Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2008., 10:06   #41
Quote:
Lili_ kaže: Pogledaj post
Ta pjevanja nisu, po Ustavu RH, protuzakonita, dok se taj isti Ustav RH jasno d.i.s.t.a.n.c.i.r.a tj. postavljen je egzaktno (u preambuli) n.a.p.r.o.t.i.v "ndh" i ustaštva pa tako onda (logično) i prema takvim pjesmama.

Evo što se dogodi kad nam kućanice iščitavaju i tumače Ustav RH i u to još dodaju žlicu preambule.Recept koji su samo one vidjele.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 10:54   #42
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Ustaše se u ustavu nigdje ne spominju, a odbacivanje komunizma se spominje
USTAV REPUBLIKE HRVATSKE
(pročišćeni tekst)

I. IZVORIŠNE OSNOVE

Izražavajući tisućljetnu nacionalnu samobitnost i državnu opstojnost hrvatskoga naroda, potvrđenu slijedom ukupnoga povijesnoga zbivanja u različitim državnim oblicima te održanjem i razvitkom državotvorne misli o povijesnom pravu hrvatskoga naroda na punu državnu suverenost, što se očitovalo:
.......
– u uspostavi temelja državne suverenosti u razdoblju drugoga svjetskog rata, izraženoj nasuprot proglašenju Nezavisne Državne Hr­vatske (1941.) u odlukama Zemaljskoga antifa­šis­tič­kog vijeća na­rodnog oslobođenja Hrvatske (1943.), a potom u Ustavu Narodne Republike Hrvatske (1947.) i poslije u ustavima Socijalističke Republike Hrvatske (1963.-1990.), na povijesnoj prekretnici odbacivanja komunističkog sustava i promjena međunarodnog poretka u Europi, hrvatski je narod na prvim demokratskim izborima (godine 1990.), slobodno izrađenom voljom potvrdio svoju tisućgodišnju državnu samobitnost. Novim Ustavom Republike Hrvatske (1990.) i pobjedom u Domovinskom ratu (1991.-1995.) hrvatski je narod iskazao svoju odlučnost i spremnost za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne i nezavisne, suverene i demokratske države.

Jesi li siguran?????
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:16   #43
J.Kosor najavlia izbacivanje iz stranke ustaski nastrojenih mladica iz karlovca!

Znam dace im oprostiti, ako hoce prosiriti glasaca u diaspori

No kaka glupost, ja pritrazila vijesti, i nigdje dokaz za ista.
Koje parole, koje majice..neka ugrozena izdajica optuzuje svasta, a sto je sve Karlovac prosao kroz rata.
__________________
Gone in 60 seconds........ brrrrum....
Bijela Hrvatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:20   #44
za takve momke se uvodi - KASTRACIJA...ali kako su rodoljubi onda je pojam KASKROACIJA
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:06   #45
Quote:
Lili_ kaže: Pogledaj post
A koje su to "nepodobne pjesmice SDP-a" i tko ih je to čuo osim "tebe" ?
Molim, argumente - dokaze !!!
Čak i da ih je bilo, a NIJE, to nikako ne opravdava ovaj usrašoidni vandalizam tj. terorizam - kako je neo/usraštvo (uz neo/četništvo) i kategorizirano/klasificirano u Domicilnom i Međunarodnom pravu.
Kada se radi o SDP-ovim sranjima uvijek se traze argumenti, linkovi, dokazi, citati i sl. a kada vi laprdate i izmisljate HDZ-ova sranja onda su to odmah, bez obzira koja ih budaletina izrece, napobitne istine.
Strvarno vas treba iskorijeniti u ovoj drzavi, veci ste remetilacki faktor nego Srbi do 1995. godine !
I ne seri protiv cetnika (kako njihov naziv ne iskrivljavas ? Imas li ih doma ?) jer su oni sluzbeno izjednaceni sa vama antifasitima.
Koriolan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:45   #46
kad Jadranka dođe na forum, pola foruma bude izletelo iz HDZ-a...ce ge vara prvi leti
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:49   #47
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
kad Jadranka dođe na forum, pola foruma bude izletelo iz HDZ-a...ce ge vara prvi leti
KOJE?

..gdje je Jaca bila kad sam ja 91 lezao...u podrumu u Jurisicevoj
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 16:36   #48
Ma nije meni sto su momci pjevali, nek pjevaju ko ih J kao Jelsa, time samo o sebi pokazuju puno toga, i o svom obrazovanju. Opizdi im kaznu od 15 dana u pritvoru i problem rijesen. Nego sto me zivcira sto oni koji su njih odgojili sjede u vladi, i sto ti isti, koji ne znaju upravljati svojom porodicom, upravljaju drzavom. I naravno, za nista se ne osjecaju odgovornima. Pa i zasto bi kad ih niko ne zove na odgovornost.
Gunner1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 17:23   #49
Kristallnacht u Karlovcu

Piše: Branko MIJIĆ - Novi list - 10.11.2008.

