Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 11:53   #6801
Quote:
Lord Haart kaže: Pogledaj post
šta da označim na prijavi? procjena prema tablici pravilnika ili procjenom carinika? u pitanju je auto sa puno dodatne opreme
.. na ovako postavljeno pitanje ("TANKE" su informacije !) tako da NEMA baš univerzalno ispravnog odgovora..

Budi iskren.. ovako postavljeno pitanje je zapravo "katastrofa od pitanja".. Pretpostavljam da očekuješ ozbiljan odgovor o "kako ćeš eventualno proći povoljnije s porezom "na vozilo"..

a ne rećeš ni "A" ni "B".. o samom vozilu..

pa jel to "ozbiljno".. ?..

eto ako je već tajna.. "koji auto" (?) koliko star auto (računano u mjesecima!) i koliko km je prešao taj auto.. (?)..

orijentiraj se na način da izaberi "tablicu" ako auto ima relativno manju kilometražu (u odnosu na "neki prosjek")

..izaberi "procjenu", ako auto ima "veću kilometražu u odnosu na neki prosjek".

I NE PITAJ, kako se računa "neki prosjek".. jer nije isto da li govorimo o 1,0 L - benzincu, 60 ks - ili 2,0 L dizelu, 150 ks..
lalala123 is offline  
Old 19.02.2018., 13:53   #6802
Hvala na odgovoru. Znači, carinik it is, tablica ništa
Točno znam da je Toyota Avensis Wagon Traveler 2.0 D4D - 125 ks, facelift model sa full opremom(2006-2009) - 146 co2, ali ne znam točnu godinu, ali razlika je 3 godine sim tam.
Niti kilometre ne znam trenutno, ali pretpostavljam da nema ispod 300 tisuća jer mu je relacija često bila Njemačka - Hrvatska.. Više toga ću znati za par dana pa se javim
lordhart is offline  
Old 19.02.2018., 18:30   #6803
Lalala 123,

Koliko trosarine ima na ovakav primjerak?

https://www.autoscout24.hr/ponude/pe...6-2c8517f1e8bb
Afla is offline  
Old 19.02.2018., 18:31   #6804
Quote:
visoka-ri kaže: Pogledaj post
I mene zanima isto. Iz Rijeke sam. Rekli su mi da gledam starije vozilo od 6 mj i 6000 km.
Za vozilo koje ja gledam na mobile.de razlika u cijeni je do 10 000 eura. Zasto?
Konkretno trazim Nissan X Trail 1.6 dci Tekna oprema, 2017 god., dizel, rucni mjenjac, tamnija boja.
Cak su i nova vozila 2018, sa malo ili nista km samo par tisuca eura skuplja, ali neznam koliko bi iznosio uvoz novog u RH i da li se to isplati.?
Voljela bih saznati koje dobavljace preporucujete na mobile de i ako imate nekog za preporucit za uvoz u RH.
Hvala unaprijed
Isti auto i ja gledam i tražim 2015, 4x4 sa panoramom do 40000 km i cijene su 19-20000 EUR. Onda sam našao 2016 za 21500 , ima 140 g pa nisam siguran koliko izađu davanja.https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...0-d6556449d428
Čini mi se solidan auto pod garancijom za razumne novce. Novi kod nas je cca 260000 kn. Gledam oglase i neki nemaju naznačeno unfallrei, pa ne znam da li je samo propust u oglasu ili je auto bio karamboliran i popravljan.
pugo is offline  
Old 19.02.2018., 20:18   #6805
Quote:
Afla kaže: Pogledaj post
Lalala 123,

Koliko trosarine ima na ovakav primjerak?

https://www.autoscout24.hr/ponude/pe...6-2c8517f1e8bb
Posebni porez: cca. 1570 kn (PLUS) homologacija: 625 kn (PLUS) naknada za otpadna vozila: cca. 600 kn
= ukupna "davanja": cca. 2800 kn

Napomena: izračun vrijedi u trenutku SADA / u ovome misecu.. ne "nekada kasnije".. posebni porez će se LAGANO smanjivati "par kuna misečno".. (naravno samo onoliko dugo, dok auto "nestane iz oglasa")

... dodatna napomena, predmetno vozilo bi trebalo ODMAH nakon kupnje "na servis" (održavanje servisnog turnusa) - uračunati u cijenu / ili drukčiji dogovor sa prodavateljem..

