Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Kakav je političar Milorad Pupovac?
pozitivan 26 38.81%
neutralan 13 19.40%
negativan 28 41.79%
Glasovatelji: 67. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2008., 22:12   #21
Prepozitivan. Ne zasluzuje ga ni dobar deo hrvatskih Srba (a tu pre svega mislim na izbeglice), ali ni ogromna vecina Hrvata kao predstavnika Srba.

I jednima i drugima je potreban neki pandurski mozik tipa Martica, ili slican polusvet.

Prvima je ustasa i preblag, previse kulturan i nezatucan...Drugima, paranojama, previse je namazan, takodje navodno kulturan i miran, ali znaju oni da je Pupovac prikriveni cetnik...

Sve dok ga takvi ne vole, Pupovac ne treba da brine...
Henry_Kinasky is offline  
Old 21.11.2008., 23:08   #22
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Prepozitivan. Ne zasluzuje ga ni dobar deo hrvatskih Srba (a tu pre svega mislim na izbeglice), ali ni ogromna vecina Hrvata kao predstavnika Srba.

I jednima i drugima je potreban neki pandurski mozik tipa Martica, ili slican polusvet.

Prvima je ustasa i preblag, previse kulturan i nezatucan...Drugima, paranojama, previse je namazan, takodje navodno kulturan i miran, ali znaju oni da je Pupovac prikriveni cetnik...

Sve dok ga takvi ne vole, Pupovac ne treba da brine...
Hm, ne zaslužuje ga dobar dio Srba, ali zato velika većina Hrvata. Jel to namjerno?
Sinbad is offline  
Old 21.11.2008., 23:13   #23
Quote:
amareda kaže: Pogledaj post
Je li Milorad Pupovac kandidat za Quiness-ovu "knjigu bezobrazluka"?

http://www.damir-kalafatic.hrvati-amac.com/pupovac.html

Milorad Pupovac je legalno izabrani zastupnik Srba u Hrvatskom saboru.Uz to je i u koaliciji sa vladajućom strankom.On traži da se zaštite srpski umirovljenici što znači da pošteno predstavlja one koji su ga izabrali.Većina tih staraca su sirotinja koja je izmanipulirana.Vjerujem da bi Pupovac isto tako zastupao i hrvatske umirovljenike da ih on zastupa!On radi i na povratku i pomoći izbjeglim Srbima,i to radi časno i pošteno.Milorad Pupovac je jedan pošten i pravedan političar i Srbi u Hrvatskoj mogu biti sretni da ih takav čovjek zastupa.Da je više političara poput Pupovca u Hrvatskoj,Hrvatska bi bila puno bolja država za život!
babaluj is offline  
Old 21.11.2008., 23:50   #24
Pupovac je također rekao da Hrvatska svoju tužbu pokreće iz dva razloga. Prvi je da se spriječi ozbiljna rasprava o karakteru Domovinskog rata, a drugi je da se relativizira genocid koji je, kaže Pupovac, nacistička tvorevina NDH obavljala ok 1941. do 1945. godine.

http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=206135

Oprostite, ali ovo boldano mi je dovoljno da zaključim da se radi o umivenom i obrijanom velikosrbinu. Imao sam sumnje, ali mi je sada definitivno jasno.
balls_of_steel is offline  
Old 21.11.2008., 23:55   #25
Quote:
balls_of_steel kaže: Pogledaj post
Pupovac je također rekao da Hrvatska svoju tužbu pokreće iz dva razloga. Prvi je da se spriječi ozbiljna rasprava o karakteru Domovinskog rata, a drugi je da se relativizira genocid koji je, kaže Pupovac, nacistička tvorevina NDH obavljala ok 1941. do 1945. godine.

