Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2014., 15:23   #21
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Primjerice za ovaj auto...

Piše da se PDV il njihov MwSt ne može ponovno tražiti. Jel to znači da se može izdati račun sa PDV-om ili ...?
Da u HR ne plaćam onih 5% trebalo bi pisati MwSt ausweisbar?
Ako vozilo od "početka vlasništva" nije bilo sa iskazivim PDV-om, za njega se niti ne izdaje račun sa iskazivim PDV-om (MwSt ausweisbar). Da ne bi platio 5%, na računu sa NEiskazivim PDV-om treba pisati nešto od ove "salatice":
• “Verkauf unter Anwendung der Margenbesteuerung” ili
• “Verkauf unter Anwendung der Differenzbesteuerung” ili
• “ § 25a UstG” ili
• “Umsatzsteuer nicht ausweisbar - § 25 A UstG” ili
• “Margenbesteuerung nach § 25a UstG”
(najbolje varijante No.4 & No.3)
postavi ispravan link,da točno vidimo šta piše.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 10.08.2014., 16:16   #22
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Ako vozilo od "početka vlasništva" nije bilo sa iskazivim PDV-om, za njega se niti ne izdaje račun sa iskazivim PDV-om (MwSt ausweisbar). Da ne bi platio 5%, na računu sa NEiskazivim PDV-om treba pisati nešto od ove "salatice":
• “Verkauf unter Anwendung der Margenbesteuerung” ili
• “Verkauf unter Anwendung der Differenzbesteuerung” ili
• “ § 25a UstG” ili
• “Umsatzsteuer nicht ausweisbar - § 25 A UstG” ili
• “Margenbesteuerung nach § 25a UstG”
(najbolje varijante No.4 & No.3)
postavi ispravan link,da točno vidimo šta piše.
Nije isti auto ali pisalo je isto vezano za PDV... Na ovaj bi trebao platiti 5% ako se ne varam.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat...=EXPORT&noec=1
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 10.08.2014., 16:49   #23
lijep pozdrav u potrazi sam za golfom 5 2004 god pa na mlađe. Motor bi bio tdi sada 1.9 ili 2.0 neigra ulogu. Isao sam malo na mobile.de pa sam usporedjivao cijene s nasim ovdje nesto su manje. Ako se nadje auto cca 4500€ kolike bi imao troskove do registracije, okvirno ako bi netko mogao reci bio bih mu zahvalan.... btw. emisija co2 je na takvim autima 132g. Jeli imao tko slicnih iskusava i jeli isplativo zapalit za njemacku po auto. LP
tomislav_07 is offline  
Old 10.08.2014., 17:36   #24
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Nije isti auto ali pisalo je isto vezano za PDV... Na ovaj bi trebao platiti 5% ako se ne varam.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat...=EXPORT&noec=1
Tu piše da PDV nije povrativ/iskaziv. Ali, kada u računu napiše jednu od onih izjava, ne bi trebalo da plaćaš 5% prijenosa (ako se nije nešto promijenilo u HR zakonu). Još dvije napomene:
Uvijek je kod ovakvih vozila (ultra niske cijene i ovakvog stanja) kod samih pregovora obavezno provjeriti kod trgovca da li će iči račun (rechnung) Trgovac (firma)>kupac iz Hrvatske ili će možda ići Ugovor (Kaufvertrag), vlasnik (po briefu) fizička osoba>HR kupac. Ima slučajeva kada se radi Ugovor sa podacima vlasnika vozila (fizičke osobe)>kupac vozila, a u takvom slučaju se 5% nikako ne može eliminirati.
Također dosta trgovaca koristi šablonski Ugovor (Kaufvertrag) umjesto da ispiše račun (Rechnung). I u toj opciji na Kaufvertrag napisati jednu od onih izjava radi neplaćanja 5%.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 11.08.2014., 17:21   #25
Da li treba ici na carinu u mjestu prebivalista ili se moze bilo gdje obaviti?
FCbarcelona is offline  
Old 11.08.2014., 18:23   #26
kupio sam auto u njemačkoj privatno kupili kupoprodajni ugovor nismo ga ovjerili jer tamo netreba ovjeravati izvadio probne tablice dovezao auto i sad ga u hrvatskoj nemogu registrirati jer mi neprijnaju kupoprodajni ugovor er nije ovjeren. šta napraviti?
našice is offline  
Old 11.08.2014., 19:32   #27
Bilo bi zanimljivo cuti odgovor na ovo pitanja a da nije "vrati se tam i ovjeri ugovor kod JB" .
Moze i na PM, jer nije bas uvijek lako nac JB vani negdje.
ak se to moze nekak zaobic...

