Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Pogledaj rezultate ankete: Kakav je Biblijski Bog?
Dobar 37 39.78%
Zao 45 48.39%
neodređeno 11 11.83%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2013., 00:30   #101
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Znamo da je biblija najprodavanija knjiga, ali ja bih rekao i da je najmanje čitana.

Mene zanima koliko je forumaša uopće čitalo bibliju i znaju li koje su sve tamo morbidne i krvave priče?

Znaju li roditelji što daju djeci u ruke kad im daju da čitaju bibliju?

Evo ovdje možemo stavljati ulomke iz biblije i komentirati.
A jesi ti ikad čitao?

DA jesi znao bi da ima sve u paketu ZA i PROTIV.

Tako imamo da bog naređuje to i to dok imamo na drugu stranu potpuno negaciju toga preko nekog citata.

I koje je točno?

I sad bi ti uzeo ovaj negativni gdje on naređuje klanje a ono gdje negira se da to nije od boga to nećemo pominjati.

Biblija je mnogima kamen spoticanja,ja još nisam vidio čovjeka koji uzima u obzir obe te polarnosti u obzir nego izvlači ili jedno ili drugo a na drugo žmiri ili neće da vidi,nebitno je ateista ili vjernik.

I sad bi ova tema trebala da bude u tom smislu nastavljenja ....
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 00:30   #102
SILOVANJE

Zak. 22, 28-29
"Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu, tada čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika."

Znači nauk biblije je: Ako imate dovoljno novaca onda možete ići okolo i silovati djevojčice.

Zadnje uređivanje Ivan Ahilej : 30.08.2013. at 00:56.
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 00:37   #103
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Tako imamo da bog naređuje to i to dok imamo na drugu stranu potpuno negaciju toga preko nekog citata.

I koje je točno?
Pa onda stavi te priče da usporedimo sa ovim.
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 00:43   #104
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Znamo da je biblija najprodavanija knjiga, ali ja bih rekao i da je najmanje čitana.

Mene zanima koliko je forumaša uopće čitalo bibliju i znaju li koje su sve tamo morbidne i krvave priče?

Znaju li roditelji što daju djeci u ruke kad im daju da čitaju bibliju?

Evo ovdje možemo stavljati ulomke iz biblije i komentirati.
evo ovdje su priče već označene,

N= nudity S= sexualni sadržaj V= nasilje C=proklinjanje

pa se pri čitanju klincima za laku noć lakše mogu izbjeć sveta mojsijeva klanja klinaca i klinceza i ostalo.

http://www.thebricktestament.com/home.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 30.08.2013. at 00:54.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 00:54   #105
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
evo ovdje su priče već označene, pa se pri čitanju klincima za laku noć mogu izbjeć mojsijeva klanja i karanja djevica i nedjevica.

http://www.thebricktestament.com/home.html
Je li to u redu da djecu lažemo kako je biblija jedna lijepa knjiga?

Misliš da dijete koje krene čitati bibliju neće naići na klanja i silovanja?
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 01:01   #106
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Je li to u redu da djecu lažemo kako je biblija jedna lijepa knjiga?

Misliš da dijete koje krene čitati bibliju neće naići na klanja i silovanja?
nek čitaju, pa ako postanu redatelji nek snime i film, jer je već dosadno gledat onog mojsija bez i jedne zaklane il pokarane djevice.

mogu se strogo držat štiva a mogu si kao npr. gibson na krvavoj pasiji ili apocalyptu, dat i malo umjetničke slobode pa nam npr. dočarat kako je to mojsije provjeravao himene kad bi ponekad odlučio djevice poštedit klanja prije nego bi ih odvojio za jahvu (vjerojatno opet klanje) ili svoje svete ratnike.

Zadnje uređivanje ursamajor : 30.08.2013. at 01:19.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 15:43   #107
Nema komentara za kopilad i silovanje. Idemo vidjeti što nas uči biblija o incestu.

