Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 22:04   #21
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
U Viliju mi dr Ujević rekla da je samnom sve u redu jedino ti ciklusi i to je jedini "problem" samo trebamo uloviti pravo vrijeme- e tu sam ja izgubila živce neda mi se više gađati...
pa probaj ili da ti promijene terapiju za epilepsiju ili nek ti daju nesto za reguliranje ciklusa tipa dabroston. sve se moze rijesiti, samo daj se malo strpi
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:05   #22
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
pa probaj ili da ti promijene terapiju za epilepsiju ili nek ti daju nesto za reguliranje ciklusa tipa dabroston. sve se moze rijesiti, samo daj se malo strpi
je znaš onu strpljen spašen- kod mene ti je to strpljen živčan
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:08   #23
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
hm, pa nek ti prvo srede cikluse
28 godina, imas jos barem 10, radije se opusti i uzivaj.
mah..vrijeme prodje brze nego sto si covjek moze zamisliti
kad se sjetim nase kinkuse koja je tu negdje pocela sa svim i zbog puno peripetija je jos uvijek cekalica.

@snoopyca
ako se i nakon godinu dana aktivnog pokusavanja nista nije desilo, svakako bi bilo dobro napraviti konzultacije kod strucnjaka..sto ne znaci pod svaku cijenu da ides na to da trudnoca bude medicinski potpomognuta, ali da dovedes u red cikluse.
ne znam gdje zivis, ali nekako si nadji vremena za konzultaciju, cekiraj hormone (bazalne vrijednosti i na 7.dan nakon ovulacije)

po tako dugim ciklusima bi covjek rekao da bi se moglo raditi o policisticnim jajnicima, ako je tako onda je moguce da ti je trakica cesce pozitivna, a da se ne radi o predstojecoj ovulaciji..tako nekako.

znam da je trnovit put..
evo uzet cu figicu (ispravi me ako grijesim) - ona je unaprijed godinu ili tu negdje promijenila ishranu i uvela jos neke mjere da sredi cikluse. pa je onda u tih pola godine pokusavanja uvela jos mjerenje bazalne i kljukala se vitexom i cajom od kadulje.
ne zelim reci da je to recept, da bog da, ali hocu reci da je put nerijetko trnovit.

znam kako se osjecas, predobro to znam..dobro je da si se ispuhala
odustala sigurno nisi, to je samo temporalno stanje...
smisli taktiku, razmisli sto sama mozes i uz tvoje poslovno i zdrasveno stanje..

sretno!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:08   #24
bez brige, nitko od nas nije (bio) strpljiv
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:14   #25
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

@snoopyca
ako se i nakon godinu dana aktivnog pokusavanja nista nije desilo, svakako bi bilo dobro napraviti konzultacije kod strucnjaka..sto ne znaci pod svaku cijenu da ides na to da trudnoca bude medicinski potpomognuta, ali da dovedes u red cikluse.
ne znam gdje zivis, ali nekako si nadji vremena za konzultaciju, cekiraj hormone (bazalne vrijednosti i na 7.dan nakon ovulacije)

po tako dugim ciklusima bi covjek rekao da bi se moglo raditi o policisticnim jajnicima, ako je tako onda je moguce da ti je trakica cesce pozitivna, a da se ne radi o predstojecoj ovulaciji..tako nekako.

znam da je trnovit put..
evo uzet cu figicu (ispravi me ako grijesim) - ona je unaprijed godinu ili tu negdje promijenila ishranu i uvela jos neke mjere da sredi cikluse. pa je onda u tih pola godine pokusavanja uvela jos mjerenje bazalne i kljukala se vitexom i cajom od kadulje.
ne zelim reci da je to recept, da bog da, ali hocu reci da je put nerijetko trnovit.

znam kako se osjecas, predobro to znam..dobro je da si se ispuhala
odustala sigurno nisi, to je samo temporalno stanje...
smisli taktiku, razmisli sto sama mozes i uz tvoje poslovno i zdrasveno stanje..

