Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2015., 01:09   #21
Odlična serija!
Obožavam Buraka i savršen je u svakoj sceni. Radnja je zanimljiva i ova serija ima potencijala ako nastavi tim tempom
Horoscope is offline  
Old 31.12.2015., 10:20   #22
Meni Vildana i Asu jako sliče, imaju slične oči.
Čizkejkica is offline  
Old 07.01.2016., 19:57   #23
Pozdrav svima, da vam se priklučim u gledanje ovu seriju.. Jučer samo počela evo me sada do 3ču epki.
Ay yapim produkcija me nikad nije razočarala, jas sam sa velikom pažnjom i ljubavi pogledala Medcezir, Kara para ask, i njihove postare serije kao Son, Yaprak dokumu..
Znala sam da me neče razočarati niti jedan nivni projekt pa zato sam dala šansu Kara sevda.
Kao veliki fan Medcezir i Kara para ask našla sam velike sličnoste između njima i ovu seriju, kao i kod njih glavni parovi su bili bogate cure sa siromašne momke (Mira-Yaman, Elif-Omer) izgleda da scenarist ima tu neku foru sa to

Burak kao i uvjek odzema dah, kada ga gledam pitam se jel li ona stvaran
Neslihan mi je pomalo kao neka 15 godišnjakinja, totalno mi neodgovara ni sa Burak ni sa glumac koji igra Emir, kao da im je čerka zapravo, nikad mi nisu se dopadale te ogromne razlike godine između akterima, možda kod neke to se ne zaprimeti ali tu je tako uočlivo.

Sve na svemu kao što ste rekli kliše priča ali drži pažnju, ne mogu da odolim Nihanov stil oblačenja, stilisti ove produkcije uvjek su na nivou
Drago mi je što sam dala šansu ovoj seriji jer u zadnje vreme nikako nisam uspjela nači nešto što če mi držati pažnju.
Nastaviču da je gledam, nadam se da neče me razočarati u buduče epizode.
Persephonaa is offline  
Old 13.02.2016., 18:42   #24
Serija je odlična, uzbudljiva, nema praznog hoda
Nadam se da će tako biti i nadalje, sad sam na 10. epizodi ... kad bih imala vremena, odgledala bih maraton
Glumci su baš dobro odabrani za likove koje tumače ... mislim da stvarna razlika u godinama (8) između Neslihan i Buraka ne smeta, jer je ona takva glumica koja je sa svoje 23 godine u stanju da glumi i devojku od 15, i ženu od 30 godina O Buraku i o divnom liku Kemala takođe sve naj, naj



p.s. pogledah na brzinu prethodne postove ... vidim neki kažu prekopiran Ezel ... e, tu ja imam sreće, meni ne smeta, jer tu seriju nisam mogla da gledam ... probala sam, al' nije išlo ... glavnu glumicu ne podnosim, takođe ni onog mladog Ezela, a nešto podnošljiviji mi je stariji ...

Taj Kaan što ga hvalite, stvarno je odličan glumac i dobro pogođen za lik Emira, samo nikako da shvatim kako je to on vama lep i harizmatičan ... meni je izrazito odbojan ... čak ružan ...

Vidim nekima se serija nije dopala ... šta sad kažu? Gledanost 17. epizode - 6. mesto ... nije loše ... često se ovde citira rejting kao merilo vrednosti neke serije ... pa šta je ovo sad?

Zadnje uređivanje kraljicaletnja : 13.02.2016. at 19:10.
kraljicaletnja is offline  
Old 15.02.2016., 01:42   #25
kraljicaletnja :
"Taj Kaan što ga hvalite, stvarno je odličan glumac i dobro pogođen za lik Emira, samo nikako da shvatim kako je to on vama lep i harizmatičan ... meni je izrazito odbojan ... čak ružan ..."