INCEST

Prema Bibliji, svi smo nastali iz incestualnih veza djece Adame i Eve - koji su bili braća i sestre. Druga je mogućnost, da su sinovi Eve i Adama imali djecu sa ženama od drugih plemena, s ljudima koje Bog nije stvorio izravno. S ljudima naroda koji nisu od Boga izabrani...

2Samuel 13, 10-16 (Incest i silovanje)
Tada Amnon reče Tamari: "Donesi mi jelo u spavaonicu da se okrijepim iz tvoje ruke!" I Tamara uze kolače koje bijaše zgotovila i donese ih svome bratu Amnonu u spavaonicu.
A kad mu je pružila da jede, on je uhvati rukom i reče joj: "Dođi, sestro moja, lezi sa mnom!" A ona mu reče: "Nemoj, brate moj! Ne sramoti me jer se tako ne radi u Izraelu. Ne čini takve sramote! Kuda bih ja sa svojom sramotom? A i ti bi bio kao bestidnik u Izraelu! Nego govori s kraljem: on me neće uskratiti tebi!"
Ali je on ne htjede poslušati, nego je svlada i leže s njom.

Postanak 19, 31-38 (Lotove kćeri)
(starija reče mlađoj): "Otac nam ostarje, a muža na zemlji nema da bude s nama, kako je običaj po svem svijetu. Hajdemo oca opiti vinom, pa s njime leći: tako ćemo s ocem sačuvati potomstvo." One noći opiju oca vinom, i starija ode te legne sa svojim ocem, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Sutradan starija reče mlađoj: "Sinoć sam, eto, ležala ja s našim ocem; napojimo ga vinom i noćas, pa idi ti i s njim lezi: tako ćemo ocu sačuvati potomstvo." Opiju oca vinom i one noći te mlađa ode i s njim legne, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Tako obje Lotove kćeri zanesu s ocem. Starija rodi sina i nadjenu mu ime Moab. On je praotac današnjih Moabaca. I mlađa rodi sina i nadjene mu ime Ben-Ami. On je praotac današnjih Amonaca.

Post. 11, 29
Milka, sestra Lota, udaje se za svog ujaka, Nahora:
"Abram se i Nahor ožene. Abramovoj ženi bijaše ime Saraja, a Nahorovoj Milka; ova je bila kći Harana, oca Milke i Jiske."

• Post. 4, 17 - Kajin ubija Abela i napušta vrt. Može se oženiti samo sa svojom sestrom - jedinom ženom na Zemlji osim majke Eve.
• Post. 20, 12 - Abraham se ženi sa svojom sestrom po ocu.
• Post. 22, 20-23 - Izak, Abrahamov sin, ženi se drugom rođakom Rebekom
• Post. 28, 8-9 - Ezav se ženi sa dvije od prvih rođakinja, sestrama Mahalatom i Basematom
• Post. 29, 16 - Jakob s dvije rođake Rahelom i Leom.
• Post. 38 - Juda oplodi rođakinju Tamaru misleći da je prostitutka, pa je poslije oženi.
• Izlazak 6, 20 - Amram oplodi tetku.

Eto većinom su glavni junaci iz biblije incestuozni. Trebamo li našu djecu poticati na incest ako želimo biti dobri vjernici?
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 11:39   #108
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
SILOVANJE

Zak. 22, 28-29
"Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu, tada čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika."

Znači nauk biblije je: Ako imate dovoljno novaca onda možete ići okolo i silovati djevojčice.
Onima kojima nije do ISTINE,
rade baš onako kako je gore napisano!

Ti prekrajaju Božju riječ!
Izbacuju ono što im nauku ne odgovara.

Lažiraju ISTINU.
Pogledajmo izbačeno!

Ponovljeni zakon 22,28 Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu,
Ponovljeni zakon 22,29 tada čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika. A budući da ju je oskvrnuo, neka je uzme za ženu da je ne može pustiti dok je živ.

Žena neće biti osramoćena, nego će biti zbrinuta do kraja života.

A za one koji tako prekrajaju postoji više upozorenja što ih čeka.

