Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2013., 21:31   #61
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Mirovine - jos uvijek muskarci moraju raditi dulje, dob umirovljenja se izjednacava glacijalno, a nikome ne pada na um spustiti musku dob pa da ukorak napredujemo do 65, 68, koliko vec...

Plus smatram da bi bilo debelo fer retroaktivno vojni rok priznati u radni staz.
slazem se narocito jer zene u Rh duze zive od muskaraca , al izgleda da ce se novim izmjenama mijenjat starosna dob za sve
i da,zasto ne godine vojnog roka pribrojati tome! bilo bi u redu ipak ste izgubili vrijeme u sluzbi domovine.
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Old 10.08.2013., 21:39   #62
mala digresija; u domovinskom ratu su sudjelovale i žene. da li bi ta retroaktivnost važila i za njih?
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 10.08.2013., 21:41   #63
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
mala digresija; u domovinskom ratu su sudjelovale i žene. da li bi ta retroaktivnost važila i za njih?
ratni staz se priznaje u mirovinu, iako tek nakon obicnog staza, nije nam recimo sada priznat i uracunat
ali se vojni rok ne priznaje
ZgSash is offline  
Old 10.08.2013., 21:55   #64
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
mala digresija; u domovinskom ratu su sudjelovale i žene. da li bi ta retroaktivnost važila i za njih?
Naravno! pa zelimo ravnopravnost
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Old 10.08.2013., 22:12   #65
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
mala digresija; u domovinskom ratu su sudjelovale i žene. da li bi ta retroaktivnost važila i za njih?
Mislim da se ovdje govori o redovitom služenju vojnog roka, ne o ratnom stažu u Domovinskom ratu.
felixx is offline  
Old 10.08.2013., 22:14   #66
ma meni ta ravnopravnost spolova nije donijela ništa dobra u životu. morala sam rintati ko stoka, sve znati-od popravljanja strojeva pa do kuhanja, oranje, tanjuranje, malčiranje, spremanje, miksanje zaštitnih sredstava, ma bljak. onak iskreno-nabijem ravnopravnost. meni smrdi.mojoj susjedi je najljepše, ona fino veli traktor i plug su za muškarce, moja je kuhinja. štala-ide muž, ona gleda seriju. e pa sad tko bolje prolazi, ona ili ja? ona hoda u štiklama, ja u gumenim čizmama. ona zimi hekla, ja režem voćke i smrzavam se sa dečkima. neću biti ravnopravna, oslobodite me toga.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 10.08.2013., 22:18   #67
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma meni ta ravnopravnost spolova nije donijela ništa dobra u životu. morala sam rintati ko stoka, sve znati-od popravljanja strojeva pa do kuhanja, oranje, tanjuranje, malčiranje, spremanje, miksanje zaštitnih sredstava, ma bljak. onak iskreno-nabijem ravnopravnost. meni smrdi.mojoj susjedi je najljepše, ona fino veli traktor i plug su za muškarce, moja je kuhinja. štala-ide muž, ona gleda seriju. e pa sad tko bolje prolazi, ona ili ja? ona hoda u štiklama, ja u gumenim čizmama. ona zimi hekla, ja režem voćke i smrzavam se sa dečkima. neću biti ravnopravna, oslobodite me toga.
teta elza, pa ti si feministica