http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=206135

Oprostite, ali ovo boldano mi je dovoljno da zaključim da se radi o umivenom i obrijanom velikosrbinu. Imao sam sumnje, ali mi je sada definitivno jasno.
Zašto se ne bi smjelo raspravljati o karakteru događaja iz prošlosti? Zašto je netko velikosrbin ako to zahtjeva?
Sinbad is offline  
Old 22.11.2008., 00:14   #26
To je za mene pravi četnik. Za razliku od krezubih, smrdljivih, bradatih spodoba za koje znaš da su četnici ovaj se krije iza dobrog premaza.I upravo takvi su najgori, jer su podmukli, promišljeni, ziheraši i nikad ne znaš kad će ti zavuć nož u leđa.Njih je uvijek bolje imati ispred sebe i na oku, jer ove druge lako eliminiraš budući ih odaje sami izgled, a retorika da i ne govorim.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 22.11.2008., 00:18   #27
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Zašto se ne bi smjelo raspravljati o karakteru događaja iz prošlosti? Zašto je netko velikosrbin ako to zahtjeva?
Događaja iz prošlosti....sjajan naziv za temelj države u kojoj živiš.
Kako bi komentirao npr. da predstavnik folksdojčera u poljskoj izjavi kako u poljskoj nema ozbiljne rasprave o karakteru ww2? Isto kao što sad reagiraš? Blago rečeno sumnjam.
Ako pupovac tvrdi da nema ozbiljne rasprave o karakteru domovinskog rata znači da njega ova oficijalna verzija događaja ne zadovoljava, a oficijalna verzija događaja je da je domovinski rat obrambeni rat od velikosrpske agreije.

Ali ja ne očekujem da to shvate ljudi koji prije nego nešto pogledaju stave svoje ideološke naočale.
balls_of_steel is offline  
Old 22.11.2008., 00:45   #28
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Hm, ne zaslužuje ga dobar dio Srba, ali zato velika većina Hrvata. Jel to namjerno?
Jasta je

Nema veze, sve je jedno. Moze i obrnuto, poenta je ista.
Quote:
To je za mene pravi četnik. Za razliku od krezubih, smrdljivih, bradatih spodoba za koje znaš da su četnici ovaj se krije iza dobrog premaza
Ako je ovaj pravi cetnik, da li su krezube, smrdljive i bradate spodobe :
1. Lazni cetnici ?
2. Cetnici foliranti ?
3. Anticetnici ubaceni da kompromituju cetnike ?
4. Krivi (od alkohola iskrivljeni) cetnici ?
Henry_Kinasky is offline  
Old 22.11.2008., 00:57   #29
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Što mislite o liku i djelu Milorada Pupovca? Po meni je on jedan od najinteresantnijih i najinteligentnijih političara u Hrvatskoj. Što vi mislite o njemu?
Vrlo inteligentan političar,nije srpski nacionalist što hrvatske nacionaliste posebno smeta, jer oni vole slušati samo one a la Šešelj jer time žele dokazati svoju teoriju kako su svi oni tamo isti.Ovakvi kao Pupovac im narušava tu teoriju pa ga zato više mrze od recimo Leskovca.A uz to je sposobniji od gotovo cijele Vlade
zeljko_ri is offline  
Old 22.11.2008., 01:03   #30
O njemu samo toliko: Nosi si ga doma!
__________________
Ako novac ne donosi sreću, vrati ga!
Aurora60 is offline  
Old 22.11.2008., 01:18   #31
Quote:
Aurora60 kaže: Pogledaj post
O njemu samo toliko: Nosi si ga doma!
amareda is offline  
Old 22.11.2008., 02:29   #32
Pupovac je čisti oportunist, koji je vjerojatno uz pomoć svoje inteligencije skužio da je ideja o velikosrpstvu neodrživa, pa je ostao na pobjedničkoj strani. Inače koliko on voli Hrvate; otom, potom!

Njegova velika prednost je što je živi alibi hrvatske liberalnosti i što odmjereno vuće političke poteze, za razliku od nekih drugih Srba.

