Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 12:46   #7241
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Ja sam na bivšem automobilu imao takav slučaj, ispostavilo se da imam loš auspuh, odnosno imao je loš spoj poslije katalizatora.
Hvala, to ću dati provjeriti, još je originalni cijeli auspuh, 11 godina mu je... moguće da negdje stvara problem.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 20.02.2018., 12:49   #7242
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Molim da li tko zna odgovor:
Honda Jazz, benzin, 1.4 / 61 kW, 250.000 km, 11 godina, stalno vozim na benzin 95.
Besprijekorno radi, ide dobro, ubrzava, pali hladan i topal kao prvog dana, nema nikakavih čudnih zvukova, potrošnja kao i svih godina do sada, tehnički glatko prošao, a zanima me sljedeće:
na rezultatima uvjeti temperature, okretaja uobičajeni, no rezultati čudni:
potrebne vrijednosti: izmjereno:
CO - max 0,500 % 0,017%
CO2 - 13,0 - 18,0 % 10,0 % (!)
HC - max 100 ppm 69 ppm
O2 - max 0,500 % 7,170 % (!)

Ukratko, jako malo CO i CO2, jako puno O2.
Siromašna smjesa? Zašto?
Na moju žalost, bacio sam sve starije rezultate i nemam ih za usporediti s vrijednosti ranijih godina.
Da li je moguće da je motor tako projektiran da radi sa siromašnom smjesom, ili je moguće da vuče neki zrak sa strane, a da se to ne primijeti ni na koji drugi način?
Ili nešto treće?
Da li da išta poduzimam u vezi toga?
Moguće šupalj auspuh. Da li je smjesa bogata ili siromašna se teško da zaključiti mjerenjem IZA kata....

A rez na povišenim okretajima?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 20.02.2018., 13:00   #7243
Nisam dobio rezultate mjerenja na povišenim okretajima, vidim sad da piše da je to što sam dobio stranica 1 od 2, a tu drugu nisam ni vidio ni dobio.

Ma to što si napisao mi je tek sad sinulo... rezultati su mjereni nakon cijelog ispuha i taj poremećaj zaista može nastati bilo gdje. Vozim se dalje kao i do sada. Hvala obojici.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 20.02.2018., 13:27   #7244
Skini rezultate sa stranice CVH, trebaš VIN i mjesec kad si radio TP.

https://www.cvh.hr/naslovnica/#tab1

I dečki su dobro rekli - smrdi na rupu u auspuhu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.02.2018., 14:02   #7245
A HC? Nije kriminalan al nije ni nula...
Lyman is offline  
Old 20.02.2018., 14:15   #7246
Malo je to da kompenzira 7% O2 .... praktički 1/3 kisika iz zraka ne izgori ... što je daleko previše, meni se u prvi tren učinilo da je kat daleko prehladan no nije SAMO to - nema šanse da 7% ne izgori, kakav god kat bio. 65 ppm HC bi već moglo bit radi hladnog katalizatora.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.02.2018., 15:01   #7247
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Skini rezultate sa stranice CVH, trebaš VIN i mjesec kad si radio TP.

https://www.cvh.hr/naslovnica/#tab1

I dečki su dobro rekli - smrdi na rupu u auspuhu.
woow, kud ode informatika, hvala na linku!

evo, rezultati povišenog hoda 2.700 o/min:

CO .... 0,017
CO2 .. 14,82
HC .... 40
O2 .... 0,43
lambda .. 1,018
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 20.02.2018., 15:10   #7248
Eto, sada je još vjerojatnije da je uspuh šupalj.

HC nije toliko loš za 1/4 milje. Koje ulje koristiš i koliko ga troši?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 20.02.2018., 15:11   #7249
Gdje najjeftinije u ZG uzeti lance za snijeg?? Trebaju mi samo da ih imam u gepeku da sam legalan.
Lucky-ZG is online now  
Old 20.02.2018., 16:42   #7250
Tko ima prednost?

_MK_ is offline  
Old 20.02.2018., 17:01   #7251
Ja bih rekao plavi. On dolazi sa glavne, crveni sa sporedne/rampe.
Cutac is offline  
Old 20.02.2018., 17:06   #7252
A što ako je crveni šleper s prikolicom od 20 metara i 30 tona drva na sebi?
_MK_ is offline  
Old 20.02.2018., 17:13   #7253
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Eto, sada je još vjerojatnije da je uspuh šupalj.

