Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 09:31   #21
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Jel? Smjeniti generale koji su upravo dobili rat zato što su napisali notornu istinu?.
Walter,vojska se ne smije mješati u politiku...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 09:47   #22
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
zar se meske i domoljubni čin mogu uopće naći u istom tekstu, a kamoli u istoj rečenici..
Ne,nemogu i to je u najmanju ruku neumjesno.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 09:55   #23
Quote:
busca kaže: Pogledaj post
Postoji li tako nešto?

Ja se mogu sjetiti jedne prilike. Kad nas je talijanski predsjednik nazvao "krvoločnim Slavenima". Onda se Mesić pobunio i iako je odgovor iz Europe bio da su Talijani u pravu ,a mi u krivu (jer sada smo prihvaćeni i cjenjeni ,a ne kao za vrijeme Tuđmana izolirani u mraku i odbačeni ,tada nas nisu mogli zvati ni krvolocima ) ,ipak sam nekako dobio osjećaj da je Mesić hrvatski predsjednik.

Ali ni po pitanju BiH Hrvata ,ni po (bez ikakvog kriterija) djeljenju transkripata ,ni po zagovaranju nelogične i nedokazane teze o djeljenju BiH ... ni po bilo čemu drugom ja ne vidim da se Mesić zauzima za Hrvatsku kao što to rade drugi predsjednici za svoje države.
Mesić se tada nije zauzima za Hrvate i Hrvatsku već antifašiste.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:23   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Walter,vojska se ne smije mješati u politiku...
A politika u vojsku? smije, isto kao što i generali mogu biti saboski zastupnici, btw. ono pismo nije bio nikakav vojni akt, već pismo dijela generalskg zbora, no meske je pokazao da demokracija ne vrijedi kad je u pitanju vojska i generali.

Druga stvar, kad zapovjednik u vojsci nešto usere ili prekrši pravilnik službe( a to je mesić kao "vrhovni zapovjednik" OS HR i učinio kad je otkrivao "vojne tajne") taj zapovjednik podliježe "vojnom sudu"

Mi smo stvarno posebna država, kod nas se politika može miješati i u sadnju cvijeća ispred HNK, no u politiku se ne smije miješati nitko.

Uf da, ja o nekakvoj "naprednoj demokraciji" kod nas.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:53   #25
Mesiću su BH Hrvati agresori, a Crnogorci prijatelji koji nikad nisu Hrvatskoj nanjeli zla.

Pametnom dosta.
__________________
...s istoka, zapada, sjevera, ori se pisma najsvetija; Digla se naša bila zastava, koja se nikad nije pridala...
"Meni niste učinili koliko niste učinili jednom od ovih najmanjih'" (usp. Mt 25, 31-46)
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 12:14   #26
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Ljigavac koji se okreće kako vjetar puše, priča ono što misli da se od njega očekuje, baca fraze koje nemaju veze s mozgom. Mžda bi čak bio simpatično gledati kretena kako nema pojma o čemu je riječ kad daje izjave. MOžda bi s malo gađenja gledali kako se prepucava s masom i psuje mater onima koji mu fučkaju. Simpatično i smiješno da nije tako opasno i zlonamjerno.
Mesić je bio i Jugoslaven i rušitelj Jugoslavije i ustaša i desničar i ljevičar i detuđmanizator... sve u pravo vrijeme ,nikada nije falio. Uvijek je bio ono što je u datom trenutku bilo (po njemu) prikladno biti.

Kako i očekivati da je nešto činio za Hrvatsku i Hrvate ili bilo koga drugoga kad je cijelo vrijeme mislio samo na sebe?
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:28   #27
Quote:
busca kaže: Pogledaj post
Postoji li tako nešto?
Izgleda da nepostoji.
Čoban Tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:04   #28
Quote:
walther
Smjeniti generale koji su upravo dobili rat zato što su napisali notornu istinu? I onda se stipe čudi što ga se prezire
Ljigavac koji se okreće kako vjetar puše, priča ono što misli da se od njega očekuje, baca fraze koje nemaju veze s mozgom. Mžda bi čak bio simpatično gledati kretena kako nema pojma o čemu je riječ kad daje izjave. MOžda bi s malo gađenja gledali kako se prepucava s masom i psuje mater onima koji mu fučkaju. Simpatično i smiješno da nije tako opasno i zlonamjerno.
smjenio je generale jel su krsili zakon...mjesali se tamo gdje im nije mjesto i sprijecio je moguci drzavni udar...svaka mu cast to je jedino sto se tad moglo i trebalo napravit...i kakvi su to generali koji neznaju gdje im je mjesto...koji se bune protiv legalno izabrane vlasti??? takvi ljudi ni nemaju sta raditi u vojsci...ocigledno tebe frustrira mesic al nebi se rekla da ga ljudi ne vole posto je dva puta izabran za najvaznije mjesto u drzavi

