Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2016., 23:07   #7541
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Samostalno sjedit da sa 9 mj, al ne se samostalno posjedat, za to je kasnije granica
e, vidiš, sad ni ja nisam sigurna šta je točno reka, ali može bit da si u pravu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:50   #7542
Ovo pitanje je sigurno bilo,ali stvarno nemogu citati 300 stranica .naime moja bebica od 7 i pol mjeseci i ne pomislja na sjedenje,okrecemo se sa ledja na trbuh i obrnuto ali nije bas sretna na trbuhu.Bili smo kod pedijatrice i rekla je da bi sad vec mogla se uz preckice kinderbeta se dizati polagano?!nema sanse da to moja curka moze.cini mi se dosta mlitava.mada mi ped kaze da je ok.kada su vasa djecica mogla samostalno sjediti i pokusati se dizati na nogice?
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 14:03   #7543
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje je sigurno bilo,ali stvarno nemogu citati 300 stranica .naime moja bebica od 7 i pol mjeseci i ne pomislja na sjedenje,okrecemo se sa ledja na trbuh i obrnuto ali nije bas sretna na trbuhu.Bili smo kod pedijatrice i rekla je da bi sad vec mogla se uz preckice kinderbeta se dizati polagano?!nema sanse da to moja curka moze.cini mi se dosta mlitava.mada mi ped kaze da je ok.kada su vasa djecica mogla samostalno sjediti i pokusati se dizati na nogice?
Moje obje su se same posjele,znaci iz patuljka, sa 7 mj, a prohodale sa 10..ali to je dosta rano. Mislim da nemas brige,ipak je ona jos dosta mlada.Pa nisu sva djeca ista.Od frendice mala se sama posjela tek sa 12 mj,a sve bilo ok.
Moja druga isto nije voljela biti na trbuhu i stalno je cendrala.
Ako te stvarno brine mozes otici na pregled ali stvarno mislim da nemas brige.
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 16:07   #7544
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje je sigurno bilo,ali stvarno nemogu citati 300 stranica .naime moja bebica od 7 i pol mjeseci i ne pomislja na sjedenje,okrecemo se sa ledja na trbuh i obrnuto ali nije bas sretna na trbuhu.Bili smo kod pedijatrice i rekla je da bi sad vec mogla se uz preckice kinderbeta se dizati polagano?!nema sanse da to moja curka moze.cini mi se dosta mlitava.mada mi ped kaze da je ok.kada su vasa djecica mogla samostalno sjediti i pokusati se dizati na nogice?
Ja svog nisam ni posjedala do 7 mj, a i onda je to napravila fizioterapeutica koju sam uzela privatno zbog nekih drugih stvari, i rekla je da on može sjediti sad već

Sam se posjeo sa nekih 10 mj iz četveronožnog

Dakle ti kad ju staviš da sjedi ona se sruši?
Mislim svi koji se sami ne posjednu se sruše i to sjedenje isto treba malo vježbati
ja sam svog posjedala isključivo tako da sam ja bila iza njega sa raširenim nogama i lovila ga dok se nije skroz ustabilio i uvježbao obrane, trajalo je to nekih 2 tjedna

