Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2008., 14:48   #41
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se onda, nisam pažljivo pročitao tvoje pitanje.
Ali trebao bi znati da su Germani većinski u srodstvu ( Nizozemska, Engleska; Njemačka, Austrija; Norveška, Švedska, Danska )... za razliku od Slavena koje samo sličan jezik veže. I to je velika razlika. Toliko.
Koji ti je dokaz za to srodstvo?
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 14:59   #42
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Koji ti je dokaz za to srodstvo?
Dokazi su mnogi rezultati istraživanja genetske pripadnosti Germana, za koje se znalo već mnogo prije, a ne u tek novim suverenim istraživanjima:
Germani obuhvaćaju veliku plemenski srodnu skupinu, pradomovina im je bila južna Švedska, Danska, Schleswig Holstein i Sjevernonjemačka nizina- između rijeke Wesera i Odre.
Dakle, dušli su iz zajedničkih teritorija. Dok u Slavena ima iz različitih teritorija: Jedni došli iz Azije, drugii iz Rusije, treći iz Ukrajine, četvrti iz Perzije i td. Prava buranija.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:08   #43
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Dokazi su mnogi rezultati istraživanja genetske pripadnosti Germana, za koje se znalo već mnogo prije, a ne u tek novim suverenim istraživanjima:
Germani obuhvaćaju veliku plemenski srodnu skupinu, pradomovina im je bila južna Švedska, Danska, Schleswig Holstein i Sjevernonjemačka nizina- između rijeke Wesera i Odre.
Dakle, dušli su iz zajedničkih teritorija. Dok u Slavena ima iz različitih teritorija: Jedni došli iz Azije, drugii iz Rusije, treći iz Ukrajine, četvrti iz Perzije i td. Prava buranija.
To su ti dokazi? Koji ti je dokaz da su plemenski srodna skupina u odnosu na Slavene? I ne, svi Slaveni su došli s područja koja obuhvaća Polesje te se sve do Odre. Nikakva Perzija i Azija.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:24   #44
evo, ja sam (plavooka) hrvatica iz slavonije, osjecam da su mi makedonci, slovenci, srbi, crnogorci i bosnjaci (juzna) braca, isto kao i ukrainci, poljaci, rusi i bjelorusi (istocna i zapadnoslavenska) braca

a, opet, nije mi stran vjetar dubokog sjecanja na stepu nomadskoga danasnjeg kazakhstana sa svojim zenama okrugloga ruskoga lica, azijskih ociju i visokih jagodica tatara i kazaka na konju s toga euroazijskog podrucja ...

iako ne razumijem niti rijeci od ove prekrasne uspavanke, osjecam ju duboko u svojim genima, isto kao i kalinku malinku, ili jesen stize dunjo moja, te sve je ona meni od slavonskih lola
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:24   #45
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
To su ti dokazi? Koji ti je dokaz da su plemenski srodna skupina u odnosu na Slavene? I ne, svi Slaveni su došli s područja koja obuhvaća Polesje te se sve do Odre. Nikakva Perzija i Azija.
Slaveni su za vrijeme velike seobe naroda došla na ta područja, ali nisu tu uvijek živili niti im je to bila matična zemlja. Slično je i s Hrvatima, pod pritiskom Huna su prvo došli u Ukrajinu, pa Polsjsku, pa Češku, onda su poslje svega toga došli na jugozapadni Balkan, i to na poziv Avara da ratuju za njih. Drugčije nebi ni došli.
I nije mi jasno kakve dokaze sve tražiš? Ni ja neznam na temelju čeka znanost otkriva genetske pripadnosi i srodnost naroda. Ta nisam ja to obučavao. To je znanstvena organizacija. Pa valjda oni najbolje znaju.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:33   #46
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
evo, ja sam (plavooka) hrvatica iz slavonije, osjecam da su mi makedonci, slovenci, srbi, crnogorci i bosnjaci (juzna) braca, isto kao i ukrainci, poljaci, rusi i bjelorusi (istocna i zapadnoslavenska) braca

a, opet, nije mi stran vjetar dubokog sjecanja na stepu nomadskoga danasnjeg kazakhstana sa svojim zenama okrugloga ruskoga lica, azijskih ociju i visokih jagodica tatara i kazaka na konju s toga euroazijskog podrucja ...