Nazalost drzava inzistira na toj debili od ovjeravanja ugovora to kaj imas vjerovatno prometnu na svoje ime nema uopce veze .
MMachéte is offline  
Old 11.08.2014., 19:50   #28
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Tu piše da PDV nije povrativ/iskaziv. Ali, kada u računu napiše jednu od onih izjava, ne bi trebalo da plaćaš 5% prijenosa (ako se nije nešto promijenilo u HR zakonu). Još dvije napomene:
Uvijek je kod ovakvih vozila (ultra niske cijene i ovakvog stanja) kod samih pregovora obavezno provjeriti kod trgovca da li će iči račun (rechnung) Trgovac (firma)>kupac iz Hrvatske ili će možda ići Ugovor (Kaufvertrag), vlasnik (po briefu) fizička osoba>HR kupac. Ima slučajeva kada se radi Ugovor sa podacima vlasnika vozila (fizičke osobe)>kupac vozila, a u takvom slučaju se 5% nikako ne može eliminirati.
Također dosta trgovaca koristi šablonski Ugovor (Kaufvertrag) umjesto da ispiše račun (Rechnung). I u toj opciji na Kaufvertrag napisati jednu od onih izjava radi neplaćanja 5%.
Hvala, puno si pomogao.

Uglavnom na računu treba pisati jedna od onih gore točaka i ne plaćam 5% kod nas.

Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav u potrazi sam za golfom 5 2004 god pa na mlađe. Motor bi bio tdi sada 1.9 ili 2.0 neigra ulogu. Isao sam malo na mobile.de pa sam usporedjivao cijene s nasim ovdje nesto su manje. Ako se nadje auto cca 4500€ kolike bi imao troskove do registracije, okvirno ako bi netko mogao reci bio bih mu zahvalan.... btw. emisija co2 je na takvim autima 132g. Jeli imao tko slicnih iskusava i jeli isplativo zapalit za njemacku po auto. LP
Dovoljno je da si pročitao prvi post na ovoj temi i vidio bi u tablicama sve što te zanima glede davanja.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 11.08.2014., 21:45   #29
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Bilo bi zanimljivo cuti odgovor na ovo pitanja a da nije "vrati se tam i ovjeri ugovor kod JB" .
Moze i na PM, jer nije bas uvijek lako nac JB vani negdje.
ak se to moze nekak zaobic...

Nazalost drzava inzistira na toj debili od ovjeravanja ugovora to kaj imas vjerovatno prometnu na svoje ime nema uopce veze .
e da tog se nisam ni sjeti imam prometnu na svoje ime i njemačku adresu jer sam i tamo prijavljen i izvadio sam probne pločice a ne colke
našice is offline  
Old 11.08.2014., 21:53   #30
Nisi me shvatil, znam ja tj pretpostavljao sam da imas prometnu na svoje ime, zol probne nebitno, i to ti sve nije dosta, sad kad si platio homologaciju, trosarinu, tehncki, policu osigurnja,naknadu za ceste, 100kn mozda čiči na tehnickom, 35kn biljega i nove tablice

SAD ti kazu da ekšuli nemozes registrirati auto, da je ovaj tvoj ugovor koji si napravil bio dobar kad si trebao sve ovo placati, ali da bi stvarno i registrirao auto, za to nije dobar.
MMachéte is offline  
Old 11.08.2014., 22:48   #31
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav u potrazi sam za golfom 5 2004 god pa na mlađe. Motor bi bio tdi sada 1.9 ili 2.0 neigra ulogu. Isao sam malo na mobile.de pa sam usporedjivao cijene s nasim ovdje nesto su manje. Ako se nadje auto cca 4500€ kolike bi imao troskove do registracije, okvirno ako bi netko mogao reci bio bih mu zahvalan.... btw. emisija co2 je na takvim autima 132g. Jeli imao tko slicnih iskusava i jeli isplativo zapalit za njemacku po auto. LP
malo offtopic, mislim da sam na vise mejsta procitao da su VAG-ovi 2.0 dizeli imali problema i skupih popravaka tih ranih godina do neke 2007. a mozda i koja godina vise pa si malo to prouci ili jednostavno uzmi 1.9. ne bih da ovo sad prijeđe u offtopic, ali ono, da se ne zajebes ak bas ne moras
SayWhatAgain is offline  
Old 11.08.2014., 23:51   #32
@Mmachete, @našice
Čini mi se da neke dokumente, a i institucije u državi niste pravilno shvatili.

