Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 13:26   #61
Jedini zakon koji je na snazi danas u Hrvatskoj, taj ne definira ništa. A niti će se ništa bitno promijeniti. Jer se komunisti svojih simbola neće odreći, a druga strana onda neće dati da jedni simboli budu zabranjeni,a drugi ne. Jer u konačnici i teško je odrediti što veliča fašizam. Svastika, o tome nema spora. Ali oko mnogo drugih stvari ima. Ovisi kako tko gleda. Primjerice lijevičare smeta pozdrav Za dom spremni. A on se nalazi na više amblema naših postrojbi iz Domovinskog rata. Mislite da će primjerice grb HOS-a biti zabranjen ? Sigurno neće. A Srbima je i himna Lijepa naša fašistička. Koncenzusa nikad neće biti definitivno.

Samo pogledajmo te dvije stvari, Za dom spremni i crvenu zvijezdu. U WW2 je Za dom spremni bio na gubitničkoj strani, a crvena zvijezda na pobjedničkoj. A u domovinskom ratu je Za dom spremni bio na pobjedničkoj, a crvena zvijezda na gubitničkoj strani.
I nek mi netko ne priča da su crvenu zvijezdu zlorabile četničke snage, jer mi bi sa njima lako izašli na kraj. Problem je bio u JNA koja je tijekom rata 91. bila naš najveći neprijatelj, a bila je komunistički nastrojena sa željom za rušenjem demokratske vlasti i vraćanja na staro. Mnogi su se oficiri ne samo Srbi, primjerice Makedonci i Muslimani, borili pod tom zvijezdom u DR protiv nas, a tek kasnije se kao osvijestili. Npr. načelinik glavnog stožera Makedonske vojske Miroslav Stojanovski ili Atif Dudaković, general Armije BIH. Da JNA nije bila indoktrinirana komunizom ne bi tako lako cijela prešla na srpsku stranu. A ovako je ispalo da se crvena JNA bori protiv "ustaša" i to im je dobro prolazilo. Da se mi nismo održali danas bi vjerojatno ovi koji pokreću ovakve teme tvrdili da su branitelji Vukovara najveća sramota hrvatskog naroda.

Zadnje uređivanje odbojkašcro : 06.12.2008. at 13:47.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:17   #62
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Jedini zakon koji je na snazi danas u Hrvatskoj, taj ne definira ništa. A niti će se ništa bitno promijeniti. Jer se komunisti svojih simbola neće odreći, a druga strana onda neće dati da jedni simboli budu zabranjeni,a drugi ne.
Zakon prvi puta nije prošao samo zato što je HSS inzistirao da u zakon uđu i komunistička obilježja, da li će ovaj put biti tako, veliki je ?

Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Da se mi nismo održali danas bi vjerojatno ovi koji pokreću ovakve teme tvrdili da su branitelji Vukovara najveća sramota hrvatskog naroda.
Danas bi Vukovar uspoređivali s Kupresom 1945.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:23   #63
Odgovor Odbojkašucro:

Da nije "ovo", da nije "ono", kako bi bilo da je bilo, kako bi bilo da nije bilo, ... itd.itd.itd.
Ostavite se ljudi ćorava posla ... biti će onako kako je zamislio "New World Order" i nikako drugačije.
Uostalom, tako je bilo i u zadnjih 200-tinjak godina.
Činjenica je, da je na ovim prostorima (do sada) uvijek pan-germanizam izazivao i pan-slavizam.... vidi: http://www.moljac.hr/biografije/krizanic.htm

U što bi se tada, u tom srazu, sve ideološki "upakiralo" uopće nije ni bitno.
Gledajmo dakle samo uzrok(e) "u oči" a ne poslijedice tih uzroka, koje nas "samo" zbunjuju!
Zašto uopće ti pangermanizmi, već od Bismarc-ove doktrine - "Oest-politik" pa dalje ... ???!
Pa valjda iz istih razloga kao i sadašnja politika EU-a i NATO-a ... osvajanje novih i nezagađenih prirodnih životnih resursa prema istoku. Očito da se nijemcima (kroz dva svijetska rata) nije dozvoljavalo da sami haraće prema istoku, ovako grupno, kao EU/NATO ,.. eeee to već može.
Stoga, sve ostalo šuplje su sraćke, i ostavite se ideologija koje su bile samo paravan da se sve gore spomenuto ostvari ili ne.
Toliko (za sada).

p.s.
izvadak sa predloženog linka:
...."Na Nijemce se žestoko obarao (Juraj Križanić) zato što su stoljećima nastupali ekspanzionistički i osvajački prema slavenskim narodima, nastojeći podjarmiti i porobiti ih. Križanić je smatrao da je vjerski raskol za naš narod (Slavene) besmislen i štetan jer su ti vjerski sukobi upereni na naše međusobno uporpašćivanje i uništavanje i upozoravao je na to da oni koji među slavenskim narodima podržavaju vjerski razdor nama žele toliko dobra koliko vuci ovcama".....

