Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 10:11   #81
Sreća, kakva eu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:09   #82
sreca ??? ja imam F pored stambilja i bez problema sam usao u njemacku
kookan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 09:26   #83
F je prekoračenje boravka a H je zabrana ulaska.Možda nije ni vidio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 22:00   #84
pozdrav svima!! imam jedno strucno pitanje na ovu temu,dakle.... zna li itko sto ce biti sa svim tim zabranam ulaska u EU nakon sto Hrvatska udje u EU???? dali se zabrane ponistavaju ili sto???? traba mi pouzdan odgovor...
dinkomalenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 22:51   #85
Ne znam kakvu ti imas zabranu, ali moja frendica ima zabranu ulaska bas u schengen za koju su joj rekli da ce svakako vrijediti do isteka (jos godinu dana) buduci da RH nece biti u schengenskom prostoru jos neko vrijeme.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 16:02   #86
Pozdrav svima! Neznam gdje bih postavio ovo pitanje pa cu ovdje. Ja sam trenutno u njemackoj i imam radnu vizu koja ce uskoro isteci. E sad mene zanima ovako. Dali bi ja mogo kad mi viza istekne ostati ovdje jos 2 tjedna? Jer planiram ici kod rodbine koju nisam dugo vidio pa bih tamo bio to vrijeme. Mislio sam, kad sam vec tu zasto nebih oso u posjetu.
nexus856 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 17:31   #87
Bio sam 3 dana u Sloveniji, pri ulasku su mi lupili žig, pri izlasku mi samo mahnuo

Jel može biti problema zbog toga?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:07   #88
Quote:
nexus856 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Neznam gdje bih postavio ovo pitanje pa cu ovdje. Ja sam trenutno u njemackoj i imam radnu vizu koja ce uskoro isteci. E sad mene zanima ovako. Dali bi ja mogo kad mi viza istekne ostati ovdje jos 2 tjedna? Jer planiram ici kod rodbine koju nisam dugo vidio pa bih tamo bio to vrijeme. Mislio sam, kad sam vec tu zasto nebih oso u posjetu.
U pravilu moraš izaći iz schengena te ponovo ući da bi dobio ulazni pečat inače si u prekršaju prekoračenja boravka (ako te kontroliraju).

Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Bio sam 3 dana u Sloveniji, pri ulasku su mi lupili žig, pri izlasku mi samo mahnuo

Jel može biti problema zbog toga?
Ne ali drugi put kad ti udare ulazni traži i sa ti udare i izlazni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:49   #89
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
U pravilu moraš izaći iz schengena te ponovo ući da bi dobio ulazni pečat inače si u prekršaju prekoračenja boravka (ako te kontroliraju).
A nista onda ode ja kuci kad mi istekne viza. Necu da se zezam s tim pa da jos kaznu platim. Hvala na informaciji.
nexus856 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 17:42   #90
Direktor suprugu oduzeo vizu

Direktor suprugu oduzeo vizu
Suprug se zaposlio u Sloveniji, ali kako ni nakon 6 mj direktor suprugu nije osigurao posao, suprug je odlucio preci u drugu firmu u Sloveniji.
Kad je dosao dati otkaz, direktor je skoro nasrnuo na njega, prijetio mu da nece preci granicu i da mora ostaviti vizu ( vizu je suprug vadio o svom trosku - 102 € ).
Kako nije znao sto napraviti, suprug mu je vizu ostavio.

Otisao je u novu firmu gdje su mu rekli da je viza njegova i da ju nije smio ostaviti, suprug se vratio po nju, ali mu ju nisu htjeli vratiti.

Tajnica nove firme je zvala u Upravnu Enotu u Ptuju i tamo je bio receno da je direktor prve firme odma njih zvao i rekao da je vidio mog supruga da radi na crno, sta naravno nije istina i ne postoje nikakvi dokazi.
Onda je u novoj firmi dobio savjet da im ostavi vizu i da nema posla vise s njima, a da ce morat izvaditi novu vizu ( opet platiti 102€ i cekati mjesec dana na istu ).

Sad nas brine da li ce suprug moci dobiti novu vizu s obzirom da je vec jednu imao, al eto, ostao je bez nje.
I kako je uopce moguce da direktor firme odjavi vizu na suprugovo ime?? Pa ne oduzima vizu samo organ koji ju je i izdao?

Nadam se sto brzem odgovoru!
Hvala!
Damolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 00:08   #91
Imam problem. Naime na području EU sam duže od 90 dana tj 140 dana. Sad ja bih se vratio u Hr... Zanima me jel netko zna kolika me kazna čeka??? mislim ići preko mađarske
stanky069 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 06:09   #92
Par sto eura i zabrana, ako te kontroliraju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 15:34   #93
Sivkić a sta se dogodi sa zabranom nakon 1.7.? Procitao sam par razlicitih tumacenja.
Da li mu se isplati ostati do iza 1.7. u EU pa se onda vratiti bez obzira sto je vec prekoracio?
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 09:20   #94
U pravilu bit trebale bit izbrisane automatizmom za državljane eu-a ali to je samo teorija na papiru.Onome kome ostane morat će pisat zamolbu za brisanjem.

Sasvim je svejedno koliko je prekoračio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 14:59   #95
To znaci da iza 1.7. prilikom povratka ne bi niti mogao dobiti zabranu jer je drzavljanin EU?
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 16:10   #96
Točno.Važećih uputa/naputaka za svakodnevno postupanje još nema.Nisu pisali jer nisu znali hoće li nas primit ili neće
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 17:36   #97
Question Prelazak granice

Pitanjce???
Mama je iskoristila 90 dana u roku 6 mjeseci koliko ima na to pravo, odnosno ostao joj je još jedan dan. Na granici sa Slovenijom vračaju je natrag, a kao razlozi se navode nedovoljno novčanih sredstava (g) i neposjedovanje garantnog pisma (e). Sad nas zanima da li ona ima nekakvu zabranu ulaska u Šengen ili jednostavno mora čekati da prođe taj rok, s obzirom da nije dobila nikakvo rješenje o nekakvoj kazni ili dugoročnoj zabrani?
siluet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:05   #98
Iskoristila gdje, vracaju je gdje?

S granice te uvijek mogu vratiti ako smatraju nemas dovoljno sredstava.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:34   #99
Quote:
siluet kaže: Pogledaj post
Pitanjce???
Mama je iskoristila 90 dana u roku 6 mjeseci koliko ima na to pravo, odnosno ostao joj je još jedan dan. Na granici sa Slovenijom vračaju je natrag, a kao razlozi se navode nedovoljno novčanih sredstava (g) i neposjedovanje garantnog pisma (e). Sad nas zanima da li ona ima nekakvu zabranu ulaska u Šengen ili jednostavno mora čekati da prođe taj rok, s obzirom da nije dobila nikakvo rješenje o nekakvoj kazni ili dugoročnoj zabrani?
kakvo garantno pismo?? novcana sredstva to mogu razumit makar jaaaaaaako riiiiijetko traze!! ja mislim da ni slovenec nezna koliko bi to trebalo imat novaca po danu za boravak u eu.jos jedanput za garantno pismo prvi put cujem da traze hr drzavljane jel nama nisu nikad vize trebale. p.s. ako je hr drzavljanka
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:49   #100
Za garantno pismo su je pitali jer nije imala novcana sredstva, sto je tu cudno?
To je samo pismo osobe kod koje ce ona boraviti u kojem ta osoba izjavljuje da odgovara za nju financijski sve dok je ona u toj zemlji.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.