sretno!
kao što već rekoh da mogu prestat pit terapiju ciklusi bi mi bili normalni ovak- nikaj i kad god mi je mjenjana terapija ciklusi su mi bili takvi- i to lijepo i piše u nuspojavama- nekaj liječi nekaj kvari i eto mi ga na
što se tiče PCO nemam- vadila hormone, imam ovulacije sve u redu osim dužine ciklusa i tu mi je ujević rekla da je i ona takva - dala mi žena primjer sebe, i eto moramo samo pogoditi vrijeme i to je to. a meni se to stvarno više neda. al fakat
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:16   #26
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
bez brige, nitko od nas nije (bio) strpljiv
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:17   #27
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
kao što već rekoh da mogu prestat pit terapiju ciklusi bi mi bili normalni ovak- nikaj i kad god mi je mjenjana terapija ciklusi su mi bili takvi- i to lijepo i piše u nuspojavama- nekaj liječi nekaj kvari i eto mi ga na
što se tiče PCO nemam- vadila hormone, imam ovulacije sve u redu osim dužine ciklusa i tu mi je ujević rekla da je i ona takva - dala mi žena primjer sebe, i eto moramo samo pogoditi vrijeme i to je to. a meni se to stvarno više neda. al fakat
pa to je isto u redu. mozda cak i bolje da se prestanes trudit i da se pocnes seksat iz gusta. recimo da imas redovne odnose dvaput tjedno, sto je hrvatski prosjek, imas prilicno veliku sansu da zatrudnis.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:17   #28
snoopyceeee...samo se ti opusti i uživaj u životu koji živiš...ne trebaš donositi nikakve odluke...idi dan za danom...
sječaš se da je i kod mene bila slična situacija...nakon spontanog 10 mjeseci bezuspješnog pokušavanja...
svaki mjesec ovulacijske trakice...držanje nogu u zraku...2-3 testa mjesečno...suze...razočarenje...
i onda sam digla ruke od svega...rekla mužu da želim uživati s njim i provesti ljeto ludirajući se...
idući mjesec sam ostala trudna...tako da bit će šta bude...sve ima svoje razloge...i nakon B. sam imala
još jedan spontani...ali nisam se dala i evo sad sam mama dva mala slatka bića...drži se...bit će to sve ok...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:18   #29
ja ni nakon 27. mjeseci pokušavanja ne pomišljam na odustajanje. mi ne možemo ostati T prirodnim putem, MPO u mojoj državi ne ide preko zdravstvenog, novca za postupak nemamo ali svaki mjesec kad dobijem, kažem sebi: " ja ću biti mama, kad tad!" nasmijem se i opet iznova. došli smo do tog stadija... plakanje i živciranje, odustajanje ne pomaže. vjerovanje kako ćeš jednog dana na svojim grudima držati jednog popišanca ili popišanku nek bude ono što će te tjerati dalje! držim ti fige i mislim na tebe!
Gospođa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:21   #30
gospođo
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:24   #31
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
snoopyceeee...samo se ti opusti i uživaj u životu koji živiš...ne trebaš donositi nikakve odluke...idi dan za danom...
sječaš se da je i kod mene bila slična situacija...nakon spontanog 10 mjeseci bezuspješnog pokušavanja...
svaki mjesec ovulacijske trakice...držanje nogu u zraku...2-3 testa mjesečno...suze...razočarenje...
i onda sam digla ruke od svega...rekla mužu da želim uživati s njim i provesti ljeto ludirajući se...
idući mjesec sam ostala trudna...tako da bit će šta bude...sve ima svoje razloge...i nakon B. sam imala
još jedan spontani...ali nisam se dala i evo sad sam mama dva mala slatka bića...drži se...bit će to sve ok...
naravno da se sjećam
eee pa to ja i želim gonit sve u tri p.m. i posvetit se mužu i uživat u braku a ako će nam ga neko htjet upropastit sa svojim plakanjem sranjem i pišanjem u pelene nek samo dođe heheheh ja happy al se oko toga više apsolutno ne želim živcirati, od tog dijela života odustajem definitivno zauvijek.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:27   #32
Quote:
Gospođa kaže: Pogledaj post
ja ni nakon 27. mjeseci pokušavanja ne pomišljam na odustajanje. mi ne možemo ostati T prirodnim putem, MPO u mojoj državi ne ide preko zdravstvenog, novca za postupak nemamo ali svaki mjesec kad dobijem, kažem sebi: " ja ću biti mama, kad tad!" nasmijem se i opet iznova. došli smo do tog stadija... plakanje i živciranje, odustajanje ne pomaže. vjerovanje kako ćeš jednog dana na svojim grudima držati jednog popišanca ili popišanku nek bude ono što će te tjerati dalje! držim ti fige i mislim na tebe!
hvala i tebi
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:28   #33
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
iskreno mi je drago zbog tebe, i ja bi najaradije krenula u MPO vode no priroda mog posla mi to nedopušta, morala bih uzeti duuugo bolovanje i dignuti kredit valjda a mi smo samo na mojoj plaći tako da nikaj od toga. sad sam razgovarala sa frendicom i možda odem kod bioenergičara, al ja sam nevjerni toma kaj se tih stvari tiče, neznam..... to mi je zadnja nada, slijedeća bi mi bila jedino promjena posla, pa kad ga nađem dok me prime za stalno... ajoj, to su godine u pitanju- svi znamo kakva je situacija u državi... i tak razmišljam o svemu i svačemu al mislim da mi je trenutno najpametnije odustati od svega i ševiti se radi ševe ak me kužiš ne a ne radi bebe.
sta se tice MPO mozes to obavit u HR bez placanja iako ovdje sta se toce toga vlada sve veci kaos ali isplati se probat,a nije ti potrebno ni bolovanje sve se moze uz posao rijesavat.kao god da odlucis zelim ti srecu!
sta se tice toga keksanja radi seve ,radi bebe sve mi je poznato
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:29   #34
Gospođo
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:30   #35
da. zamisli da svaki put nakon seksa dobijes upalu mjehura il neku slicnu pizdariju. svako ima svoj kriz.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:31   #36
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
da. zamisli da svaki put nakon seksa dobijes upalu mjehura il neku slicnu pizdariju. svako ima svoj kriz.
istina
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:41   #37
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
nemam vremena za to nažalost, došla sam ja i do te faze u razmišljanjima
Ako nešto tako silno želiš nađeš vremena i novaca
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:41   #38
Dakle, sedam godina je prošlo od moje želje za potomstvom do one dvije crtice na testu. Prve 4 godine se nismo baš trudili ali ni pazili. Onda smo se počeli truditi pa mi je otkrivena endometrioza. To smo riješili pa smo se još više trudili. A svaki mjesec razočaranje. Sve u redu kod mene i kod njega a rezultata nigdje. I nisam se opustila, i nisam prestajala misliti na to. I onda baš taj ciklus nisam redovito mjerila bazalnu zbog nekih drugih stvari, pao sex u subotu (14.dan ciklusa a ovulacija inače 11. dan), u ponedjeljak smo se posvađali na mrtvo ime i više nije bilo seksa. Dva tjedna poslije dobila sam dvije crtice. Ostala sam trudna ono školski, a 3 godine sam robijala trakicama, sluzi, bazalnoj temp i babama vračarama. Neću ti reći da se opustiš, ali živi svoj život kao i inače. E da, i onaj period dok nisam znala za trudnoću popila sam i nekoliko plivadona i voltarena, i zapalila sam a i popila koju pivu. I dizala teške stvari.
I sad mi moj 20mjesečni dječak lagano pije krv na slamku.