- Sarm je cudo!
A ima i PREopasan pogled i "ono nesto" sto vecinu zena obara sa nogu...
Ja sam pisala za njega svasta, tj za njegov lik u prvih par epki, jer mi je toliko lik bio grozan, da nisam mogla da ga svarim,
ali vidim da se i po meni vremena mijenjaju - pa me iz epke u epku bas, bas odusevljava,
zbog njegovog sarkazma koji najvise volim kod njega i smisla za humor, a o njegovoj glumi je suvisno ista vise dodavati,
romane sam napisala, divim mu se koliko je dobar glumac iskreno!

- Ali isto tako se ne bih slozila ni za Brkicu da je "los, los, los" kako se pisalo... naprotiv, covjek glumi bolje nego ikad i od svega sto sam vidjela od njega -
po meni ne moze bolje od ovoga, daje 300 posto sebe u svakoj epki, nije tesko vidjeti koliko je samo napredovao...
A i za njega cak ima dosta osoba (nevjerovatno, ali istinito) kojima je "grozan", "odbojan", "zenskast", itd, itd...
sto ce samo jos jednom dokazati - da o okusima definitivno ne vrijedi raspravljati!

"Vidim nekima se serija nije dopala ... šta sad kažu? Gledanost 17. epizode - 6. mesto ... nije loše ... često se ovde citira rejting kao merilo vrednosti neke serije ... pa šta je ovo sad?"

- Bili su i 1 i 2go mjesto i to vise puta... ali sta ces, ne moze svima da se svidja serija...
meni je PREzanimljiva, PREnapeta i uzbudljiva kako kazes, da nikad nema praznog hoda, naprotiv, jedva cekam sledecu epku...
Ali sta ces, 1000 ljudi - 1000 cudi, ne moze se svima ugoditi nikad...

Zadnje uređivanje ssssnake : 15.02.2016. at 02:03.
ssssnake is offline  
Old 15.02.2016., 02:00   #26
I malo smijeha iz prosle epke...
https://youtu.be/XpWVMuwNgZU
1:19
Kemal :
"Eh, da sam te slusao, da se ne mijesam u sve ovo...
A ti bi umjesto piletine i rize - sada sebe jela!!!"


3:28 :
Nihan : "Ufffff Kemal, mnogo sam zabrinuta!"
Kemal : "Hoces jos jednu porciju???"


3:56:
Nihan : "Sta cu ja da radim?"
Kemal : "Cekaces ovdje!"
Nihan : "I onda kazu da su muskarci i zene - ravnopravni!!!"


I njegov text prije funny scena...
Kemal :
"Kamo srece da smo i mi uradili nekad to sto su oni... (Ozan i Zeynep)
Kamo srece...
Ali nismo uradili!
Sada kao slepci trazimo nadu..."
<3
ssssnake is offline  
Old 15.02.2016., 10:46   #27
Quote:
kraljicaletnja kaže: Pogledaj post
1. Kaan što ga hvalite, stvarno je odličan glumac i dobro pogođen za lik Emira, samo nikako da shvatim kako je to on vama lep i harizmatičan ... meni je izrazito odbojan ... čak ružan ...

2. Vidim nekima se serija nije dopala ... šta sad kažu? Gledanost 17. epizode - 6. mesto ... nije loše ... često se ovde citira rejting kao merilo vrednosti neke serije ... pa šta je ovo sad?
1. To se zove šarm, harizma... Kaan nije lijep niti zgodan kao Burak (s time da meni nije los niti ruzan vec zgodan i provlacan) ali ima takvu harizmu da je moze posuditi nekim glumcima. Uz to covjek glumi presavrseno. Tako savrseno da bi nekima (tipa Burak) mogao slobodno da drzi casove. Njega se gleda sa uzitkom. Neki od najvecih svjetskih glumaca nisu bili ljepotani ali su bili sjajni glunci i imali ogromnu harizmu.

