Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2009., 13:05   #61
moj bi zaspao na cici digod i kadgod, doduše ne instant, ali bez problema
isto tako i u marami.
igrao se sam kao ta djeca na plaži nije nikad, ali ja to ni ne očekujem
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 13:53   #62
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Ili ako imas grijac za bocice.. Mozes onda zagrijati u tome ne samo bocice, vec I hippove kasice

taj grijač za bočice meni jedino i ima smisla za putovanja...ja mislila to kupit, gledala, kaže za samo 6 minuta je bočica zgrijana..a, jebate, za 6 minuta mi je i na štednjaku zgrijana!

ja svojoj gotove kašice dajem hladne kad smo negdje vani...ona se ne buni....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 14:44   #63
imas grijac za bocice i sa adapterom za auto sto je super ako ides na neki dulji put, a za kraci ti super posluzi i termosica.
za hotel ti je grijac svakako super jer sve mozes pripremiti u sobi

za par dana bebi/djetetu nece nista biti od kupovnih kasica, a ako si ti avanturistickog duha i dijete ce ti prihvatiti putovanje bez problema

ja imam dva grijaca, medutim nijedan ne grije 6minuta
sad si ne mogu zamisliti adaptirano bez grijaca
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 14:51   #64
Ja mu uvijek podgrijem kasice za rucak. Puno su ukusnije I vise lice na rucak. Ne buni se ni on (jadan) na hladnu, kad je gladan.. Ali mu je puno ukusnija podgrijana.

Mi na kraju nismo kupili grijac I jos uvijek mi je zao radi toga (stignemo jos ) pa se snalazimo svakako.. Ugl.podgrijavamo na vrucoj vodi u kupaoni.. Ako smo za vrijeme rucka bas vani, onda ili jede malo mog rucka (kuhano povrce, kruh) ili mu dam tu hladnu kasicu..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:11   #65
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post

ja imam dva grijaca, medutim nijedan ne grije 6minuta
sad si ne mogu zamisliti adaptirano bez grijaca
ma to je bio neki bubu, jedan jedini koji sam gledala prije nego što sam zaključila da je grijač bočica nešto što mi je potpuno nepotrebno
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:30   #66
Baš mi je drago da sam podigla ovu temu!Svi savjeti su dobrodošli!!
Leonee u londonu ne odsjedam uvijek u istom hotelu-pošto mi nikad nije bilo bitno gdi spavam-a spavala sam po raznim rupama na svijetu , nego mi je bilo bitnije bit tamo ionak sam cijeli dan vani.Par puta hosteli u Queenswayu a zadnji put ajde malo bolji hotel (jer sam bila trudna) na Victoriji.Al to sve ne dolazi u obzir ako se ide s bebom (kupaone van sobe, higijena tako tako itd..).U slučaju putovanja s bebom uzimam nešto normalno pa za tri dana ću si to moć priuštit.Već nagovaram dragog tako da ju on može nosat po parkovima dok ja šopingiram...Mislim da bi na jesen kad će imat devet mjeseci čak i mogli-pogotovo jer ćemo prije toga putovat i na more..A vidjet ćemo sve..Zasad je stvarno dobrica-al sutra će imat tek tri tjedna ...
Ma kad sam doma maštam o dalekoj budućnosti..
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 11:12   #67
Mi smo sa našim malenim prvi put išli na put sa njegovih mjesec dana (relacija ZG-Opatija) i nismo imali apsolutno nikakvih problema. Što se tiče klope,bio je na adaptiranom pa smo kupili kuhalo za vodu, a što se tiče krevetića u hotelu su nm ga stavili u sobu,ali g anismo ni koristili jer je bračni krevet ogroman pa je spavao sa nama.
A sa njegovih 2,5 mjeseca išli smo u ST, putovali po noći i puno stajali.
tanyab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:33   #68
a sto s bebom od 9mj..i put duzi od 10h..kako da to izvedem...mislim da ce joj previse bit sjedit 3 sata u sjedalici?? kako da spava sjedeci??? nisam pametna kako ce to izgledat..pa ako je netko isao nek se javi

