Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2016., 13:50   #6381
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Nece to bas tako brzo

https://www.facebook.com/Universityo...message_bubble
(profesor Michael Dougan, University of Liverpool)

Transkript relevantnog dijela:
Pa sam ti kaže da je timeline 2 godine, pa ubacuje tehničke probleme. A bilo kakvi problemi ne pomiču rok od 2 godine. Nije predviđeno imati tehničke probleme, pitanja i nedoumice. Što znači, u koliko se ne postigne dogovor sa svih 27 članica EU, UK ide u razred trećih zemalja. I to je u Berlinu jasno rečeno. Nema odugovlačenja i nema pomicanja rokova, jer je predviđeno ugovorom, da u slučaju probijanja roka od 2 godine, bilo koja od 27 država može (u cilju spriječavanja moguće štete), odjebati UK. A i to je i Obama rekao, da UK mora sve ponovo ispregovarati s SAD-om i da u ovom slučaju niti jedan ugovor sa SAD-om više ne vrijedi. Pretraži si po netu. Sumnjam da bi neki dan u Berlinu pričali budalaštine, ili Obama. Pa nisu to Englezi.
buzzin is offline  
Old 26.06.2016., 13:53   #6382
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
u Hrvi ili vani?
To su neki moji demoni Po najnovijim kriterijima i ja sam, kao čovjek koji sam se školovao uz rad i prihvaćao dno od poslova, također neradnik.
Domaći mediji su pokrenule svojevrsnu kampanju o Hrvatima koji radije ćube na biroima i sišu zaposlene preko socijale nego da prihvaćaju poslove koji im se nude. Sličnih stavova ima na nekim forumskim temama koje su i toliko iritantne da se i ne želim uključiti. Tamo tipovi koji teško da su se ikada borili za koricu kruha pametuju o lijenim Hrvatima koji ne žele raditi bez da i pokušaju sagledati pozadinu i čuti priče onih koji imaju iskustva sa "pristojnim i dobro plaćenim poslovima gdje vlasnici ne mogu naći radnike".
malinko is offline  
Old 26.06.2016., 13:54   #6383
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
5. Britanci EU uplaćuju 350 milijuna funti tjedno

Tvrdnje da Velika Britanija na tjedan Europskoj uniji uplaćuje 350 milijuna funti pokazale su se kao obična laž.
Eh, da, ovo je pretjerana cifra (ali ne "obična laž").

350 milijuna funti je stvarno dogovorena uplata, ali UK odmah dobiva popust na nju tako da je realna neto uplata 250 milijuna funti tjedno.

U principu nije laž nego je "nakićena izjava".

Treba razmišljati pozitivno: tih 250 milijuna funti tjedno će sad ostati UK da radi s tim novcem što želi.
Marina Fiume is offline  
Old 26.06.2016., 13:55   #6384
Quote:
sjeverni vjetar kaže: Pogledaj post
Čestitke :klap:
hvala

desnica (opet) pobijedila , a mlitava ljevica izgleda samo druka i kuka lol.

doduse ne u UK, tu su malo pametniji ipak. tu vele: uvjerljiva vecina je izabrala Brexit i to postujemo i to cemo ispostovati, i onda zavrse sa God Save Our Queen..

.

Zadnje uređivanje Grazia : 26.06.2016. at 14:14.
Grazia is offline  
Old 26.06.2016., 13:58   #6385
Quote:
buzzin kaže: Pogledaj post
Pa sam ti kaže da je timeline 2 godine, pa ubacuje tehničke probleme. A bilo kakvi problemi ne pomiču rok od 2 godine. Nije predviđeno imati tehničke probleme, pitanja i nedoumice. Što znači, u koliko se ne postigne dogovor sa svih 27 članica EU, UK ide u razred trećih zemalja. I to je u Berlinu jasno rečeno. Nema odugovlačenja i nema pomicanja rokova, jer je predviđeno ugovorom, da u slučaju probijanja roka od 2 godine, bilo koja od 27 država može (u cilju spriječavanja moguće štete), odjebati UK. A i to je i Obama rekao, da UK mora sve ponovo ispregovarati s SAD-om i da u ovom slučaju niti jedan ugovor sa SAD-om više ne vrijedi. Pretraži si po netu. Sumnjam da bi neki dan u Berlinu pričali budalaštine, ili Obama. Pa nisu to Englezi.
Joj, oprosti, pokusavamo reci isto. Malo sam bezveze zabrijala i smetnula s uma da pricamo o statusu samih gradjana.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 26.06.2016., 13:58   #6386
Quote:
buzzin kaže: Pogledaj post
Pa ako je Roy ili ja ljevičar, onda se i panda nalazi na grbu RH. Mislim, fkt, ti i ruka-slave, kada god nešto izjavite, pola foruma vas ne razumije. Pod tih pola foruma se podrazumijeva oni koji nemaju erekciju na Brexit ili UKIP.
post ti je prijavljen
njami njami is offline  
Old 26.06.2016., 14:01   #6387
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Pogledaj presjek radne snage koji trebaš za tvrtke koje si nabrojao.
Mi za bilo koji industrijski projekt imamo problema sa lokalnim stanovništvom i ekološkim udrugama. A ide se iz krajnosti u krajnost. Od termoelektrane na ugljen, do buke vjetroelektrana.