2. To je stvar ukusa. Licno misljenje. Subjektivan dozivljaj. A subjektivan dozivljaj je razlicita stvar od brojeva i rejtinga. Oni imaju dobar rejting. Mozemo reci da su solidno uspijesna serija. To niko ne negira. Unatoc rejtingu koji jeste mjerilo uspijeha moje /tvoje/ pravo je da napisemo lican dozivljaj serije. Mada on ne utice na rejting.
Napisala sam na Kordugumu da je ova sezona rezervisana za likove koji su psihopate:
*Ponedjeljkom imamo Paramparcu gdje je najsipaniji i najobozavaniji lik Dilara. *Utorkom EDHO gdje imamo Meyrem koja davi ljubavnicu od muza a svi je obozavaju.
*Cetvrtkom ide Yeter gdje imamo Yetku.
*Srijedom ide Kara Sevda gdje imamo Emira.

Po statistici kada se radi o Kara Sevdi najspominjaniji lik na drustvenim mrezama je Emir. Covjek nosi novu seriju.

Kako ce ici dalje vidjet cemo.
Hilal Saral je napisala da cemo u 2 sezoni gledati skroz drugaciju pricu, a da ce ova zavrsiti sa I sezonom.

I da i ti sama kazes da nisi mogla gledati Ezela. To je tvoj stav. Tako mi ostali imamo pravo na svoj pa napisati da nam se Kara Sevda ne sviđa.

Sto se rejtinga srijedom tice oni (Kara Sevda) nikada nisu bili prvi. Prvo mjesto je rezervirano za Dirilis. Oni (Kara Sevda) se krecu tu oko 5-6%. Nekada i spadnu. Dirilis ima 9-10-11%.

U sedmicnom rejtingu ako cemo cjepidlaciti, sabrati i oduzeti sve (najbolju produkciju, sredstva, reklamu) 6 mjesto je solidan rezultat, ali ne sjajan i ne ono sto bi Ay zelio. Ay yapim uvijek pretenduje na prva dva mjesta.

O rejtingu Kara Sevde govorio je i Kerem Catay-CEO Ay yapima

http://www.mediacatonline.com/hikaye...rsa-yuruyorum/

Kerem kaze da KS ima na officijalnom kanalu sedmicno 1,5-2 miliona pregleda, a rejting joj je 4-5%. Potom govori o gledateljima koji ne gledaju seriju na TV i privlacenju istih.

I taj broj pregleda na of sajtu je ako se uporedi sa recimo pregledima Kiralik aska mali.

~
I da...anadolske starice su vezu Keme i Nihan ocijenile kao nemoralnu. RTUK im je dao kaznu zbog nemoralnosti i iskoristavanja zena (tu su poduze obrazlozili scenu između Zeynep i Emira).
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher

Zadnje uređivanje Xavi-8 : 15.02.2016. at 11:00.
Xavi-8 is offline  
Old 15.02.2016., 12:15   #28
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Hilal Saral je napisala da cemo u 2 sezoni gledati skroz drugaciju pricu, a da ce ova zavrsiti sa I sezonom.
Baš me zanima što će to biti. Nadam se da neće biti nešto preteško, da Kemal završi u zatvoru, ili Nihan.


~
I da...anadolske starice su vezu Keme i Nihan ocijenile kao nemoralnu. RTUK im je dao kaznu zbog nemoralnosti i iskoristavanja zena (tu su poduze obrazlozili scenu između Zeynep i Emira).[/QUOTE]

Ah Kemal i Nihan se nisu ni poljubili, a kamoli nešto više, jadna Nihan u braku utemeljenome na ucjeni, no njima je nemoralan platonski odnos Kemala i nje. Zeynep i Emir - pa zar je poruka gledateljima neka iskorištavaju žene?! Zar je Emirov postupak kod gledatelja pobudio odobravanje? To je samo dio njegovog lošeg karaktera, savršeno se uklapa u njegov karakter koji iskorištava sve oko sebe kako god mu to odgovara.
Čizkejkica is offline  
Old 15.02.2016., 13:41   #29
Pa ko je napisao da je odobravanje?

