Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2015., 22:25   #21
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Zato jer netko drugi prima sve sto mu mi saljemo.Dok je tako nema problema.Kad ne bude on lako zatvori granicu.Sto ce mi?
Mislim nama je i sad sluzbeno granica zatvorena,ali kao da nije

A kako on to lako zatvori granicu s Hrvatskom, Srbijom i Rumunjskom?

Nemoguća misija. Unaprijed osuđeno na propast.
caps is offline  
Old 20.09.2015., 22:25   #22
Quote:
Crimson Wind kaže: Pogledaj post
kaotično na Bregani. istrčali su van kampa, blokirali sve.

21.45 sati - Više od 300 imigranata u potpunosti je blokiralo granični prijelaz Bregana. Slovenski aktivisti koji podržavaju prolazak imigranata kroz Sloveniju došli su do imigranata te ih potaknuli na taj potez nadajući se da će zatvaranje tog glavnog graničnog prijelaza biti dodatni pritisak na slovensku policiju da ih propusti. Uz povike "Otvorite granice" imigranti su sjeli i legli na cestu te na taj način zaustavili promet i nikome ne dozvoljavaju prolazak preko granice. Na graničnom prijelazu pravi je kolaps te je stvorena kolona automobila koja je duga već nekoliko kilometara. Više od 60 interventnih policajaca sa psima stvorili su živi zid ispred imigranata. Isto tako, slovenski policijski helikopter cijelo vrijeme sa reflektorima nadlijeće to područje.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/skor...arskoj-1025806
dobra vijest za nas

sam nek oni njima rade pritisak na njihovoj granici, sam nek odu.
ako se i svijet sruši kako neki predviđaju (a neće), riješit ćemo to kad dođe vrijeme. zasad samo guraj dalje.

jbg, od neželjenog djeteta do spasioca u 3 dana. i to sve za tapšanje po leđima, dok se sami utapamo. ma da ne bi.
Blank Page is online now  
Old 20.09.2015., 22:26   #23
Quote:
SEYOboy kaže: Pogledaj post
kako registrirati osobe bez dokumenata i sa istim datuom rođenja 1.1.
najbolje je kaj jedan takav moze biti registriran u svim zemljama koej daju socijanu pomoc i uz malo putovanja sasvim lijepo zivjeti
ZgSash is offline  
Old 20.09.2015., 22:26   #24
Glavni hrvatski granicni prijelaz blokiran.
Sto cemo sad? Suzavac?
ICU is offline  
Old 20.09.2015., 22:26   #25
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
evo malo, jest da je wikipedia ali:
mmigrants are overrepresented in Sweden's crime statistics. In a study by the Swedish National Council for Crime Prevention in 1997-2001, 25% of the almost 1,520,000 offences were found to be committed by people born abroad, while almost 20% were committed by Swedish-born people with a foreign background. In the study, immigrants were found to be four times more likely to be investigated for lethal violence and robbery than ethnic Swedes. In addition, immigrants were three times more likely to be investigated for violent assault, and five times more likely to be investigated for sex crimes. Overall, North Africa and Western Asia were strongly overrepresented in the crime statistics. The report is based on statistics for those "suspected" of offences, but Stina Holmberg of the Council for Crime Prevention said that there was "little difference" in the statistics for those suspected of crimes and those actually convicted. "Slightly under 60 percent of the almost 1,520,000 offences ... registered during the period covered by the study can be attributed to persons who were born in Sweden to two Swedish-born parents," it said
E ovo je vec puno ozbiljnije nego one slikice.
Sad bi trebalo uci jos dublje i istraziti zasto je to tako, a ne generalizirati u smislu svi kriminalci su Arapi sto je bio cilj onih slikica.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 20.09.2015., 22:27   #26
Bit će zanimljivo kada Njemčka, Švedska i Austrija budu rekli, sad je dosta, mi više nikoga ne primamo. Gdje će završiti sve te izbjeglice?!
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 20.09.2015., 22:27   #27
Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
Glavni hrvatski granicni prijelaz blokiran.
Sto cemo sad? Suzavac?
ne, sad cemo mi ici kroz kuruzu
ZgSash is offline  
Old 20.09.2015., 22:27   #28
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Jedan ...

