Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 14:47   #8521
Jel to neki prosvjed danas za Hasana na Trgu kako stoji na fb stranici Hrvatska uživo ili ljud čekaju tramvaj?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Old 22.10.2016., 15:14   #8522
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Jel to neki prosvjed danas za Hasana na Trgu kako stoji na fb stranici Hrvatska uživo ili ljud čekaju tramvaj?
Bio je prosvjed, bilo je nešto ljudi, ali ne baš previše. S druge strane, na prosvjed protiv Vatikanskih ugovora je došlo puno manje ljudi, tek nekoliko desetaka.
Martian7 is online now  
Old 22.10.2016., 15:31   #8523
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Pa ne možeš otpuštat ljude jer je netko rekao da su bili suradnici Udbe. Zamisli da je Karamarko dobio otkaz jer je Manolić to rekao?! Čak i da se Manolića dalje natezalo po tom pitnaju pa da je dao i dokaze (a ne sumnjam da je na to spreman ako se ukaže potreba), ne može se čovjeka otpustiti bez suđenja! Ovo što ti pričaš je čisti lov na vještice i ništa drugo doli to. Meni je tijekom studiranja jedan od profesora bio čovjek kojem se to dogodilo za komunizma. Doslovno je dobio otkaz jer su 2-3 nebitnih komunističkih potrčka reagirali na anonimno pismo u kojem je pisalo da ovaj šuruje sa ustašam iz emigracije i čovjeka su otpustili.
To Hasanbegović, Glasnović i ova bagra žele napraviti političkim neistomišljenicima i smjestiti uništavanje karijere kulturnim radnicima koji ne širen njihovu istinu. Kome to treba? Goebbelsu svakako, Staljinu isto. Kome još?
Apsolutno se slažem, da lustracija ne bi smjela biti novi totalitarizam, jer onda bi to bio užas, zato sam ja htio lustraciju samo unutar HDZea.

Treba napomenuti da su neki postali "suradnici" zbog ucjene itd.

Pretpostavljam, da je Tomica imao namjeru lustrirati, za to su ga i skinuli, a skinuli su ga unutar HDZea, gdje su se uglavnom i sklonili, mislim na krupnije ribe.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 22.10.2016., 15:39   #8524
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
pitao bih ove koji se zalažu za lustiranje, recimo, lokalnih sužbenika(!?!), kako bi bilo da njih netko sada otpusti i obilježi samo zato jer su pokušali prehraniti obitelj kako su znali i umjeli?
Pa naravno da bi takva lustracija bila novi totalitarizam, kao da nekog privatnika lustriraš jerbo je plaćao porez i time pomagao režim.

Lustracija bi važila za ideologe, koji su bili aktvini i za pozicije koje su ključne.

I danas kad dođe do promjene vlasti imaš određen ešalon ljudi koji je nov i onaj koji ode, dakle neke stvari moraju biti jasno definirane i na jednom civilizacijskom nivou.


Problem je što mi imamo puno više problema i s novokomponiranim lopinama, ja bi najrađe lustrirao one koji su sudjelovali u pljački RH, ali i tu bi iskočili "ostaci" bivšeg režima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 22.10.2016., 15:51   #8525
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Znači li to da je amerikanc koji je poginuo dok se oslobađala Francuska heroj, a Hrvat, partizan, koji je poginuo dok se oslobađao Zagreb - zločinac?
Jedno je borba protiv nacista koji su bili zločinci tipa dno dna, naravno ,tko god se borio protiv nacizma i fašizma je pozitivac.

Ali kad se taj amer i Frnacuz bore protiv Gadafija onda su preuzeli ono protiv čega su se nekad borili.

Sam antifašizam je bio značajan za novo svijeta, ali je pitanje koliko je to bilo zeleno svijetlo za suverenu Hrvatsku. U DR-u, Hrvat se borio s namjerom za neovisnu Hrvatsku, ostali ratovi su imali druge ciljeve.

Recimo, tebi ukradu auto, meni biciklu i policija nesebično krene u akciju i nađu one koji su ti ukrali auto, a moju biciklu ne neđu, za mene su policajci u tom slučaju pozitivci, ali ne mogu reći da su i moju biciklu vratili, tako da ako neki susjed nađe moju biciklu, njemu ću biti zahvalniji.


Tako je Hasanbegović, kao povjesničar i kao političar s uvjerenjem i stavom, bavio se tabu temama, a Bogu hvala živimo u demokraciji i mislim da tabu teme ne bi smjele postojati.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 22.10.2016., 16:11   #8526
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Bio je prosvjed, bilo je nešto ljudi, ali ne baš previše. S druge strane, na prosvjed protiv Vatikanskih ugovora je došlo puno manje ljudi, tek nekoliko desetaka.
Dao sam si truda: Večernji, Index, Jutarnji, 24sata, Telegram, Slobodna Dqalmacija kažu drugačije - od Indexa koji tvrdi da je omjer 2:1 (uz fotografije drugog prosvjeda), pa do ostalih koji za oba skupa govore o stotinjak okupljenih. Nije mi pala na pa

Obje su brojke, naravno, nikakve i kao takve nebitne - ali, tvrdnja o "puno manje ljudi" podsjeća na onaj vic kad su se utrkivali Amerikanac i Rus, Amerikanac pobijedio, a Pravda preko cijele stranice razvukla naslov "Naš junak drugi, američko pseto pretposljednje!"
Lord Byron is offline  
Old 22.10.2016., 16:24   #8527
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
Lustracija je tek jedna u nizu udica kojima se budalama mažu oči.

