Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2008., 21:31   #41
Evo bas ono sto trebas
Imam ti ja Toddlers manual - na engleskom je, al nes ti problema
Posudim ak oces.
Jedino sto meni ti savjeti nisu bas korisni.
Kao ni bilokakvi savjeti tipa 7 nacina i 10 pristupa.
Al zabavno je za procitat.

EDIT: A imas i doslovno bas to - Parenting for dummies
Al to nisam citala, ja sam vise filozofican "uzrok i posljedica" tip...

A Najsretnije dijete u kvartu - budem veceras nest napisala, sad moram hitno ic.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 21:40   #42
Moze posudba toddlers manual-a da malo nabacim oko.. (u 9mj kad dodjem u zg)

I mislim da cu si udost budizam za mame..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 21:59   #43
Ima ovdje nekih knjiga pa si pogledajte i pročačkajte malo... ja sam vidjela svašta nešto šta bi uzela...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:10   #44
Choksa, ima tu svasta.. Samo treba znati odabrati
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:35   #45
Dakle... Najsretnije dijete u kvartu.
Knjiga je prije svega o disciplini, tj. kako izbjeci beskrajne borbe i sizove (njegove i svoje ) u strasnoj drugoj i nemogucoj trecoj. I to s dosta kreativnim konceptom.
Ideja je da oni od 1-4 godine prolaze komplet evoluciju covjecanstva u malom - nisu mali ljudi kao sto mi pogresno mislimo, nego prolaze majmunsku, neandertalsku, kromanjonsku i fazu "svestranog seljanina".
Tek onda postaju djeca koja zive u "nasoj" civilizaciji.

I jos kaze da roditelji previse pricaju
I da je to beskorisno kad je dijete ljuto i uzrujano. Da mu onda treba govorit "njegovim" jezikom, prilagodjenim evolucijskom stupnju na kojem trenutno je - kratke recenice, naglasene emocije, gestikuliranje.
Zasad me ovaj moj na primijenjen nacin komuniciranja samo blijedo gleda, al dat cu jos sansu tome - pa javim za jedno 2 tjedna
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:44   #46
Superknjizara - otvorih ja link i prvih 6 naslova... Eh.
Cijepljenje - aj o tome ne znam nista.
Dojenje - nisam citala, citala odlicnu Sve o dojenju od Hannah North... Nemrem se sjetit prezimena.
Krasna literatura za buducu mamicu, niskoristi kad ti dijete zavrsi na intenzivnoj
Doktor Spock - Penelope Leach pedesetih
Ok za procitat, al isto s mrvom soli. Ja citala original od moje mame, kuglala sam se od smijeha na neke pasuse

Brazeltona prelistala - on zagovara "pusti ga da place". Nije za mene.

Godine prve - odlicna knjigica. Najvise zbog crteza vjezbica koje idu uz nju. Nadje se protuslovnih informacija jer ju je pisala grupa autora, al svakako vrijedi procitat.

Kako uspavati dijete bez plakanja - kome treba, SaveAss ima .pdf.
Meni je pomogla da se prestanem nervirati oko (ne)spavanja. Dakle korisna

Aaa, to je moja Hannah - Sve o dojenju. Lothorp, dobro.

NE OSJEĆAM SE PRESTARA ZA MAMU - cjelovit priručnik za započinjanje (i obnavljanje) majčinstva nakon 35. i 40. godine - isuseeeee! Kad mi dijete krene u skolu ja cu imat cetrdeset! Stara saaaaam
Necu vise gledat. Idem spavat

(sori na dugom postu, valjda mi je dosadno veceras )
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:49   #47
Meni je odlična knjiga-Što očekivati prve godine
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 23:59   #48
Kad otvorite super knjižaru na toj prvoj stranici nisu prikazane sve knjige.. kad kliknete ne neku od njih onda vam se pojave još neke koje spadaju u tu kategoriju a nisu na prvoj str.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 00:26   #49
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
E da, nije striktno o odgoju djece neg o majcinstvu opcenito, al je z-a-k-o-n
Budizam za majke, Sarah Napthali.
Dobila je sa cca Kicinih 11 mj i to je jedina knjiga za koju mi je bilo zao k'o psu sto je nisam citala kad se rodio...
onda ja ovo moram nabavit hitno
ja isto imam spocka od mame...onaj dio za bebe je malo nekad (tipa, ako nema razloga poput nedostatak prostora, beba od 6 mjeseci nadalje treba obavezno spavati u svojoj sobi...i nikako, ni slučajno dizat ih na ruke...sjećam se i rečenice da bebe sa 6 mjeseci još ne znaju što im treba pa im trebamo dat samo onoliko pažnje koliko mi mislimo da im treba..ak se naviknu na previše pažnje/nosanja bit će prezahtjevni...)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 08:36   #50
Imam I ja od mame Spocka, no vidila sam da postoji I knjiga novijeg datuma izdavanja isto od Spocka.. Nisam ju imala prilike prolistati.. Jel ista kao I stara?..bebe spavaju odvojeno ne ih nosati isl...
Imam isto jednu staru od mame Obitelj I brak I jos jednu o sexu (zaboravila sam ime, a sada nemogu pogledat jer je princ okacen na mene ).. .. Bas su dobre za nasmojati se..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 10:39   #51
Svakako preporučujem knjigu "1-2-3 uspjeh" dr. Thomas W. Phelana, o učinkovitoj disciplini za djecu od 2 do 12 godina. Ukratko, kontroliranje lošeg ponašanja, poticanje dobrog i učvršćivanje odnosa s djetetom.