I BAŠ ZATO sad dok imamo lufta to napravitm, a ne kad Njemačka otprdi ove i 100 kn mjesečno se počne činit dobro desetcima tisuća migranata koji glume izbjeglice .
Zašto mijenjati zakon koji sasvim dobro funkcionira? 96-97% zahtjeva za azilom u Hrvatskoj je odbijeno.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Old 20.09.2015., 22:27   #29
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
A kako ih je ona to namjeravala razlikovati? OK, ne primiš Albance i još neke, ali svaki Sirijac, Jemenac, Sudanac, Iračanin i Afganistanac može jednostavno reći da je izbjeglica, makar živio u ratom nezahvaćenom području. Kako ćeš mu dokazati da nije?
zasigurno je jedna od mogućnosti jezik..zna se koji se dijalekti i narječja koriste u ratom zahvaćenom području..
a to je ipak nešto što nije moguće odglumiti..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 20.09.2015., 22:28   #30
Ne znam jesam napisao ovdje, ali danas se UNHCR pojavio u Tovarniku. Bio je netko pitao na temi.

Vidim u vijestima da su se pojavili i na drugim graničnim prijelazima.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 20.09.2015., 22:28   #31
@Kanzas: Ne da mi više citirat s zaključane teme pa ću ovako u prazno:

Dakle, izbjeglički val je khm, 'potpomognut' od strane Turske (SAD-a?) kao alat pritiska na EU da omekša stav prema otvorenoj intervenciji u Siriji? I da možda pripomogne pride?

Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
Vjerojatno veči angažman Turske u zamjenu za nekakve ustupke, možda i članstvo, ili barem razmatranje. I mene zanima.
Uf, ne znam da li Turcima više igra članstvo. Mislim da su se ohladili već (imali su i kada) i preusmjerili fokus. Ali, tanka sam tu s nekakvim boljim znanjem pa ostavljam otvorenu mogućnost.

S druge strane mislim da bi si veći igrači u Europi radije propucali koljena nego sada u baru uvodili igrača ovakvog kalibra.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 20.09.2015., 22:30   #32
Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
Glavni hrvatski granicni prijelaz blokiran.
Sto cemo sad? Suzavac?
Da. Najgore je šta se ponašamo ka da je turistička sezona gotova.
''Sezona je ionako rekordna pa nan ne triba više'' logika...
DelmatST is offline  
Old 20.09.2015., 22:30   #33
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Zašto mijenjati zakon koji sasvim dobro funkcionira? 96-97% zahtjeva za azilom u Hrvatskoj je odbijeno.
Preventive radi. Tak se riješavaš brige administrativno i novčano obrađivat 10 000 zahtjeva koji će biti odbijeni i troškove deportacije.
__________________
. .
Leecher is offline  
Old 20.09.2015., 22:33   #34
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
najbolje je kaj jedan takav moze biti registriran u svim zemljama koej daju socijanu pomoc i uz malo putovanja sasvim lijepo zivjeti
Napisao sam ti cijeli odgovor al je nestao jer je otvoren novi thread.

No u crticama:

Ovi nisu opasni. Ovi sada su štih proba da se vidi di je EU tanka.
Slikovito- poslali su civile da bauljaju okolo i otkriju di su minska polja kako bi vojska znala kuda treba proći.
Ne želiš ih imati iza leđa ako želiš zaustaviti ono što će doći na proljeće jer ne znaš koliko spavača ima među njima.

A za proljeće treba vojsku pripremiti. I rezerve, jer ako ide ono čega se ja bojim da ide, čeka nas rat.

Zato nema smisla trošiti vrijeme na žičane ograde.
Nego ovaj turnus špediti ekspeditivno što dalje od nas i vidjeti može li se nešto sa makedoncima dogovoriti da se dolje postavi obrana jer je dolje usko grlo.
Na proljeće moramo imati spremnu vojsku koja će pucati.
I ne treba se nadati da će nam NATO pomoći. Niti itko drugi iz EU.

Zato ovi sada nisu problem.
Jer nisu naš problem.

Turnus na proljeće će itekako biti naš problem.
HvalaNaRibama is offline  
Old 20.09.2015., 22:34   #35
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
E ovo je vec puno ozbiljnije nego one slikice.
Sad bi trebalo uci jos dublje i istraziti zasto je to tako, a ne generalizirati u smislu svi kriminalci su Arapi sto je bio cilj onih slikica.
ma kakvi arapi, to veze nema s time.
ak netko ima volje (ja nemam), nek ode tražit takve podatke iz SADa. znači prikaz počinitelja raznih kaz.djela u odnosu na porijeklo. bit će isto ko i ovo iz Šve, možda još i gore. samo kaj, kod njih je masa imigranata iz te srednje i južne amerike. kršćani kao.

to je prvenstveno sociološki problem, neprilagođenost, dolazak iz loših, neuređenih društava (u smislu države) itd itd.
Blank Page is online now  
Old 20.09.2015., 22:39   #36
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Napisao sam ti cijeli odgovor al je nestao jer je otvoren novi thread.

