Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 09:29   #1181
pa kako mu se uzme da je prodano onda kad on vikao i mnogi drugi možda bi nešto od ovog i bilo ali sad je vjerojatno ad akta (na žalost), ovo će biti kupljeno vjerojatno za jednu kunu (u maniri Todorića, tko zna možda i ovo on pobere).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 09:44   #1182
Nije uopće bitno tko će preuzeti Čađaru nego to što ona ni ne može ići iznad jedne kune, zato što svatko tko se bavi tim poslom zna koliko tu treba uložiti nakon što postane većinski vlasnik, i koliki ga problemi čekaju......od prevelikog broja zaposlenih, tehnologije, ulaganja, cijene i dobave plina, Agrokora, države, sindikata, konkurencije, plasmana na tržištu......itd

A što se tiče Bakića, jasno je da on nema pojma o tržištu kapitala i da su njegovi potezi pomno praćeni samo od strane onih koji su na njegovim ulascima kratkoročno profitirali........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 10:50   #1183
fiju evo i druge točke
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 11:16   #1184
Na koliko da ih ćopimo onako čisto za igranje? 50-52???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 11:39   #1185
hm, nisam siguran jer sad pokazuje slabi potencijal da se odbije od ove razine (čisto da napravi lokalno dvostruko dno na intraday-u, znači odbijanac do 80 i više u tom slučaju, na toj bi se točki vjerojatno odlučilo kako dalje) ali ako ne izdrži vjerojatno ide i ispod 55-50.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 15:04   #1186
Kad Čačić izlazi iz zatvora?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 16:14   #1187
U svibnju........samo ne izlazi kao prvi potredsjednik nego kao otpisani potredsjednik vlade, a to je bitna razlika ( za Čađaru i boyse )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 21:27   #1188
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
U svibnju........samo ne izlazi kao prvi potredsjednik nego kao otpisani potredsjednik vlade, a to je bitna razlika ( za Čađaru i boyse )
Ali opet, obzirom da sudstvom upravlja politika moguće je i ovo

http://www.vecernji.hr/hrvatska/radi...mjeseca-927884
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 10:05   #1189
Mene zanima hoće li sada bloger obeštetiti pripadnike sljedbe kojima je uvaljivao PTKM po 380

Da on ovo što radi radi u bilo kojoj ozbiljnoj zemlji gulio bi dugogodišnju robiju pa sve da se na kraju svakog posta milijun puta ogradi.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:54   #1190
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Mene zanima hoće li sada bloger obeštetiti pripadnike sljedbe kojima je uvaljivao PTKM po 380

Da on ovo što radi radi u bilo kojoj ozbiljnoj zemlji gulio bi dugogodišnju robiju pa sve da se na kraju svakog posta milijun puta ogradi.
Zašto?

Zato jer su drugi gurnuli glavu u pijesak te su htjeli na račun ležanja na leđima zarađivati? Ili jer su bili dovoljno glupi da apsolutno ne razmišljaju svojom glavom?

Zar veliki inestitori u svijetu ne objavljuju što i zašto kupuju?

Ovaj naš ih je lijepo školovao i lijepo to naplatio, nema besplatne škole ni u stare babe, a kamoli kod kićBa-e
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 17:55   #1191
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
Zašto?

Zato jer su drugi gurnuli glavu u pijesak te su htjeli na račun ležanja na leđima zarađivati? Ili jer su bili dovoljno glupi da apsolutno ne razmišljaju svojom glavom?

Zar veliki inestitori u svijetu ne objavljuju što i zašto kupuju?

Ovaj naš ih je lijepo školovao i lijepo to naplatio, nema besplatne škole ni u stare babe, a kamoli kod kićBa-e
Buffett uredno objavi šta kupi, tak da...

Što se školarine tiče, kićBa je na PTKM platio najvišu, i još uvijek ju plaća, dokle god ima te dionice.
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 19:42   #1192
Ne mogu da ne uskočim u raspravu........sjećam se jednog od prvih postova koje sam napisao na Bakićevom blogu ( pri samom početku njegovog postojanja ) kad sam mu rekao da je očekivanje skore privatizacije obična iluzija ( i elaborirao zbog čega to mislim ) i evo nas........
Pet godina kasnije Čađara još uvijek nije privatizirana a on može jedino sjesti i plakati........
Tako je to kad nije ulagao u znanje

Ali Bakić ne treba brinuti, novac na burzi nikad nije izgubljen, samo je promijenio vlasnika........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 08:30   #1193
Ma nije mene briga ni za njega ni za one koji su ga slušali, nego za njegove manipulacije na nelikvidnom tržištu na kojem on s par milijuna eura vedri i oblači.