Kaznili su ih zbig te scene i rekli da je predstavila ponizenje i zlostavljanje zene. Kao sto i jeste.

Ne shvatam.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 15.02.2016., 13:47   #30
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Pa ko je napisao da je odobravanje?

Kaznili su ih zbig te scene i rekli da je predstavila ponizenje i zlostavljanje zene. Kao sto i jeste.

Ne shvatam.
Jedino ako se nisu u tome prepoznali, da se i njima to događa, odnosno da to čine, pa ih je bilo stid što se to prikazuje kao nešto negativno.
Čizkejkica is offline  
Old 15.02.2016., 14:02   #31
Meni zaista nije jasno sta mi pokusavas reci.

Scena u hotelu između Zeynep i Emira je kaznjena. Ocijenjeno je da predstavlja nemoral, ponizenje i zlostavljanje zene.

Ta scena u hotelu i sve sto ju je prstilo: Izbacivanje Zeynep u badel mantilu vanka i Emirov monolog jesu ponizavanje, omalovazavanje i zlostavljanje jedne zene pa taman ona i bila kao Zeynep.

Tu scenu niko nije odobrava vec ju je Rtuk zasluzeno kaznio.

I normalno je da je takva scena negativna.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 15.02.2016., 14:09   #32
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Meni zaista nije jasno sta mi pokusavas reci.

Scena u hotelu između Zeynep i Emira je kaznjena. Ocijenjeno je da predstavlja nemoral, ponizenje i zlostavljanje zene.

Ta scena u hotelu i sve sto ju je prstilo: Izbacivanje Zeynep u badel mantilu vanka i Emirov monolog jesu ponizavanje, omalovazavanje i zlostavljanje jedne zene pa taman ona i bila kao Zeynep.

Tu scenu niko nije odobrava vec ju je Rtuk zasluzeno kaznio.

I normalno je da je takva scena negativna.
Pomislila sam da je ta scena kažnjena zato što je nasilnicima iz stvarnoga života bilo krivo što se nešto što i sami čine prikazalo kao negativno, patološko. Naravno, ako su oni dali objašnjenje da je to nemoralno, onda ova moja teorija pada u vodu - hvala Bogu.
Drugo moje objašnjenje zašto je takva scena kažnjena je da Turci ne vole scene eksplicitnoga nasilja, no po toj bi logici trebalo kazniti i sve scene u kojima se nekome prijati fizički, ranjava ga se, tuče i sl. Ili su naprosto samo posebno osjetljivi kad je u pitanju žena? No što je onda npr. s Ferihom? Nju se mlatilo non stop. Je li se tko žalio i kažnjavao scenariste?
Čizkejkica is offline  
Old 15.02.2016., 18:49   #33
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Jos jedna serija koju skidam sa liste gledanja i obustavljam isto.

Plot iz epizode u epizodu postaje sve ridikulniji.

Kemal je najpateticniji lik ikada u TR serijama. Njegove izjave treba zapisivati i smijati im se. Naravno sve to praceno dugimmmmmmm pogledima. Ioak u ovoj epizodi Nihan je izdominirala, osim sto jos uvijek ne mogu da odgonetnem cine se ona bavi u svome zivotu, zrna je imala pis izjavu. Kaze: Bila san tvoja i ne znas jesam li ostala tvoja. (parafraziram). Jep, 5 godina u braku se sigurno apstinira. Logika.

Ako se sta promijeni mozda nastavim gledati. Mada sumnjam. Za ovo je KM ozbiljan dizi. Steta Kaana. Ostalih bas i ne.

