Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2012., 19:29   #41
Joj cure, meni sutra punkcija. Danas mi je citav dan mucno. Bas me frka. A tek svi oni drugi strahovi - hoce bit js, hoce bit spermica, hoce se oploditi.... Ali to je sad za drugu temu. Valjda nebum doktoru rigoleto priustila
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 19:45   #42
Quote:
Daninoc kaže: Pogledaj post
Joj cure, meni sutra punkcija. Danas mi je citav dan mucno. Bas me frka. A tek svi oni drugi strahovi - hoce bit js, hoce bit spermica, hoce se oploditi.... Ali to je sad za drugu temu. Valjda nebum doktoru rigoleto priustila


bude sve okej!!


__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 14:25   #43
Zafrina, hvala na lijepim rijecima

Evo punkcija prosla, mogu reci da je bila dosta bolna. Nije da se ne da izdrzati, ali stvarno boli (unatoc normabelu&co s kojima sam se prije pocastila). Dobro sam se najela to jutro i mislim da je to bilo odlicno jer bi mi inace sigurno bilo zlo. Dobili smo 10 ili 11 stanica (zaboravila, bila sam malo pod dojmom ) Doktor je bio divan kao i uvijek.

Sad cekam telefonski poziv
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 15:05   #44
Quote:
Daninoc kaže: Pogledaj post
Zafrina, hvala na lijepim rijecima

Evo punkcija prosla, mogu reci da je bila dosta bolna. Nije da se ne da izdrzati, ali stvarno boli (unatoc normabelu&co s kojima sam se prije pocastila). Dobro sam se najela to jutro i mislim da je to bilo odlicno jer bi mi inace sigurno bilo zlo. Dobili smo 10 ili 11 stanica (zaboravila, bila sam malo pod dojmom ) Doktor je bio divan kao i uvijek.

Sad cekam telefonski poziv

jupiii bit će i zamrznutih!!!

javljaj dalje stanje!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:03   #45
Jutro, cure

Jel mi možete reći kakav si to koktelčić smućkate prije punkcije? Normabel i šta još? Bit će mi prvi put, pa sam malo uplašena.. i koliko ranije popijete?
ribicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:12   #46
Quote:
ribicaa kaže: Pogledaj post
Jutro, cure

Jel mi možete reći kakav si to koktelčić smućkate prije punkcije? Normabel i šta još? Bit će mi prvi put, pa sam malo uplašena.. i koliko ranije popijete?
evo ovi postovi su na prethodnoj stranici možda ti pomognu

Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
ja sam uzela normabel-ketonal kombinaciju, ali sad drugi put budem uzela spasmex-normabel kombinaciju - mislim da bude mi bolja jer je mene nakon punkcije sve grčilo i imala sam užasne bolove.

a za lijekove sam rekla svom soc. ginu da mi da na recept jer idem na punkciju i dao mi ih je bez problema.

i OBAVEZNO JEDI nešto prije punkcije i prije nego se nakljukaš s lijekovima. ja nisam pa mi je bilo zlo

sretno!
Quote:
tiffany_ kaže: Pogledaj post
Ja sam na svoju ruku uzela Normabel 5mg i Ketonal. U prvom postupku sam ih uzela prerano pa sam jos u cekaoni bila sva u nekom "super opustenom stanju"..mužu sam bila smiješna.
Zato sam u drugom postupku cekala do 5min pred punkciju, svejedno je jako boljela, ali sam nakon nje bila opustena i nije toliko boljelo kasnije..
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja sam uzela takoder normabel 2x2 mg i dva ketornal retarda - nista mi nije pomoglo, bolilo ko sam vrag
...

ima ih još
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:58   #47
Ja sam uzela 2 normabela i ketonal. Dugo sam čekala punkciju pa sam uzela još 1 normić u čekaonici. Ta punkcija je bila oko 10, prve tablete sam uzela u 7 ujutro.