iako ne razumijem niti rijeci od ove prekrasne uspavanke, osjecam ju duboko u svojim genima, isto kao i kalinku malinku, ili jesen stize dunjo moja, te sve je ona meni od slavonskih lola
dobra.
Nedao Bog da su nam oni braća.
Bolje je ovako. Mi Hrvati smo jedinstven narod.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:33   #47
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Slaveni su za vrijeme velike seobe naroda došla na ta područja, ali nisu tu uvijek živili niti im je to bila matična zemlja. Slično je i s Hrvatima, pod pritiskom Huna su prvo došli u Ukrajinu, pa Polsjsku, pa Češku, onda su poslje svega toga došli na jugozapadni Balkan, i to na poziv Avara da ratuju za njih. Drugčije nebi ni došli.
I nije mi jasno kakve dokaze sve tražiš? Ni ja neznam na temelju čeka znanost otkriva genetske pripadnosi i srodnost naroda. Ta nisam ja to obučavao. To je znanstvena organizacija. Pa valjda oni najbolje znaju.
Genetika nije ništa potvrdila što ti tvrdiš. Genetika ništa takvo ni ne može podtvrditi jer se ona bavi populacijama bez obzira na jezik i kulturu i njihovim migracijama. Ona ne poznaje termine kao što su Hrvati, Slaveni, Germani.
Za nju genetski Slaveni i Germani mogu biti isto, ali kulutruški to nije isto jer se ljudi mješaju bez obzira na jezik i kulturu koj pripadaju. Utapljanjem u jednu kulturu i jezik ne mijenja ti se genetski sastav ako nisi znao. Matična zemlja Slavena je otprilike područje koje obuhvaća današnje Polesje. Informiraj se o černoleskoj kulturi.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:50   #48
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Genetika nije ništa potvrdila što ti tvrdiš. Genetika ništa takvo ni ne može podtvrditi jer se ona bavi populacijama bez obzira na jezik i kulturu i njihovim migracijama. Ona ne poznaje termine kao što su Hrvati, Slaveni, Germani.
Za nju genetski Slaveni i Germani mogu biti isto, ali kulutruški to nije isto jer se ljudi mješaju bez obzira na jezik i kulturu koj pripadaju. Utapljanjem u jednu kulturu i jezik ne mijenja ti se genetski sastav ako nisi znao. Matična zemlja Slavena je otprilike područje koje obuhvaća današnje Polesje. Informiraj se o černoleskoj kulturi.
Može potvrditi neke stvari. Između ostalog napr. današnja znanost to može znati na temelju raznih pronađenih predmeta, starih grobova, starih spisa i td. Pogotovo ako u starim spisima fino piše " tu je živio taj i taj narod, starosjedioci, napustili su to područje te i te godine, tog itog stoljeća blabla "...Genetika i znanost mogu dosta toga otkriti. Između ostalog, ovo se ubraja i u humanu genetiku.
To da je matična zemlja Slavena područje današnje Polesje je stara teorija isto tako i najbijednija, među gomilu novim teorijama.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:55   #49
DJ Bobo, kad te trazi "dokaze" - valjda misli na linkove ili na nazive znanstvenih clanaka koji tvrde da su hrvati "pozvani" da ratuju "inace ne bi ni dosli" ... po tebi se do takovoga cega dolazi genetskom analizom DNA

daj, molim te!
zvuci jeftino kao sto su i ti kvazi 'pronalasci' bez znanstvene podloge ... osim ako filozofiranje i nagadjanja lijecenih shizofrenicara ne drzimo 'naukom'


c'mon! srbi su rusi, rumunji su rimljani, hrvati su kazakhstanci, vikinzi su austrijanci, a afghanistanci, indijci, pakistanci, takidzistanci i iranci su arijevci


... zato su nasi hercegovci i dalmatinci toliko plavokosi i plavooki LOL




evo, od ovakvih dolaze te teorije ... armenija i njemacka arijevske nacije takodjer ...

.. ti isti teoreticari perzijske arijevskosti bi trebali doci u australiju i uslikati kojeg aboridjanina takodjer! ima ih ovdje sa svijetlim ocima i sa narancastom (irskom) kosom - mozda su i oni stigli iz perzije (isto kao i blondi plavoki poglavnik, cisti perzijanac, velikohrvata LOL)


oprosti DJ, ali sve sto zelim reci je: mani se corava posla, i zategni svoje slavenske (slavonik/slav a ne slave) gace

(odi na dijasporu forum hr i vidi topic Blago Hrvatske u dijaspori pa si nadji jedne
slavonske slavenske gace - ako si bezgaca!)

Zadnje uređivanje todaytonight : 02.11.2008. at 16:18.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:03   #50
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Genetika nije ništa potvrdila što ti tvrdiš. Genetika ništa takvo ni ne može podtvrditi jer se ona bavi populacijama bez obzira na jezik i kulturu i njihovim migracijama. Ona ne poznaje termine kao što su Hrvati, Slaveni, Germani.
Za nju genetski Slaveni i Germani mogu biti isto, ali kulutruški to nije isto jer se ljudi mješaju bez obzira na jezik i kulturu koj pripadaju. Utapljanjem u jednu kulturu i jezik ne mijenja ti se genetski sastav ako nisi znao. Matična zemlja Slavena je otprilike područje koje obuhvaća današnje Polesje. Informiraj se o černoleskoj kulturi.
kakvo polesje,kakve močvare-tamo nema nikakvih arheoloških tragova-tako se pokazalo.to su izmišljotine.
cchater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:09   #51
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Može potvrditi neke stvari. Između ostalog napr. današnja znanost to može znati na temelju raznih pronađenih predmeta, starih grobova, starih spisa i td. Pogotovo ako u starim spisima fino piše " tu je živio taj i taj narod, starosjedioci, napustili su to područje te i te godine, tog itog stoljeća blabla "...Genetika i znanost mogu dosta toga otkriti. Između ostalog, ovo se ubraja i u humanu genetiku.
To da je matična zemlja Slavena područje današnje Polesje je stara teorija isto tako i najbijednija, među gomilu novim teorijama.
Arheologija i povijest potvrđuju kulturu, a ne gene. Ne temlju lončarije ili oružja npr. ne zaključuješ mu krvnu grupu, s kim se ševio ili marker vć kulturu kojoj je npr. pokojnik pripadao. Čudno zar ne?A povijesni spisi upravo stavljaju moguće Slavene na područje koje sam naveo. Šire područje bi bilo od do Odre i Visle, ali bez obzira razne kulture koje se pripisuju proto-Slavenima, ovisno o teorijama, spadaju otprlike na to područje. Nikakve Perzije i Azije kao što ti tvrdiš.