Zaboravila sam najpis scenu Leylin flasback. Vildan sa frizuricom , a Leyla ista kao i sada. Valjda ne stari zena. Stalno ista, a to bilo prije dvadeset i kusur godina.
1.bold: Vidim, rekla si pa si i porekla ... baš me interesuje na kojoj se to epizodi desilo "skidanje s liste", obzirom da je ovaj tvoj post od 7.11.2015. ... a na kojoj si opet seriju vratila na listu, pošto znam i od ranije da uvek komentarišeš samo serije koje gledaš

2.bold: Šta se to promenilo pa si nastavila gledati seriju?

Inače, samo sam iznela svoje pozitivno mišljenje o seriji i meni dragim glumcima koji tumače glavni par, pa me zanima iz koje moje rečenice se može i pomisliti da sam ja to svoje mišljenje nekom nametala? Počela sam seriju da gledam najviše zbog Neslihan, jer je fantastična glumica (sve njene serije i filmove sam gledala ) nesvakidašnje lepote, dok mi je Burak od ranije bio simpatičan ... a sad me sve više i više uverava i u svoje glumačko umeće
kraljicaletnja is offline  
Old 15.02.2016., 19:31   #34
Quote:
kraljicaletnja kaže: Pogledaj post
1.bold: Vidim, rekla si pa si i porekla ... baš me interesuje na kojoj se to epizodi desilo "skidanje s liste", obzirom da je ovaj tvoj post od 7.11.2015. ... a na kojoj si opet seriju vratila na listu,

2. pošto znam i od ranije da uvek komentarišeš samo serije koje gledaš

3. bold: Šta se to promenilo pa si nastavila gledati seriju?
:
1. Rekla pa porekla?
Sorry ali odakle tebi da ja glesam seriju?
Seriju ne gledam od tog posta od 7.11.2015 godine. Scenu sa Zeynep i Emirom sam odgledala jer je dosta ljudi koje pratim i koji me prate na twiteru komentarisalo istu kao sokantnu. Pa sam odgledala da vidim taj SOK (limun šok.). A za kaznu znam sa portala. Interes za seriju mi se nije javio niti vjerujem da ce se ikada vratiti. Skinuta je sa liste i takva ostaje.

2. Komentarisala sam zbog tvoje opservacije Kaana U. sa kojom se ne slazem.
Komentarisala zbog prozivanja oko rejtinga. Sama si napisala: Vidim nekima se serija nije dopala ... šta sad kažu? Gledanost 17. epizode - 6. mesto ... nije loše ... često se ovde citira rejting kao merilo vrednosti neke serije ... pa šta je ovo sad?...

Replicirala sam ti na to i ama bas nigdje nisam spomenula da seriju gledam.

3. Kao sto sam i napisala nista se nije promijenilo i dalje ne gledam. Kada me nesto ne privuce na prvu (a nije me Kara Sevda privukla) nece me sigurno dobiti ni na drugu.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 15.02.2016., 20:01   #35
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
1. To se zove šarm, harizma... Kaan nije lijep niti zgodan kao Burak (s time da meni nije los niti ruzan vec zgodan i provlacan) ali ima takvu harizmu da je moze posuditi nekim glumcima. Uz to covjek glumi presavrseno. Tako savrseno da bi nekima (tipa Burak) mogao slobodno da drzi casove. Njega se gleda sa uzitkom.
...
Po statistici kada se radi o Kara Sevdi najspominjaniji lik na drustvenim mrezama je Emir. Covjek nosi novu seriju.
...
1. bold : Valjda si htela reći da ga ti gledaš sa užitkom? Ovako kako si napisala deluje kao opšteprihvaćeno mišljenje ... a sama si rekla da svoje mišljenje ne treba nametati drugima.

2. bold: Kad ti se toliko sviđa taj čovek, a nosi novu (17.epizoda?) seriju, što je onda ne gledaš, eto bar zbog njega progutaj i one što ne znaju da glume kao on, kao i "ridikulni" scenario.