HC nije toliko loš za 1/4 milje. Koje ulje koristiš i koliko ga troši?
Castrol Magnatec 5W40. U početku su prve tri godine dok je bilo jamstvo u Rutingu stavljali Honda genuine 10W40.
Mijenjao sam ga inače svakih 15.000 km, a zadnjih pet-šest godina auto koristimo samo po gradu pa mijenjam prema uputama za otežane uvjete na 7.500 km. Vremenski je to oko 6 mjeseci, a potroši ga u tom intervalu oko polovice raspona Min/Max, vjerojatno je to oko pola litre?
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 20.02.2018., 17:16   #7254
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
A što ako je crveni šleper s prikolicom od 20 metara i 30 tona drva na sebi?
A što ako je plavi šleper od 21 metra i 31 tonom drva na sebi?
Propis kaže svoje, a praksa traži i malo primjene inteligencije.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 20.02.2018., 17:22   #7255
A primjena inteligencije bila bi što - "ja sam šleper i boli me kurac što se s kratke rampe uključujem na brzu cestu gdje ljudi piče stotku, jer sam veći i teži od njih"?

Ne znam kako sam prošao bez sudara ili produžetka po brzoj, majke mi. Lik mi visi na guzici (taj je isto retard svoje vrste), ne mogu zbog njega naglo kočiti u svojoj traci da pustim jebeni šleper, a ovaj ne samo da ne staje nego se aktivno uključuje na cestu i ulazi mi u traku, iako mi žmigavac blinka otkako sam ga vidio da ide gore 200 metara prije petlje.
_MK_ is offline  
Old 20.02.2018., 17:22   #7256
Šta kaže pravilo desne ruke? No slično kao i kod rotora vrlo rjetko se vidi ovakvo križanje bez trokuta i redovito crveni ima trokut.

Kao što rekoh (Lučko a mogao bi još nekolicinu stavit):
https://goo.gl/maps/GXgHuq3o2yG2
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.02.2018., 17:42   #7257
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
A primjena inteligencije bila bi što
S obzirom da pišeš ove retke, očito je da si ju primijenio. U ovom slučaju primjena inteligencije bi bila snalaženje u neočekivanoj situaciji i izbjegavanje nanošenja štete sebi i drugima, konkrento, pravilnom odlukom ublažena šteta koja je mogla nastati kao posljedica prometnog prekršaja koji je barem jedan od vozača (u ovom slučaju vjerojatno vozač šlepera oduzimanjem prednosti i vozač iza tebe nedržanjem potrebnog razmaka) napravio.
U prometu ima svakakvih situacija, vozača pametnih, glupih, discipliniranih, divljih, pijanih, gluhih, ćoravih, ufiksanih, bijesnih, u predinfarktnom stanju, ludih... zato samo slijepo poštivanje propisa često nije dovoljno da bi svi sretno stigli kamo su krenuli.
Ali to sve znaš i sam.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 20.02.2018., 17:47   #7258
Je, uvijek je na takvim mjestima trokut. Ali boli njega kita, on je šleper na uzbrdici s 30 tona drva na sebi.

Pa ono, možda se nešto promijenilo u prometnim pravilima po pitanju ignoriranja trokuta, što ja znam, polagao sam pred dvajest godina...

A jel još na snazi ono da auti moraju imati upaljena svjetla? Jer sam danas naišao na par srebrnih na sivoj cesti po sivom vremenu bez svjetlosnih oznaka.
_MK_ is offline  
Old 20.02.2018., 17:50   #7259
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Je, uvijek je na takvim mjestima trokut. Ali boli njega kita, on je šleper na uzbrdici s 30 tona drva na sebi.

Pa ono, možda se nešto promijenilo u prometnim pravilima po pitanju ignoriranja trokuta, što ja znam, polagao sam pred dvajest godina...

A jel još na snazi ono da auti moraju imati upaljena svjetla? Jer sam danas naišao na par srebrnih na sivoj cesti po sivom vremenu bez svjetlosnih oznaka.
Ja polagao prije 38 godina i tada je isto pravilo s trokutom vrijedilo. I kršilo se povremeno isto kao i danas.
U nas je na snazi i to da se za vrijeme zimskog računanja vremena moraju imati upaljena i danju i kad nisu uvjeti smanjene vidljivosti dnevna ili kratka svjetla. I to se pravilo krši povremeno, kako si i sam uočio.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 20.02.2018., 17:55   #7260
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
A jel još na snazi ono da auti moraju imati upaljena svjetla? Jer sam danas naišao na par srebrnih na sivoj cesti po sivom vremenu bez svjetlosnih oznaka.
Moraš biti osvijetljen(kratka/dnevna/maglenke).
Cutac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.