Drugi puta isto tako, ali sam tablete uzela malo kasnije. No punkcija je bila odmah u pol 9 pa nisu tako djelovale. Nisam se osjećala toliko "high i opušteno" kao prvi puta
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 11:16   #48
Znači drmnem 2x normabel i 1x ketonal nekih pol sata ranije i onda šou
Hvala, žene!
ribicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 00:44   #49
večer cure...ja imam jako loše iskustvo sa punkcijom...nisam ništa popila prije punkcije nego sam vjerovala tom njihovom koktelu...koji ništa nije djelovao ...sve sam osjetila a imala sam 11 folikula a dogodila mi se torzicija desnog jajnika....takvu bol u životu nisam osjetila plakala sam kao malo dijete....na kraju sam dobila 4 stanice...nije uspjelo na kraju, ali sljedeći put ću se po vašim savjetima sama nakljukati i gotovo....hvala vam svima ..
kaja84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 10:19   #50
Quote:
kaja84 kaže: Pogledaj post
večer cure...ja imam jako loše iskustvo sa punkcijom...nisam ništa popila prije punkcije nego sam vjerovala tom njihovom koktelu...koji ništa nije djelovao ...sve sam osjetila a imala sam 11 folikula a dogodila mi se torzicija desnog jajnika....takvu bol u životu nisam osjetila plakala sam kao malo dijete....na kraju sam dobila 4 stanice...nije uspjelo na kraju, ali sljedeći put ću se po vašim savjetima sama nakljukati i gotovo....hvala vam svima ..


bude bolje drugi put!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:55   #51
Ja idem u Petrovu, tj. ići ću u 3.mjesecu na ivf. Tamo daju koktel... e sad da li vi pričate o tom koktelu da nije djelovao? Mislim kojeg će mi vraga onda ak ne djeluje, radije ću se sama nakljukati onda pa makar znan kaj sam uzela...
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:42   #52
Ja sam danas prijepodne obavila punkciju. I mogu samo reći da je to očito jako individualno iskustvo, kao i sve drugo. Čitala sam puno tuđa iskustva i bilo me strah, tako da sam oko 9h popila normabel i brufen 600. Punkcija je bila u 11h i bolilo je prilično, ali se dalo izdržati, pogotovo jer je brzo prošlo. Poslije me još bolilo pa sam popila još jedan brufen 600, odspavala 2h i sad se osjećam skroz ok-tu i tamo me malo pecne u lijevom jajniku. Očito sam imala sreće A što je najbitnije, dobili smo 9 dobrih stanica!
sybylle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:56   #53
Sybylle, sretno, super za toliko stanica
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 22:46   #54
ma taj njihov koktel nista ne djeluje,bar meni nije,iako ni ono sta bi ja uzela nije puno pomoglo,ustvari uopce protiv bolova,bolilo je ko sami vrag,ali me normabel omamio,opustio misice pa je bilo nekako lakse za izdrzat.inace nisam naucena nista za smirenje uzimat pa me ovo dobro zdrmalo,sjecam se da sam prije punkcije sjedila za stolom,ispunjavala neki papir,oci mi se zatvarale,dr prosao kraj mene i kaze nemojte mi zaspat da vas moramo budit sad cemo i na stol
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2018., 00:15   #55
Zdravo svima.
Izvinite što upadam k'o padobranac. prvo, ne znam jel tema još aktuelna, a smotana sam sa forumima.... vjerujem da ste mnogi u međuvremenu djecu uveliko izrodili i u školu poslali....

Ako je neko imao slično uskustvo molim vas da mi kaže.
Radila sam punkciju jajnih ćelija za zamrzavanje (42 god imam, znam da nije optimistično, ali vrijedi probati). To sam radila u Pronatal u Češkoj. Na UZ pred punkciju bilo je 6 folikula i 4 punktirane jć. Ali mi je jako čudno to što je na UZ 7 dana prije punkcije bilo najmanje 12 folikula sa velikim promjerom, kao i na UZ prije prethodne menstruacije kada ih je bilo 9 (bez stimulacije, dakle kad nisam si davala nikakve stimulacije. Znači, kao da je stimulacija imala kontra efekat....
Da li je moguće da su folikule "nestale". Ginekolog u BiH koji me vodio isto je zbunjen, kaže očekivao je puno veći broj...
Molim vas ako je neko imao iskustvo da mi kaže.

Hvala vam!!!!
akykova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 18:24   #56
Moguće je da su folikuli bili prazni, tj. da se u njima nisu razvile jajne stanice. Ili da su nastale ciste
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 21:37   #57
Hvala puno Snow Fairy
akykova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.