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
1. Rekla pa porekla?
Sorry ali odakle tebi da ja gledam seriju?
Seriju ne gledam od tog posta od 7.11.2015 godine. Scenu sa Zeynep i Emirom sam odgledala jer je dosta ljudi koje pratim i koji me prate na twiteru komentarisalo istu kao sokantnu. Pa sam odgledala da vidim taj SOK (limun šok.). A za kaznu znam sa portala. Interes za seriju mi se nije javio niti vjerujem da ce se ikada vratiti. Skinuta je sa liste i takva ostaje.

2. Komentarisala sam zbog tvoje opservacije Kaana U. sa kojom se ne slazem.
Komentarisala zbog prozivanja oko rejtinga. Sama si napisala: Vidim nekima se serija nije dopala ... šta sad kažu? Gledanost 17. epizode - 6. mesto ... nije loše ... često se ovde citira rejting kao merilo vrednosti neke serije ... pa šta je ovo sad?...

Replicirala sam ti na to i ama bas nigdje nisam spomenula da seriju gledam.

3. Kao sto sam i napisala nista se nije promijenilo i dalje ne gledam. Kada me nesto ne privuce na prvu (a nije me Kara Sevda privukla) nece me sigurno dobiti ni na drugu.
Pa znala sam da seriju ne gledaš, vidi se po tvojim komentarima ... samo sam htela da to sama kažeš ... eto, uspelo je

Nije ti prvi put da komentarišeš ono što ne gledaš (npr. "20 dakika") ali što bi i gledala, kad ti i bez toga sve znaš, pa dođeš da nama koji gledamo i uživamo, sve lepo objasniš - da i mi vidimo šta u stvari gledamo
kraljicaletnja is offline  
Received Infraction
Old 15.02.2016., 21:23   #36
Hu hu
Da se i ja prijavim da gledam seriju. Meni se svidja. Predstavlja mi lijepo provedenih 2,5h srijedom, pratim čak bez prevoda , pa nadoknadjujem ono što ne pohvatam prevedenim scenama.
Trebalo mi je vremena da me potpuno osvoji, da se povežem s likovima, nadjem razumijevanje i simpatije za njih. U početku su me svi živcirali osim Leyle , koju obožavam Malo su nam zbrzili tu njihovu silnu ljubav, pa joj nismo povjerovali i shvatili Keminu traumu Tj ja nisam . Medjutim, kako je vrijeme prolazilo i radnja se zahuktavala, tako sam pratila sa sve više zanimanja.
Mogu reći da mije Burak odličan, prije nisam ništa njegovo gledala- a čini mi se da nisam ni propustila. On kao da je sada glumački sazreo iako je već dosta dugo u tom poslu. Bar ga ja tako doživljavam.
Neslihan mi je isto bila nepoznata, nije mi se dopala na prvu ali sad mi je postala draga. Više je volim u nekim komik scenama nego u srcedrapateljnim, kao da je strast ostala samo za Kadira . Burak mi je u onim scenama u kojima su zajedno, od 14 epizode naovamo- kada je priznao i sebi i njoj da je još voli- odličan. Sve mu kupujem, svako osjećanje. Možda je to već sve viđeno, ali meni trenutno godi.
Emir je priča za sebe. Kaana volim od ASK sa Hazal, lik je čudan, poseban. Meni nije klasično lijep al baš ima neku auru, harizmatičan je, mislim da je lik Emira za njega kao stvoren.
Emir je psiho, i opet ne mogu da ga mrzim Posebno scene sa majkom i ocem, bude mi ga čak i žao.
Ali je sa Kemalom baš pretjerao posebno što je dodirnuo u ono što je sveto- aile. Mogu njih dvojica da se nadmudruju koliko hoće i nadmeću oko Nihan, ali ovo je baš prljava igra. Tako da me Emir pretvara u podvojenu ličnost A da ga bilo ko drugi glumi, a ne Kaan, sve bi bilo jasno, gdje stojim. Svidja mi se taj njegov sarkazam i koliko god da to ide na račun našeg Keme, opet ne mogu da se ne nasmijem. I uživam u njihovim zajedničkim scenama- neko reče da njih dvojica imaju dobru hemiju...
Serija je dinamična, svaka epizoda puna dešavanja, a za mene šlag na torti scene sa Leylom u njenoj kući :klap: Zerrin obožavam i mislim da je perfektna za ovu ulogu. Ostali likovi su mi uglavnom nesimpatični, obje porodice, odnosi izmedju braće i sestara, Asu, ...
Nihan za sada zamjeram što se drži brata kao pijan plota i gleda ga maltene kao da ga je ona rodila a ne kao odraslog čovjeka od 30 godina. Dobro, je nezreo ali nije jedini. Pokazao je i da je jako sebičan i nije ni u pola posvećen njoj kao ona njemu, baš kao neko razmaženo derište.
Od nje očekujem malo više angažmana u borbi za oslobadjanje iz prinudnog braka. Zato je Kemal savršen lik, kao što sam već negdje napisala, šteta što je izmišljen.
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Old 15.02.2016., 21:30   #37
Quote:
sannis kaže: Pogledaj post
Hu hu
Da se i ja prijavim da gledam seriju. Meni se svidja. Predstavlja mi lijepo provedenih 2,5h srijedom, pratim čak bez prevoda , pa nadoknadjujem ono što ne pohvatam prevedenim scenama.
Pratiš li i prevedene ili samo bez prijevoda? Pitam zato što prijevod ipak mnogo znači.