Dodatna napomena; kupovna cijena vozila DEBEBLO GAZI 40.000 kn.., (Istaknuta cijena cca. 60.000 kn..) PLUS.. sa davanjima i transferom iznos se dakle penje na cca. 63 - 64.000 kn

Dakle još napomena: čitao sam i ovu tvoju rečenicu..: .. "gledao bi nešto tako krajem ove ili pocetkom sljedece godine u tom cjenovnom rangu do 40.000 kn"..


Ja bi te zamolio..: obratio si se "osobno".. (obrati se i opet.. / i opet ćeš dobit odgovor..)

ali MOLIM TE, nemoj da me "zabavljaš" sad do kraja godine svakodnevnim upitima, "šareno uokolo cijelu paletu vozila svih svojstava i cijena.. (ili drukčije definiraj stvar..)

Uz najbolju volju NE MOGU se s tobom zabavljat cilu godinu.. (i to debelo izvan okvira koje si sam postavio).. - inače dobronamjeran savjet.. zabavi se načinom izračuna.. nije baš drastično komplicirano kod ovakvog tipa vozila.. a doslovno SVE je opisano na ovim stranicama..

lalala123 is offline  
Old 19.02.2018., 20:28   #6806
Quote:
pugo kaže: Pogledaj post
Isti auto i ja gledam i tražim 2015, 4x4 sa panoramom do 40000 km i cijene su 19-20000 EUR. Onda sam našao 2016 za 21500 , ima 140 g pa nisam siguran koliko izađu davanja.https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...0-d6556449d428
Čini mi se solidan auto pod garancijom za razumne novce. Novi kod nas je cca 260000 kn. Gledam oglase i neki nemaju naznačeno unfallrei, pa ne znam da li je samo propust u oglasu ili je auto bio karamboliran i popravljan.
To vozilo je 02/2017, a ne 2016 + CO2 nije 140, nego 143 g/km. PPMV za njega se "vrti" oko 31500 kn. Okvirna PPMV kalkulacija za 2015 i 2016 (140 g/km & sredina godine/Lipanj)
2015 oko 23700 kn
2016 oko 27900 kn.
A sad brzom brzinom bježim, jer postoji velika vjerojatnoća da će @lalala123 da vrisne: Tooo su te tisuće € PPMV-a o kojima ja pričam! Aj' bok.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 19.02.2018., 20:46   #6807
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Posebni porez: cca. 1570 kn (PLUS) homologacija: 625 kn (PLUS) naknada za otpadna vozila: cca. 600 kn
= ukupna "davanja": cca. 2800 kn

Napomena: izračun vrijedi u trenutku SADA / u ovome misecu.. ne "nekada kasnije".. posebni porez će se LAGANO smanjivati "par kuna misečno".. (naravno samo onoliko dugo, dok auto "nestane iz oglasa")

... dodatna napomena, predmetno vozilo bi trebalo ODMAH nakon kupnje "na servis" (održavanje servisnog turnusa) - uračunati u cijenu / ili drukčiji dogovor sa prodavateljem..

Dodatna napomena; kupovna cijena vozila DEBEBLO GAZI 40.000 kn.., (Istaknuta cijena cca. 60.000 kn..) PLUS.. sa davanjima i transferom iznos se dakle penje na cca. 63 - 64.000 kn

Dakle još napomena: čitao sam i ovu tvoju rečenicu..: .. "gledao bi nešto tako krajem ove ili pocetkom sljedece godine u tom cjenovnom rangu do 40.000 kn"..


Ja bi te zamolio..: obratio si se "osobno".. (obrati se i opet.. / i opet ćeš dobit odgovor..)

ali MOLIM TE, nemoj da me "zabavljaš" sad do kraja godine svakodnevnim upitima, "šareno uokolo cijelu paletu vozila svih svojstava i cijena.. (ili drukčije definiraj stvar..)

Uz najbolju volju NE MOGU se s tobom zabavljat cilu godinu.. (i to debelo izvan okvira koje si sam postavio).. - inače dobronamjeran savjet.. zabavi se načinom izračuna.. nije baš drastično komplicirano kod ovakvog tipa vozila.. a doslovno SVE je opisano na ovim stranicama..


Hehe svaka cast.

Nemas frke, definitivno ce se u relizaciju ici vjerojatnije sljedece godine, Ukupni budzet 40 000 ili 60 000 kn ovisi isto dali i koliko ce se ici u kreditic tako da sam htio samo vidjeti koliko otprilike idu davanja na ovu vrstu vozila.

Prijasnjih godina sam znao obracun po starom, a ovaj novi je izuzetno povoljan za male co2 i to se isplati gledati gore jer je ipak veci izbor i auti su dobro opremljeni.