Trbuh je iznimno važan, animiraj ju čim god da što dulje bude na trbuhu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:04   #7545
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje je sigurno bilo,ali stvarno nemogu citati 300 stranica .naime moja bebica od 7 i pol mjeseci i ne pomislja na sjedenje,okrecemo se sa ledja na trbuh i obrnuto ali nije bas sretna na trbuhu.Bili smo kod pedijatrice i rekla je da bi sad vec mogla se uz preckice kinderbeta se dizati polagano?!nema sanse da to moja curka moze.cini mi se dosta mlitava.mada mi ped kaze da je ok.kada su vasa djecica mogla samostalno sjediti i pokusati se dizati na nogice?
7 miseci mi se čini prerano za dizanje na nogice. u svakom slučaju, di god sam bila, svi su nam govorili da dite ni slučajno ne forsiramo na ono šta samo ne radi tj. da ga se ne posjeda "na silu", da ga se ne diže na noge i sl., ali se svakako preporuča vježbanje. jeste ikad bili kod fizijatra? otiđite ako niste.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 10:45   #7546
svako dijete je priča za sebe.
Naš klinac je jako dugo puzao, a prohodao sa 14 mjeseci s tim da je prije toga dobra 3 mjeseca hodao okolo pridržavajući se za nešto ali nikako da se pusti.
A što se tiče sjedenja, najprije je propuzao,a onda sjeo.
Smjehooljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:10   #7547
Nismo kod fizijatra isli,jer kao ped.misli da netreba.Ali mislim da cu morati jer je dosta mlitava.moje prvo dijete je islo na vjezbice jer se rodio u 33 tjednu.i vec sa svojih 6 mj.je samostalno sjedio.prije godine prohodao.ali ona je rodjena u terminu i neznam kako motorika djeluje kod normalno rodjene djece.Ona mi se bas cini "nazadna".mada vec i zna ici rukicom papa i tasi tasi.hocu reci da ona super kuzi i pamti,ali mislim da motoricki zaostaje.Sad dali to moze biti jer nije bas na kilazi dobivala?prvih 6 mj.maximalno po pola kilice.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 15:15   #7548
Pa eto moj, godina i pol
Jos ne hoda
Puze od 10mjeseci
Dize se sam na noge i hoda uz namjestaj vec 6 mjeseci
Ali se ne usudi sam zakoraciti
Ja u panici
Sve vele da je ok
(cak sam i dr. Jovancevica zvala)

Ok ali moj ima dosta olakotnih okolnosti
Zadnji put kad sam kukala pedici kako jos ne govori, samo sto mi nije rekla:budite sretni da vam je dijete zivo i dobro.
Nije bas tim rijecima, ali to je mislila reci
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 18:58   #7549
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Vojta sad radi atrezije anusa,pomaze kod stimulacije tih misica.
Rekli su mi da vojtu nije bas pametno vjezbati na svoju ruku da treba dobri to nauciti
Ja sam zbilja mislio da sam doktorirao vježbajući moga klinca ali zbilja nisam znao da Vojta pomaže kod atrezije anusa? Mi smo vježbali Vojtu kod Polovina i bili vrlo zadovoljni rezultatom ( krajnjim) ali punica nije dolazila kod nas kada se vježbala Vojta ( strahovito urlanje, plakanje i cviljenje i ne , ne nauče se na Vojtu) Što se tiče najdraže punice to i nije bilo nužno negativno.
mrki-dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 20:52   #7550
vojta pomaže kod stimulacije mišića koji su potrebni da se zadrži i otpusti stolica, što je u većini problem koji se javlja djeci rođenoj s atrezijom. nekima ne, neki imaju neoštećene mišiće, a neki ih nemaju uopće.

nisam niti ja znala, ali čovjek se uči dok je živ
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 10:35   #7551
Vlovrec mi smo isto dugo u fazi gdje mali nije htio sam hodati,pa uz namjestaj pa uz rukicu.
Najbolje bi bilo napraviti razmak izmedu tebe i jos nekog za korak dva,posjesti ga u krilo da se podigne i pozeli otici do druge osobe radi neke igracke/izazova sto god (mene sram reci n sto je napravio prve korake haha).
Ugl mozes ga u tim trenucima lagano primiti za bokove ako bas treba,pa polako i to smanjivati.

Mrki dubrava,koliko ste dugo vojtu radili? Nas su isto svi izbjegavali hahah
fely is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 10:59   #7552
Nece
I opet nece
Mora se vrhovima prstiju bar drzati
Ako ga hoces prevariti urla iz petnih zila
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 12:30   #7553
To traje,treba biti uporan,nama je dugo trebalo,a propuzali bez problema... Samo strppljivo i sretno!
fely is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 16:50   #7554
Evo mene opet.Bebacica je bila nesto bolesna i kod pedijatrice i zamolim ju jos jednom da ju pregleda motoricki.i da moja curica u sjedecem polozaju iide ljevo desno.kao pijana.a za 8 mj.to nije normalno.a vidi ti ovo.na goljaku smo tek na redu u 10 mj.a u klaicevoj krajem 9.do tad bu imala godinu dana.katastrofa nase zdravstvo.i onda si prisiljen ici privatno.a tko jadan nema novaca nek se slika.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 18:16   #7555
Zna li netko kako se rade vjezbe dok beba sjedi, pa se treba oslanjat, tj.jacat lijevo-desno?
Pedica nam je pokazala na pregledu (prebacivala je nogu ili ruku, ne sjecam se ) ja joj kratko radila, pa prestala i u medjuvremenu zaboravila.