Quote:
sannis kaže: Pogledaj post
Od nje očekujem malo više angažmana u borbi za oslobadjanje iz prinudnog braka. Zato je Kemal savršen lik, kao što sam već negdje napisala, šteta što je izmišljen.
Može li Nihan dati više angažmana, ne znam, no sjećam se da joj je Emir zaprijetio Kemalovim životom, klasično. I to će možda biti novi problem. Naravno, trebala bi i to reći Kemalu, a ne to kriti od njega.
Čizkejkica is offline  
Old 15.02.2016., 21:55   #38
Quote:
kraljicaletnja kaže: Pogledaj post
1. bold : Valjda si htela reći da ga ti gledaš sa užitkom? Ovako kako si napisala deluje kao opšteprihvaćeno mišljenje ... a sama si rekla da svoje mišljenje ne treba nametati drugima.

2. bold: Kad ti se toliko sviđa taj čovek, a nosi novu (17.epizoda?) seriju, što je onda ne gledaš, eto bar zbog njega progutaj i one što ne znaju da glume kao on, kao i "ridikulni" scenario.



Pa znala sam da seriju ne gledaš, vidi se po tvojim komentarima ... samo sam htela da to sama kažeš ... eto, uspelo je

Nije ti prvi put da komentarišeš ono što ne gledaš (npr. "20 dakika") ali što bi i gledala, kad ti i bez toga sve znaš, pa dođeš da nama koji gledamo i uživamo, sve lepo objasniš - da i mi vidimo šta u stvari gledamo
Da seriju ne gledam to sam ovde napisala davno.

Napisala sam ono sto vecina pise a to je da je Kaana uzivancija gledati jer je lik Emira najkomentiraniji lik. Kaana se hvali na svim dr. mrezama. I da i meni je uzivancija gledati ga no nije mi uzivancija gledati seriju za koju mislim da nije dobra. Ne da mi se trositi 2 sata na cijelu eoizodu osim ako bi svih 2h prikazivali samo Kaana.

Nikada nisam komentarisala nesto sto ne gledam. Pa tako ni ovdje nisam komentarisala događanja u seriji jer ju ne gledam i samim tim ne mogu komentarisati to sto ne gledam. Komentarisala sam samo Kaana i rejting, a to je dostupno svima i nije potrebno gledati seriju.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 15.02.2016., 21:57   #39
Quote:
Čizkejkica kaže: Pogledaj post
Pratiš li i prevedene ili samo bez prijevoda? Pitam zato što prijevod ipak mnogo znači.