Prometna od žutih ili crvenih zoll tablica NISU dokaz o vlasništvu, taman da su zlatna slova u njima. Te tablice su samo privremeni alat da se roba na vlastiti pogon pomjeri od točke A, do točke B. I u prometnim od tih tablica (uz punomoć) doslovce može biti svačije ime.
Što se tiče institucija u državi, normalno je da će one kojima je posao da naplate davanja interesirati samo taj dio, a policija kao totalno druga institucija se zanima papirološkim pravnim NEfinancijskim temama (čitaj pravnim "detaljima" u Ugovoru radi (is)pravne "verifikacije" slijeda vlasništva). A te pravne "detalje" u "polaznoj" državi verificira notar.

I u krajnjem slučaju šta bi mijenjalo kada ni carina ne bi htjela da uradi naplatu davanja, ako ugovor nije uvjeren? Ništa. Opet bi se morala raditi vratolomija, kao što se radi kada to traži policija. Bez ljutnje, ali krivica (najviše prema samom sebi) je u svakome ko iz D dođe u HR sa vozilom kupljenim od privatne osobe, a Ugovor nije ovjeren.
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
e da tog se nisam ni sjeti imam prometnu na svoje ime i njemačku adresu jer sam i tamo prijavljen i izvadio sam probne pločice a ne colke
Ako u brief-u nije tvoje ime, ništa ti ne mjenja. Pošto si rezident u Njemačkoj, možda bi trebao nazvati D konzulat u HR, pa da vidiš šta ti oni predlažu kao opciju. A ako ti nešto konkretno predlože nemoj po sistemu automatizma to uraditi, nego prvo provjeri na policiji da li će ti tu improvizaciju uopće prihvatiti, pa tek ako se posloži "kombinacija" onda ideš u realizaciju.
Hebi ga, meni nikako nije jasno kako osobe kao ti (koje znaju gdje je skoro svaki notar u mjestu življenja) poslije kupnje ne odu ovjeriti taj hebeni Kaufvertrag.
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 12.08.2014. at 00:00.
leonas is offline  
Old 12.08.2014., 09:18   #33
Meni je to savrseno jasno,zasto ga nije isao ovjeravati, buduci da u EU vjerovatno nigdje netreba ovjeriti ugovor da bi se moglo prenjeti vlasnistvo automobila.
Svjestan sam da to sto ima zoll tablice ne implicira automatski da je auto njegov.
trebali bi ga vec na carini upozoriti da sa takvim ugovorom nebude mogao prenjet vlasnistvo na vlasnika u RH ,a to je poanta svega zar ne ,, pa ne kupuje seauto da bi se platila sva davanja drzavi i da bi onda trunuo na parkingu jer se nema ovjeren ugovor, a auto odjavljen iz domicilne države uredno.
Mislim da ne svacas koji je to apsurd, ispada da ako nije u mogucnosti vise doci do prodavatelja, jedini nacin da on taj auto nekako iskoristi je da se VRATI u tu drzavu di ga je kupio i PRODA nekome.Jer tamo je to ok, on je vlasnik, a tu nije.Katastrofa
MMachéte is offline  
Old 12.08.2014., 09:49   #34
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Meni je to savrseno jasno,zasto ga nije isao ovjeravati, buduci da u EU vjerovatno nigdje netreba ovjeriti ugovor da bi se moglo prenjeti vlasnistvo automobila.
Svjestan sam da to sto ima zoll tablice ne implicira automatski da je auto njegov.
trebali bi ga vec na carini upozoriti da sa takvim ugovorom nebude mogao prenjet vlasnistvo na vlasnika u RH ,a to je poanta svega zar ne ,, pa ne kupuje seauto da bi se platila sva davanja drzavi i da bi onda trunuo na parkingu jer se nema ovjeren ugovor, a auto odjavljen iz domicilne države uredno.
Mislim da ne svacas koji je to apsurd, ispada da ako nije u mogucnosti vise doci do prodavatelja, jedini nacin da on taj auto nekako iskoristi je da se VRATI u tu drzavu di ga je kupio i PRODA nekome.Jer tamo je to ok, on je vlasnik, a tu nije.Katastrofa
Na njemačkom ugovoru nema ni mjesta za notara niti notar ima iikakve veze sa ugovoro vlastiti potpis je notar. što i sama činjenica govori kd nas, m smo svi smo ovce naš potpis ništa nevrijedi sve mora netk drui potvrditi, šta to znači da smo mi nesposobni. također nessvaćam ako kupueš auto kod nas u auto ki mora ovjeriiti ugovor čemu mora biti ojeren ugovor da nisi možda ukao auto iz auto kuće za mene je to smješno i glupo, onda bi i u dućanu za robu trebali zdavati ovjeren račun. moje mišljenje da se kod nas ništa nerad već samo izmiljjaju gluposti kak bi manje radili i zakomplicirali sami sebi život.
našice is offline  
Old 12.08.2014., 11:40   #35
evo rođaka Lale......