No u crticama:

Ovi nisu opasni. Ovi sada su štih proba da se vidi di je EU tanka.
Slikovito- poslali su civile da bauljaju okolo i otkriju di su minska polja kako bi vojska znala kuda treba proći.
Ne želiš ih imati iza leđa ako želiš zaustaviti ono što će doći na proljeće jer ne znaš koliko spavača ima među njima.

A za proljeće treba vojsku pripremiti. I rezerve, jer ako ide ono čega se ja bojim da ide, čeka nas rat.

Zato nema smisla trošiti vrijeme na žičane ograde.
Nego ovaj turnus špediti ekspeditivno što dalje od nas i vidjeti može li se nešto sa makedoncima dogovoriti da se dolje postavi obrana jer je dolje usko grlo.
Na proljeće moramo imati spremnu vojsku koja će pucati.
I ne treba se nadati da će nam NATO pomoći. Niti itko drugi iz EU.

Zato ovi sada nisu problem.
Jer nisu naš problem.

Turnus na proljeće će itekako biti naš problem.
nije nestao, procitao sam ga

nemoj zaboraviti koliko ih vec sada ima u europi koncetriranih u gradovima
cak i bez novih na proljece, ovo je sasvim dovoljno da ih se agitira i organizira i pokrene
a da ga jebes ove "jadne izbjeglice" su nekako previse disciplinirani i odlucni i imaju uvjezbane mote
mozda sam ja lagano paranoican, ali primjecujem neke detalje i prepoznajem obrasce ponasanja
ZgSash is offline  
Old 20.09.2015., 22:41   #37
Quote:
caps kaže: Pogledaj post
A kako on to lako zatvori granicu s Hrvatskom, Srbijom i Rumunjskom?

Nemoguća misija. Unaprijed osuđeno na propast.
Koliko je imigranata ilegalno uslo bez znanja mađarskih vlasti otkad je ograda postavljena na mjestu na kojem je postavljena, a koliko ih je ulazilo ilegalno na tom istom mjestu prije postavljanja?
Ovo sto hrvatska salje, to mađari prime i odmah proslijede u austriju.Dok austrija prima sto bi ih oni zaustavljali?


Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
Glavni hrvatski granicni prijelaz blokiran.
Sto cemo sad? Suzavac?
Kaze Ostojic da je sve pod kontrolom. Ne siri paniku. Vjeruj vladi.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 20.09.2015., 22:42   #38
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Bit će zanimljivo kada Njemčka, Švedska i Austrija budu rekli, sad je dosta, mi više nikoga ne primamo. Gdje će završiti sve te izbjeglice?!
Ja znam gdje nece. A i Orban to zna.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 20.09.2015., 22:42   #39
jedan sirijac objasnjava da je vecina ljudi medu imigrantima iz iraka i afganistana. i da se zbog muskarca iz iraka i afganistana u vlak ne mogu ukrcati zene i djeca iz sirije.

http://www.liveleak.com/view?i=9dc_1442763888
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 20.09.2015., 22:43   #40
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Napisao sam ti cijeli odgovor al je nestao jer je otvoren novi thread.

No u crticama:

Ovi nisu opasni. Ovi sada su štih proba da se vidi di je EU tanka.
Slikovito- poslali su civile da bauljaju okolo i otkriju di su minska polja kako bi vojska znala kuda treba proći.
Ne želiš ih imati iza leđa ako želiš zaustaviti ono što će doći na proljeće jer ne znaš koliko spavača ima među njima.

A za proljeće treba vojsku pripremiti. I rezerve, jer ako ide ono čega se ja bojim da ide, čeka nas rat.

Zato nema smisla trošiti vrijeme na žičane ograde.
Nego ovaj turnus špediti ekspeditivno što dalje od nas i vidjeti može li se nešto sa makedoncima dogovoriti da se dolje postavi obrana jer je dolje usko grlo.
Na proljeće moramo imati spremnu vojsku koja će pucati.
I ne treba se nadati da će nam NATO pomoći. Niti itko drugi iz EU.

Zato ovi sada nisu problem.
Jer nisu naš problem.

Turnus na proljeće će itekako biti naš problem.
Valjda će ih Grčka, MKD, Srbija uspijeti zaustaviti. (koga točno? IS?) ili nanijeti dovoljno gubitaka. Ili ih i naoružane misle puštati dalje prema EU? Kako bi to izgledalo?
agentRico is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.