Da ne pričamo o realnoj činjenici da bi takav jedan kompleks morao imati USS.
Dio potrebne radne snage ionako dolazi iz vana i mislim da smo taj dio apsolvirali.
Što se tiče tih raznih udruga koje "koče napredak" imao sam prilike čuti i drugi dio priče. Sa raznim zelenim obično nema problema ako se poštuju zakonske norme. Gurneš im pod nos projekte i studije iz kojih se vidi da je sve po zakonu i ako dalje prave probleme policajci napune marice i stvar rješena.
Problemi nastaju kada investitori žele "uštediti" ne pridržavajući se zakonski normi. Obično se tada "džentlmenski" povuku i udruge ostaju glavni krivci, a u stvarnosti su se povukli kako dalje ne bi ispadao prljavi veš. Poput priče o "lijenim Hrvatima" i ovo ima drugu stranu koja se obično ne čuje što zbog medijske šutnje, što zbog fanatika iz udruga koji nisu u stanju suspregnuti emocije i jasno artikulirati problem.
malinko is offline  
Old 26.06.2016., 14:02   #6388
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
Što bi bilo potpuno neprijateljski pristup prema Britancima.

I onda njihovo zrakoplovstvo nakon par godina počinje mijenjati
Pume i A109 za blackohawkove i Bellove, BEA višestruko poveća cijene svojih komponenti za njihove zrakoplove.
Odustane se od daljnje nabave A400 i Airbus Voyagera.
Znate da svi piloti EF2000 idu u V.Britaniju gdje im se uzima odljev glave da bi se napravila "custom maid" kaciga vrijedna više od 0,5 miliuna dolara.

O kakvom seljenju pričate? Iz političkog inata? Airbus bi bankrotirao kad bi prekinuo suradnju sa Britancima. Samo na najmu Voyagera u 27 godina će zgrnut 12 milijardi funti.

Airbus je imao 2015 ima 64 milijarde eur prometa i čistu zaradu od 8.85 milijardi. link. Jes, tako je očigledno da bi propali ako bi se povukli iz VB. Njemačka bi sama vjerojatno platila sve troškove da se sutra krene sa time.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 26.06.2016., 14:02   #6389
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
To su neki moji demoni Po najnovijim kriterijima i ja sam, kao čovjek koji sam se školovao uz rad i prihvaćao dno od poslova, također neradnik.
Domaći mediji su pokrenule svojevrsnu kampanju o Hrvatima koji radije ćube na biroima i sišu zaposlene preko socijale nego da prihvaćaju poslove koji im se nude. Sličnih stavova ima na nekim forumskim temama koje su i toliko iritantne da se i ne želim uključiti. Tamo tipovi koji teško da su se ikada borili za koricu kruha pametuju o lijenim Hrvatima koji ne žele raditi bez da i pokušaju sagledati pozadinu i čuti priče onih koji imaju iskustva sa "pristojnim i dobro plaćenim poslovima gdje vlasnici ne mogu naći radnike".
Sada kużim Rijeć je o sveznajućim neznalicama sjedećih ispred maminog tanjira i uskakivajućih sa svoje dvije lijeve ruke u tatine djepove
Ma mani. Takve najbolje obilaziti śirokim lukom i imati svoj mir
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 26.06.2016., 14:04   #6390
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Eh, da, ovo je pretjerana cifra (ali ne "obična laž").

350 milijuna funti je stvarno dogovorena uplata, ali UK odmah dobiva popust na nju tako da je realna neto uplata 250 milijuna funti tjedno.

U principu nije laž nego je "nakićena izjava".

