred ovrhu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:08   #5249
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Jel mi može tko reći kolika je zastara za školarinu? Navodni dug je iz 12 mj. 2008. Dobio sam opomenu pred ovrhu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
koja je to stoka...a gle, ocigledno nije uslo u zastaru kad sad salju koliko kamata moras na 10g platit?

XRB 33 -> 9 Doge 0.017 -> 0,0066Tronix 0,15 -> 0,004Xrp 3 -> 1BTG 250 -> 136Mi MIX 2 > MI 6
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:12   #5250
Kamatu nisu obračunali samo glavnicu. Morao bi račun sa dospijećem iz 2008 otići u zastaru.
uostalom diplomu mi nebi dali da sam bio dužan. Nikada do sada mi ni opomenu nisu poslali.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:19   #5251
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Kamatu nisu obračunali samo glavnicu. Morao bi račun sa dospijećem iz 2008 otići u zastaru.
uostalom diplomu mi nebi dali da sam bio dužan. Nikada do sada mi ni opomenu nisu poslali.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Upravo tako... prije izlaska na obranu rada svi troskovi koraju biti podmireni... nadji tu politiku fax-a u pismenom obliku i ako ti dodje ovrha lijepo prilozi prigovoru... a ionako se pozoves na zastaru jer ugovorne obveze zastarijevaju za 5 godina...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Većina ne navodi niti koliko bi ta zabrana trajala: doživotno, nekoliko godina ili jednostavno dok se Ustavni sud ne prestane ljutiti na Milanovića.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:21   #5252
Neću ni govoriti da su opomenu poslali na adresu na kojoj već neko vrijeme nisam prijavljen. Znači idu na APP.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:49   #5253
ovršio me erste za 2000kn jer nisam platio dvije mjesečne rate gotovinskog kredita (jednu za drugom), koliko mi svaki dan napucavaju točno u HRK zateznu kamatu?

isto tako, tražio sam od erste banke kontakt službe da me spoje s odgovornom osobom koja je provela ovrhu, dvaput su me upućivali 'da se za sva svoja pitanja i nejasnoće obratim FINI jer, nećete vjerovati, mi kao banka nemamo uvid u ovrhe, grozota!' - kada sam pokušao i drugi put objasniti via e-mail da su oni glavni ovrhovoditelji i ti koji su naložili ovrhu, copy-pasteali su mi isti mail da se obratim fini, treći put im objašnjavam, 'vi ste naložili moju ovrhu' - imam pitanja i nejasnoće i kome se mogu obratiti... evo, prolazi 6. dan od tad, nitko mi se nije javio, užas svih užasa, sramota neviđena!
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:09   #5254
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
ovršio me erste za 2000kn jer nisam platio dvije mjesečne rate gotovinskog kredita (jednu za drugom), koliko mi svaki dan napucavaju točno u HRK zateznu kamatu?

isto tako, tražio sam od erste banke kontakt službe da me spoje s odgovornom osobom koja je provela ovrhu, dvaput su me upućivali 'da se za sva svoja pitanja i nejasnoće obratim FINI jer, nećete vjerovati, mi kao banka nemamo uvid u ovrhe, grozota!' - kada sam pokušao i drugi put objasniti via e-mail da su oni glavni ovrhovoditelji i ti koji su naložili ovrhu, copy-pasteali su mi isti mail da se obratim fini, treći put im objašnjavam, 'vi ste naložili moju ovrhu' - imam pitanja i nejasnoće i kome se mogu obratiti... evo, prolazi 6. dan od tad, nitko mi se nije javio, užas svih užasa, sramota neviđena!
ma brijem da oni nemaju veze s tim, samo poslaju nalog, a fina ti blokira sve racune po oibu i onda dalje moras s finom vidjet koliko ti je jos dug. to si valjda kad si dizao kredu potpisao. meni su rekli da ak mi se spoje 2 rate, da automatski se salje nalog na finu.