Da vidim za redovan servis kod ovog primjerka, zato i je jeftiniji par stoja od ostalih.
Afla is offline  
Old 19.02.2018., 20:54   #6808
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
To vozilo je 02/2017, a ne 2016 + CO2 nije 140, nego 143 g/km. PPMV za njega se "vrti" oko 31500 kn. Okvirna PPMV kalkulacija za 2015 i 2016 (140 g/km & sredina godine/Lipanj)
2015 oko 23700 kn
2016 oko 27900 kn.
A sad brzom brzinom bježim, jer postoji velika vjerojatnoća da će @lalala123 da vrisne: Tooo su te tisuće € PPMV-a o kojima ja pričam! Aj' bok.
Zahvaljujem na kalkulaciji, samo ne razumijem da li su to sva davanja (carina + eko porez) ili ima još nešto (za registraciju i osiguranje znam). Pitam jer smo u RH pa....
pugo is offline  
Old 19.02.2018., 22:00   #6809
Quote:
pugo kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na kalkulaciji, samo ne razumijem da li su to sva davanja (carina + eko porez) ili ima još nešto (za registraciju i osiguranje znam). Pitam jer smo u RH pa....
Kalkulirao sam (i napisao) PPMV. O "salatici" ostalih troškova do registracije ima na prethodnoj stranici u onom postu "Otvor' ženo kapiju, kupio sam vozilo".
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 20.02.2018., 13:07   #6810
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
To vozilo je 02/2017, a ne 2016 + CO2 nije 140, nego 143 g/km. PPMV za njega se "vrti" oko 31500 kn. Okvirna PPMV kalkulacija za 2015 i 2016 (140 g/km & sredina godine/Lipanj)
2015 oko 23700 kn
2016 oko 27900 kn.
A sad brzom brzinom bježim, jer postoji velika vjerojatnoća da će @lalala123 da vrisne: Tooo su te tisuće € PPMV-a o kojima ja pričam! Aj' bok.
.. vidi njega.. povlačiš me za jezik, jel.. a sve ti je jasno.., prema tome neću sad još ulazit u raspravu o klasifikaciji i "renkingu-doživljavanja" tog "velebnog terenca".. / tako da eto; skroz bez režanja i vriske danas.
lalala123 is offline  
Old 20.02.2018., 13:37   #6811
lalala123 , imas li iskustva sa A1 aukcijom, oko uvoza mi je sve jasno ,radio sam par puta prosle godine, zanima me A1.

Hvala
Ne treba mi is offline  
Old 20.02.2018., 13:52   #6812
Jebada je kaj nijedna za aukcijska kuća ne"pušta" fizičke osobe, nego inzistiraju na firmama kao kupcima.
MMachéte is offline  
Old 20.02.2018., 14:18   #6813
Kao firma bi i kupovao, ne moram ga ja uvoziti na firmu.
Ima li jos koja dobra aukcijska kuća za aute?

Poslano sa mog E6853 koristeći Tapatalk
Ne treba mi is offline  
Old 20.02.2018., 15:34   #6814
Ako sam po prebivalištu iz recimo Osijeka, da li mogu obaviti sve sa uvozom auta u Koprivnici? - homologacija i carina?
lordhart is offline  
Old 20.02.2018., 16:05   #6815
Ne

Poslano sa mog E6853 koristeći Tapatalk
Ne treba mi is offline  
Old 20.02.2018., 17:12   #6816
Koliko otprilike mogu ocekivati carinu za bmw 320d 130kw 2008. godina 180tkm 131 co2 karavan,grijanje sjedala,navigacija,tipke na volanu,alu felge
notebookfan1 is offline  
Old 20.02.2018., 18:15   #6817
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Jebada je kaj nijedna za aukcijska kuća ne"pušta" fizičke osobe, nego inzistiraju na firmama kao kupcima.
.. na ovu "vječitu temu"..

Zašto aukcijske kuće i aukcijski portali NE dopuštaju ulaz / odn. pristup fizičkim osobama.. ?..


razlog svakako NIJE, "zbog što su zločesti", ili zato što "mrze fizičke osobe", i najmanje "kako bi šuljali dobru robu isključivo među sobom"..
(takva roba ni ne dođe do aukcije..!!.. )

Razlog je jedan jedini, i svodi se na ZAKONSKE ODREDBE o zaštiti potrošača.. (dakle NE na zakonske odredbe, koje bi branile fizičkim osobama kupovinu vozila na aukciji - NEMA nikakvih zakonskih ograničenja)

- nego zato što za prodanu "robu" fizičkoj osobi "potrošaču", postoje dalekosežna prava jamstva ("garancije"), pa čak i otkazivanja već sklopljenih "ugovora" (čim su oni tzv. "ugovori na daljinu")..