a mislim da nije bas najbolje da sjedim na nekom parkingu dok ona spava 8h preko noci, u komadu???
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 08:57   #69
Imam jedno konkretno pitanje.Išli bi avionom u Dubrovnik na jedan dan, ujutro tamo, navečer natrag. mala bi bila negdje 11 mj. zanima me gdje u takvim slučajevima presvući dijete? Ako uzmem u obzir da nemamo auto na raspolaganju (zato kažem da bi išli avionom, nije da se hvalim ), ne bi bili u hotelu jer bi išli kao samo na izlet, nemamo nikog poznatog , hladno je da je presvučem vani....gdje onda? Jedino mi pada na pamet da DM ima prematalice u dućanu ali ne mogu Dm tražit po pol Dubrovnika, nit se ovako ne snalazim. Gdje presvuć dijete?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 09:27   #70
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Imam jedno konkretno pitanje.Išli bi avionom u Dubrovnik na jedan dan, ujutro tamo, navečer natrag. mala bi bila negdje 11 mj. zanima me gdje u takvim slučajevima presvući dijete? Ako uzmem u obzir da nemamo auto na raspolaganju (zato kažem da bi išli avionom, nije da se hvalim ), ne bi bili u hotelu jer bi išli kao samo na izlet, nemamo nikog poznatog , hladno je da je presvučem vani....gdje onda? Jedino mi pada na pamet da DM ima prematalice u dućanu ali ne mogu Dm tražit po pol Dubrovnika, nit se ovako ne snalazim. Gdje presvuć dijete?
u avionu, u restoranu na zabačenom stolu(a svaki dobar restoran vj ima i fini WC i prematalicu), ako nosite kolica u polegnutim kolicima bilo di u zatvorenom(kutić kafića i slično),....ne opterećuj se time
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:10   #71
zapravo je žalosno da jedino mjesto gdje možeš presvuć dijete zimi su wc-i u šoping centrima. ja sam tako uzalud obišla jednom tri dm-a u centru zagreba, ni u jednom prematalice. a kaptol centar i importanne galleria su mi bili u suprotnom smjeru, išla sam na bus na britanac i dijete ostalo nepresvučeno, kao za pol sata smo ionako doma.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:43   #72
nazalost nisam nikada vidila stol za prematanje ni u jednom DMu u koji idem
u shopping centrima nisam nikada presvlacila bebu jer mi djeluje totalno nehigijenski

eh da a znate kako INA stajalista uz AC imaju sobu za prematanje? kad smo putovali za dalmaciju na tri benzinske su u toj sobi cistacice pusile, pile kavu i drzale svoje stvari
(i opet sam presvlacila dijete u autu )

na putu uvijek presvlacim dijete u kolicima ili ja sjednem i presvucem ga na sebi, to mi je nekako najlakse
stavim samo jednu gazu/pelenu (sebi na koljena) i obavim sve na brzinu
za brzinsko prematanje su ti super one gace-pelene jer mozes dijete doslovno i na nogama presvuci ali imaju manu - npr kad se pokaka - malo je zeznutije skinuti tu pelenu
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:16   #73
cure, a što vam ne bi bilo bed presvalčiti bebu usred DM-a? vidjela sam te prematalice, ali to je doslovno usred dućana.. ja nekako ne želim da svi vire i ćire u njenu guzu, a i bed bi mi bio da se pokakala pa da zasmrdimo sve
ja malu premotam ili u autu ili polegnem kolica pa se sklonimo negdje od pogleda. samo jednom smo koristili javnu prematalicu, u restoranu na autoputu
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:42   #74
Spremam se na put sa svojom bebom od 4 mjeseca pa me zanimaju iskustva vas koje su letjele avionom s takom malim bebama...imamo promijenit 3 leta, ne mogu ni zamislit kako ce to sve izgledat pa se mislim zvat mamu da ipak dodje i leti nazad s nama, iako bi najradje sama, mislim da je bolje imat nekoga uza se prvi put dok ne vidim mogu li ja to....kakava su vasa iskustva s avionima, lufthansom i croatiom? Jesu vas pustili da uzmete autosjedalicu sa sobom u kabinu, je li je tesko smontirat pojasevima, jesu stjuardese bile od pomoci? bilo kakav savijet bi mi dobrodosao....
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:36   #75
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
za brzinsko prematanje su ti super one gace-pelene jer mozes dijete doslovno i na nogama presvuci ali imaju manu - npr kad se pokaka - malo je zeznutije skinuti tu pelenu
Dancica, nije zeznutije skinuti pelene-gaćice ako su pokakane: s lijeva i s desna je predivđeno da se lako razderu po šavu pa ih skineš kao i standardne pelene (I ja sam prvo mozgala kako ih skinuti.)
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:23   #76
Eheheh, kad sam ja pisala na ovu temu
A ovisi o bebi...
Moj je Strijelac vagabund bio i ostao - vodi me na kraj svijeta i bit cu super, samo da doma nisam

