Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2015., 18:49   #21
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Često čujemo kako je populacija pala s 4.4 milijuna na 4.2, ali gotovo uvijek se kaže da je to zbog odlaska mladih u druge zemlje.

Od 1991. do danas konstantno imamo više mrtvih nego rođenih. Jedino je 95. 96. i 97. bilo više rođenih. 2013. smo imali rekordno mali broj rođenih(39.939) dok je mrtvih bilo 50.386. Od 91. do danas u Hrvatskoj je umrlo 172.000 ljudi više nego što je rođeno.

Do 2050 imat ćemo manje od 4 milijuna stanovnika i većina stanovnika će bit stari ljudi.

Zašto je došlo do toga? Šta poduzet? Kako motivirat ljude da imaju više djece? Treba li nam masovna imigracija iz siromašnijih zemalja?
zato što je proces ireverziblian i globalan
Prangija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:05   #22
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Oprosti na direktnosti, ali koliko djece ti imaš? Imaš li možda više od 2 odnosno zadovoljavaš li ti svoj minimum? Ili samo od drugih to tražiš.
Trenutno 0, no mlad sam momak. U planu mi je troje djece, iako djevojci nije heh.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:11   #23
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Znam nešto muslimana, ovih "zapadnih", asimiliranih, koji su osjetili čari zapadne civilizacije. Uglavnom imaju djece kao i svi ostali. Troje maksimalno. Ovi u Francuskoj što žive u svojim getima od socijalne pomoći bi rekao da su potpuno druga prića. Oni u svojim glavama još uvijek žive u svojim pustinjskim pripizdinama gdje žena ne smije bez muža proviriti iz kuće.
Da, da . Sve se svodi na balans dobrobiti kolektiva ili individualca. Previše individualnih sloboda i strada ti kolektiv, restrikcije na pojedinca i imaš nezadovoljnog pojedinca, al stabilan kolektiv. Da li je moralno ili ne što u muslimanskim zemljama žene nemaju prava nije ni važno. Tako i onako moralni pobjednici će izumrit u izdrkavanju na svoju sliku neke moralne superiornosti i humanosti dok će ih "primitivno" i nazadno društvo zamjenit. Jebiga još nismo pobjedili smrt, pa protiv nataliteta ne možeš.
User235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:13   #24
o demografskoj katastrofi se ne raspravlja jer dok zemlja ekonomski propada demografska katastrofa nije loša. sačuvaj bože da nam još stanovništvo raste dok zaposlenost pada.

demografski problemi se mogu rješavati tek kadćemo imati rast i to pristojan.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:16   #25
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Trenutno 0, no mlad sam momak. U planu mi je troje djece, iako djevojci nije heh.
Sretno!
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:30   #26
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Znam nešto muslimana, ovih "zapadnih", asimiliranih, koji su osjetili čari zapadne civilizacije. Uglavnom imaju djece kao i svi ostali. Troje maksimalno. Ovi u Francuskoj što žive u svojim getima od socijalne pomoći bi rekao da su potpuno druga prića. Oni u svojim glavama još uvijek žive u svojim pustinjskim pripizdinama gdje žena ne smije bez muža proviriti iz kuće.
na kraju je moralni sklop nebitan, bitno je ko je vitalan. taj ostaje, ovaj drugi nestaje.

zapadni liberalizam, individualizam i hedonizam su potrošena priča. kao moralni pogled, kao svjetonazor, više ne uspjevaju nametnuti se u drugim civilizacijama. to je istrošena stvar, sve vipe ljudi na svijetu uviđa da to za čovjeka nije dobar lifestyle, kao ni za društvo.

i samim time, teško se mogu nametnuti u imigrantskim zajednicama u svojim zemljama, jer naprosto sve više ljudi u svijetu liberalno-individualistički svjetnazor ne gotive. čak na samom zapadu smo imali svojevrsnu konzervativnu kontra-revoluciju s pojavom born-again kršćanstva u SADu, sa stanovitom renesansom pravoslavlja i katolicizma u bivšem komunističkom bloku.

u takvim okolnostima je zapadni liberalni svjetonazor koji je šezdesetih prevladao na zapadu neprivlačan ljudima koji dolaze na zapad, kao i onima u drugim djelovima svijeta.

u tim okolnostima, jedino je bitno ko je vitalan, taj će prevladat.
liberalno-individualistički sklop i pogled na svijet će izumrijeti skupa sa svojim sadašnjim "pristašama" i zajednicama u kojima je dominantan- jer isti nisu vitalni, a taj svjetonazor ne uspijevaju više prenjeti na druge zajednice.