Bi li lustracija takla štetočine poput Sanadera? Hasanbegovića? Šustara? Bernardice? Vrdoljaka? Čačića? Kalmete? Bozanića?... treba li uopće nastavit niz. To su ljudi koji uništavaju ovu državu, a veze nemaju sa KPH niti bi ih lustracija takla.

Nevjerojatno koliko je ovaj narod glup i čorav, dok su im neprijatelji pred nosom oni traže one nevidljive, one kojima ne znaju ime ni prezime, ali sigurni su da negdje postoje... sigurni...
Kada je tema Zlatko Hasanbegović : mičite ustašu !
Kada je lustracija naša tema : do kada ćemo gubiti vrijeme na besmislene borbe protiv imaginarnih neprijatelja iz prošlosti ?
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a zanimljivo da se ljuti oni koji s kulturom nemaju veze
Ovi koji se bune imaju više veze s kulturom nego samoprozvani kulturnjaci koje europska struka i tržište skoro ni ne prepoznaju. Ljute se oni kojima smetaju sramotna podmetanja Hasnbegoviću, a radi se o istim onim konstrukcijama s kojima se ovaj narod maltretira već desetljećima.

Zadnje uređivanje dr.laki : 22.10.2016. at 16:46.
dr.laki is offline  
Old 22.10.2016., 16:26   #8528
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post

Ovi koji se bune imaju više veze s kulturom nego samoporozvani kulturnjaci koje europska struka i tržište skoro ni ne prepoznaju. Ljute se oni kojima smetaju sramotna podmetanja Hasnbegoviću, a radi se o istim onim konstrukcijama s kojima se ovaj narod maltretira već desetljećima.
oni kaj su se bunili protiv Obuljen, kakve veze oni imaju s kulturom?!
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Old 22.10.2016., 18:51   #8529
Quote:
plan kaže: Pogledaj post
Za Hasanbegovića partizani nisu pozitivci, već negativci, i to ne zbog poslijeratnih zločina, već zbog toga što nisu uspostavili samostalnu Hrvatsku.
Znači, za njega Hrvati mogu biti ratni pobjednici samo ako ta pobjeda rezultira uspostavom ili očuvanjem samostalne Hrvatske.
Zbogom pameti.

U WW2 uspostavljena je Hrvatska (SRH) u granicama kakve danas imamo.
Da je “srbofil“ Tito uspostavio SRH samo zapadno od linije Karlobag-Karlovac-Virovitica, onda Domovinskog rata, na kojeg Hasanbegović i slični toliko svršavaju, ne bi ni bilo jer bi BG bio zadovoljan takvim hrvatskim granicama.
Hasanbegoviću se stavljaju neke riječi u usta, kao i ustaška kapa na glavu, a imao je HOSovu kapu.

Koliko god borba protiv zlih nacista bila ispravna, herojska i časna ona nije presudna za stvaranje demokratske i suverene Hrvatske, a pojave koje smo imali od 45. su bile i veliki otpor za stvaranje samostalne Hrvatske.

Dale unutar Jugoslavije, ako bi netko samo predložio Hrvatsku kao suverenu državu, svršio bi na robiji, ne bi mu se dalo medijskog prostora da sazove javnu raspravu ili referendum.

Dakle, ja mogu reć da su Englezi bili antifašisti u borbi protiv Hitlera, ali im ne mogu priznati antifašizam dok su osvajali svoje kolonije.

Meni je drago da se pojavio povjesničar tipa Hasanbegović koji će davati neke nove argumente, dakle, ako ja kažem da nema antifašizma u engleskom osvajanju Indije, to ne znači da ja negiram nacizam kao zlo, ali i narodi koji su živjeli u engleskim i inim kolonijama isto zaslužuju sretan život.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 22.10.2016., 19:24   #8530
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Hasanbegoviću se stavljaju neke riječi u usta, kao i ustaška kapa na glavu, a imao je HOSovu kapu.
Daj onda opiši HOSovu kapu sa što je moguće detaljnijim opisom grba na njoj pa da se točno zna o čemu govoriš.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 22.10.2016., 20:07   #8531
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Daj onda opiši HOSovu kapu sa što je moguće detaljnijim opisom grba na njoj pa da se točno zna o čemu govoriš.
Nema tri roga i nema crvenog pentagrama... ovo dovoljno

Ono što je mene zasmetalo, je to da neki i HOS trpaju pod ustaše ali ne u onom folklornom smislu kako kad se na utakmicama viču kojekakve pizdarije, nego se misli na krvavi fašizam.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.