Treba razmišljati pozitivno: tih 250 milijuna funti tjedno će sad ostati UK da radi s tim novcem što želi.
To je matematička računica prikazana na iskrivljen način.
Prava računica sadržavala bi točne podatke koliko love odlazi prema EU i koliko se love slijeva direktno iz EU prema UK i kolika je druga korist od članstva UK u EU. U ovom slučaju treba sagledati cijelokupnu sliku, a ne samo jedan njen dio. Ja vjerujem da su oni veliki financijeri EU i da vjeroivatno više daju nego primaju (bez ikakve računice, napamet) ali i da je ukupna korist (računica) od članstva u EU za njih ukupno gledano pozitivna stvar. Ovo sa 250 ili 350 miliona funti tjedno jako smrdi na priču namjenjenu za poluobrazovane ljude (čim se slika prikazuje na takav, jednosmjeran način) kojima će se ta cifra činiti kao veliki novac (tako prikazana). Ali najpravednije je da sada potpuno napuste EU, sukladno svojoj referendumskoj želji. Zanimljiva vremena su pred njima, a i nama.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 26.06.2016., 14:06   #6391
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Eh, da, ovo je pretjerana cifra (ali ne "obična laž").

350 milijuna funti je stvarno dogovorena uplata, ali UK odmah dobiva popust na nju tako da je realna neto uplata 250 milijuna funti tjedno.

U principu nije laž nego je "nakićena izjava".

Treba razmišljati pozitivno: tih 250 milijuna funti tjedno će sad ostati UK da radi s tim novcem što želi.
Da ponovimo, ako bi UK izašla iz EU za pristup tržištu bi plaćala punu cijenu članstva i morala implementirati veći dio EU zakonodavstva bez prava utjecaja na isto.

Drugo:
How much do EU regulations cost British businesses?

The thinktank Open Europe calculated that the 100 most expensive EU rules cost UK companies and the public sector £33.3bn a year, prompting the claim that "unnecessary EU regulations cost £600m a week". But the study also found that quantifiable benefits from these rules are worth about £58.6bn a year, giving a net gain of £478m a week. Many other less easily quantifiable benefits of EU membership were not factored into the equation. link

Daj mi sada reci koja je logika izlaska VB iz EU, koji su to benefiti?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 26.06.2016., 14:06   #6392
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Eh, da, ovo je pretjerana cifra (ali ne "obična laž").

350 milijuna funti je stvarno dogovorena uplata, ali UK odmah dobiva popust na nju tako da je realna neto uplata 250 milijuna funti tjedno.

U principu nije laž nego je "nakićena izjava".

Treba razmišljati pozitivno: tih 250 milijuna funti tjedno će sad ostati UK da radi s tim novcem što želi.
Batina ima dva kraja.
Uplaćivali su da imaju isplaćivano na drugi naćin.
Pa i sada će morati uplaćivati da dobiju uzvratnicu.
Djabe ne ma niti kod babe.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 26.06.2016., 14:09   #6393
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
To je matematička računica prikazana na iskrivljen način.
.
Tipićno politićarski. Iz crnog naprave polucrno -prema svojim potrebama
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 26.06.2016., 14:10   #6394
Nešto me zanima s političko-pravnog aspekta. Koliko je ispravno da jedna složena država kao što je Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Sjeverne irske koja ima sljedeće konstituente svoje suverenosti: Škotska, Engleska, Wales, Sjeverna Irska, Gibraltar i još po koji, na ovaj način građanske proste većine izglasa izlazak iz Unije????

Jer...

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/ni...exit/160626036

...Očito postoje ti neki mehanizmi. Škotska je sada doslovno istjerana iz Unije, iako je skoro 70% bila za ostanak. Koliko je to demokracija, a koliko ne? Britanski desničari su pucali sami sebi u glavu ovim referendumom jer je i više nego očito da će se Britanija raspasti, tj. slijedi im dug period nestabilnosti. Zbog čega? Zbog nekog njihovog "otočkog ponosa" i nerazumjevanja da je Britanija samo jedna od članica Unije poput Franucske i Njemačke, a ne više svjetska kolonijalna imperijalna velesila. Ne vidim nijedan razlog ni zašto im se godinama progledalo kroz prste. Ako je Unija država ravnopravnih članica, onda su im prava i obaveze ravnopravni.
Caeruleus is offline  
Old 26.06.2016., 14:13   #6395
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
To je matematička računica prikazana na iskrivljen način.
...


Zanimljiva vremena su pred njima, a i nama.
Istina, ovo o novcu koji se tjedno uplaćuje EU je čisto populistička propaganda i prepucavanje s obje strane.

Konkretni podaci što se tiče tog novca su ovi:

Dogovorena svota: 350 milijuna funti tjedno

Dogovoreni popust to smanjuje na: 250 milijuna funti tjedno

Novac koji od te cifre EU vraća UK: 77 milijuna funti tjedno.