što je jedna dobra stvar oko demografskog umiranja zapada, s njim će umrijeti i liberalizam, feminizam, rodna ideologija, gay aktivizam i sva ostala sranja s kojimaje ljevica zatrovala zapad.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:46   #27
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Što želiš reči? Da bi trebalo više pričati o tome je li bila pogreška dopustiti ženama da se školuju, rade i odlučuju o svojoj sudbini?
Ja to nisam rekao, ali od mene se ne može tražiti da rađam, ali se od mene može tražiti da s puškom branim državu, neke stvari su takve kakve jesu i ne može ih feministička ideologija promjeniti, a glede školovanja, mislim da su čak škole prilagođenije ženskim polaznicama (imaju bolje ocjene), ali to nisam spominjao.

Ja samo kažem, da društvo, treba prepoznati neke vrijednosti više od nekih drugih, daklem, ako mi želimo kao nacija opstati, onda zaštitimo majčinstvo, što ne znači da se želim petljat u to, kako će neka ženska urediti svoj život niti bi joj nešto branio.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:50   #28
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
o demografskoj katastrofi se ne raspravlja jer dok zemlja ekonomski propada demografska katastrofa nije loša. sačuvaj bože da nam još stanovništvo raste dok zaposlenost pada.

demografski problemi se mogu rješavati tek kadćemo imati rast i to pristojan.
Točno je i ovo što kažeš, zato sam u prvom redu spomenuo odgovornost roditelja koji ne žele veći broj djece jer su svjesni u kojim smo govnima.

Međutim treba reći nešto što se zaboravlja, ne postoji višak ili manjak ljudi kad je u pitanju zaposlenost i tržište, naime, kad je u pitanju zaposlenost onda nas je kao puno, pa netko mora vanka (ili na burzu), kad je u pitanju tržište, onda nas je kao malo - daklem nema puno i malo, stvar je kako ćemo organizirati stvar (a tu je još uvoz i izvoz, dug...).
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 19:53   #29
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Što želiš reči? Da bi trebalo više pričati o tome je li bila pogreška dopustiti ženama da se školuju, rade i odlučuju o svojoj sudbini?
Previše se hvataš na moral i humanost. Paradoksalno, antireligijska pragmatičnost i humanost je iracionalna kad se gleda sa strane vitalnosti kolektiva. Je, ovi budu superiorniji jer su jednoj generaciji dopustili neviđenu slobodu, al to društvo ujedno i nestane. Jesi moralno superioran, al te nema . Džaba si krečio kao što bi rekli istočni susjedi.
User235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:03   #30
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
liberalno-individualistički sklop i pogled na svijet će izumrijeti skupa sa svojim sadašnjim "pristašama" i zajednicama u kojima je dominantan - jer isti nisu vitalni, a taj svjetonazor ne uspijevaju više prenjeti na druge zajednice.

što je jedna dobra stvar oko demografskog umiranja zapada, s njim će umrijeti i liberalizam, feminizam, rodna ideologija, gay aktivizam i sva ostala sranja s kojimaje ljevica zatrovala zapad.
Razuzdanost, pohlepa, hedonizam, sebičnost i neodgovornost na svim razinama moraju uništiti svako društvo i zajednicu. Sa takvim svjetonazorom ne bi nam pomoglo i da nas ima puno više. A moglo bi nas biti i puno manje sa višom razinom društvene i individualne svijesti.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:11   #31
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Kako to onda zaustavit ili bar usporit?
I zašto? Što manje djece to bolje, manji su troškovi za vrtiće, zdravstvo, školstvo itd..
Quote:
Uselit masovan broj izbjeglica iz Ukrajine, Sirije i ostalih zemalja u kojima vlada rat?
Zašto bi Hrvati brinuli tuđe brige, strani vlasnici hrvatske će si nabavit radne snage kad im bude trebalo, samo dignut rampu.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:11   #32
Quote:
Brundlefly kaže: Pogledaj post
Kako to onda zaustavit ili bar usporit? Motivirat Hrvate iz dijaspore da se vrate u Hrvatsku? Uselit masovan broj izbjeglica iz Ukrajine, Sirije i ostalih zemalja u kojima vlada rat?
Na čega i u čega useliti strance ? U prazne kuće i stanove ?

