Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 11:36   #701
Pa ne znam, iskreno. Majka mi cijelo vrijeme trubi da ne mogu sa hrvatskom vozačkom voziti auto sa bh registracijama koje nije registrirano na mene (što je skroz logično), ali na moju ideju da napravi punomoć na mene kako bih mogla vozit auto sa hrvatskom vozačkom ("za svaki slučaj", jel), samo odmahuje glavom i govori da je bolje napravit opet bh vozačku
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:51   #702
Prvi put produzujem vozacku, kakav je postupak?
Ova je bila na 5g uz nosenje naocala obavezno.
Dal se opet mora na pregled ili je mogu samo ovako produzit?
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:12   #703
Quote:
Lilolilu kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, iskreno. Majka mi cijelo vrijeme trubi da ne mogu sa hrvatskom vozačkom voziti auto sa bh registracijama koje nije registrirano na mene (što je skroz logično), ali na moju ideju da napravi punomoć na mene kako bih mogla vozit auto sa hrvatskom vozačkom ("za svaki slučaj", jel), samo odmahuje glavom i govori da je bolje napravit opet bh vozačku
Jedno je sigurno, dvije vozačke ne možeš imat. Ne možeš prelazit granicu sa BiH tablicama i hrvatskom vozačkom jer si u carinskom prekršaju, i isto tako sa hrvatskim dokumentima ne možeš registrirat auto u Bosni (da se izbjegnu prevare zbog jeftinijih troškova). Ali mislim da ne bi trebala imati previše problema ako voziš mamino ili prijateljevo ili rent a car po gradu... U svakom slučaju mislim da bi ti međunarodna vozačka riješila sve probleme.

Quote:
Mentolman kaže: Pogledaj post
Prvi put produzujem vozacku, kakav je postupak?
Ova je bila na 5g uz nosenje naocala obavezno.
Dal se opet mora na pregled ili je mogu samo ovako produzit?
Ako ti stoji naznaka za pregled onda ga moraš obavit. S potvrdom i starom vozačkom odeš i zatražiš novu. Sad može i online preko e-građanina ako imaš e osobnu verificiranu ili Fina certifikat, al ne znam jel može i ako trebaš pregled, jel se može dodat privitak.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:24   #704
Quote:
Lilolilu kaže: Pogledaj post
Nisam nisam, htjela sam prvo saznati kakve su posljedice. Mislim, moja majka hoće da imam i bh vozačku "za svaki slučaj" kad sam doma, ali "problem" je što i u situaciji koja je stvarno "za svaki slučaj" (jednom je trebala na hitnu, ja sam bila doma) zovne taksi jer meni ne da vozit auto A u Hrvatskoj mi je vozačka potrebna zbog posla.
Ništa, onda vjerujem da mi preostaje izvadit međunarodnu vozačku.
Hvala, ljudi!
to doma bi značilo da imaš i bh državljanstvo?ako je tako onda zaboravi na međunarodnu vozačku jer ti tsmo ne vrijedi.ako je ona s tobom možeš vozit njezin auto bez problema.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:35   #705
Da li se onaj kartončić koji se dobije dok se ne izradi nova osobna smije presaviti? Pretpostavljam da se smije...Malo blesavo pitanje al ajd...
Bezveze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:59   #706
Nije baš zgodno, i ovako će se do predizanja vjerojatno rubovi izlizat, a da ga presaviješ vjerojatno bi se i prepolovio. Nije baš neka kvaliteta. Stavi jednostavno tamo gdje inače držiš osobnu, sličnih je dimenzija. Ili baš imaš tako mini novčanik, radije drži negdje drugo.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 09:47   #707
Mora li se vozačka preuzeti unutar 30 dana ( koliko traje ona potvrda o izdavanju ) ili se može i nakon toga? Hvala.
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:01   #708
"Ukoliko vozač ne preuzme vozačku dozvolu u idućih 90 dana od dana isteka rokova propisanih za izradu vozačke dozvole, nadležno tijelo će poništiti vozačku dozvolu."
kad istekne papir nemaš vozačku pa plaćaš kaznu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:09   #709
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
"Ukoliko vozač ne preuzme vozačku dozvolu u idućih 90 dana od dana isteka rokova propisanih za izradu vozačke dozvole, nadležno tijelo će poništiti vozačku dozvolu."
kad istekne papir nemaš vozačku pa plaćaš kaznu.
Hvala.
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:05   #710
Gledala sam malo vozacku i kako to sve izgleda i skuzim da mi nije upisano ogranicenje u jedno polje. Jel' to tako treba biti, ili?
Merry853 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:27   #711
Njihova greška,vozi dalje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:29   #712
Užasno me živcira ekipa koja odgovara na MUP-ov mail jer odgovore na 3 od 5 pitanja -.-'


anyways, uskoro mi ističe vozačka dozvola. Trebam je obnovit + promijenit prezime i adresu na njoj. Na vozačkoj mi piše 10 godina uz nošenje naočala ili korekcionih leća. Da li ja moram opet na liječnički? (na stranicama ne vidim da negdje piše) Ako da, mogu li samo kod oftalmologa ili moram kompletan liječnički?