sad kad si usral motku i uvezel auto bez da si se o ičemu raspital, sad su ti svi drugi krivi.
a baš me zanima da li si u njemačku odselio bez da si pitao za vizu, radnu dozvolu, putovnicu, mogućnost registracije auta....to se sve može, jer bože moj, to je njemačka.

a kad treba u hrvatskoj nešto napraviti, onda ko krava u balet, ideš pa što bude.
budući da se ne razumiješ u lokalne propise, suzdrži se od komentiranja i napravi ono što ti kažu.
I wonder is offline  
Old 12.08.2014., 12:20   #36
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
evo rođaka Lale......

sad kad si usral motku i uvezel auto bez da si se o ičemu raspital, sad su ti svi drugi krivi.
a baš me zanima da li si u njemačku odselio bez da si pitao za vizu, radnu dozvolu, putovnicu, mogućnost registracije auta....to se sve može, jer bože moj, to je njemačka.

a kad treba u hrvatskoj nešto napraviti, onda ko krava u balet, ideš pa što bude.
budući da se ne razumiješ u lokalne propise, suzdrži se od komentiranja i napravi ono što ti kažu.

e moj rođo miloševć i karađžić me sa tenkom istjerali iz očeve kuće a milanović me istjero iz vlastite bez ispaljenog metka, jer me tjerao da radim za komad kruha za socijalnu pomoć za 3,000kn, to više nisam mogao podnijeti pa sam pokupio osnovno i pobjegao iz vlastite kuće bez da znam kuda ću sad kada bi mu malo donio novaca on neće hehe
našice is offline  
Old 12.08.2014., 12:32   #37
Quote:
našice kaže: Pogledaj post
e moj rođo miloševć i karađžić me sa tenkom istjerali iz očeve kuće a milanović me istjero iz vlastite bez ispaljenog metka, jer me tjerao da radim za komad kruha za socijalnu pomoć za 3,000kn, to više nisam mogao podnijeti pa sam pokupio osnovno i pobjegao iz vlastite kuće bez da znam kuda ću sad kada bi mu malo donio novaca on neće hehe

zna li itko gdje u zakonu stoji da se pokretna rba prr kupoprodaji mora ovjeravati kod javnog bilježnika? i ako posti to je još balkanski zakon? i dali hrvatska mora poštovati evropski zakon ili evropi namećati svoj balkaski zakon?
našice is offline  
Old 12.08.2014., 13:25   #38
žao mi je za tvoju situaciju ali ću ti opet reći da sereš bezveze.
hrvatska zahtijeva dokaz o slijedu vlasništva jer bez toga ne možeš dokazati da si vlasnik auta, uvesti auto ili ga prenijeti na sebe.
i to nema nikakve veze sa europom ili nekakvim balkanskim zakonima.

pa te pitam: kad si odlazio u njemačku, jesi se raspitao za vizu i radnu dozvolu ili si otišao onako, naslijepo, bez da išta znaš?
I wonder is offline  
Old 12.08.2014., 14:36   #39
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
žao mi je za tvoju situaciju ali ću ti opet reći da sereš bezveze.
hrvatska zahtijeva dokaz o slijedu vlasništva jer bez toga ne možeš dokazati da si vlasnik auta, uvesti auto ili ga prenijeti na sebe.
i to nema nikakve veze sa europom ili nekakvim balkanskim zakonima.