Može li Nihan dati više angažmana, ne znam, no sjećam se da joj je Emir zaprijetio Kemalovim životom, klasično. I to će možda biti novi problem. Naravno, trebala bi i to reći Kemalu, a ne to kriti od njega.
Nemam toliko vremena da gledam ponovo s prevodom cijelu epizodu ali ove dijelove koje nisam baš pohvatala, to gledam prevedeno. A i cure na YT vrlo brzo prevedu ključne scene.
Kod Nihan mi smeta to što krene ka Kemalu, pa se povuče. Ne znam dokle si stigla sa epizodama, evo ja sam gledala i ovu 17, tu ima scena kad se kao trebaju poljubiti, pa se ona povuče u zadnjoj sekundi. Jer je ona naravno udata, pa valjda nije u redu Ne znam što to toliko potenciraju, kad oboje znaju - a i mi-da je taj brak samo na papiru i proizvod ucjene. Mislila sam da se Kemo nikad prema njoj neće otopiti, a evo ispade ona ta koja drži distancu. To je vjerovatno stvaranje napetosti kod publike, al ja sam zrela za jedan njihov strastveni poljubac
Mislim, kad su u prvoj epizodi i spavali jedno s drugim, sad će baš ostati na držanju za ruke...Al Kemi smeta prsten, kao što je to rekao već dosta puta.
No dobro, moraju nas malo krčkati na tihoj vatrici
Što se tiče priče, ne mogu zamisliti da će još dugo razvlačiti oko lažnog ubistva, no bojim se da će Emir naći drugi način da veže Nihan za sebe. Pa makar i ucjenom Kemalom. A ono što je zaprijetio u 9-10 epizodi, sprovodi u djelo, uništava Keminu familiju jedno po jedno.
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Old 15.02.2016., 23:11   #40
A sta kazete na novu najavu zenske???
https://youtu.be/Ah_DJIzRLRs
Jos napetija od prve, c c c.... kad ce ova srijeda vise... xD

Kako ga rece Emir 'ZeZe' :
"Ne nedostajem ti mnogo.
Nemas sanse da drugi put budes samnom u krevetu!"

Kako je samo navlaci again, ahhh sejtan, sejtan.... xD

sannis :
"Uživam u njihovim zajedničkim scenama- neko reče da njih dvojica imaju dobru hemiju..."
Ziva istina! Zato ovako i uzivamo u njihovim zajednickim scenama xD

"Mogu reći da mi je Burak odličan, prije nisam ništa njegovo gledala- a čini mi se da nisam ni propustila.
On kao da je sada glumački sazreo iako je već dosta dugo u tom poslu. Bar ga ja tako doživljavam.
Burak mi je u onim scenama u kojima su zajedno, od 14 epizode naovamo- kada je priznao i sebi i njoj da je još voli- odličan.
Sve mu kupujem, svako osjećanje. Možda je to već sve viđeno, ali meni trenutno godi."

- Ne da je sazreo, nego cak i sumnjamo da je isao kod Vahide na privatne casove glume, ili negdje drugo, nebitno, kako smo vec pisale,
ali eto i moj utisak je isti kao tvoj sannis - a gledala sam svaki Burakov projekAt do sada, ovo je definitivno naj od naj od njega,
da bolje ne moze, totalno mu vjerujem ja barem i daje sebe 300 posto kako vec napisah....
Za svaku je pohvalu kad neki glumac ovolikooo napreduje - a znate da prije toga je bio prilicno los i neuvjerljiv u svim ostalim serijama i filmovima, bravo za naseg Brkicu jos jednom!

"Zato je Kemal savršen lik, kao što sam već negdje napisala, šteta što je izmišljen."
- Bas tako, jazik sto nema ovakvih likova i u RL-u vise, valjalo bi! xD
ssssnake is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.