Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 19:12   #21
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Jesam, budući da ću auto koristit još minimalno 10 godina ako u međuvremenu ne dobijem na lotu
A i jako sam zadovoljna kako je napravio

Ma da mi je reko da pod hitno sredim i pustio me, naravno da bih, ak mi je mandžeta puknuta, naravno da to prvo saniram . Ali ono auto iz vana ko nov,pragovi čitavi, a ono nešto hrđe na rezervaru i zadnjoj osovini. A to na rezervaru sam mislila riješit već prije,a nikako nisam mogla bez da se na dizalicu stavi,ovako je teško.Mislila sa to sama radit,ali ništ.


I moja je površinska hrđa,još je auto super kako je već 24 god vani,nikad bio u garaži.


Kod mene sve ok što se tiče toga navedenog,ide na dizalicu ,nebu se raspal,pragovi super,nebi se ni vozila u autu da znam da je trul totalno .
A ovo za majstore,da ,lako je nać,Vama muškima,ali kad si cura onda gledaju da te opelješe.
Evo mogu se kladit da sam išla negdje dalje tražiti majstora limara ili lakirera,neznam tko se već time bavi, prvo mislim da mi ni nebi primio auto ili bi izmišljao kako je auto totalka ili da treba pjeskarenje,ovo ono, i minimalno par tisuća kn popravak. Ono ipak imam sreće da imam čovjeka od povjerenja kaj mi je sredio vrlo brzo i jeftino. To je stavljao onaj sprej od kaučuka. Super je sredio,baš sam zadovoljna
Ma nije uopce stvar zena/musko.

Ako si laik(a kod zena je to laske pretpostavit) oderat ce te pa da dodes u monduri mastan.

Meni je Krvavica rekao (kad sam imao americansko dzubre) da njemu treba najmanje 40 dana da uopce naruci i nade te plocice,a ja sam nakon 15-tak poziva nasao iste u Textaru u Preckome.

Bio je i tu jedan genije koji mi je nudio rastepen diff za Oldsmobile-a koji "samo treba slozit" za 7000kn,a ja narucio novi od Auburn Performance-a sa 35% sperom za 2400kn plus carina i postarina.

Neki u tebi jednostavno vise kasicu koju treba puknut u pravo mjesto da se otvori.

Necu reci tko je tocno ali ZG za rabljeni far od Renaulta 5 400kn a novi kosta 230kn.

Pametnom dosta
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 21:40   #22
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Po pitanju "ja sam cura" .... meni žena više neda ići na tehnički, ja odma hvatam za grkljan (jednom sam u 8 navečer tražio da dovuku voditelja TP-a da mu pokažem koliki kreteni rade na tom TP-u) dok ona to rješi vrlo elegantno, trepće okicama i kaže "meni to majstor tako - neznam što vi hoćete, ON je rekao ...".

Prođemo i ja i ona. Samo meni treba posjet "srčanoj stanici" nakon toga a ona se smješka .... žene, štaš' nemreš s njima, nemreš protiv njih ...
Mi idemo u istu stanicu već godinama i znam sve tipove tamo međutim ovog nije bilo prije,taj je novi,dosta mlad,možda mlađi od mene. Očito mu se nisam svidjela,a bome nije nit on meni
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 21:45   #23
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
Ma nije uopce stvar zena/musko.

Ako si laik(a kod zena je to laske pretpostavit) oderat ce te pa da dodes u monduri mastan.

Meni je Krvavica rekao (kad sam imao americansko dzubre) da njemu treba najmanje 40 dana da uopce naruci i nade te plocice,a ja sam nakon 15-tak poziva nasao iste u Textaru u Preckome.

Bio je i tu jedan genije koji mi je nudio rastepen diff za Oldsmobile-a koji "samo treba slozit" za 7000kn,a ja narucio novi od Auburn Performance-a sa 35% sperom za 2400kn plus carina i postarina.

Neki u tebi jednostavno vise kasicu koju treba puknut u pravo mjesto da se otvori.

Necu reci tko je tocno ali ZG za rabljeni far od Renaulta 5 400kn a novi kosta 230kn.