pa te pitam: kad si odlazio u njemačku, jesi se raspitao za vizu i radnu dozvolu ili si otišao onako, naslijepo, bez da išta znaš?

otišo sam naslijepo bez da sam išta znao i radio u početku na crno. a hrvatska ima svog čobana dok on ne potvrdi ovce nemogu kupiti ili porodati ništa, ako naš potpiss nevrijedi ništa šta smo mi nego ovce?
našice is offline  
Old 12.08.2014., 14:59   #40
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Meni je to savrseno jasno,zasto ga nije isao ovjeravati,
Hebi ga, a meni je savršeno nejasno zašto ga ne ovjeravati, kada Hrvatska kao traži ovjeren Ugovor. To je svjesno provociranje problema
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
buduci da u EU vjerovatno nigdje netreba ovjeriti ugovor da bi se moglo prenjeti vlasnistvo automobila.
CITAT (boldano je razumljivo):
Sedaj pa k naslovni temi. Za registracijo v Sloveniji avtomobila iz Italije (isto velja za druge države EU, le da so tam imena dokumentov drugačna) potrebujete sledeče:
overjeno kupoprodajno pogodbo (v Italiji Dichiarazione di vendita): overi se jo lahko
na občini (comune), pri notarju (notaio) ali pri italijanskem AMZS (ACI – Automobile Club
d’Italia) pri nakupu od fizične osebe; v primeru nakupa od pravne osebe je dovolj original račun s podpisom in štampiljko... link mix-linkovi sa istom temom. Kakva je razlika sa uvjetima uvoza u HR?
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
trebali bi ga vec na carini upozoriti da sa takvim ugovorom nebude mogao prenjet vlasnistvo na vlasnika u RH ,a to je poanta svega zar ne
Mislim da griješiš. Prvo što je default filozofija u EU, da svaki čovjek mora da se sam ogradi od problema. To znači da sam provjeri što je zakonski u okvirima teme, i shodno tome da djeluje. U svoju korist. A ovim rečenim to znači da carina ne treba da nikoga ništa da upozorava (tj. educira), kao ni policija. Ko nije spreman ne samo radi uštede, nego i eliminiranja nerviranja, da se unaprijed informira, bolje je da onda uvoz prepusti profesionalcima.

Pored toga treba razmisliti i o slijedeća dva primjera:
a)
kupiš vozilo za dijelove, platiš davanja i ne želiš ga nikada ragistrirati. Niko ti neće postavljati pitanje vlasništva. Platio si davanja i rastavljaj.
b)
freaky (nemoguća) varijanta. Pun si k'o brod. Uvezeš neku kantu koju hoćeš da zapališ i da gledaš kako gori u tvom dvorištu. Boli te qki, platiš davanja, i pali Miškooo. Niko te neće pitati za ovjeren Ugovor.
c)
skroz je treća tema (i hrvatski "narodni običaj", što naš čovjek kada unese auto za dijelove, ne želi ni davanja da plati, jer eto, nema ga namjeru niti voziti.)

Pravno, dok se davanja ne plate, vozilo je ROBA, kao svaka druga na koju se prvo plaćaju davanja.
Poslije plaćenih davanja je prijevozno sredstvo. A da bi prijevozno sredstvo bilo pušteno u promet, treba uz tehničke uvjete, zadovoljiti policijske kriterije u okviru Zakona koji nije izglasala bugarska skupština, nego hrvatski Sabor.
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Mislim da ne svacas koji je to apsurd, ispada da ako nije u mogucnosti vise doci do prodavatelja, jedini nacin da on taj auto nekako iskoristi je da se VRATI u tu drzavu di ga je kupio i PRODA nekome.Jer tamo je to ok, on je vlasnik, a tu nije.Katastrofa
Po meni je apsurd nepripremljen krenuti bilo šta raditi, i ako sam nešto previdio (ili namjerno NEuradio) u cijelom procesu, (a znam da sam trebao) i onda "vrištati" na državu, carinu, policiju, itd.itd.
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 12.08.2014. at 15:06.
leonas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.