Zadnje uređivanje Kiamos : 06.12.2008. at 15:42.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:39   #64
Kakve ovo ima veze sa temom ?
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 14:42   #65
Crvena zvijezda nemoze nikako biti zabranjena jer je to simbol partizana koji su u ww2 bili antifasisti.Te crvena zvijezda na JNA 1991 nema veze sa partizanima jer je tada JNA bila vojska SRJ koja je bila ustvari Srbija i CG a ne pravni sljedbenik SFRJ.To sto je Srbija zadrzala Jugoslavenske simbole a mi uzeli hrvatske je stvar odabira.I po pravnom gledistu nema nacina da se zabrani.
Jedino po subjektivnom dojmu ali tada bi mogli zabraniti RAY BAN naocale jer su ih cetnici nosili
Kao i cinjenica da se mi nismo 1991 borili protiv komunizma jer je tada vec pocela demokratizacija u Jugoslaviji i raspisani su izbori i pobjedio HDZ 1990 i legalno preuzeo vlast i nije se desila Rumunjska gdje su morali nasilno skidati komuniste.

Jedino sto bi mogli zabraniti od komunizma je srp i cekic
sony2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:00   #66
Quote:
sony2000 kaže: Pogledaj post
Crvena zvijezda nemoze nikako biti zabranjena jer je to simbol partizana koji su u ww2 bili antifasisti.Te crvena zvijezda na JNA 1991 nema veze sa partizanima jer je tada JNA bila vojska SRJ koja je bila ustvari Srbija i CG a ne pravni sljedbenik SFRJ.To sto je Srbija zadrzala Jugoslavenske simbole a mi uzeli hrvatske je stvar odabira.I po pravnom gledistu nema nacina da se zabrani.
Jedino po subjektivnom dojmu ali tada bi mogli zabraniti RAY BAN naocale jer su ih cetnici nosili
Kao i cinjenica da se mi nismo 1991 borili protiv komunizma jer je tada vec pocela demokratizacija u Jugoslaviji i raspisani su izbori i pobjedio HDZ 1990 i legalno preuzeo vlast i nije se desila Rumunjska gdje su morali nasilno skidati komuniste.

Jedino sto bi mogli zabraniti od komunizma je srp i cekic


Da, tim više što i USA ima 43 zvijezde na svojoj zastavi kao največa kapitalistička sila svijeta.
Stoga, partizanske NOP, NOV i NOB zvijezde ostaju !!!