Pametnom dosta
Znam,sve mi je jasno. Dovoljno mi je sjetiti se koliko sam platila "generalku",a nikad vidjela skinute dijelove niti išta.
Sad napokon imam čovjeka od povjerenja koji me ne vara i sama kupim dijelove. A najbitnije da se može vidjet kaj radi na autu,ništa ne skriva
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 07:56   #24
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Mi idemo u istu stanicu već godinama i znam sve tipove tamo međutim ovog nije bilo prije,taj je novi,dosta mlad,možda mlađi od mene. Očito mu se nisam svidjela,a bome nije nit on meni
Idući puta kraća minica i prozirnija majica.

Nakon ovog seksističkog ispada - činjenica je da su se ponovo razbahatili i da ako naletiš na budalu onda imaš 2 rješenja - ili đonom ili "ništa je neznam - majstor rekao dobro je" principom.

A hrđa im je postala novi fetiš. Netko ko prati biltene te kriminalne udruge (CVH) bi mogao reći i zašto.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 08:28   #25
Mi smo u firmi nedavno sređivali dva MBenz Sprintera iz 2005 zbog hrđe na bočnim i zadnjim vratima jer nema šanse da ih puste na tehničkom...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 08:47   #26
To sa hrđom je in u zadnjih dvije godine. Kod mene je valjda pola seljaka moralo lakirati traktore da mogu proći tehnički.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:06   #27
Sve ovisi na koga naletiš
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:08   #28
Dakle neki kreten na TP-u ti je i sudac i porota i žalbena instanca? Jadna li nam majka ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:54   #29
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Sve ovisi na koga naletiš
Točno, ali u 90% slučajeva prolazi uz pomoć Stjepana Radića
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 10:01   #30
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Po pitanju "ja sam cura" .... meni žena više neda ići na tehnički, ja odma hvatam za grkljan (jednom sam u 8 navečer tražio da dovuku voditelja TP-a da mu pokažem koliki kreteni rade na tom TP-u) dok ona to rješi vrlo elegantno, trepće okicama i kaže "meni to majstor tako - neznam što vi hoćete, ON je rekao ...".

Prođemo i ja i ona. Samo meni treba posjet "srčanoj stanici" nakon toga a ona se smješka .... žene, štaš' nemreš s njima, nemreš protiv njih ...
prije 2 tjedna sam sa sestrom išao na tehnički. s njezinim Polom. Polo je raspaditis, taljiga se s njim do posla i natrag kad pada kiša pa ne ide na biciklu.
još sam se izvlačio da ne idem jer me je, onak, malo sram bilo. ali sam išao promatrati taj folklor. prvo je tip otvorio onaj dio za teretna vozila da gospođa ne čeka (bio je jedan auto na pregledu i mi smo bili sljedeći; kad sam sam, redovito čekam 2 sata, a iako nema traktora i kamiona, idemo samo na jedan kanal). ona je odmah počela nešt trkeljat o novom katalizatoru. i sama je bila svjesna da ne zna o čemu priča, ali je, eto, morala je početi priču. i onda je krenulo, tip izađe iz kanala i kaže da je majstor samo pokrpao katalizator, da joj je stari ostao, ona se nakokošila, ja vidim da ju zajebava. prošla je s tom krntijom bez ikakvih problema. došlo mi je da plačem kad sam se sjetio kako su meni s Puntom znali mast vaditi i tražiti dlaku u jajetu, a Punto je bio Airbus spram ovog drloga.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 10:10   #31
E da, al Punto je FIJAT a Polo je FauVAu a svi znamo što su Fijati jel tako?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 10:39   #32
Dobro ,onda za iduću godinu javite mi gdje se može proći bez zajebavanja u ZG i okolici
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 10:40   #33
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Točno, ali u 90% slučajeva prolazi uz pomoć Stjepana Radića
Nebi dala 200,ali ja bih ovom dala 100 kn bez beda, ali nije se dalo riješit nikako . Ne prolazi svugdje očito
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:11   #34
A viđe tute. Nema hrđe...
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-rom...oglas-12240051



I sad bi po našim vrlim tehničarima na tehničkom ova misterija (u nedostatku boljeg izraza - vrag zna šta je pod tim silnim drekom) prošla bez beda. Ali hrđavi južina star četvrt stoljeća ne...
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 14:20   #35
susjed je to imao na pasatu starom i pragovi dokle je to bbilo citavi iznad toga truli...

al ovaj bajo na alfi cini mi se presao s tim i preko auspuha... al to mora smrdit kad se ugrije hahaha.. meni je na skodi tako bilo, majstoru se nije dalo skidat dolje auspuh... vjecno je gorilo i smrdilo...