Od čega živjeti to je temeljno pitanje u Hrvatskoj !

Zašto bi se Hrvati iz inozemstva vratili u Hrvatsku koja nije ni za treću ligu !

Pišem na forumima i ustavnim predlagateljima zakona da se imenuje Povjerenstvo za pisanje prijedloga zakona za Strategiju razvoja poljoprivrede RH !

Od Slavonije prema Popisu stanovnika imamo 119 izumrlih sela , sela bez djece !
Uvozimo hranu jer nismo sposobni n to proizvesti !

Vlasti su proizveli megalomanski broj općina i gradova , mlade umirovljenike , pa oni koji mogu neka napuštaju RH , zemlju lopova i parazita !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:32   #33
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
u tim okolnostima, jedino je bitno ko je vitalan, taj će prevladat.
liberalno-individualistički sklop i pogled na svijet će izumrijeti skupa sa svojim sadašnjim "pristašama" i zajednicama u kojima je dominantan- jer isti nisu vitalni, a taj svjetonazor ne uspijevaju više prenjeti na druge zajednice.

što je jedna dobra stvar oko demografskog umiranja zapada, s njim će umrijeti i liberalizam, feminizam, rodna ideologija, gay aktivizam i sva ostala sranja s kojimaje ljevica zatrovala zapad.
Da, i živjeli su u divnom, konzervativnom balonu happily ever after.

Naprotiv, prije će biti da je konzervativnost u obliku u kojem se nekima to sviđa neodrživa ideja. Naprosto, nemoguće je život konzervirati, zalediti ga na jednoj točki i ne dopustiti mu da se razvija.

Osobito u doba ovakvog razvoja tehnologije takvo što nije za očekivati. Ovo što ti nazivaš otrovnim sranjima su neke civilizacijske tekovine koje su korisne, koje su napravile dobroga u afirmiranju kakvog takvog dostojanstva ljudskog bića i barem prividnog osjećaja slobode.

S tim dolaze i neke stvari koje možda i nisu dobre za čovječanstvo, izazov modernog doba jest pronaći optimalna rješenja od kojih će biti što više koristi, naći nekakvu zlatnu sredinu, oteti se bilo kakvim ekstremima, bilo onih loših iz prošlosti, ili iz neke bliske budućnosti.

Uglavnom, htjedoh samo reći da je istina često na sredini i nerazumno je na ovako ekstreman način komentirati pa i društvenu situaciju.
memyselfni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:40   #34
Zašto brinuti nad demografijom? Proces je spontan, povremeno iniciran i usmjeravan našim greškama i zabludama. Jesmo li jednu zajednicu koja je imala mnoga dobra društvena i socijalna rješenja zamijenili drugom za kobni konzumerizam? Jedno skoro samodostatno društvo otvorili i izložili vjetrometini "slobodnog "tržišta, te je uz moralnu katastrofu neminovno da nas budućnost pomete do razine Indijanaca ili Aboriđana. Tek će naši praunuci možda shvatiti, kad budu mala urođenička, egzotična skupina, da je smisao života nešto drugo. Ali bit će kasno, neće biti moguć ni povratak, ni popravak.

Jer mi smo danas negativ, naopako društvo, izokrenuto do najsitnijih detalja. Pogledajmo što promiče Crkva u Hrvata, kakav je odnos naroda prema radu, odnos prema bližnjem, odnos naroda prema državi, susjedima, tko su nam heroji, a tko zločinci, na kojoj je cijeni poštenje, skromnost, pristojnost, odricanje, požrtvovnost, nesebičnost, čovjekoljublje.

Svemir, vječnost, budućnost, spontani ili kreativni, ako hoćemo Božji naum, uzima i njeguje samo pozitivno i kreativno u obzir, samo nesebičnu ljubav kao krajnji izraz. Sve suprotno pretvara u ništavilo. Na nama je da se opredijelimo. Stotine takvih minornih etno skupina su nestale u povijesti i - nikom ništa. Hoćemo li kome nedostajati?
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:42   #35
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja to nisam rekao, ali od mene se ne može tražiti da rađam, ali se od mene može tražiti da s puškom branim državu, neke stvari su takve kakve jesu i ne može ih feministička ideologija promjeniti, a glede školovanja, mislim da su čak škole prilagođenije ženskim polaznicama (imaju bolje ocjene), ali to nisam spominjao.