Nemoj odustati
pequenita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:45   #39
slučajno zalutah ovdje,iako me rijetko tu ima,jerbo više nisam trudnica ,al reko da ubacim koju svoju riječ...

kad god želim nekog utješiti ja ispričam svoju priču...

kad sam upoznala muža,prvo mi je rekao:znaš,ja vjerovatno ne mogu postati otac...on je naime imao karcinom testisa 2005,odrstanili su mu jedan testis...tda dok je ležao u bolnici , samo je razmišljao o činjenici koja ga je mučila: ta,da su mo doktori rekli da nema šanse da on pririodno postane otac...

spermije koje su mu tada zamrli bili su koma...

poslije operacije spermiogram mu je pokazivao po 5 KOMADA spermija u prozora...da 5 komada...


sad je 2011,..imamo dve kćeri...3,5 i 6m....začeli smo prirodno...bez stimulacija ,preparata....

kaže moj muž...kad bi čovjek imao samo malo vjere koliko je crno ispod nokta svijet bi bio ljepši...


nikad ne gubi nadu i kad je najgore...odmori se....psuj gjde stigneš...i budi ljuta na sve što te ljuti...nitko ti neće zamjerit..
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:56   #40
Uz podršku i potpis na sve ovo kaj su ti već napisale, samo da dodam...ako sam dobro shvatila-pokrili ste par dana prije poz. crtice za ovulaciju i taj dan?
I ja sam ostala trudna zahvaljujući tim trakicama, i caka je (valjda su sve trakice iste, ja sam imala one kaj se prodaju po 5 kom kod nas u ZG po ljekarnama) da kad ta crta postane pozitivna, ovulacija slijedi u roku 12-36 sati, tak da pripaziš na to, pa je bitnije pokrit taj dan poz. crtice (ok i dan-dva prije jer spermići prežive) i idućih 3 dana.
Držim fige!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.