Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2010., 13:44   #41
Da nadopunim malo. Pricao sam sa odvjetnicom koja mene zastupa ona je ponovno poslala pozurnicu i jos mi kaze da nije nastala nikakva steta za mene pa ne treba podnijeti zahtjev za sudjenje u razumnom roku!
Jeli to bas tako kako ona kaze?
veriga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 19:05   #42
Stvarna steta nije oprativni kriterij za povredu prava na sudjenje u razumnom roku.

Europski sud za ljudska prava:

Quote:
The Court reiterates that the reasonableness of the length of proceedings is to be assessed in the light of the particular circumstances of the case, regard being had to the criteria laid down in the Court’s case-law, in particular the complexity of the case, the applicant’s conduct and that of the competent authorities, and the importance of what was at stake for the applicant in the litigation (see Süßmann v. Germany, 16 September 1996, § 48, Reports 1996-IV, and Gast and Popp v. Germany, no 29357/95, § 70, ECHR 2000).
Neka si odvjetnica malo pogleda slucajeve kao sto je recimo Jankovic v. Croatia...
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 10:52   #43
Quote:
veriga kaže: Pogledaj post
Jeli to bas tako kako ona kaze?
Nije.

Podnesi zahtjev i zakazati će se bar jedno ročište, a i dobit ćeš par tisuća kuna naknade.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:11   #44
Nije ti neka odvjetnica Ako podnese zahtjev, a ti nisi doprinio trajanju postupka, ovisno o tome koliko će višem sudu trebati da donese odluku dobit ćeš 7-10 000 kn naknade, praksa je otprilike tisuću po godini trajanja postupka.

Još važnije, viši sud će nižem odrediti rok u kojem mora donijeti odluku.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:07   #45
Da li se naknada za pravo na suđenje u razumnom roku može zatražiti samo ukoliko slučaj stagnira duže vrijeme, ili i ako spor traje nerazumno dugo?
Naime, na sudu sam sa bivšim poslodavcem već nekih 7 - 8 god. Jedan spor se okončao, drugi se jos povlači. Jednom godišnje i bude nekih pomaka, ali sve to ide nekako sporo jel', pogotovo obzirom da je riječ o radnom sporu. Uglavnom, mogu li i kada zatražiti pravo na naknadu? Hvala!
boobica99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 16:44   #46
Quote:
boobica99 kaže: Pogledaj post
Da li se naknada za pravo na suđenje u razumnom roku može zatražiti samo ukoliko slučaj stagnira duže vrijeme, ili i ako spor traje nerazumno dugo?
Naime, na sudu sam sa bivšim poslodavcem već nekih 7 - 8 god. Jedan spor se okončao, drugi se jos povlači. Jednom godišnje i bude nekih pomaka, ali sve to ide nekako sporo jel', pogotovo obzirom da je riječ o radnom sporu. Uglavnom, mogu li i kada zatražiti pravo na naknadu? Hvala!
Možeš, najvažnije je kada je pokrenut spor, a ne koliko se radnji u postupku provede godišnje.

7.-8. godina radnog spora je predugo trajanje postupka.

Jedna radnja godišnje, nije ništa.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 13:13   #47
Županijski sud u splitu i trajanje

Na presudu Opcinskog Suda radi jedne nekretniine je predata zalba (pocetak kolovoza 2011)
koja ide na Zupanijski Sud u Splitu.

Citao sam preko iterneta u nekih foruma da neke zalbe vec pet godina leze kod zupanijkog suda i
ne desava nista. Ali su ti prilozi u foruma bili veoma stare (oko 2008 godine).
Nadam se da 2011 godine na zupanijskim sudu ide malo brze.

Dali

- se moze ocijeniti koliko dugo je trajanje dok sud preradi zalbu?
- postoji neki rok koji zupanisjki sud mora postovati?
- se zna da je Zupanijski du u Splitu pretrpan poslom?
- postoji mogucnost dobiti stanje tog dogadjaja (ako jeste - kako?)?
- su odluke suda objavljene preko interneta?
- se moze predati vec sada pozurnica (ko to moze? samo odvjetnik?)?

Hvala za odgovor!
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 21:51   #48
nema li nitko neki odgovor?
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 22:27   #49
Ugl, nema nekih rokova, nema ništa na netu, možeš pisati požurnicu, al očekuj barem godinu-dvije.

Zadnje uređivanje Katrin : 30.10.2011. at 11:23.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 22:20   #50
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Ugl, nema nekih rokova, nema ništa na netu, možeš pisati požurnicu, al očekuj barem godinu-dvije.
tu požurnicu moze samo odvjetnik napisati? ako se preda požurnica, koliko bi se moglo od prilike skratiti cekanje?
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:19   #51
Može je napisati i stranka u postupku. Nije nužno da je napiše odvjetnik.
Nema neke posebne forme požurnice.

Ne može se reći koliko će požurnica skratiti čekanje. Nema pravila. Uglavnom vrijedi pravilo : jedna - kao ni jedna.
Zato pisati predsjedniku Županijskog suda svakih mjesec dana požurnicu.