Ja samo kažem, da društvo, treba prepoznati neke vrijednosti više od nekih drugih, daklem, ako mi želimo kao nacija opstati, onda zaštitimo majčinstvo, što ne znači da se želim petljat u to, kako će neka ženska urediti svoj život niti bi joj nešto branio.
Aha, ne veliš ti ništa, ali tako nekako ispada...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:45   #36
Quote:
memyselfni kaže: Pogledaj post
Ovo što ti nazivaš otrovnim sranjima su neke civilizacijske tekovine koje su korisne, koje su napravile dobroga u afirmiranju kakvog takvog dostojanstva ljudskog bića i barem prividnog osjećaja slobode.
Nazvao ih je sranjima jer su u međuvremenu izgubile onaj prvobitni smisao zbog kojih su nastale i pretvorile se u nešto sasvim drugo, u svoju suprotnost, tražeći sve veća i veća prava samo za sebe, ignorirajući prava i potrebe drugih oko sebe. Individualizam koji ne vodi računa o potrebama svih članova zajednice ne može uspjeti. To je ono što će uništiti današnje zapadno društvo.

Za ostatak upisa... !
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:47   #37
Quote:
User235 kaže: Pogledaj post
Previše se hvataš na moral i humanost. Paradoksalno, antireligijska pragmatičnost i humanost je iracionalna kad se gleda sa strane vitalnosti kolektiva. Je, ovi budu superiorniji jer su jednoj generaciji dopustili neviđenu slobodu, al to društvo ujedno i nestane. Jesi moralno superioran, al te nema . Džaba si krečio kao što bi rekli istočni susjedi.
Ako ćemo pragmatično, ne vidim po čemu je bolje da kao narod nestanemo pa nas zamjene neki barbari s istoka nego da opstanemo tako da postanemo slični tim barbarima s istoka.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:47   #38
Gledajući globalno, feminizam, urbani način života, dostupna i legalna kontracepcija, planiranje obitelji itd. će zapravo spasiti ovaj planet. Jer osim bitke hoće li biti više muslimana ili kršćana, bitnija je ona, hoće li bit dovoljno resursa za toliko ljudi.

Lokalno, mi smo u totalnoj banani. Ali jednoga dana kad počmemo gospodarski rasti, moći ćemo utjecati i na to više. Teško je "uvoziti" sad strance kad nema posla ni za domaće. Trebati će nam par stotina tisuća novih mladih ljudi u sljedećih 50 god kako bi se zadržali oko nekakve brojke cca. 4 mil stanovnika. Ovo je vjerojatno zadnji popis na kojemu je broj etničkih Hrvata iznad 90%, ali imamo šansu na temelju loših i dobrih iskustava ostalih država Europe isplanirati fantastično imigrantsku politiku gdje ćemo pretvoriti te "strance" u lojalne državljane.
Rabatajica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 20:55   #39
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Jesmo li jednu zajednicu koja je imala mnoga dobra društvena i socijalna rješenja zamijenili drugom za kobni konzumerizam? Jedno skoro samodostatno društvo otvorili i izložili vjetrometini "slobodnog "tržišta
Slobodno tržište i konzumerizam su loši samo zbog niske razine svijesti. Isto je bilo i prije '90.-te, nemojmo se zavaravati bez obzira na ideološki predznak koji nosimo. Da je bilo drukčije ne bi se ni dogodio povratak na staro.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 21:12   #40
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Nazvao ih je sranjima jer su u međuvremenu izgubile onaj prvobitni smisao zbog kojih su nastale i pretvorile se u nešto sasvim drugo, u svoju suprotnost, tražeći sve veća i veća prava samo za sebe, ignorirajući prava i potrebe drugih oko sebe. Individualizam koji ne vodi računa o potrebama svih članova zajednice ne može uspjeti. To je ono što će uništiti današnje zapadno društvo.

Za ostatak upisa... !
Da, pa zato sam i napisala da je izazov oteti se bilo kakvim ekstremima i krajnostima, kako onima iz prošlosti tako i eventualnim štetnim nuspojavama ovih ideja koje su donijele neka nova vremena.
memyselfni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.