Quote:
njinja
smije, isto kao što i generali mogu biti saboski zastupnici, btw
aktivni generali nemogu biti saborski zastupnici
decko111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:05   #29
....ajde sada kada ste tog "antihrvatinu" tako po ko zna koji put iztracali i oblatili, objasnite mi kako je on toliko puta ubjedljivo pobjedio na izborima svaki put? .... a protivnici mu bili sami veliki hrvati... a i da se moze opet kandidirat po svim anketama bi opet pobjedio...

...kako?

....tko zna mozda je zapravo vecina hrvata prosrpsko-komunisticko-boljsevicki nastrojena?

...bas me zanima vas odgovor...

Zadnje uređivanje raido : 14.10.2008. at 19:11.
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:21   #30
Quote:
raido kaže: Pogledaj post
....ajde sada kada ste tog "antihrvatinu" tako po ko zna koji put iztracali i oblatili, objasnite mi kako je on toliko puta ubjedljivo pobjedio na izborima svaki put? .... a protivnici mu bili sami veliki hrvati... a i da se moze opet kandidirat po svim anketama bi opet pobjedio...
...kako?
....tko zna mozda je zapravo vecina hrvata prosrpsko-komunisticko-boljsevicki nastrojena?
...bas me zanima vas odgovor...
E, to je zanimljiv fenomen. Za njega je glasao ljevicarski i protu-hrvatski stroj, ali i veliki dio apoliticnih ljudi kojima se vicmaher svojim pricama svidio u tom trenutku.
Ne zaboravi da je Mesic amtifasista po kojemu su Hrvati pobijedili i 10.04.1945., a isti je i veliki prijatelj srpske zajednice, onih istih kojima je porucivao o odlasku s blatom na opancima, protiv je HercegBosne i za cjelovitost BiH, a u Mostaru se derao da je Mostar Hrvatska,... Jel ti sad jasnije ili da pozovemo institucije koje trebaju obaviti svoj posao!?
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 19:23   #31
Quote:
decko111 kaže: Pogledaj post
smjenio je generale jel su krsili zakon...mjesali se tamo gdje im nije mjesto i sprijecio je moguci drzavni udar...svaka mu cast to je jedino sto se tad moglo i trebalo napravit...i kakvi su to generali koji neznaju gdje im je mjesto...koji se bune protiv legalno izabrane vlasti??? takvi ljudi ni nemaju sta raditi u vojsci...ocigledno tebe frustrira mesic al nebi se rekla da ga ljudi ne vole posto je dva puta izabran za najvaznije mjesto u drzavi


aktivni generali nemogu biti saborski zastupnici
Ukazivati na sranja, nepravilnosti i nepravde nije pobuna protiv legalno izabrane vlasti nego ukazivanje na sranja nepravilnosti i nepravde. Mesić nije sveta krava da mu se ne smije reći da radi pogrešne poteze, Račan još manje.
A kada se zbog podignutog glasa smjeni čitava kolekcija ratnih generala onda je baš to pokazatelj o kvaliteti demokracije u datom društvu.
Da su željeli raditi državni udar, ne bi prihvatili naredbu niti bi ta naredba imala smisla. Nije dakle bila riječ ni o kakvom državnom udaru nego o kritici koju je naš Burduš uzeo previše k srcu i osvetio se na jedino mu poznati način
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:30   #32
Quote:
raido kaže: Pogledaj post
....ajde sada kada ste tog "antihrvatinu" tako po ko zna koji put iztracali i oblatili, objasnite mi kako je on toliko puta ubjedljivo pobjedio na izborima svaki put? .... a protivnici mu bili sami veliki hrvati... a i da se moze opet kandidirat po svim anketama bi opet pobjedio...