Kvalitetniji je političar čak i od večine političara iz trenutne političke vrhuške iz Srbije, a i od dosta njih u našem saboru, ali je svoje djelovanje sveo samo na promoviranje i zaštitu prava Srba u Hrvatskoj.

Što češ, mora i to netko
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 22.11.2008., 09:43   #33
Koje bolestne paprike spajaju Inteligenciju pozitivac negativac
sa Zlo misli ovog bolestnika Pupovac!

Mislav Togonal

jebiga ako nisi stavija ovog Chetnikog Smrada da
se crvi, pod gleda i savija se tko zadnja gnjida na Hrvatskog T.v.
Svaka Ti Cast.

A Jandrokovic, mladi uspijesan, daleko si Ustao od sve slabice danasnjeg HDZ-a
kad nisi dopustijo da Ime Franjo Tudjmana se blati.. u ime Hrvatske Povjesti = jako sam Ponosna na Te!
__________________
Gone in 60 seconds........ brrrrum....
Bijela Hrvatica is offline  
Old 22.11.2008., 09:56   #34
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
a kak bi se to trebali ponašati prema srbima...ko prema obitelji Zec...a i taj Pupovac ti je koalicijski partner i prema tome aktualna Hrvatska vlast...a i ono kaj govori se ne razlikuje puno od onoga kaj govori Sanader,samo puno sporije
Evo par primjera kako bi se trebali ponašati:
- ne bi im trebali davati mirovine za vrijeme koje su proveli ratujući protiv Hrvatske, jer u konačnici nisu niti uplaćivali u to vrijeme nikakve doprinose
- ne bi im trebali obnavljati kuće koje su im porušene u ratu koji su izazvali
- ne bi im trebali davati nikakvu nadoknadu za stanarsko prvao, jer to pravo danas više nemaju niti Hrvati, tko im je kriv što su u vrijeme kad se to rješavalo četnikovali
- ne bi im trebalo dozvoljavati da budu u Saboru ako su bili pripadnici četničke vlasti ili vojske
- trebalo bi suditi svima koji su krivi za zločine prema Hrvatima, a ne da slobodno šeću Hrvatskom, nikakva abolicija četnicima, a suđenja Hrvatima
odbojkašcro is offline  
Old 22.11.2008., 09:59   #35
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Vrlo inteligentan političar,nije srpski nacionalist što hrvatske nacionaliste posebno smeta, jer oni vole slušati samo one a la Šešelj jer time žele dokazati svoju teoriju kako su svi oni tamo isti.Ovakvi kao Pupovac im narušava tu teoriju pa ga zato više mrze od recimo Leskovca.A uz to je sposobniji od gotovo cijele Vlade
Ja ga ne volim jer se ne zalaže za ovo prije navedeno.
odbojkašcro is offline  
Old 22.11.2008., 10:01   #36
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
To je za mene pravi četnik. Za razliku od krezubih, smrdljivih, bradatih spodoba za koje znaš da su četnici ovaj se krije iza dobrog premaza.I upravo takvi su najgori, jer su podmukli, promišljeni, ziheraši i nikad ne znaš kad će ti zavuć nož u leđa.Njih je uvijek bolje imati ispred sebe i na oku, jer ove druge lako eliminiraš budući ih odaje sami izgled, a retorika da i ne govorim.
odbojkašcro is offline  
Old 22.11.2008., 10:28   #37
Bez obzira sto svako treba imati svoje predstavnike ,pa tako i Srbi u Hrvatskoj, smatram da je Pupovac trojanski konj hrvatske politike.To je dokazao svojim nebrojenim istupima u zadnjih 17 godina sa tek malo korigovanja.Zato bi bilo najbolje da sami Srbi smjene Pupovca i da ga skartiraju iz stranke SDSS i dovedu druge ljude,ali tad bi vjerovatno hrvatska vlast zabranila (ili bar pokusala da zabrani) SDSS ,posto je ovakav kakav jest najbolji kao toboznja legitimacija "demokratske" Hrvatske prema EU(prava nacionalnih zajednica ,kulturna drustva..tralala).Inace SDSS je do skora bio jedina stranka kojoj nije cilj da pobjedi makar na lokalnim izborima (to je u stvari i jedino moguce),nego se stalno kasni sa organizacijom lokalnih ogranaka,kao bice al nakon izbora,u stvari bice malo sutra.Slican cirkusant ,ali jos gori je Slobodan Uzelac bivsi veliki komunista ciji rodjeni brat ima restoran na hipodromu u Beogradu.Zamislite taj Uzelac je rekao kako je njegov brat pobjegao iz Zadra 1991 (u kom je takodje imao restoran !) i dosao u Beograd bez prebijene pare !! To su "predstavnici" Srba ! I ja bi bio za 18 000 kuna mjesecno.
dr.vukdragovic is offline  
Old 22.11.2008., 10:41   #38
Vrlo pozitivan. Bio bi odličan predsjednik nakon Mesića. Predsjednik mora biti osoba koja ujedinjuje - a on je uspio komunicirati i s ljevicom i s desnicom, i s većinom i s manjinom. U svijetu bi ga odlično primili. Da smo malo pametniji kao narod, glasali bismo za njega. Za razliku od Tuđmana i Mesića, ne bi nas davio glupim izjavama. Slovenci ne bi mogli reći da su Hrvati nepopravljivi nacionalisti, a Srbi i Bosanci bi nas shvaćali ozbiljnije kad kažemo da smo za regionalnu suradnju... Ali, šta ćeš - džaba je govoriti.