Ona ok sjedi, ne pada naprijed, na bocnim stranama se brani da ne padne, jedino se prema nazad ne zna odrzati, pa nam je zato i rekla da vjezbamo.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 21:14   #7556
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Zna li netko kako se rade vjezbe dok beba sjedi, pa se treba oslanjat, tj.jacat lijevo-desno?
Pedica nam je pokazala na pregledu (prebacivala je nogu ili ruku, ne sjecam se ) ja joj kratko radila, pa prestala i u medjuvremenu zaboravila.

Ona ok sjedi, ne pada naprijed, na bocnim stranama se brani da ne padne, jedino se prema nazad ne zna odrzati, pa nam je zato i rekla da vjezbamo.
Sjednes iza nje i oslanjas ju na npr. desnu ruku, dok joj u lijevu dajes neku igracku, a pritom i fiksiras lijevi kuk. Probaj na you tubu upisati "side sit strenghthening" ili slicno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 00:02   #7557
Hvala Cepin
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 19:18   #7558
9 mj., sjedi dobro, cvrsta je, hoce stajat na nogama.
Dr.je na pregledu s 8 mj.rekla da je sve ok. No,mene ipak malo brine sto nece puzati, mrzi biti na podu, nabacam joj hrpu igracaka oko nje a ona niti se tiče, niti se miče
ona bi sve uz neciju pomoc. Ne moze dosegnut nesto, odma se dere, nema tu interesa i pokusavanja. Lijena je.
i dalje se okrece samo L-T i to na jednu stranu.

Jasno mi je da sva djeca ne pužu, ali me zanima bi li trebala reagirati, i ako da, kad?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:55   #7559
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
9 mj., sjedi dobro, cvrsta je, hoce stajat na nogama.
Dr.je na pregledu s 8 mj.rekla da je sve ok. No,mene ipak malo brine sto nece puzati, mrzi biti na podu, nabacam joj hrpu igracaka oko nje a ona niti se tiče, niti se miče
ona bi sve uz neciju pomoc. Ne moze dosegnut nesto, odma se dere, nema tu interesa i pokusavanja. Lijena je.
i dalje se okrece samo L-T i to na jednu stranu.

Jasno mi je da sva djeca ne pužu, ali me zanima bi li trebala reagirati, i ako da, kad?

Kako smo mi isli na vjezbe, ja sam se cesto brinula da li ce propuzati, to je zapravo jedan od ciljeva vjezbi, pravilno puzanje.
Meni je zena tada rekla da sva djeca puzu ako imaju priliku za to, znaci cesto su na podu i ne podize ih se na noge dok to sami naprave. Jer kad osjete noge ne zanima ih vise puzanje tako da djecu nikako ne treba postavljati na noge prije nego se sami podignu.
I nisu lijeni, nego samo nesto ne mogu.
Eto, ne bih sad dizala paniku i ne mislim da je uopce nesto strasno, ali ako nesto treba napraviti, treba odmah.
A raditi vjezbe kroz igru nije na odmet, nije to nista strasno. Ne znam da li imate mogucnost otici privatno kod fizijatra?
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 19:05   #7560
Hvala, dixx!

Def.cemo otici kod fizijatra, da nam pokaze koju vjezbicu, tako da malu malo motiviramo.
Ne hvata me panika, nego bas zelim s djetetom nesto konkretno radit a ne se zivcirat sto na podu ne postize nista osim deranja, pa nam na kraju bude najvise po rukama.

U pravilu pedijatar salje na vjezbe? Jer nekako mi kasno cekat iduci pregled s 12 mj., ako nesto nije u redu, strah me ne dodjemo prekasno.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.