Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2007., 19:13   #61
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Gledaj, vec si se izdao. Svima si jasno rekao zasto bi oduzeo glas iseljenicima. Zato sto ti se ne svidja njihova politicka orijentacija. Koja je, brat-bratu, nesto konzervativnija i drzavotvorna.

Idemo dalje.
krivo si shvatio. stvar je u tome da je pravo glasanja dijaspori dano iz razloga što je bilo poznato za koga će većina glasati, ne iz nekih "civilizacijskih" kriterija.
Aphex is offline  
Old 04.04.2007., 19:14   #62
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Da hrvatsko iseljenistvo odrzava hrvatski "turizam," opce je poznata stvar. Da ga je odrzavala i za vrijeme rata, takodjer je opce poznata stvar. Svake godine izlaze brojke i studije koje govore o doprinosu hrvatskog iseljenistva.

To sto ti vuces svoju odbojnost prema hrvatskom iseljenistvu iz titoistickih dana, niciji problem nije.

talijani, nijemci, austrijanci i česi dosta pridonose našem turizmu. hocemo li i njima dat pravo glasa?

ovdje je sad riječ o njihovom pravu glasa a ne o odbojnosti prema dijaspori. toga nema
__________________
U ratu protiv organiziranog kriminala, opstanak ovisi o mitu i korupciji
rocco-spalato is offline  
Old 04.04.2007., 19:15   #63
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
krivo si shvatio. stvar je u tome da je pravo glasanja dijaspori dano iz razloga što je bilo poznato za koga će većina glasati, ne iz nekih "civilizacijskih" kriterija.
Pravo na glasanje je dano Hrvatima u iseljenistvu iz nekih drugih razloga, tebi nedokucivih...

S tobom raspravljati je bespredmetno. Zna se.
LjutiBronxBomber is offline  
Old 04.04.2007., 19:15   #64
Ajde pitajte ministra financija kako Hrvatska kompenzira toliki deficit u razmjeni sa svijetom. kako je u stanju uopće servisirati dugove..

Ajde pitajte ..baš me zanima...
Inkvizitor is offline  
Old 04.04.2007., 19:16   #65
Quote:
rocco-spalato kaže: Pogledaj post
talijani, nijemci, austrijanci i česi dosta pridonose našem turizmu. hocemo li i njima dat pravo glasa?

ovdje je sad riječ o njihovom pravu glasa a ne o odbojnosti prema dijaspori. toga nema
Ispravi ako se varam, svi drzavljani doticnih zemalja imaju pravo glasovati na izborima bez obzira gdje se nalazili u tome trenutku. Zasto njima valja, a vama ne valja?
LjutiBronxBomber is offline  
Old 04.04.2007., 19:16   #66
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Pravo na glasanje je dano Hrvatima u iseljenistvu iz nekih drugih razloga, tebi nedokucivih...
ajde molim te objasni zašto dijaspora ima pravo glasa. koja su to civilizacijska dostignuća koja iseljenicima omogućavaju odlučivanje u rodnoj državi?
Aphex is offline  
Old 04.04.2007., 19:17   #67
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
I? Koja korist za nas domaće? Ako si Boston Croat.Nikakva, osim što ćeš dati glas za neku stranku na izborima. A posljedice izbora snosit ćemo mi ovdje.

bako to i je pojam demokracije, da glasam za razlicitu stranku od tebe, ne??

to vi komuniste u hrvatskoj nikad docekati necete..da dijaspora izgubi pravo glasa..samo sanjajte!
BostonCroat is offline  
Old 04.04.2007., 19:17   #68
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
krivo si shvatio. stvar je u tome da je pravo glasanja dijaspori dano iz razloga što je bilo poznato za koga će većina glasati, ne iz nekih "civilizacijskih" kriterija.
E onda bi već odaaaavno bilo uvedeno dopisno glasovanje da je tome tako. A vidio bi onda utjecaja
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Old 04.04.2007., 19:17   #69
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ajde molim te objasni zašto dijaspora ima pravo glasa. koja su to civilizacijska dostignuća koja iseljenicima omogućavaju odlučivanje u rodnoj državi?

ahahahahahahah

sam si se upecao...zasto da glasaju u RODNOJ drzavi??

prestani piti kad ti skodi!
BostonCroat is offline  
Old 04.04.2007., 19:18   #70
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ajde molim te objasni zašto dijaspora ima pravo glasa. koja su to civilizacijska dostignuća koja iseljenicima omogućavaju odlučivanje u rodnoj državi?
Zapadne demokracije
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Old 04.04.2007., 19:18   #71
Sramotu i zlo čine svi koji unose razdor između domovinskih i iseljenih Hrvata. Svi smo mi ljudi i imamo svoje i lijepe i teške trenutke, kako mi ovdje, tako i naši tamo.