Teorije se ne vrednuje na temlju starosti već argumentiranosti.
U ovom slučaju je upravo ta teorija lingvistički i arheološki argumentirana za razliku od svih drugih koje postoje samo u mašti isfrustriranih likova koji žele pripadati "nekome drugiome" tko je ljepši, jači, pametniji i ima veći kurac. Ti još nisi iznio nikakav argument za svoje teze osim toga što se pozivaš na isprazne fraze "da su znanstvenici dokazali". Onda te molim da kopiraš njihove teze ili daš neki link. Znaš, postoje i ljudi koji se ne zadovoljavaju s "Djeda Mraz raspravama". Nismo djeca da vjerujem da Djed Mraz postoji zato što tako netko kaže.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:18   #52
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
kakvo polesje,kakve močvare-tamo nema nikakvih arheoloških tragova-tako se pokazalo.to su izmišljotine.
Černoleska kultura unutar čijeg područja nalazimo najstarije slavenske hidronime? Tu se nalazi i Zarubinec kultura. Naravno, s Marsa su pali.
Onda ti dokaži nešto što nije izmišljotina osim što se glupiraš.

Zadnje uređivanje Ymir : 02.11.2008. at 16:33.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:37   #53
bas ti hvala Ymir na Polesju

sad tko zeli, moze se vratiti jednu stranicu nazad i kliknuti moj link na Blago HR (ne da mi se linkatim ponovno) i vidjeti istovjetnost u narodnoj nosnji i detaljima iste, arhitekturi, a da o usmenom predanju, mitologiji i glazbi i ne govorim

proud to be a SLAV
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:03   #54
imam doma knjigu-autor-povjesničar marijan rudež-piše da hrvati nisu slaveni i da slaveni nikad u povjesti nisu postojali-i da je arheologija pokazala da u polesju nema ničega.ŽIVILI!
cchater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:41   #55
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
imam doma knjigu-autor-povjesničar marijan rudež-piše da hrvati nisu slaveni i da slaveni nikad u povjesti nisu postojali-i da je arheologija pokazala da u polesju nema ničega.ŽIVILI!
Znači, ako ja kažem da homo sapiens ne postoji već da smo mi svi kiborzi onda je to istina? Logika ti je zbilja jaka. A taj Rudež je poput ostalih mitomana Biondića i sličnih. Tako je to kada agronomi, vodoinstalateri i slični idu lupetati o arheologiji.

Zadnje uređivanje Ymir : 02.11.2008. at 18:48.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:05   #56
Ljudi budimo realni,mi smo Juzni Slaveni, bez obzira sto germansko-ogursko-altajsko-turski olos u nasim redovima mislio ili zelio .
dr.vukdragovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:20   #57
Quote:
dr.vukdragovic kaže: Pogledaj post
Ljudi budimo realni,mi smo Juzni Slaveni, bez obzira sto germansko-ogursko-altajsko-turski olos u nasim redovima mislio ili zelio .
ne možeš trpati germane u isti koš s ogurima,turcima,altajcima.
cchater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:21   #58
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Znači, ako ja kažem da homo sapiens ne postoji već da smo mi svi kiborzi onda je to istina? Logika ti je zbilja jaka. A taj Rudež je poput ostalih mitomana Biondića i sličnih. Tako je to kada agronomi, vodoinstalateri i slični idu lupetati o arheologiji.
rudež je povjesničar,neznam jesi li i ti.
cchater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:22   #59
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Černoleska kultura unutar čijeg područja nalazimo najstarije slavenske hidronime? Tu se nalazi i Zarubinec kultura. Naravno, s Marsa su pali.
Onda ti dokaži nešto što nije izmišljotina osim što se glupiraš.
-a daj ti meni objasni zašto se slaveni ne spominju prije petog stoljeća poslije krista?!
cchater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:23   #60
Quote:
cchater kaže: Pogledaj post
rudež je povjesničar,neznam jesi li i ti.
Naravno. I to veliki poput Biondića
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.