ne znam kakve tocno nejasnoce imas i sto ces im reci, osim ako si platio ratu na vrijeme, a nisu proknjizili...
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:35   #5255
Kod kredita daješ osobnu zadužnicu koja je sama po sebi pravomoćno rješenje o ovrsi. Oni nju pošalju u finu i skinu ti lovu s račun plus dodatne troškove ako nemaš love račun ti je u blokadi do kada se ne naplate. Meni su par puta tako skinuli pa nisam ni skužio dok nisam vidio korigirano stanje računa.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:51   #5256
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
On ne shvaća po kojoj je logici neplatiša, jer ne može ne plaćati ono što se automatski oduzima od plaće. Nije plaćao dok u nekim razdobljima nije bio zaposlen, naravno, od kud mu novci. Izgleda da je zbog toga svrstan u neuredne platiše pa država smatra da je pravedno sjesti mu na 3/4 minimalca.
Jedino se za uzdržavanje djeteta ovršuje 3/4 stalnih primanja. Dakle vjerojatno je Centar donio rješenje o privremenom uzdržavanje dok on nije plaćao jer nije radio, pa sada traže povrat tog iznosa. Ali to rješenje o povratu se dostavlja dužniku pa mi je čudno da nema pojma temeljem čega ga ovršuju (ako se zaista o tome radi..)
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:00   #5257
Lp ,mozda sam promašio temu ali ako jesam unaprijed se ispricavam. Imam blokadu računa na 80 tisuca kn,od 2012god. Skida mi se s plaće i ok ,ne bjezim od duga iako je dug 35tisuca kn dosao na 80,ali ajde . Uredno radim ,plaća je ok i sad što me zanima kako da skinem tu blokadu ?postoji li kakav način osim da dignem kredit i platim dug,a kredit koliko sam isao po bankama nigdje necu moci podignuti prema samoj činjenici što sam blokiran ,nažalost..hvala svima na kakvom takvim odgovoru

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
halo92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:37   #5258
Quote:
halo92 kaže: Pogledaj post
Lp ,mozda sam promašio temu ali ako jesam unaprijed se ispricavam. Imam blokadu računa na 80 tisuca kn,od 2012god. Skida mi se s plaće i ok ,ne bjezim od duga iako je dug 35tisuca kn dosao na 80,ali ajde . Uredno radim ,plaća je ok i sad što me zanima kako da skinem tu blokadu ?postoji li kakav način osim da dignem kredit i platim dug,a kredit koliko sam isao po bankama nigdje necu moci podignuti prema samoj činjenici što sam blokiran ,nažalost..hvala svima na kakvom takvim odgovoru

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Banka Kovanica navodno... no odi od banke do banke pa vidi

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Većina ne navodi niti koliko bi ta zabrana trajala: doživotno, nekoliko godina ili jednostavno dok se Ustavni sud ne prestane ljutiti na Milanovića.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:15   #5259
Quote:
halo92 kaže: Pogledaj post
Lp ,mozda sam promašio temu ali ako jesam unaprijed se ispricavam. Imam blokadu računa na 80 tisuca kn,od 2012god. Skida mi se s plaće i ok ,ne bjezim od duga iako je dug 35tisuca kn dosao na 80,ali ajde . Uredno radim ,plaća je ok i sad što me zanima kako da skinem tu blokadu ?postoji li kakav način osim da dignem kredit i platim dug,a kredit koliko sam isao po bankama nigdje necu moci podignuti prema samoj činjenici što sam blokiran ,nažalost..hvala svima na kakvom takvim odgovoru

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
zašto nažalost? radije budi sretan zbog toga, niko te više neće moći legalno pljačkati
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:05   #5260
Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Banka Kovanica navodno... no odi od banke do banke pa vidi

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Išao sam od banke do banke,kovanica moze ,da.ali nakon 1.1.2018 traze 1 godinu neprekidnog staža dok ja imam 8mj sad


Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
halo92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.