Ajmo, ustaše, uzvikivala je grupa od dvadesetak karlovačkih mladića predvođenih predsjednikom HDZ-ove mladež u Karlovcu, članom Predsjedništva stranačkog podmlatka na državnoj razini i gradskim vijećnikom Danijelom Trupkovićem, te Željkom Goršićem, sinom istoimenog pomoćnika ministra obrane, razbijajući čaše, bacajući stolice i stolove te maltretirajući osoblje i goste karlovačkog »River puba«.
Je li to Mladež HDZ-a, veličajući »ustaše koje su usvojili nacistički model«, dok je cijeli svijet obilježavao 70. godišnjicu Kristalne noći kada su, kao uvertiru u holokaust, za nekoliko sati s podignutom desnicom u zrak Hitlerovi jurišnici spalili 177 sinagoga, ubili stotinjak Židova a 30 tisuća odveli u konc-logore, svoje uzore pronašla u Ustaškoj mladeži? Štoviše, je li se to Mladež HDZ-a odnosno onaj dio koji reprezentira politički visokopozicionirani Trupković potpomognut dijelom karlovačkih članova vladajuće stranke, suprotstavila predsjedniku HDZ-a i Vlade Ivi Sanaderu?
Zaziva li se karlovačkom noći otvorena pobuna protiv premijera koji je prije samo desetak dana nogometne huligane koji skandiraju »Za dom – spremni!« proglasio jednakom prijetnjom za budućnost Hrvatsku, opasnom gotovo poput organiziranog kriminala, najavljujući i tražeći odlučnu »akciju stadion« da se to više nikada ne ponovi? Odgovor na to pitanje dobit ćemo kada saznamo sankcije za sve aktere ovog slučaja koji je mnogo ozbiljniji od »incidenta grupe pijanih mladića«, kakvim ga neki žele prikazati pokušavajući svojim nemuštim reakcijama, poput karlovačkog gradonačelnika i predsjednika Gradske organizacije HDZ-a Damira Jelića, sve pomesti pod tepih. O odgovornosti roditelja čijim imenima i funkcijama tatini sinovi prijete kada se valja uhvatiti novčanika, ako već sami u tome ne vide ništa loše i ne misle dati ostavke na državne funkcije, trebali bi posljednju reći njihovi pretpostavljeni.
Oni koji se 2008. godine legitimiraju iskaznicama HDZ-a u kafićima i noćnim klubovima, terorizirajući prisutne i ispitujući ih gdje su bili za Domovinskog rata, iako su sami 1991. imali mliječne zube, vraćaju nas svojim ponašanjem u 1938. i u potpunosti udaljavaju od Europske Unije kojom nam Sanader sada maše pred nosom kao gotovom činjenicom 2010. ili 2011. Uostalom, što te junačine ne upitaju svog HDZ-ovca, aktualnog ministra obrane Branka Vukelića, čija je kuća bila na prvoj karlovačkoj crti bojišnice, gdje je bio kad je grmilo, koliko staža u odori ima, uništenih tenkova i osvojenih kasarni, da je postao čelnim čovjekom MORH-a?
Njima to, naravno, nije bitno. A narod čija omladinu zaziva »ajmo ustaše« i ponaša se poput smeđih košulja natopljenih alkoholom minhenskih pivnica, ne mora brinuti za svoju budućnost. Ona je u prošlosti, već viđena u Kristalnoj noći.

-kraj-

p.s.
Gdje su sada oni, koji (ovdje) tvrde, kako je (ustvari krinka) "Domoljublje", pod kojom se usraštvo nekada krilo, a i vidimo da se još uvijek krije, (evidentno, samo puka mržnja i destrukcija), ... takvima uvijek bilo i ostalo "nešto plemenito i bezazleno" .... pitam kome to?" .... dakle, samo takvim budalama i nikom drugom u Republici Hrvatskoj !!!