Otkrivenje 22,18 Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
Otkrivenje 22,19 I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 11:52   #109
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Nema komentara za kopilad i silovanje. Idemo vidjeti što nas uči biblija o incestu.

INCEST

Prema Bibliji, svi smo nastali iz incestualnih veza djece Adame i Eve - koji su bili braća i sestre. Druga je mogućnost, da su sinovi Eve i Adama imali djecu sa ženama od drugih plemena, s ljudima koje Bog nije stvorio izravno. S ljudima naroda koji nisu od Boga izabrani...

2Samuel 13, 10-16 (Incest i silovanje)
Tada Amnon reče Tamari: "Donesi mi jelo u spavaonicu da se okrijepim iz tvoje ruke!" I Tamara uze kolače koje bijaše zgotovila i donese ih svome bratu Amnonu u spavaonicu.
A kad mu je pružila da jede, on je uhvati rukom i reče joj: "Dođi, sestro moja, lezi sa mnom!" A ona mu reče: "Nemoj, brate moj! Ne sramoti me jer se tako ne radi u Izraelu. Ne čini takve sramote! Kuda bih ja sa svojom sramotom? A i ti bi bio kao bestidnik u Izraelu! Nego govori s kraljem: on me neće uskratiti tebi!"
Ali je on ne htjede poslušati, nego je svlada i leže s njom.

Postanak 19, 31-38 (Lotove kćeri)
(starija reče mlađoj): "Otac nam ostarje, a muža na zemlji nema da bude s nama, kako je običaj po svem svijetu. Hajdemo oca opiti vinom, pa s njime leći: tako ćemo s ocem sačuvati potomstvo." One noći opiju oca vinom, i starija ode te legne sa svojim ocem, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Sutradan starija reče mlađoj: "Sinoć sam, eto, ležala ja s našim ocem; napojimo ga vinom i noćas, pa idi ti i s njim lezi: tako ćemo ocu sačuvati potomstvo." Opiju oca vinom i one noći te mlađa ode i s njim legne, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Tako obje Lotove kćeri zanesu s ocem. Starija rodi sina i nadjenu mu ime Moab. On je praotac današnjih Moabaca. I mlađa rodi sina i nadjene mu ime Ben-Ami. On je praotac današnjih Amonaca.

Post. 11, 29
Milka, sestra Lota, udaje se za svog ujaka, Nahora:
"Abram se i Nahor ožene. Abramovoj ženi bijaše ime Saraja, a Nahorovoj Milka; ova je bila kći Harana, oca Milke i Jiske."

• Post. 4, 17 - Kajin ubija Abela i napušta vrt. Može se oženiti samo sa svojom sestrom - jedinom ženom na Zemlji osim majke Eve.
• Post. 20, 12 - Abraham se ženi sa svojom sestrom po ocu.
• Post. 22, 20-23 - Izak, Abrahamov sin, ženi se drugom rođakom Rebekom
• Post. 28, 8-9 - Ezav se ženi sa dvije od prvih rođakinja, sestrama Mahalatom i Basematom
• Post. 29, 16 - Jakob s dvije rođake Rahelom i Leom.
• Post. 38 - Juda oplodi rođakinju Tamaru misleći da je prostitutka, pa je poslije oženi.
• Izlazak 6, 20 - Amram oplodi tetku.

Eto većinom su glavni junaci iz biblije incestuozni. Trebamo li našu djecu poticati na incest ako želimo biti dobri vjernici?
ZBOG čega je Incest - NEGATIVAN?
Zbog toga što postoji velika mogućnost "krivoga spoja" gena,
te dolazi do raznih "deformacija" - psiho-fizičkih.

Na početku - sve je na Zemlji bilo idealno,
te sigurno nije bilo takvih deformacija.

Ako nema deformacija - zašto bi onda to bilo - LOŠE?

Gledano iz današnjeg kuta - to je loše - zbog posljedica koje proizlaze.
ALI - prije nije bilo lošega.