Dobra i jednostavna literatura za današnje roditelje pomalo izgubljene u zabludama modernog odgoja. Ništa specijalno, a pametno i efikasno.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 11:09   #52
Drage moje, već tjednima me nema na forumu jer ne stignem n-i-š-t-a, ukratko: imamo kolike i jako se mučimo
Tješim se da će proći - patim kao nikad u životu kada ga gledam kako neutješno plače...
Uspijem vas pročitati (na 10min svakih par dana), ali postati ne stignem... svima veliki

Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Kako uspavati dijete bez plakanja - kome treba, SaveAss ima .pdf.
Meni je pomogla da se prestanem nervirati oko (ne)spavanja. Dakle korisna
Zmijice, ovo me jako zanima jer su mi podočnjaci do pupka
(nije da se žalim, samo konstatiram ) i ako ju imaš, možeš mi "mejlati" pdf format?

Btw, da vam se pohvalim... danas mi je rođendan Prvi u životu s mojim malim Herkulesom u naručju... juuupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Predivan dan
__________________
*Postoje samo 3 boje, 10 brojeva i 7 nota; važno je ono što činimo s njima*
Nikad ne mislim o budućnosti. Uvijek sama dođe.
aapsolutno* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:32   #53
Osim ovdje navedenih knjiga, zna li tko dobru knjigu o poticanju motoričkog razvoja djeteta (ne mislim na knjige tipa Jovančević) kao i intelektualnog razvoja? I ne samo razvoja dojenčeta, već i starijeg djeteta.
Ili knjigu s konkretnim primjerima igara i vježbi koje potiču razvoj inteligencije i motorički razvoj.
Ako ste neku knjigu pročitali, napišite zašto je dobra ili ne.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:01   #54
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
Osim ovdje navedenih knjiga, zna li tko dobru knjigu o poticanju motoričkog razvoja djeteta (ne mislim na knjige tipa Jovančević) kao i intelektualnog razvoja? I ne samo razvoja dojenčeta, već i starijeg djeteta.
Ili knjigu s konkretnim primjerima igara i vježbi koje potiču razvoj inteligencije i motorički razvoj.
Ako ste neku knjigu pročitali, napišite zašto je dobra ili ne.
čitala sam knjigu "Dječak koji je volio prozore" (divna mi je) i tamo se izmeđuostalih spominje dr. Greenspan i njegov floor time, htjela sam o tome nešto više saznati pa sam našla njegovu knjigu Razvoj zdravog uma, ali tek ju čitam pa ti ne mogu više reći.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:09   #55
"Dječak koji je volio prozore", dobro da si me sjetila na tu knjigu. Moram ju imati, a čitanje sam tako zapostavila u ovih godinu dana.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:14   #56
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
"Dječak koji je volio prozore", dobro da si me sjetila na tu knjigu. Moram ju imati, a čitanje sam tako zapostavila u ovih godinu dana.
i ja sam malo zapostavila čitanje, ali kako moram mirovati dok pile spava li surfam ili čitam i to tek u zadnje vrijeme....
davno sam počela čitati Žene su sa venera, muškarci sa marsa, a djeca su iz raja... nisam ju dovršila jer nisam imala klinku, a nekako mi se čini da je bila dobra (kad ju možeš primjeniti)....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 01:20   #57
Sveobuhvatna knjiga/priručnik o odgoju djece od rođenja na dalje...

Drage mame i tate, možete li nam preporučiti nekakvu zaista kvalitetnu knjigu/priručnik (na hrvatskom, njemačkom ili engleskom jeziku) koja obuhvaća najvažnije informacije i savjete za prehranu, njegu, odgoj, bolesti, prehlade, igranje, itd. od djetetova rođenja do negdje 3. godine. Gdje možemo nabaviti nešto takvo i koliko košta?
Našli smo dosta literaure, ali ništa zaista sveobuhvatno odn. sabrano u jednoj velikoj knjizi... Mi smo novopečani roditelji, pa bi nam jedan veliki, kvalitetan i sveobuhvatan priručnik dobro došao. Hvala
chinagirl5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:22   #58
ako ste u ZG, dobit ćete kljun, koji vam je sasvim okej, barem meni, za te praktične informacije
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:28   #59
Ovaj pdf ti je najbolja literatura.
Ozbiljno, ne salim se. Koja god knjiga da bila, imat ces jednu perspektivu i jedno misljenje, pa makar bila knjiga koju je pisalo 10 strucnjaka zajedno.
Ovdje mozes naci bar 5 razlicitih misljenja, iskustava i savjeta pa onda mozes informirano odabrati ono sto se tebi cini kao najnormalnije i najbolje.
Za neke sture cinjenice kao sto je kalendar ciejpljenja i tako, dobit ces knjigu moja prva godina ako podignes paket sretna beba.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:44   #60
Larousse enciklopedija od začeća pa sve do puberteta
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.