Nama svima zajedno mora biti u interesu da imamo jaku i nezavisnu hrvatsku državu, bez obzira gdje bili, jer je ona naša jedina domovina i majka iz koje smo svi potekli.

A ako je majka zdrava i dobro, pa biti će tako i njezinoj djeci.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Old 04.04.2007., 19:19   #72
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Da hrvatsko iseljenistvo odrzava hrvatski "turizam," opce je poznata stvar. Da ga je odrzavala i za vrijeme rata, takodjer je opce poznata stvar. Svake godine izlaze brojke i studije koje govore o doprinosu hrvatskog iseljenistva.

To sto ti vuces svoju odbojnost prema hrvatskom iseljenistvu iz titoistickih dana, niciji problem nije.

Tema je u ludoj kući, ali ja pišem ozbiljno. Prvo ne osjećam nikakvu odbojnost. I mislim da smo nas dvoje o tome već raspravljali pred jedno dvije godine. I da sam tada rekla da se nadam da će i moje unuke biti jednom dijaspora, obzirom da su ovdje perspektive nikakve.

Samo mislim, i nitko me ne može uvjeriti u suprotno, da dijaspora ima ograničeno informiranje. Odnosno, prema stranačkoj ili bar simpatizerskoj sklonosti, grupe u kojoj jest. Zatim, po onom"sit gladnom ne vjeruje", ne može nitko biti objektivan ako ne živi ovdje, zabatali (Srbi baš imaju eto dobar izraz!) informacije,informiranje i sl. osobno iskustvo je čist nekaj drugo!

I konačno to o dijaspori kao ključnom elementu za razvoj turizma! Vidiš, to je neki prenapuhani podatak tamo.... ovdje kad god se na jesen prebrajaju gosti, postotci, o dijaspori nikad ni slova. Što znači: minimum ljudi, novca i prihoda.Šišaju vas Njemci i Talijani.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Old 04.04.2007., 19:19   #73
Quote:
BostonCroat kaže: Pogledaj post
sam si se upecao...zasto da glasaju u RODNOJ drzavi??
objašnjenje?
Aphex is offline  
Old 04.04.2007., 19:21   #74
Rekoh, idi na pocinak. Nemam ja volje raspravljati niti s babama, niti s babama. Kojim je Stipe Mesic pojam demokracije.
LjutiBronxBomber is offline  
Old 04.04.2007., 19:21   #75
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
E onda bi već odaaaavno bilo uvedeno dopisno glasovanje da je tome tako. A vidio bi onda utjecaja
nisu se prije sjetili
Aphex is offline  
Old 04.04.2007., 19:22   #76
Quote:
Zrinska kaže: Pogledaj post
Zasto "domaci Hrvati" mrze dijasporu?
zato što glasaju
Aphex is offline  
Old 04.04.2007., 19:24   #77
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
nisu se prije sjetili
Sjetili su se sjetili, al stalno nešto odgađaju.. Tako da vam ove floskule o utjecaju na vaš život baš i ne stoje.
Puno dublja od prava glasa i starija od '90. je ta mržnja prema dijaspori.......
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Old 04.04.2007., 19:24   #78
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
objašnjenje?

pa covjece kako da osoba koja je rodjena u svojoj drzavi, ima njeno drzavljanstvo, pokretnu i nepokretnu imovinu nema pravo glasa??

alo...idi se preslisaj malo....pa dodji ponovo!
BostonCroat is offline  
Old 04.04.2007., 19:24   #79
Quote:
BostonCroat kaže: Pogledaj post
bako to i je pojam demokracije, da glasam za razlicitu stranku od tebe, ne??

to vi komuniste u hrvatskoj nikad docekati necete..da dijaspora izgubi pravo glasa..samo sanjajte!
Eto, ova zadnja rečenica te odmah deklarirala. Čim netko ne misli kao ti je komunist, jugonostalgičar i sl.

Vidiš kad sam spominjala vaše glasovanje, nisam mislila uopće da ćete vi utjecati na pobjedu ove ili one stranke. Nego sam mislila da stranački čelnici kad krenu put dijaspore, pričaju svašta, obećavaju svašta, očekuju da im punite torbe novcem....
Ali, živi ti brajko ovdje, pa ti ne treba ići na stranačke skupove. Vidjet ćeš i procijeniti u praksi koja stranka koliko vrijedi. Na TO sam mislila. Nemožete kao mi ovdje realno procjenjivati!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Old 04.04.2007., 19:26   #80
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Nemožete kao mi ovdje realno procjenjivati!
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.