Da bi se mogli razmnožiti - morali su imati incest,
koji nije bio štetan za čovjeka.

----------------------------------
Tek kada je počela mogućnost deformacija,
jer se je stanje na Zemlji promijenilo,
Bog Jahve je jasno u svojim Zakonima
ZABRANIO INCEST!

ZAKON PROTIV INCESTA je napisao BOG JAHVE.
PRVI je napisao Bog Jahve,
ne čovjek.

Od tada je sve incestno - po Zakonu SZa - kažnjavano KAMENOVANJEM.
--------------------------------------

Biblija je povijesna knjiga.
Opisano je sve, i dobro i loše - što se dešavalo.
Ima primjera gdje su ljudi kršili Zakon,
ali - to ne znači da je to bilo u skladu sa Zakonom Boga Jahve.
----------------------------------------

Objasni - AKO SI ISTINIT I AKO TI JE DO ISTINE
zašto si izbacio Zakon PROTIV inecesta,
koji je Bog Jahve napisao u SZ?

Zašto?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 12:57   #110
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Onima kojima nije do ISTINE,
rade baš onako kako je gore napisano!

Ti prekrajaju Božju riječ!
Izbacuju ono što im nauku ne odgovara.

Lažiraju ISTINU.
Pogledajmo izbačeno!

Ponovljeni zakon 22,28 Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu,
Ponovljeni zakon 22,29 tada čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika. A budući da ju je oskvrnuo, neka je uzme za ženu da je ne može pustiti dok je živ.

Žena neće biti osramoćena, nego će biti zbrinuta do kraja života.

A za one koji tako prekrajaju postoji više upozorenja što ih čeka.

Otkrivenje 22,18 Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
Otkrivenje 22,19 I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.
Znači meni ako se sviđa neka djevojčica i želim je ženiti, sve što treba je da je silujem i platim njenom ocu.
Nije bitno šta o tome misli ta djevojčica i kako se ona osjeća.

Još jedan dokaz da biblija i bog tretiraju žene kao ljudsko smeće koje nema pravo glasa.

Baš je lijep nauk te tvoje biblije.
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 14:26   #111
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Upravo u NZ i stoji da su povučeni.
Znam što govorim, a ti si neozbiljan ako svoje darove držiš kao od Boga dane.

Danas živimo u vremenu kad je točna spoznaja prvenstveni dar kojim se ljudi daruju.
Po tome se očituje još jedna briga s Božje strane, dobar je On, brine za te detalje, a ti ne misli da imaš neke nadnaravne moći jer ih nemaš.
Točka.
Imaš tvrdnju?
Dokaži je sad odmah stihovima Biblijksim.
Ali - ako nemaš stihova - što zboriš onda?

Quote:
Upravo u NZ i stoji da su povučeni.

Dokaži gornju svoju tvrdnju -stihovima.
Čekam te!
Sve što imaš - nije tvoje - nego - OD Boga JAHVE je.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 14:29   #112
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Znači meni ako se sviđa neka djevojčica i želim je ženiti, sve što treba je da je silujem i platim njenom ocu.
Nije bitno šta o tome misli ta djevojčica i kako se ona osjeća.

Još jedan dokaz da biblija i bog tretiraju žene kao ljudsko smeće koje nema pravo glasa.

Baš je lijep nauk te tvoje biblije.
Opet preskačeš ono što sam ti dao.
---------------------------------------

Tada nije bilo drugih Zakona.
Dolazi NZ i novi svjetovni Zakoni kojima se treba podvrgavati.
Danas toga nema u Zakonu svijeta,
prema tome to što govoriš ne stoji niti prema Bibliji.

---------------------------------------
Istina je da žena treba po Bibliji biti u pokornosti prema mužu,
ali ne kao rob, jer se kaže da su jednaki,
ali ne i u autoritetu.

A feminizam nije od Boga.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 14:34   #113
Kakav je čovjek prema bogu takav je i bog prema čovjeku....