Zadnje uređivanje Lili_ : 10.11.2008. at 17:43.
Lili_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 17:35   #50
OOPs Sorry ekipa, malo mi je pobigla velicina slova. Modovi sredite ovaj post.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:24   #51
Quote:
lescolxl kaže: Pogledaj post
Bahati bolesnici. Sasvim tipično za HDZ.
To je neoprostivo vrijeđanje slatke mladeži HDZ-a,treba te kazniti barem sa mjesec dana nesudjelovanja u raspravama "Lude kuće",a to ti se lahko i dogodi !
Gemischt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 23:42   #52
Da im je to prvi put ali nije.
http://www.vecernji.hr/newsroom/news...93852/index.do
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 23:53   #53
Quote:
amareda kaže: Pogledaj post
Nisam skužila na koji zločinački režim misliš?...Ili misliš na obadva?
I nisam do sada znala da je pjesma koju su pjevali SDP-ovci himna(Od Vardara, pa do...)

Ja, za razliku od tebe, ne podnosim ni jedne ni druge budale!

Pošalji link na kojem si na ovom forumu osudio pjevanje SDP-ovaca, pa ću ti vjerovati!
Možemo se složiti da su oba režima zločinačka...

Samo što je jedno međunarodno priznata država,barem bila...a drugo nikada to nije bila...

I ponavljam,tuđa glupost nije opravdanje za vlastite idiotluke...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 23:55   #54
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Možemo se složiti da su oba režima zločinačka...

Samo što je jedno međunarodno priznata država,barem bila...a drugo nikada to nije bila...

I ponavljam,tuđa glupost nije opravdanje za vlastite idiotluke...
drug tito marsal kad je umro doslo mu je 800 drzavniika svijeta
franc po kojni kad je umro doso mu sulejman de mirel (nes ti drzave)...i tadasnja maticna vlada

i nakon tita tito
mutavi djuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 23:55   #55
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Jesu urac moj.
Još su ih iz SDP-ove mladeži promaknuli u omladince I.klase, promaknuli bi i više ali bi onda nadjebali šefa stranke - II.klasa.
Moram priznati da si me iznenadio...

Jedan od spominjanih ima više funkcija nego premijer...

A tek su mu 24 godine...a obrazovanje mu je mizerno...

Sjećaš se sebe sa 24 godine?Pitam te to jer mi se čini da smo tu negdje po godištima...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 23:58   #56
Quote:
Bijela Hrvatica kaže: Pogledaj post
J.Kosor najavlia izbacivanje iz stranke ustaski nastrojenih mladica iz karlovca!

Znam dace im oprostiti, ako hoce prosiriti glasaca u diaspori

No kaka glupost, ja pritrazila vijesti, i nigdje dokaz za ista.
Koje parole, koje majice..neka ugrozena izdajica optuzuje svasta, a sto je sve Karlovac prosao kroz rata.
Sumnjam da ti znaš što je Klc prošao kroz rat...

Kao i svi oni koji su vikali i u pijanstvu goste kafića prozivali gdje su bili za vrijeme rata...

Neka sami sebe pitaju gdje su bili za vrijeme rata...

A pogotovo kada se zna da je jedan od aktera priče čeka suđenje na Prekršajnom sudu zbog napada na branitelja sa PTSP-om...

To je ta hrabra mladež koja u pijanstvu proziva ljude gdje su bili za vrijeme rata,a onda razbija i bježi pred policijom...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 23:58   #57
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Moram priznati da si me iznenadio...

Jedan od spominjanih ima više funkcija nego premijer...

A tek su mu 24 godine...a obrazovanje mu je mizerno...

Sjećaš se sebe sa 24 godine?Pitam te to jer mi se čini da smo tu negdje po godištima...
norac je sa 24 bio general a sa 30 je vec u zatvoru
nema sta uspjesan
mutavi djuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 23:59   #58
I za kraj moram dodati da meiznenadio gradonačelnik Jelić koji je u zadnjih par dana sam sebi uletio u usta sa kontradiktornim izjavama...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 00:01   #59
Quote:
mutavi djuro kaže: Pogledaj post
norac je sa 24 bio general a sa 30 je vec u zatvoru
nema sta uspjesan
To je skroz drugačije...

Norac je prošao rat i heroj je DR...

A ovaj iz mladeži baš i nije pokazao preveliko poznavanje povijesti...

I Norac je sve postigao vlastitim rukama...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 00:02   #60
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
To je skroz drugačije...

Norac je prošao rat i heroj je DR...

A ovaj iz mladeži baš i nije pokazao preveliko poznavanje povijesti...

I Norac je sve postigao vlastitim rukama...
kako moze biti neko heroj ko guli 12 godina osudjen od naseg suda

ja ubijem covjeka i dobim 8 godina od hrvatskog suda - ja sam za tebe kriv ili nevin?!...ko si ti da dovodis u pitanje odluku suda???
mutavi djuro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.