Ne treba dugo izmišljati koju ogromnu logistiku i ljudstvo bi aukcijske kuće (odnosno sve one kuće, koje rasprodaju vozila putem aukcija) MORALE uspostaviti i angažirati, da bi se nosili sa reklamacijama / doradama i "popravljenjem" vozila, koje bi potrošači (fizičke osobe) reklamirali..

Ukratko rečeno, "oni" nemaju ambicija niti "trgovati vozilima" (npr. leasing-kuće prioritetno NE zarađuju novce trgovinom vozila, nego kamatama na financiranje vozila).. - te dakle nemaju ni ambicija biti servisna mreža za vozila, a niti organizator "primamo-reklamacije-vršimo-popravke-centrale".. za milione rabljenih vozila, koja tu inače godišnje "prođu" i preprodaju se.

Taj je business dakle eksluzivno rezerviran za "igrače"-pravne osobe (za koje se smatra, da su upućeni i "dovoljno stručni" nositi se sa rizicima trgovine / poslovanja sa rabljenim vozilima) i za koje dakle NE VRIJEDE zakonska prava o jamstvu..

..dok fizička osoba (čak i da "hoće") NE može "odustati od tog zakonskog prava" - odnosno "može i odustati i potpisati svašta", ali to neće imati pravni učinak.

(siva zona naravno i tu "ima siva rješenja"..) ali o tome neću sad ovdje.. osim kratke naznake za "hrvatske kupce u dvorištu iza kuće kod balkan / turko / afriko / - arapskih "autosalona"..
Bar probajte "pripaziti" na to kad vam u ugovore o kupnji vozila uvale klauzule "for export" ili ispred imena napišu "Fa." (firma)..

..kad naime takvo što potpišete.., može se to čitati i tako da ste se vi predstavili i nastupili kao "trgovac-pravna osoba".., odnosno da ste znali da je vozilo samo "za izvoz" (a čime se misli na izvoz izvan EU).. kad opet NE vrijede "automatizirane EU-odredbe o zaštiti potrošača"..

.
lalala123 is offline  
Old 20.02.2018., 18:25   #6818
Quote:
Ne treba mi kaže: Pogledaj post
Ne

Poslano sa mog E6853 koristeći Tapatalk
Ja ipak hoću
lordhart is offline  
Old 20.02.2018., 18:33   #6819
Quote:
Ne treba mi kaže: Pogledaj post
lalala123 , imas li iskustva sa A1 aukcijom, oko uvoza mi je sve jasno ,radio sam par puta prosle godine, zanima me A1.

Hvala
imam neko iskustvo sa aukcijama, ali to tebi ne donosi nula i ništa.

"radio si par puta prosle godine", dakle trguješ vozila..

Sorry, ali nisam zainteresiran.


P.S. Bit ću iskren.. (tvoj "model": )

"Kao firma bi i kupovao, ne moram ga ja uvoziti na firmu.
Ima li jos koja dobra aukcijska kuća za aute?"


To i ovako POSEBNO NE PODNOSIM.., svega bi se pomalo "prčakalo" (čas sam "ovaj", ali sutra više nisam taj, nego sam drugi, nemožeš me uhvatit'.. )

Ne, svaka čast ako ti se da tako, ali bez mene.. ja volim znat, skim imam posla.
lalala123 is offline  
Old 20.02.2018., 19:14   #6820
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
imam neko iskustvo sa aukcijama, ali to tebi ne donosi nula i ništa.

"radio si par puta prosle godine", dakle trguješ vozila..

Sorry, ali nisam zainteresiran.


P.S. Bit ću iskren.. (tvoj "model": )

"Kao firma bi i kupovao, ne moram ga ja uvoziti na firmu.
Ima li jos koja dobra aukcijska kuća za aute?"


To i ovako POSEBNO NE PODNOSIM.., svega bi se pomalo "prčakalo" (čas sam "ovaj", ali sutra više nisam taj, nego sam drugi, nemožeš me uhvatit'.. )

Ne, svaka čast ako ti se da tako, ali bez mene.. ja volim znat, skim imam posla.

Hvala za odgovor, i to je nesto, nisam trgovao autima to nisam nigdje napisao, uvezao jedan za staroga, jedan za bratica, sebi ciljam kupiti novijega ,do 1-2g T6 ili Vito tourer, mislio sam da mogu proci jeftinije ako ga kupim preko aukcijske kuce preko svoje firme(ne bavi se trgovinom autima) pa uvezem na svoje ime.

Sorry ako sam te uvrijedio
Ne treba mi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.