...kako?

....tko zna mozda je zapravo vecina hrvata prosrpsko-komunisticko-boljsevicki nastrojena?

...bas me zanima vas odgovor...
Zašto pobjeđuje? To nije pitanje ,ali vjerujem da i to što nema baš medija koji koji ga kritiziraju ,to što se nestvara nekakva negativna slika oko njega ,igra važnu ulogu (da ne budem pre općenit : na radio 101 se prekidaju pozivi slušatelja koji imaju nešto protiv Mesića reći ,Latin mu je frend hvali ga kad god nađe priliku ,Puki se po tv-u hvali prijateljstvom s njim.. ). Nije on imao nekih "velikih Hrvata" kao što kažeš kao konkurenciju .Osim ako u tu skupinu ne ubrajaš Kosor ili Budišu.

Nego ,ajde ti reci ,što je taj čovjek pozitivno napravio za Hrvatsku ,imaš li kakav primjer? Pusti sada izbore.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:58   #33
"He he, sad ću vam ja ispričat jednu anegdotu iz svog sela, možda to vama neće bit' smišno al..."

(Moj bivši profesor iz likovnog)

Mesićeve izjave 90-ih, ne samo da su bile domoljubne, već su bile toliko domoljubne da se da reć i da su bile "šovinističke". Samo mi se ne sviđa to što netko kreće leđa kako vjetar puše. Mesić je takove izjave rabio jer je tada 70% Hrvata vidjelo u tome ratu nastavak onoga rata iz NDH. I da bi manipulirao narodom on je rabio te propagandne govore...

Druže predsjedniče, i sram te i stid može bit'!
Drug Ćimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 10:50   #34
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
A politika u vojsku? smije, isto kao što i generali mogu biti saboski zastupnici, btw. ono pismo nije bio nikakav vojni akt, već pismo dijela generalskg zbora, no meske je pokazao da demokracija ne vrijedi kad je u pitanju vojska i generali.
tako je... jedan od osnovnih postulata demokratskog uređenja jedne države je kontrola politike nad vojskom: dakle, vrhovni zapovjednik civil, ministar obrane civil...

tako je, vidiš kako znaš, demokracija ne vrijedi kad su u pitanju oružane snage...

oružane snage slušaju zapovijedi političkih vlasti, a oružane snage rade svoj posao što je obrana zemlje i ne miješaju se u politiku na bilo koji način... svaki prijestup u tom smislu mora biti kažnjen...

dobrodošli u školu demokracije...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”

Zadnje uređivanje Basta : 15.10.2008. at 10:58.
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:04   #35
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Zašto pobjeđuje? To nije pitanje ,ali vjerujem da i to što nema baš medija koji koji ga kritiziraju ,to što se nestvara nekakva negativna slika oko njega ,igra važnu ulogu (da ne budem pre općenit : na radio 101 se prekidaju pozivi slušatelja koji imaju nešto protiv Mesića reći ,Latin mu je frend hvali ga kad god nađe priliku ,Puki se po tv-u hvali prijateljstvom s njim.. ). Nije on imao nekih "velikih Hrvata" kao što kažeš kao konkurenciju .Osim ako u tu skupinu ne ubrajaš Kosor ili Budišu.

Nego ,ajde ti reci ,što je taj čovjek pozitivno napravio za Hrvatsku ,imaš li kakav primjer? Pusti sada izbore.
....pa recimo jedini je hrvatski politicar koji vec godinama upozorava na nerjeseni problem privatizacije ( citaj: pljacke stoljeca ), i zalaze se za njegovo rjesavanje, kao i za promjenu u zakonu po kojoj za ta djela nece biti zastare....

kad bi se jos makar 20ak posto politicara zalagalo za to, odavno bi taj problem rijesili i malo vise bi sabornika bilo u zatvoru a manje u klupama....
 