eto, sa dmozes lijepo osnovati feministicku akademiju i lijepo curice poduciti kako da budu samostalne i korisne, da ih zlocesti muski ne zatvaraju u kuce i ne zabranjuju im rad
lijepo ih naucis kak je to raditi i biti slobodna i neovisna zena
ZgSash is offline  
Old 10.08.2013., 22:25   #68
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Evo, htjela bi jedno iskustvo podijeliti s vama.
Prije kojih godinu dana zvalo me na sud kao svjedoka u brakorazvodnoj parnici (valjda - iako skužbeno nisu bili u braku nego su živjeli zajedno 10+ godina) i to da posvjedočim kako je muškarac, nazovimo ga Filip, zaista živio na adresi i u kući moje susjede. Kad sam tamo došla, shvatila sam da je kretenski odvjetnik nju doslovno nagovorio na nekakvo negiranje zajedničkog života. A sve to jer mu nije htjela prepustit auto u kojem se odselio. I tako, otišli i moj muž i ja, dali izjavu i sve pet.
I prije 3 tjedna dodju meni dva policajca na vrata i kažu mi kako je sadašnji partner moje susjede prijavio da se kod mene nalaze djeca koju sam otela mom bivšem mužu.
Kod mene su zbilja bila djeca mog bivšeg muža koje ima u novom braku. Dovezla ih sadašnja žena mog bivšeg na vikend. Čovječe. Pala sam na, jelte, dupe od šoka. Policajci su bili potpuno razumni i kulturni i ne mogu ništa reći ružno za njih. I kaj sad čovjek nek napravi.
Moj bivši i ja smo se rastali prije nekih 7-8 godina, sporazumno i bez ikakvih trauma i tragedija, ostali u dobrim odnosima i slično. I kaj sad možeš napraviti? Niš, možeš se nadat kak te budu idiot i njegova nevjesta pustili na miru.
Pa kaj se ti miješaš u tuđe brakorazvodne parnice?
Ako se ti možeš miješati, zašto onda ne bi mogao i sadašnji partner tvoje susjede? To je njegova građanska dužnost.
trivial is offline  
Old 10.08.2013., 22:26   #69
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Kad je rijec o problematicnim zakonima...

IMHO, izjednacavanje bracne i vanbracne zajednice je pokvaren nacin da se muskarce koji nisu zeljeli stupanjem u brak biti dovedeni u neravnopravan polozaj svejedno izlozi mogucnosti i vjerojatnosti da ih zena u razvodu opljacka.
Bračna i izvanbračna zajednica posve su izjednačene. Zašto ne bi bile? Postoje ljudi koje ne zanima brak.