Koliko je star taj predmet od njegova početka?
Možda da podnesete zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku na Vrhovni sud RH....
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:55   #52
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Koliko je star taj predmet od njegova početka?
Možda da podnesete zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku na Vrhovni sud RH....
Pocetak je bio 2007 godine. Dok se to sve razvilo je dosta vrijeme proslo, tako da je 2011 doneta presuda a posle presude je suprotna strana pisala zalbu.

Znaci dok zupanijski sud donese rjesenje na tu zalbu moze se racunati oko 1 do 2 godine - ako sve bude islo kako treba (da donesu rjesenje u moju korist). Ako nesto ne bude u redu sve ide od pocetka.

I toliko vrijeme treba za jednu jednostavnu stvar. To mora da se zamisli u kojem svijetu mi zivimo. Mislim da bi u Africi ili u Djungli brze doneli rjesenje nego u Hrvatskoj.
tripkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 21:05   #53
Quote:
tripkic kaže: Pogledaj post
Pocetak je bio 2007 godine....
Podnesite zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku na Vrhovni sud RH. To će dosta ubrzati stvar. Više nego bilo kakva požurnica.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 13:20   #54
Molim vas dal mi dal ima smisla ova situacija i dal mogu sto napravit,naime muz je podnio tuzbu za razvod u 12.2006, nakon neuspjesnog sporazumnog koji smo natezali godinu ,prvi je sudac maknut sa slucaja zbog mita i korupcije 2007,dobivamo drugog koji je u godini dana samo jednu parnicu sazvao , i u cekanju daljneg procesa zbog opterecenosti dobili treceg kod kojeg u dvije godine dvije parnice sazvao i sad pri mjesec dobivam cetvrtog suca i cekam dalje maltletiranje od strane naseg sudstva.Radi se naravno i o malodobnom djetetu koji nikako da pocne dobivat od oca ni privremenu alimentaciju,a dijete je s posebnim potrebama.Sta da radim jer ni sve moguce pozurnice u ovih 5.g nema pomaka
tajnaT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 16:53   #55
Quote:
tajnaT kaže: Pogledaj post
Molim vas dal mi dal ima smisla ova situacija i dal mogu sto napravit,

Sve je već napisano.

Za brakorazvodnu parnicu iz 2006.godine je pretjerano trajanje postupka, pa se može uspješno podnijeti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku na viši sud, dakle tebi nadležni Županijski sud.

To će pokrenuti stvar, a i dobit ćeš od države neku naknadu cca 4000 - 5000 kn.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 12:48   #56
Imam problem taj da mi odvjetnik stalno sprijecava u tome,kao nemoj zamjerit ces se sucima.... sto zna sto vec, a niti jedan kojeg sam pitala ne zele s tim imat posla ,mogu li sama to kako sastavit i predat .Dajte mi neke smjernice ak znate
tajnaT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 20:23   #57
Koliko otprilike traje dok se ne dobije neki odgovor na Zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku i novci? prvenstveno me zanima za Zagreb, ali moze i drugdje usporedbe radi.

hvala
Peterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 14:20   #58
Quote:
tajnaT kaže: Pogledaj post
Imam problem taj da mi odvjetnik stalno sprijecava u tome,kao nemoj zamjerit ces se sucima.... sto zna sto vec, a niti jedan kojeg sam pitala ne zele s tim imat posla ,mogu li sama to kako sastavit i predat .Dajte mi neke smjernice ak znate
Nije kolegijalno, ali kakav ti je to odvjetnik?!

Meni se čini da je njega strah da se ON ne zamjeri sucima...a to su mi općenito najgluplje spike...

Nema to veze s tobom...

Quote:
Peterina kaže: Pogledaj post
Koliko otprilike traje dok se ne dobije neki odgovor na Zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku i novci? prvenstveno me zanima za Zagreb, ali moze i drugdje usporedbe radi.

hvala
Ne dobije se odgovor nego rješenje suda...

Meni su do sada svi zahtjevi relativno brzo riješeni...rekao bih u razdoblju od 6 do max 12 mjeseci...

Nakon toga i novac u relativno kratkom roku sjedne, samo treba napisati zahtjev Ministarstvu...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 14:50   #59
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Ne dobije se odgovor nego rješenje suda...

Meni su do sada svi zahtjevi relativno brzo riješeni...rekao bih u razdoblju od 6 do max 12 mjeseci...
hvala... obzirom da je proslo 18 mjeseci, mislim da je vrijeme priupitamo odvjetnika sto je s tim
Peterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 15:53   #60
Ima li odvjetnik pravo na % od te naknade koju daje država? Radi se o saobraćajki i osiguranje je odugovlačilo (skoro 8 godina) s naknadnim vještačenjima pa je država isplatila 6.000 kn od kojih je odvjetnik uzeo 15% koliko je dogovoreno da će uzeti od dobivenog iznosa po presudi. Sada je napokon došlo do nagodbe i osiguranje će platiti vještačenja. Može li odvjetnik uzeti 15% i od tog iznosa za vještačenja (oko 4.200 kn) kojeg je platila moja sestra? Hvala!
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.