Iz čovjekove perpektive bog je zao..
BiblijskiBOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:37   #114
Mogli bismo reći i to da se "iz čovjekove perspektive", Svemir ponaša na ljudski način, poput ćudljiva faraona ili sultana.

No neki se postavljaju kao da tumače Boga (Svemir) iz nekakve nadljudske perspektive, kao da nemaju i oni naš zajednički, koliko god oversized, ali ipak ograničen, mozak.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:49   #115
Bog nije Svemir , Bog je stvorio Svemir....Svemir ima svoju namjenu
BiblijskiBOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 16:01   #116
Quote:
BiblijskiBOG kaže: Pogledaj post
Bog nije Svemir , Bog je stvorio Svemir....Svemir ima svoju namjenu
Koju "namjenu" ima to beskrajno, pusto i ubitačno prostranstvo, koje baš ne haje hoće li nas zgromiti kakav asteroid ili neće ?

I što ne bi Svemir nastao sam iz sebe (prostorno-vremenski), prema zakonitostima koje otkrivamo. Čemu Isus-Bog oplođivač Djevica u svemu tome?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 16:09   #117
Thumbs up

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Koju "namjenu" ima to beskrajno, pusto i ubitačno prostranstvo, koje baš ne haje hoće li nas zgromiti kakav asteroid ili neće ?

I što ne bi Svemir nastao sam iz sebe (prostorno-vremenski), prema zakonitostima koje otkrivamo. Čemu Isus-Bog oplođivač Djevica u svemu tome?
Gle nisam Bog , čovjek sam , sve što je bog stvorio ima svojun namjenu..a druga stvar znam u osnovi otprilke koja je svrha i namjena , ai neda mi se , pričamo o bogu a ne o svemiru... , ako te što zanima o Bibliji ili o Bogu osobno to ti mogu reći...
BiblijskiBOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 16:12   #118
Quote:
BiblijskiBOG kaže: Pogledaj post
Kakav je čovjek prema bogu takav je i bog prema čovjeku....

Iz čovjekove perpektive bog je zao..
A jako često je taj Bog loše volje. Ili se voli kladiti sa Satanom.
Pa na kraju najebe jadni Job



Ili kažnjava djecu za grijehove otaca do 400-tog koljena umjesto do 4. koljena. Zbog toga je Bog uz pomoć nacista pobio 6 000 000 židova, jer su mu ovi razapeli Sina


Zadnje uređivanje krena : 22.10.2013. at 16:19.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 16:16   #119
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A jako često je taj Bog loše volje. Ili se voli kladiti sa Satanom.
Pa na kraju najebe jadni Job

Ili kažnjava djecu za grijehove otaca do 400-tog koljenam umjesto do 4. koljenja. Zbog toga je Bog uz pomoć nacista pobio 6 000 000 židova, jer su mu ovi razapeli Sina
Da jako često , s obzirom da ljudi dosta griješe...Sotona je puno puno manji od Boga , te on nema ovlasti činiti ništa bez odobrenja Boga , kao što bog nama nije dao da letimo , tako ni Sotoni nije dao takvu moć---

kažnjava do 3 i 4 koljena ..ali bilo bi ti gotovo posve isto , da kažnjava i do 400 koljena...

Sotona ima posve drugu funkciju /ulogu..u svemu...nego što ljudi misle...


Otac koji je sve stvorio i svime UPRAVLJA -to ti je ključna riječ

Gluposti pričaš ovo sa nacistima , neznam što bi ti rekao na takvu nebulozu...

Što je veći tvoj Grijeh , To je veća i tvoja plaća

Možemo zaključiti da su Židovi dobili svoju plaću ---a to je smrt..

Zadnje uređivanje BiblijskiBOG : 22.10.2013. at 17:00.
BiblijskiBOG is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.10.2013., 17:55   #120
Krena super si to zamislila sa židovima-ali odgovorio sam ti mislim prilično jasno...nisam vidio smajliće kod toga sa židovima i mislio sam da me provociraš
BiblijskiBOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.