Činjenica je da su žene u hrvatskom društvu posve marginalizirane i njihova se ljudska prava ne poštuju. Najbolji je primjer nedavni slučaj reprezentativnog primjerka muškaraca - osječki sudac koji je suprugu strpao u Vrapče.
Tako hrvatska država radi u korist žene.
trivial is offline  
Old 10.08.2013., 22:29   #70
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma meni ta ravnopravnost spolova nije donijela ništa dobra u životu. morala sam rintati ko stoka, sve znati-od popravljanja strojeva pa do kuhanja, oranje, tanjuranje, malčiranje, spremanje, miksanje zaštitnih sredstava, ma bljak. onak iskreno-nabijem ravnopravnost. meni smrdi.mojoj susjedi je najljepše, ona fino veli traktor i plug su za muškarce, moja je kuhinja. štala-ide muž, ona gleda seriju. e pa sad tko bolje prolazi, ona ili ja? ona hoda u štiklama, ja u gumenim čizmama. ona zimi hekla, ja režem voćke i smrzavam se sa dečkima. neću biti ravnopravna, oslobodite me toga.
teta-elza al bas to je ravnopravnost! Tvoja susjeda je feministica koliko i ti
samo je tvoj izbor da radis to sto radis .
Feminizam znaci opredjeliti se za ono sto zelis Ako ona zeli biti domacica i pase joj ta podjela rada , njenom dilberu takoder pa kud ces bolje .
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Old 10.08.2013., 22:51   #71
e pa sad ću ja glumatat susjedu. oću frišku figu. moram brinut o invalidu, staroj majci, studentici i da ne nabrajam............
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 10.08.2013., 22:56   #72
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
e pa sad ću ja glumatat susjedu. oću frišku figu. moram brinut o invalidu, staroj majci, studentici i da ne nabrajam............
eh teta elza al nitko nije reka da je zivot lagan
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Old 10.08.2013., 22:57   #73
A još ti i policajci u Trogiru bruse živce.
kamenjar1 is offline  
Old 10.08.2013., 23:02   #74
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
A još ti i policajci u Trogiru bruse živce.
ne spominji mi ih ni poreznike koji plaše turiste
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 10.08.2013., 23:12   #75
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Pa kaj se ti miješaš u tuđe brakorazvodne parnice?
Ako se ti možeš miješati, zašto onda ne bi mogao i sadašnji partner tvoje susjede? To je njegova građanska dužnost.
Dobila sam poziv suda za svjedočenje. Nisam odbila, što sam vjerojatno mogla.
Što je njega nagnalo na laganje, nemam pojima. Mislim kako sam s njim progovorila ukupno tri rečenice, osim dobar dan i dobro jutro.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Old 11.08.2013., 00:51   #76
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma meni ta ravnopravnost spolova nije donijela ništa dobra u životu. morala sam rintati ko stoka, sve znati-od popravljanja strojeva pa do kuhanja, oranje, tanjuranje, malčiranje, spremanje, miksanje zaštitnih sredstava, ma bljak. onak iskreno-nabijem ravnopravnost. meni smrdi.mojoj susjedi je najljepše, ona fino veli traktor i plug su za muškarce, moja je kuhinja. štala-ide muž, ona gleda seriju. e pa sad tko bolje prolazi, ona ili ja? ona hoda u štiklama, ja u gumenim čizmama. ona zimi hekla, ja režem voćke i smrzavam se sa dečkima. neću biti ravnopravna, oslobodite me toga.
A zašto ovo ne bi bila ravnopravnost?
Meni se čini da su u braku tvoje susjede poslovi sasvim pošteno podijeljeni.
Nije ravnopravnost samo onda kad oboje rade sve i u svemu sudjeluju točno 50:50.
Ravnopravnost je tamo gdje ljudi rade po dogovoru sa kojim su oboje zadovoljni.
I, što je najvažnije, zajedno odlučuju.

Ako je kod tvoje susjede tako, onda je ona ravnopravna.
Ako nije i ako njen muž nju ignorira kad se u kući donose najvažnije odluke, onda je njoj ipak puno ružnije nego tebi.
nicole2007 is offline  
Old 11.08.2013., 01:00   #77
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
mala digresija; u domovinskom ratu su sudjelovale i žene.
Molim mogućnost replike.
Pravi branitelji nikada nisu ženama dopuštali smrzavanje po snijegu,
ili noćenje u rovovima i zemunicama.
Ako je ikoja i imala takav ratni životopis,
kolege bi se trebale zapitati nad svojom muškosti.
__________________
tomisličak is offline  
Old 11.08.2013., 02:04   #78
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
.......
kolege bi se trebale zapitati nad svojom muškosti.
bilo je par primjera di su cure bile drčne ali ne zadugo. Mi muški smo im dodjeljivali mjesta u kancelarijama i činove, da se ne bi skupa smrzavali na terenu, Ne poznam niti jednu bez čina

Zadnje uređivanje plejer_as : 11.08.2013. at 02:54.
plejer_as is offline  
Old 11.08.2013., 02:44   #79
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
mala digresija; u domovinskom ratu su sudjelovale i žene. da li bi ta retroaktivnost važila i za njih?
Jedan forumaš se na temi o feminizmu izrugivao tome.
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Mirovine - jos uvijek muskarci moraju raditi dulje, dob umirovljenja se izjednacava glacijalno, a nikome ne pada na um spustiti musku dob pa da ukorak napredujemo do 65, 68, koliko vec...

Plus smatram da bi bilo debelo fer retroaktivno vojni rok priznati u radni staz.
Unazad par godina to je izjednačeno.Dakle muškarci i žene rade do 65-te
Sibor is offline  
Old 11.08.2013., 05:26   #80
Izjednačeno je, ali primjena ne ide jos sada..


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.