Usput rečeno - zašto je ova tema u "ludoj kući"? Je li to zato što "nije primjerena u glavnom Politika forumu"? Zašto nije primjerena?
Fidelio is offline  
Old 22.11.2008., 10:51   #39
Quote:
balls_of_steel kaže: Pogledaj post
Pupovac je također rekao da Hrvatska svoju tužbu pokreće iz dva razloga. Prvi je da se spriječi ozbiljna rasprava o karakteru Domovinskog rata, a drugi je da se relativizira genocid koji je, kaže Pupovac, nacistička tvorevina NDH obavljala ok 1941. do 1945. godine.

http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=206135

Oprostite, ali ovo boldano mi je dovoljno da zaključim da se radi o umivenom i obrijanom velikosrbinu. Imao sam sumnje, ali mi je sada definitivno jasno.
Hrvatska ne bi trebala tužiti Srbiju da bi time Pupovcu dokazala da ne relativizira genocid? Koja spodoba.
Ymir is offline  
Old 22.11.2008., 10:51   #40
Quote:
Fidelio kaže: Pogledaj post
Vrlo pozitivan. Bio bi odličan predsjednik nakon Mesića. Predsjednik mora biti osoba koja ujedinjuje - a on je uspio komunicirati i s ljevicom i s desnicom, i s većinom i s manjinom. U svijetu bi ga odlično primili. Da smo malo pametniji kao narod, glasali bismo za njega. Za razliku od Tuđmana i Mesića, ne bi nas davio glupim izjavama. Slovenci ne bi mogli reći da su Hrvati nepopravljivi nacionalisti, a Srbi i Bosanci bi nas shvaćali ozbiljnije kad kažemo da smo za regionalnu suradnju... Ali, šta ćeš - džaba je govoriti.

Usput rečeno - zašto je ova tema u "ludoj kući"? Je li to zato što "nije primjerena u glavnom Politika forumu"? Zašto nije primjerena?

Samo nam još to fali da nam Pupovac bude predsjednik države....

...a posebno smo zabrinuti šta Slovenci misle o nama (koliko i njh brine šta mi mislimo o njima)

...mislim da je tema s pravom u ludoj kući...
amareda is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.