Zadnje uređivanje Kiamos : 06.12.2008. at 15:07.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:13   #67
Quote:
sony2000 kaže: Pogledaj post
Te crvena zvijezda na JNA 1991 nema veze sa partizanima jer je tada JNA bila vojska SRJ koja je bila ustvari Srbija i CG a ne pravni sljedbenik SFRJ.To sto je Srbija zadrzala Jugoslavenske simbole a mi uzeli hrvatske je stvar odabira.I po pravnom gledistu nema nacina da se zabrani.
Jedino po subjektivnom dojmu ali tada bi mogli zabraniti RAY BAN naocale jer su ih cetnici nosili
Kao i cinjenica da se mi nismo 1991 borili protiv komunizma jer je tada vec pocela demokratizacija u Jugoslaviji i raspisani su izbori i pobjedio HDZ 1990 i legalno preuzeo vlast i nije se desila Rumunjska gdje su morali nasilno skidati komuniste.
JNA iz 91. itekako ima veze sa partizanima jer joj je slijednik. Nadalje 91. je postojala SFRJ iz koje je Hrvatska htjela izaći i to je bio razlog rata. SR Jugoslavija je nastala u travnju 92. nakon što smo mi uspjeli izaći iz SFRJ. Stoga JNA nije ratovala u BIH, ali je nama u Hrvatskoj bio glavni neprijatelj.
A vodili su je komunisti. Svi od reda. Dakle, mi se jesmo borili protiv komunista. Neupitno. Dok su hrvatski komunisti odbacili taj sustav i opredijelili se za socijaldemokraciju. I odbacili i crvenu zvijezdu petokraku.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:23   #68
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
JNA iz 91. itekako ima veze sa partizanima jer joj je slijednik. Nadalje 91. je postojala SFRJ iz koje je Hrvatska htjela izaći i to je bio razlog rata. SR Jugoslavija je nastala u travnju 92. nakon što smo mi uspjeli izaći iz SFRJ. Stoga JNA nije ratovala u BIH, ali je nama u Hrvatskoj bio glavni neprijatelj.
A vodili su je komunisti. Svi od reda. Dakle, mi se jesmo borili protiv komunista. Neupitno. Dok su hrvatski komunisti odbacili taj sustav i opredijelili se za socijaldemokraciju. I odbacili i crvenu zvijezdu petokraku.
Da ali se JNA raspala cim je SFRJ bila raspadnuta a to je bilo u ljeto 1991 kad je Beniderova komisija ustvrdila da se SFRJ raspala na Sloveniju ,Hrvatsku,SRJ itd
Po tome je i HV sljednik JNA jer su vojnici bili u JNA na vojnom roku,.Komunizam se raspao pa i u Srbiji jer su tamo bili izbori ali su komunisti pobijedili.Mi smo imali svoju drzavu,oni svoju i borili smo se protiv Srbije i nije nas problem sto je u njoj pobijedila komunisticka stranka jer to bi znacilo da je pobjedio Vuk Draskovic i demokrati da smo se mi borili protiv demokracije i kapitalizma.
Ili posto smo se borili brotiv Armije BiH znacilo bi da smo se u Bosni borili protiv demokracije
Glupa ti je logika
sony2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 16:53   #69
Quote:
sony2000 kaže: Pogledaj post
Da ali se JNA raspala cim je SFRJ bila raspadnuta a to je bilo u ljeto 1991 kad je Beniderova komisija ustvrdila da se SFRJ raspala na Sloveniju ,Hrvatsku,SRJ itd
Po tome je i HV sljednik JNA jer su vojnici bili u JNA na vojnom roku,.Komunizam se raspao pa i u Srbiji jer su tamo bili izbori ali su komunisti pobijedili.Mi smo imali svoju drzavu,oni svoju i borili smo se protiv Srbije i nije nas problem sto je u njoj pobijedila komunisticka stranka jer to bi znacilo da je pobjedio Vuk Draskovic i demokrati da smo se mi borili protiv demokracije i kapitalizma.
Ili posto smo se borili brotiv Armije BiH znacilo bi da smo se u Bosni borili protiv demokracije
Glupa ti je logika
Ne pišeš istinite podatke. JNA je ukinuta tek na proljeće 1992. Nakon neuspjeha slamanja kako bi oni rekli "secesije Hrvatske". Hrvatska je prije svega 1991. ratovala protiv JNA. Ono četničke bande što je bilo, sa tim bi lako da nije bilo JNA.
Badinterova komisija ? JNA nije nimalo držala do Badinterove komisije. Ne zaboravimo da je Hrvatska priznana od svijeta tek 1992. A da je slomljena 91. ne bi se imalo što priznati.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:39   #70
znaći za fašističke znakove na internetu će se kažnjavat sa 10000 kuna.mene zanima hoće li se kažnjavat i ono što bude napisano na internetu jer otkad sam ovdje puno puta sam naišao na pljuvanje po recimo jasenovcu.znaći ono što mene zanima hoće li se kažnjavat one koji recimo napišu da je u jasenovcu ubijeno 700000 srba?to je po meni najobičnije pljuvanje po jasenovcu.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:45   #71
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Ne pišeš istinite podatke. JNA je ukinuta tek na proljeće 1992. Nakon neuspjeha slamanja kako bi oni rekli "secesije Hrvatske". Hrvatska je prije svega 1991. ratovala protiv JNA. Ono četničke bande što je bilo, sa tim bi lako da nije bilo JNA.
Badinterova komisija ? JNA nije nimalo držala do Badinterove komisije. Ne zaboravimo da je Hrvatska priznana od svijeta tek 1992. A da je slomljena 91. ne bi se imalo što priznati.
Bila je okupirana 1/3 ali je opet priznata u punoj granici zahvaljujuci Banditerovoj komisiji u ljeto 1991.
Tada je poceo raspad SFRJ te JNA,.Hrvati su iz JNA presli u HV ,Srbi poslije u VJ.To sto taj proces nije bio trenutan nista ne znaci,jer smo mi koristili dinar umjesto kune sve do 1994,tako i Srbi nisu odmah preimenovali vojsku i promjenili zastavu.
Ovo je prva zastava RH tada SRH i nikako nemoze biti zabranjena jer smo mi sljednici ZAVNOH HrvatskeHRVATSKA ZASTAVA
sony2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 19:12   #72
ovo je razlika izmedu zastava

zastava partizana

prvobitna zastava partizana

Zastava SFRJ
sony2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 19:23   #73
zastava hrvatskih partizana
sony2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 00:03   #74
Quote:
sony2000 kaže: Pogledaj post
Bila je okupirana 1/3 ali je opet priznata u punoj granici zahvaljujuci Banditerovoj komisiji u ljeto 1991.
Tada je poceo raspad SFRJ te JNA,.Hrvati su iz JNA presli u HV ,Srbi poslije u VJ.To sto taj proces nije bio trenutan nista ne znaci,jer smo mi koristili dinar umjesto kune sve do 1994,tako i Srbi nisu odmah preimenovali vojsku i promjenili zastavu.
Ovo je prva zastava RH tada SRH i nikako nemoze biti zabranjena jer smo mi sljednici ZAVNOH HrvatskeHRVATSKA ZASTAVA
Hrvatska je priznata u ljeto 1991. ? Matere ti, od koga je to tad priznata ? Priznata je tek 1992. nakon što je prošla najgori mogući sukob sa JNA, vojskom vođenom od ljudi koji su bili na titovom puta, za komunizam i jugoslaviju. Govorimo o Kadijeviću, Rašeti, Adžiću i sličnima. Nemoj mi reći da su oni bili četnici. Nakon što su nas priznale svjetske sile početkom 92. dolazi do raspadanja SFRJ i JNA i do stvaranja SR Jugoslavije.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.