Kad je trebalo navlačiti za PTKM pisao je post dnevno, u zadnja 4 mjeseca kad je sve otišlo u Honduras nijedan, ni FI čak nije komentirao, kamoli privatizaciju.-

Prije par mjeseci je objavio graf kojim je htio dokazati da je od 6 dionica koje su najviše raslre 5 u njegovom portfelju, ali je u kilometarskom postu uredno prešutio da je druga po rastu ATPL koja je uz ovakav BPI i vozarine u godinu došla s 200 na 400, a on je na 200 izrijekom tvrdio da je to loša kupnja.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 09:17   #1194
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Buffett uredno objavi šta kupi, tak da...

Što se školarine tiče, kićBa je na PTKM platio najvišu, i još uvijek ju plaća, dokle god ima te dionice.
Nisam te "ubr'o"

Pa, naglasio sam da veliki investitori objavljuju svoje poteze, tak da ...

A za boabab-a sam komentirao jer mi se čini da on nije svjestan da je svatko sam sebi odgovoran za igranje sa dionicama te da je glupo tražiti odgovornost u drugome, kako god on to nazvao, manipulacija tržištem, zavaravanje, pisanje blogova i sl.
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 09:56   #1195
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
PA za boabab-a sam komentirao jer mi se čini da on nije svjestan da je svatko sam sebi odgovoran za igranje sa dionicama te da je glupo tražiti odgovornost u drugome, kako god on to nazvao, manipulacija tržištem, zavaravanje, pisanje blogova i sl.
Itekako sam svjestan, zato nikad nisam ni kunu uložio u PTKM, DDJH ili bilo kojeg državnog socijalističkog gubitaša.

Ja u portfelju imam samo jednu dionicu koju ima NB, ali ne zato što je on ima nego zato što je smatram dobrom dionicom odnosno tvrtkom.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 09:12   #1196
ah neka visi 'pedro' (jest da je zaslužio ali nije sve njegova krivica, ima tu još 'zaslužnih')

http://www.jutarnji.hr/kolaps-petrok...-plin/1176166/
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 09:49   #1197
Glupo je raspravljat ako je netko izgubija lovu jer je sluša Bakića. Onda bi se ja treba ljutit na Sinclaira
Kod petrokemije i đure đakovića se po meni radi o običnim špekulacijama. Nema tu nekakve pametne ulagačke računice. Nego, ako se privatizira onda bi se nešto moglo i zaraditi. Evo prenosim dio komentara kolege shadow-a vezano za petrokemiju

Norveška Yara ( konkurent Petrokemiji ) za cijenu rada izdvaja 6%, dokle kutinska Petrokemija 10% prodajnih prihoda. Nadalje, u Yari na sirovine i energije odlazi 75%, a u Petrokemiji 88% prihoda. I konačno, netto profitna marža Yara-e iznosi cca 13%, dokle Petrokemije -13%. Dakle, čak kada bi Petrokemija trošak sirovine i energije spustila na Yarinih 75%, navedena bi i ostvarila pozitivnu profitnu maržu ali od samo 1% ( Yara 13% ). Spuštanje troška rada na Yarinih 6% za Petrokemiju bi značilo smanjenje ukupne mase plaća za 98 milijuna HRK ili visokih 39%. A to je nešto o čemu radnici i sindikati u kutinskoj Petrokemiji odbijaju razgovarati. Jednostavno nema nikakvog smisla da, Petrokemija ostvaruje samo 3% prihoda koje ostvari Yara, dokle na drugoj strani ukupan broj zaposlenih čini visokih 28.5% ukupnog broja zaposlenih u Yari. Dakle, evidentno je da podizanje profitabilnosti Petrokemije ne može doći samo iz smjera spuštanje materijalnih troškova ( između ostalog i cijene prirodnog plina ) nego i kroz otpuštanje velikog viška radnika i-li snižavanje prosječne cijene rada. Ovako ili onako cijena rada se mora prilagoditi produktivnosti rada.
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 10:49   #1198
Pa ZNA SE pod čijim patronatom se sve to zbivalo.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 11:57   #1199
Da, kriv je Jagušt, a ne onaj koji ga je postavio, kao i bezbrojne jagušte prije njega.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:08   #1200
A nemojte zaboraviti da dotični bloger ima(ili ih je imao) dionice hidrela. Jedno vrijeme bio čak u top 10, a gledajući kretanje cijene te dionice unazad 5 godina mogu samo ustvrditi da je i vrlo vjerojatno i tu na gubitku
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.