Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2012., 07:06   #61
Quote:
itta kaže: Pogledaj post
Cath, draga evo me, ja provela 3 dana u bolnici, riješila kiretažu ( najgore iskustvo u životu), dijagnoza blighted ovum ( anembrionalna trudnoća ).Sad sam doma na antibioticima, odmoriti ću se preko ljeta i najesen kad mi se organizam oporavi krećem sa novim postupkom. Psihički sam dobro to podnjela, čak se bolje osječam sad kad znam da je gotovo.

Nadam se da si ti dobro, vidim da si i u međuvremenu imala problema sa upalom. Super je što već planiraš korak dalje, vjeruj tako ćeš brže zaboraviti na ovaj propali postupak. Draga drzi se, nadam se da ćeš uskoro se javiti sa pozitivnom vijesti.
Drago mi je da si to prebrodila, verujem kad kazes da je najgore iskustvo u zivotu.
Izgleda da cemo se sve ponovo naci ovde na jesen kad se oporavimo i krenemo ispocetka.
Do tada puno pozdrava svima i ogromno hvala sto ste bile tu kad mi je bilo najpotrebnije!
Voli vas Cath
do ponovnog susreta kissss
Cath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 23:01   #62
Evo ja sam imala mini godisnji...pa se nisam javljala ali sam mislila na vas.

Cath- hvala sto si se sjetila za moj pregled-to je nas najpoznatiji doktor za te stvari,cure ga jako hvale,ja osobno nisam s njim odusevljena jer je bio jako neodlucan i ja sam njemu predlagala stvari umjesto on meni.Nisam dobila menstruaciju od 09.04. a vanmatericna mi je bila 14.05. i ja njemu kazem da bi trebala piti Dabroston a on meni da cu brzo dobiti i da nije potrebno a onda mi je napravio utz.i rekao-ipak necete brzo dobiti pa pocnite piti Dabroston.Inace je jako miran i njezan,nadam se samo da je to prvi, krivi dojam.Nista mi nije rekao osim da kad dobijem mengu da mu se javim u bolnicu i da cemo se dogovoriti za dalje,a to dalje da ce najvjerojatnije biti ispitivanje ovog ostalog jajovoda pa da cemo se dogovoriti dal mozemo ici na prirodnu trudnocu ili na IVF u prirodnom ciklusu jer su mi jajnici jako dobri a i spermiogram je odlican tako da sve ovisi o tom jajovodu.

Hvala ti na brizi i javim se cim bude novosti.
Pusa svima i drzi te se.
jelena mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 16:04   #63
Evo u utorak cekam finalnu potvrdu da je negativno,ali vrtim si film sto sam radila koji dan,i jesam li nesto krivo napravila

Malo me jako spustilo jer je sve bilo super: i js, i zameci, i endometrij... cak smo isli na blastice koje su bile super. Godine su nam kaze dr plus. I opet nista.

Cak me uhvatilo da ako sad nije bilo nista,jel bude ikad. Znam,glupo razmisljanje...

Pokusavam se sjetiti kako sam se osjecala dok sam si bila trudna... i malo se jezim nove punkcije. Iako znam da ce sad biti lakse,moci ce mi smrznuti zametke.
Ako mu ne ogranice broj postupaka pa otpadnem nekud


Uglavnom kuzi se,dosta sam pala. Isplakala sam se, sad vise nemam snage. Steta sto je utorak daleko,najradije bih prestala s utricima i posteno se poseksala. I dobila mengu da mogu jos iskoristiti go za more

I jos ce mi biti tesko suociti se s ljudima na poslu,oni znaju gdje sam bila

Uf jesam ga oduljila...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:45   #64
Podizem temu za nas razocarane.
Ne znam kako se vi nosite s neuspjehom, ali meni je jedan dan dobro, a drugi se budim u suzama. Najgore mi je to sto radim u skoli medju preslatkom djecicom i pitam se hocu li ikad cuti umjesto "Uciteljice!" "Mama!". Djecica me znaju pitati kad se vratim s bolovanja zasto me tako dugo nema, a prosle godine su me prvasici pitali gdje mi je beba, jel doma? A meni suze u ocima, pokusavam ostati jaka i dajem mudri odgovor.
Najgore je kad na poslu svi znaju jer je to nemoguce sakriti i onda kad se vratis slijedi sazaljevanje. Znam da vecina ima dobre namjere, ali tesko je suociti se s tim nekoliko puta. Imam osjecaj kao da sam ja sama nekakav neuspjeh...i da me okolina tako dozivljava iako znam kad realno sagledam da to nije istina.
Eto, imala sam potrebu malo vam se izjadati.
tiffany_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 17:27   #65
tiffany,znam kako ti je...pogotovo ovaj dio o kolegama koji imaju potrebu sažaljevati te,a kad to ugledaš u njihovim očima osjećaš se tako jadno...
pozitiva je što su moje kolegice prilično upoznate sa tim područjem medicine pa ipak uskoče i kad treba odraditi moju smjenu i mjenjaju mi raspored rada kako mi paše,pa mi ipak malo olakšaju,...
ja se ne osjećam kao neuspjeh,neću si to dozvoliti...nemoj ni ti,a što se okoline tiče,što manje znaju to bolje....
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 19:39   #66
Meni je prvi neuspjeh daleko teže pao. Sad sam plakala samo jednu večer...