sad sam to stavio na p307 iako nebi trebao hrđat ispod ali sam stavio... doduše ne ovako ko što je ovaj napravio nego normalnije... majstor mi je to đabe napravio jer kod njega sam non stop...

al ova alfa je garant rđava ispod ko ništa kad vidim lijevu stranu nasta lici xD
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:12   #36
Meni prije 15-ak godina na staroj Mečki nekaj kenjkal frajer da je auto sav hrđav odozdo i da me nemre pustit, te da dođem pogledati s njim u grabu, ...i sad gledam ja i vizualno je cijelo podvozje boje hrđe, ali nije ništa trulo već samo ona +15 godišnja hrđava patina na svemu (mehanika i limarija), ...još ja uzmem šrafciger i pikam po limu da mu pokažem da nije trulo itd., ništa, ne ferma lik, valjda je čekao da mu uvaljam kakvu lovu...!!!

Rješenje, ...u staru praznu špricu od Ajaxa za pranje stakla uliven anti-korozin, ...poprskano cijelo podvozje, ostavljeno sat-dva da nestane hrđave boje (sve pobijeli, doslovno), ...crni mat sprej za 25 kn i na grubo pošpricano cijelo podvozje, ...ono boli me kita pristup ....odem drugi dan ponovo i još se pohvalim kak je generalka limarije odozdo napravljena, te nek slobodno uzme špicu i pika po podvozju, ...reakcija je bila, ...woooow, ...neki dobar majstor Vam je to tako brzo sredio???

Eto, ...sad nemam pojma kako bi to danas prošlo, ...malo su lukaviji i rigorozniji...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:19   #37
Ma nisu, samo seru više jer im je valjda dosadno. Meni je bilo malo jace hrde na podu, polako pocelo povrsinski truliti (nije jos sarafciger isao kroz pod) i rusio me. Uzeo sam metallic crni sprej, pošpricao i pustio me, kao popravio sam. Kasnije sam naravno kada sam našao vremena uzeo i to sve povario.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:22   #38
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Ma nisu, samo seru više jer im je valjda dosadno. Meni je bilo malo jace hrde na podu, polako pocelo povrsinski truliti (nije jos sarafciger isao kroz pod) i rusio me. Uzeo sam metallic crni sprej, pošpricao i pustio me, kao popravio sam. Kasnije sam naravno kada sam našao vremena uzeo i to sve povario.
Ma nego šta, ...ja sam također auto prodao prije slijedećeg tehničkog, pa nisam htio ništa investirat' više itd., ...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 17:34   #39
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Meni prije 15-ak godina na staroj Mečki nekaj kenjkal frajer da je auto sav hrđav odozdo i da me nemre pustit, te da dođem pogledati s njim u grabu, ...i sad gledam ja i vizualno je cijelo podvozje boje hrđe, ali nije ništa trulo već samo ona +15 godišnja hrđava patina na svemu (mehanika i limarija), ...još ja uzmem šrafciger i pikam po limu da mu pokažem da nije trulo itd., ništa, ne ferma lik, valjda je čekao da mu uvaljam kakvu lovu...!!!

Rješenje, ...u staru praznu špricu od Ajaxa za pranje stakla uliven anti-korozin, ...poprskano cijelo podvozje, ostavljeno sat-dva da nestane hrđave boje (sve pobijeli, doslovno), ...crni mat sprej za 25 kn i na grubo pošpricano cijelo podvozje, ...ono boli me kita pristup ....odem drugi dan ponovo i još se pohvalim kak je generalka limarije odozdo napravljena, te nek slobodno uzme špicu i pika po podvozju, ...reakcija je bila, ...woooow, ...neki dobar majstor Vam je to tako brzo sredio???

Eto, ...sad nemam pojma kako bi to danas prošlo, ...malo su lukaviji i rigorozniji...???
Ja sam kupila crni antikorozivni brzosušeći sprej na bazi kaučuka , sa 3 spreja je sve sređeno,jedan košta 60 kn Još je ostalo nešto od jednog spreja
On je skinuo onu površinsku hrđu,kasnije prošao sa tim sprejevima i moram priznat da je super ispalo
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:54   #40
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
Necu reci tko je tocno ali ZG za rabljeni far od Renaulta 5 400kn a novi kosta 230kn.

Pametnom dosta
Ili polomljeni rabljeni retrovizor 300 kn, a novi u ovlaštenom 230 kn. Ima takvih slučajeva x
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.