Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2008., 15:28   #141
Quote:
el pistolero kaže: Pogledaj post
... Sad, to sto si ti tu sarkasticnu sintagmu hotimice/nehotimice protegla i na opancare i kvazi umjetnike/znanstvenike koji nikada nisu imali utjecaja van svojih usljivih kasaba...
SANU je ekvivalent našoj HAZU (Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti) - a čine ju najeminentniji predstavnici pojedinih znanstvenih i umjetničkih područja u državi (prouči tko su članovi Hazu, a to ti je isti "rang" ljudi kao i u Srbiji, kao i u svim državama svijeta... Akademici su svuda u svijetu "creme de la creme", tj. "elita elite"). Ako su to tebi "opančari" i kvazi-umjetnici/znanstvenici s "utjecajem u kasabi" - nemam riječi...
A kako misli i razmišlja srpska duhovna elita, to smo vidjeli....
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 17:57   #142
Hladno pivo ... meni su oni tak bezveze bend.

Let 3 - e to je dobar bend.

Od Hladnog piva mi je i Britney bolja

Inače što se ove teme tiče... ne bih rekla da je taj prilog u dnevniku neka politička zavjera, jer sjećam se da sam istu vijest pročitala i na net.hr, na tportal.hr, u Jutarnjem, pa je bilo mislim i 24sata mislim i u Večernjem... možda su zato stavili u dnevnik... mislili da je to neka super važna vijest kad su svi objavili, pa da ne ispadnu tulci.

A to da su objavili svi portali i dnevne novine nije zaslužna politika, nego očito Hladno pivo ima jako dobre marketinške stručnjake koji znaju svoj posao, platili su par oglasa, a vidi reklamu koju su dobili...
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 19:35   #143
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
SANU je ekvivalent našoj HAZU (Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti) - a čine ju najeminentniji predstavnici pojedinih znanstvenih i umjetničkih područja u državi (prouči tko su članovi Hazu, a to ti je isti "rang" ljudi kao i u Srbiji, kao i u svim državama svijeta... Akademici su svuda u svijetu "creme de la creme", tj. "elita elite"). Ako su to tebi "opančari" i kvazi-umjetnici/znanstvenici s "utjecajem u kasabi" - nemam riječi...
A kako misli i razmišlja srpska duhovna elita, to smo vidjeli....
Bas mi je drago da si mi objasnila sta je to hazu i sanu. Hvala.
Znaci, to je creme de la creme tj. elita elite. Mozda si samo trebala napisati "trebala bi biti" pa bi ti se jos dalo objasnjavati.
Ovako te jedino mogu uputiti da si procitas neke relevantnije srpske intelektualce sto imaju reci o sanu.
I samo mi nemoj sad pocet mantrat o memorandumu isl. jer to sad nema veze s vezom, a predmnijevam da bi bas malo pucala o tome.
el pistolero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:13   #144
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Na "boldovano" (o kulturnim radnicima...) imaš odgovor u mom gornjem postu, pa nauči nešto...
Inače, vjeruj mi, bila bih sretna da sam svoje probleme u nekim teškim vremenima mogla riješiti "daljinskim"...!

Dosad sam se na ovoj temi suzdržavala od komentiranja glazbe (jer nisam otvorila ovu temu da bi se o tome pisalo, za to postoji drugi pdf - Glazba), ali budući da se očito tvoj komentar odnosi i na mene, svečano izjavljujem: cajke zamišljam kao glazbu kojom bi me netko tko me dobro poznaje mogao mučiti u zatvoru, ako želi da priznam nešto što ni u snu nisam mogla napraviti. Priznala bih jako brzo! A ni Thompsona ne smještam na bitno drugačiji položaj na ljestvici moje omiljene glazbe. Zapravo - glazbeno nemam ništa protiv Hladnog piva, naprotiv. Dovoljno sam racionalna da mogu posve hladno odijeliti glazbu od nekih drugih momenata i njih kao "društvene pojave".
Ok, sorry, nismo se razumeli. Ne bih se ni uključivala u temu da sam znala da je posvećena isključivo kritikovanju uređivačke politike HRT-a...
Mislim da preteruješ sa animozitetima, i rizikuješ da se ponašaš ksenofobično. Kad si već pominjala SANU, čini mi se da Hrvati ne bi trebali raditi ono za šta optužuju Srbe...naime stvarati mitove od prenaduvanih priča...danas u SANU dosta likova uopšte ni nisu etnički Srbi, a i onda je preovladala manjinska struja kojoj su okolnosti u celoj ex-Yu itekako pogodovale..
Real gone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 22:00   #145
Quote:
Real gone kaže: Pogledaj post
...a i onda je preovladala manjinska struja kojoj su okolnosti u celoj ex-Yu itekako pogodovale..
Ja samo znam da je "memorandum" dokument SANU. Kako je to "manjinska struja" uspjela svoje monstruozne "manjinske" stavove nametnuti većini akademika, teško mi je zamisliti... Ali ako ti tako kažeš...
Quote:
el pistolero kaže: Pogledaj post
...I samo mi nemoj sad pocet mantrat o memorandumu isl. jer to sad nema veze s vezom, a predmnijevam da bi bas malo pucala o tome.
Ne bih. ovo gore je moje zadnje "pucanje" na ovoj temi.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 22:24   #146
Quote:
Ante kaže: Pogledaj post
Znao sam za njih a Gustafi su mi omiljeni bend (zivio sam u Rovinju i cak se upoznao sa clanovima benda). Promasio si opet. Stvar je da Pivo postoji isto koliko i Let 3 a po tebi je to dokaz kvalitete, ne i po meni).
kada sam ja to rekao,zašto mi stavljaš riječi u usta,po tome su onda gustafi kvalitetniji od oba jer su nastali prije
slušao si gustafe,e što više onda imam raspravljati s tobom o bendovima,

hajde da više rezimiramo ovu famoznu temu.

dok je onaj "rahmetli" makedonac toše proeski bio živ ,glasio je za najuspiješnijeg regionalnog pjevaća,slušao se stvarno od vardara pa do triglava plus u bugarskoj,

e pa mogu na dnevniku govoriti što hoće,ali ga hladno pivo sigurno nije zamjenilo u regionalnom vodstvu.

p.s.
ljudi spušio sam 50 bodova .
razlog ma možete li vjerovati
"RASIZAM"
samo zato što sam američke repere nazvao nihovim pravim imenom,c......,
koje nesmijem naglas izgovoriti da ne bi posrkao ban
e ljepa moja,ma ljudskih prava u tebi na izobolje za svakog osim za hrvatske branitelje

evo sada neka hrm reperica iste boje kože dolazi u zg,i znate što traži u sobi,vibrator
ma može ga podijeliti i sa sanaderom i sa stevom.
malo sam off topic,ali sve je u duhu glazbe.
__________________
vidi franje radi sranje,nekad više nekad manje
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.