Na poslu srećom nisu ništa pitali. Samo jedna kolegica (čija rođakinja ima mpo četvorke ) me pitala kad ćemo opet, jer zna da se treba dosta puta nekad ići do uspjeha.
Ali meni je recimo bed tog vraćanja na posao. Kao: vidi sirota, opet ništa od trudnoće... Znam da glupo zvuči, ali tako sam se osjećala
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 21:56   #67
Ovo mi je nakako neuspjeh koji sam najbolje podnijela. Ne znam kako i zasto, al vijerujem da cemo uspit.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 09:27   #68
hrabrice drage!
ma i vama mora sunce zasjati i nagraditi vas gugutanjem, placem i ostalim dozivljajima koje nosi roditeljstvo.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:40   #69
i ja se prijavljujem na ovu temu.

spontani sa 21.tt blizanačke trudnoće nakon prvog uspješnog IVF-a.
trudnoća je bila uredna, svaki pregled sve super, bez ikakvih komplikacija.

ne znam što se i kako dogodilo... a kako se držimo?? ima boljih i lošijih trenutaka ali smo odlučno rekli da idemo dalje! prvo pretrage a onda slijedeći pokušaj...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 15:12   #70
tako mi je žao,još sam u šoku....drži se...
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 17:00   #71
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
i ja se prijavljujem na ovu temu.

spontani sa 21.tt blizanačke trudnoće nakon prvog uspješnog IVF-a.
trudnoća je bila uredna, svaki pregled sve super, bez ikakvih komplikacija.

ne znam što se i kako dogodilo... a kako se držimo?? ima boljih i lošijih trenutaka ali smo odlučno rekli da idemo dalje! prvo pretrage a onda slijedeći pokušaj...
Zafri draga, ja kad sam cula, skoro sam se rasplakala. Tako mi je zao zbog svega.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:33   #72
hvala aprili i babaroga
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 22:09   #73
Meni su suze u očima kad vidim tvoj potpis


Inače moram priznati da se jako bojim 3.pokušaja...toliko da mislim možda pauzirati dodatni ciklus
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 22:16   #74
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Meni su suze u očima kad vidim tvoj potpis


Inače moram priznati da se jako bojim 3.pokušaja...toliko da mislim možda pauzirati dodatni ciklus
uzmi si vremena koliko ti treba - najvažnije kako se psihički osjećaš!
nemoj plakati...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 22:57   #75
Bubice sam FET je puno lakse za provariti od stimuliranih pokusaja. Ok, ja sam imala sekundarne od js al nekako bilo je puno lakse jer nisam bila nafilana hormonima, bez rizika za kakvo sranje pput hiper i sl. Pratio se prirodan ciklus, bez mirovanja.
Ono nadas se najboljem al nekako ne ulozis sad sve karte u to kao u stimuliranom. Ne znam kako objasniti.

Kazem jos i FET ima puno bolju statistiku uspjeha ... Mislim uzmi si vremena koliko ti treba prvenstveno

Zafrice ... Nije utjeha znam al ti si mlada koka, ufatilo se odmah, najbitnije da tvoj oporavak bude kako treba a onda hrabro dalje. Strah ce uvijek biti prisutan i to u svemu al izdrzala si sve ovo i sigurna sam da budes pregrmila sve sto buducnost nosi.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 23:15   #76
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Bubice sam FET je puno lakse za provariti od stimuliranih pokusaja. Ok, ja sam imala sekundarne od js al nekako bilo je puno lakse jer nisam bila nafilana hormonima, bez rizika za kakvo sranje pput hiper i sl. Pratio se prirodan ciklus, bez mirovanja.
Ono nadas se najboljem al nekako ne ulozis sad sve karte u to kao u stimuliranom. Ne znam kako objasniti.

Kazem jos i FET ima puno bolju statistiku uspjeha ... Mislim uzmi si vremena koliko ti treba prvenstveno

Zafrice ... Nije utjeha znam al ti si mlada koka, ufatilo se odmah, najbitnije da tvoj oporavak bude kako treba a onda hrabro dalje. Strah ce uvijek biti prisutan i to u svemu al izdrzala si sve ovo i sigurna sam da budes pregrmila sve sto buducnost nosi.
zasuzile mi okice na ovo što si mi napisala...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 23:25   #77
Eh mila moja, al to stvarno je tako.

Sve prezivimo nekako.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 23:59   #78
Znam da je FET jednostavniji (zanima me kako će to ići s obzirom na moje anovulacije) - ali me strah tog iščekivanja opet. Ne mogu to opisati... Rekli smo da ćemo ići na daljnje pretrage (imunologija) ako FET ne uspije. Pa je to valjda taj strah, da još nešto ne štima

Iako znam da 2 neuspjeha možda i nisu još tako strašna stvar

Neki puta mi se čini da dramim bezvze
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 13:44   #79
zafri draga, jako mi je žao I još u tako visokim tjednima, ne mogu ni zamisliti kako se osjećaš... Ali vjerujem da ćeš sigurno skupiti snage za hrabro krenuti dalje i da ćeš uspjeti ispuniti svoj najveći san i postati mama
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 14:33   #80
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
zafri draga, jako mi je žao I još u tako visokim tjednima, ne mogu ni zamisliti kako se osjećaš... Ali vjerujem da ćeš sigurno skupiti snage za hrabro krenuti dalje i da ćeš uspjeti ispuniti svoj najveći san i postati mama
eto, već skupljamo snagu... hvala draga

kako je tvoja curica? daj nas malo razveseli
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.