Pravi odljev novca iz UK u EU fondove: 250 - 77 = 173 milijuna funti tjedno.

Uspjeh Brexita je stvarno ogromna promjena, i vremena postaju super zanimljiva.
Marina Fiume is offline  
Old 26.06.2016., 14:14   #6396
Quote:
buzzin kaže: Pogledaj post
Pa sam ti kaže da je timeline 2 godine, pa ubacuje tehničke probleme. A bilo kakvi problemi ne pomiču rok od 2 godine. Nije predviđeno imati tehničke probleme, pitanja i nedoumice. Što znači, u koliko se ne postigne dogovor sa svih 27 članica EU, UK ide u razred trećih zemalja. I to je u Berlinu jasno rečeno. Nema odugovlačenja i nema pomicanja rokova, jer je predviđeno ugovorom, da u slučaju probijanja roka od 2 godine, bilo koja od 27 država može (u cilju spriječavanja moguće štete), odjebati UK. A i to je i Obama rekao, da UK mora sve ponovo ispregovarati s SAD-om i da u ovom slučaju niti jedan ugovor sa SAD-om više ne vrijedi. Pretraži si po netu. Sumnjam da bi neki dan u Berlinu pričali budalaštine, ili Obama. Pa nisu to Englezi.

Svih ugovora? S jedne strane pričate kako su plašili britanske ribare glupostima, a onda s druge strane nabacujete se dodatnim glupostima.
Netko je spomenuo da je GB 4-5 gospodarstvo u svijetu. I sada će 1. gospodarstvo u svijetu ugroziti sebe da bi se inatilo 4. gospodarstvu u svijetu.

NJemačka koja ima suficit u izvozu u GB skoro od 50% će ugrožavati to?
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Old 26.06.2016., 14:15   #6397
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
Dio potrebne radne snage ionako dolazi iz vana i mislim da smo taj dio apsolvirali.
Što se tiče tih raznih udruga koje "koče napredak" imao sam prilike čuti i drugi dio priče. Sa raznim zelenim obično nema problema ako se poštuju zakonske norme. Gurneš im pod nos projekte i studije iz kojih se vidi da je sve po zakonu i ako dalje prave probleme policajci napune marice i stvar rješena.
Problemi nastaju kada investitori žele "uštediti" ne pridržavajući se zakonski normi. Obično se tada "džentlmenski" povuku i udruge ostaju glavni krivci, a u stvarnosti su se povukli kako dalje ne bi ispadao prljavi veš. Poput priče o "lijenim Hrvatima" i ovo ima drugu stranu koja se obično ne čuje što zbog medijske šutnje, što zbog fanatika iz udruga koji nisu u stanju suspregnuti emocije i jasno artikulirati problem.
Kada se investitori povuku, nekome ostane gorak okus gubitka u ustima. Taj okus se prepričava u poslovnim krugovima i onda te lagano počinju izbjegavati sa investicijama u širokom luku, već u fazi odabira lokacije.
Loše je kada se investitori povlače, čak i kada je to radi njihove greške. Njima mora biti jasno stavljeno do znanja prije investicije - da će se inzistirati na provedbi zakona do kraja, ali kada se sve norme zadovolje da neće biti 'nepredvidivih prepreka' koje će se 'iznenada pojaviti'. Kada jednom, kao država, odobriš projekt i građveinsku dozvolu - onda kasnije ne može biti situacije 'nisam znao' ili se naknadno sjetiti nekakvih 'dodataka', ako je investitor napravio sve po važećem projektu i odobrenoj dozvoli.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 26.06.2016., 14:15   #6398
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Ne vidim nijedan razlog ni zašto im se godinama progledalo kroz prste. Ako je Unija država ravnopravnih članica, onda su im prava i obaveze ravnopravni.
Ako se ne zna o ćemu je rijeć znaći, da je rijeć o lovi.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 26.06.2016., 14:17   #6399
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
hvala

desnica (opet) pobijedila , a mlitava ljevica izgleda samo druka i kuka lol.

doduse ne u UK, tu su malo pametniji ipak. tu vele: uvjerljiva vecina je izabrala Brexit i to postujemo i to cemo ispostovati, i onda zavrse sa God Save Our Queen..

.

Inaće, što ti pametni kažu glede škota, hoćete li ih opet strašiti izlaskom iz EU ako izglasaju samostalnost?

__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 26.06.2016., 14:18   #6400
Brexit video
jhnp is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.