Sto se tice prematanja, kupis one podloge sto se bacaju iz Dm-a i mozes ga u kutu bilokojeg kafica presvuc. Meni nije smetalo sto ce mu netko vidit guzu, a i postavila bih mm-a kao "paravan" - vise da ne bulji ekipa u kakicu.
Malo mi je bio neugodnjak zbog mirisa, al ostavili bi dobru napojnicu

Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
Razgledavat je lakše s bebom nego s dvogodišnjakom(s dvogodišnjakom je najteže )
Ziva istina
2007. nam je bilo puuuno lakse na moru nego 2008.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:32   #77
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Spremam se na put sa svojom bebom od 4 mjeseca pa me zanimaju iskustva vas koje su letjele avionom s takom malim bebama...imamo promijenit 3 leta, ne mogu ni zamislit kako ce to sve izgledat pa se mislim zvat mamu da ipak dodje i leti nazad s nama, iako bi najradje sama, mislim da je bolje imat nekoga uza se prvi put dok ne vidim mogu li ja to....kakava su vasa iskustva s avionima, lufthansom i croatiom? Jesu vas pustili da uzmete autosjedalicu sa sobom u kabinu, je li je tesko smontirat pojasevima, jesu stjuardese bile od pomoci? bilo kakav savijet bi mi dobrodosao....
u croatii jesu, jer je bilo prazna mjesta dosta,inače nemaju zašto kad za dijete ne plaćaš puno mjesto, al se on vozio na kraju u mome krilu, vezan dječjim pojasom, stujardese su pitale treba li vam nešto i tako...
inače, bitno je da cica prilikom slijetanja i uzlijetanja (il ako ne cica, da dudla, pije iz boce....) zbog tlaka.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:54   #78
Mislila sam ja uzet kartu i za bebu, al su ipak previse jedno pola ili vise odrasle karte, razumijem ja da je zauzeto sjedalo zauzeto sjedalo za kompaniju bila to odrasla osoba ili beba, ali ipak...a prijateljica koja je stjuardesa kaze ako bude mjesta da ce me pustit unijet sjedalicu jer je i stjuardesama lakse tako....ma nije meni bad drzat ga u krili ali jedan let je cc.2 i po sata i znam da ce mu se prispavat pa ne znam kako drugacije nego u AS?
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:03   #79
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Mislila sam ja uzet kartu i za bebu, al su ipak previse jedno pola ili vise odrasle karte, razumijem ja da je zauzeto sjedalo zauzeto sjedalo za kompaniju bila to odrasla osoba ili beba, ali ipak...a prijateljica koja je stjuardesa kaze ako bude mjesta da ce me pustit unijet sjedalicu jer je i stjuardesama lakse tako....ma nije meni bad drzat ga u krili ali jedan let je cc.2 i po sata i znam da ce mu se prispavat pa ne znam kako drugacije nego u AS?
ma e, sjedalica je najbolje rješenje
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:14   #80
Mom je 8,5 mjeseci i još se ne bih usudila sa njim na put duži od 1 h vožnje.
Do unazad 2 mjeseca vožnja autom je bila pakao. Sjećam se dva puta, na obližnje planine, koji su trajali oko 1.5 h, kada je vrištao svo vrijeme, mi se preznojavali, stajali pored puta, nosili ga, cupkali na lopti... Dužina vožnje od 1 h je podnošljiva i ako počne da vrišti.
U šetnju normalno nismo mogli mislim 3 mjeseca. Uvijek smo morali računati kada će grčevi, pa istrčati pola sata u park prije. Kolica je oduvijek mrzio, pa kad bi mu se spavalo vani morala sam ga nositi na rukama u ležećem položaju i poskakivati. Kad zaspe naravno nastavak nošenja na rukama. I dan danas ja kad izađem sama sa njim, to je brzinski, pola kruga pored ceste, pošto jedino aute voli da gleda, pola šetalištem u mei-tai, vratim se kući mokra do gole kože.
Zato kad vidim bezbrižnu majku kako sa bebom u kolicima negdje pije kafu dođe mi da plačem. Ustvari, ne vjerujem da je unutra beba, mislim da je lutka. I zavidim.
Maločas gledam prijateljicine slike iz Egipta sa malenom bebom. Pa s mora, pa s još jednog mora. Pa iz Francuske. Sve u vrlo kratkom razmaku. Kakve su šanse da moja druga beba bude tako mirna?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.