I piše da ne moram nositi fotografije ako mi je u zadnji 5 godina izdana neka elektronička isprava ili osobna iskaznica koja sadržava OIB. Mijenjala sam nedavno osobnu, ali kad sam se tad slikala sam nosila leće. (u sadašnjoj vozačkoj koja mi uskoro ističe imam naočale na fotki). Hoće li im to biti problem?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:57   #713
@merry Nisi ti pravila vozačku.Ako moraš nosit naočale nosi bez obzira na kod.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 13:39   #714
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Užasno me živcira ekipa koja odgovara na MUP-ov mail jer odgovore na 3 od 5 pitanja -.-'


anyways, uskoro mi ističe vozačka dozvola. Trebam je obnovit + promijenit prezime i adresu na njoj. Na vozačkoj mi piše 10 godina uz nošenje naočala ili korekcionih leća. Da li ja moram opet na liječnički? (na stranicama ne vidim da negdje piše) Ako da, mogu li samo kod oftalmologa ili moram kompletan liječnički?
Moraš obavit lječnički vezan za ograničenje tj. u ovom slučaju okulist daje potvrdu + od osobnog lječnika isto moraš dofurat potvrdu nekakvu. (neda mi se tražit kak se točno zove)


Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
I piše da ne moram nositi fotografije ako mi je u zadnji 5 godina izdana neka elektronička isprava ili osobna iskaznica koja sadržava OIB. Mijenjala sam nedavno osobnu, ali kad sam se tad slikala sam nosila leće. (u sadašnjoj vozačkoj koja mi uskoro ističe imam naočale na fotki). Hoće li im to biti problem?
pogledaj podebljano gore...uvijek možeš reći da samo leće nosiš i kraj priče...
btw. i na lječnički pregled možeš s lećama jer vjerojatno s njima bolje vidiš neg s naočalama...pa budu i bolji rezultati nakraju.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 16:05   #715
Danas sam polozila vozacki i trebala bih izvaditi vozacku dozvolu. Imam opciju da to ucinim preko e građanina, no nije mi sasvim jasno dobijem li tim putem onu30dnevnu potvrdu o upravljanju motornim vozilom, prije nego sto stigne sluzbena dozvola?
partizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 17:58   #716
Da li se izdavanje vozačke može obaviti u PP Črnomerec? Da li je uplatnice potrebno podići u pošti pa ih ispuniti ili u PP imaju gotove uplatnice i biljege koji se samo plate u najbližoj pošti?
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 20:12   #717
Quote:
partizanka kaže: Pogledaj post
Danas sam polozila vozacki i trebala bih izvaditi vozacku dozvolu. Imam opciju da to ucinim preko e građanina, no nije mi sasvim jasno dobijem li tim putem onu30dnevnu potvrdu o upravljanju motornim vozilom, prije nego sto stigne sluzbena dozvola?
Ja sam tako napravila novu zbog promjene prezimena, dobila sam na mail potvrdu koju sam trebala isprintat i koja je dokaz da je nova u izradi. Naručila sam je doma (čini mi se da je 30kn dostava, al vrijedi neplaćanja parkinga i čekanja). Stigla mi je nekako baš brzo, ni 15 dana, prije nego osobna.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 11:20   #718
Quote:
justicija kaže: Pogledaj post
Da li se izdavanje vozačke može obaviti u PP Črnomerec? Da li je uplatnice potrebno podići u pošti pa ih ispuniti ili u PP imaju gotove uplatnice i biljege koji se samo plate u najbližoj pošti?
Ne može.Imaju gotove uplatnice.
http://stari.mup.hr/main.aspx?id=46
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 16:40   #719
Prije par dana sam podigao vozačku dozvolu u PP Zagreb. Vozački sam položio prije 25 dana i imam napisano ograničenje na 10 godina zbog vida.

Vozačku sam preuzeo no nije mi jasna rubrika 12(ograničenja) piše mi 01.01;100(22.9.18). Zanima me što to znači, liječnički za vozački sam obavio u drugom mjesecu ove godine
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 08:20   #720
01.01 naočale
100(22.9.18). mlad vozač,datum 24-tog rođendana
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.