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:15   #36
Quote:
raido kaže: Pogledaj post
....pa recimo jedini je hrvatski politicar koji vec godinama upozorava na nerjeseni problem privatizacije ( citaj: pljacke stoljeca ), i zalaze se za njegovo rjesavanje, kao i za promjenu u zakonu po kojoj za ta djela nece biti zastare....
A da? Kako onda objašnjavaš cementaru Našice?
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:20   #37
@raido
Quote:
....pa recimo jedini je hrvatski politicar koji vec godinama upozorava na nerjeseni problem privatizacije ( citaj: pljacke stoljeca ), i zalaze se za njegovo rjesavanje, kao i za promjenu u zakonu po kojoj za ta djela nece biti zastare....
Bio sam siguran da ćeš napisati "izveo državu iz izolacije".

Kada je on to upozoravao? Ja se ne sjećam. I što da i je koji put - znači nije bio uspješan ni u toj jedinoj stvari koju si mu našao kao nešto pozitivno. (i zalagalo se više od 20ak političara ,cjela koalicija ,svi oni koji su podržali Mesićevu kandidaturu ,pa nisu ništa ustvrdili ,a afere su se nastavljale ,čak se i Mesića povezivalo s Nexeom) I ja srpsku agresiju i okupaciju i jugo odgoj utemljen na korupciji ,kriminala i neogovornosti smatam ne pljačkom stoljeća ,nego tisućljeća.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:34   #38
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Jel? Smjeniti generale koji su upravo dobili rat zato što su napisali notornu istinu? I onda se stipe čudi što ga se prezire
Ljigavac koji se okreće kako vjetar puše, priča ono što misli da se od njega očekuje, baca fraze koje nemaju veze s mozgom. Mžda bi čak bio simpatično gledati kretena kako nema pojma o čemu je riječ kad daje izjave. MOžda bi s malo gađenja gledali kako se prepucava s masom i psuje mater onima koji mu fučkaju. Simpatično i smiješno da nije tako opasno i zlonamjerno.
Što se mene tiće ,svaka čast i autorima i sadržaju pisma.Nije to bio nikakav državni udar.

Ali ta se smjena ovdje pokušala prikazati kao domoljubni čin. Domoljubni čin bi bio poslušat generale ,pa i ne smjenjivati ih. Ali ono što je Mesić napravio nije bilo domoljublje. Iskoristio je priliku da ih makne ,umjesto da ih posluša. Ništa mu taj potez ne bi trebao ići nešto posebno na čast.

A Mesić je svadljiv ,on je sve svoje osobne nesuglasice uvijek podizao na nekakvu njima ne pripadajuću razinu.
busca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:36   #39
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
@raido


Bio sam siguran da ćeš napisati "izveo državu iz izolacije".

Kada je on to upozoravao? Ja se ne sjećam. I što da i je koji put - znači nije bio uspješan ni u toj jedinoj stvari koju si mu našao kao nešto pozitivno. (i zalagalo se više od 20ak političara ,cjela koalicija ,svi oni koji su podržali Mesićevu kandidaturu ,pa nisu ništa ustvrdili ,a afere su se nastavljale ,čak se i Mesića povezivalo s Nexeom) I ja srpsku agresiju i okupaciju i jugo odgoj utemljen na korupciji ,kriminala i neogovornosti smatam ne pljačkom stoljeća ,nego tisućljeća.
...pa to o izolaciji, svakako je pozeljniji predstavnik hrvatske u stranim zemljama nego sto je to bio francek, a i sklopio je nekoloko korisnih trgovinskih sporazuma, a to o rjesavanju "privatizacije", tu on sa svojim ovlastima ne moze napraviti apsolutnoi nista, dok saborska vecina ne zeli krenuti u rjesavanje te price,a stvari vezane za korupciju u vojnoj nabavi koliko sam primjetio rjesava...
 
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 13:24   #40
Quote:
raido kaže: Pogledaj post
...pa to o izolaciji, svakako je pozeljniji predstavnik hrvatske u stranim zemljama nego sto je to bio francek, a i sklopio je nekoloko korisnih trgovinskih sporazuma, a to o rjesavanju "privatizacije", tu on sa svojim ovlastima ne moze napraviti apsolutnoi nista, dok saborska vecina ne zeli krenuti u rjesavanje te price,a stvari vezane za korupciju u vojnoj nabavi koliko sam primjetio rjesava...

Kuba...
Libija...
Crna Gora..

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.