Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2015., 14:34   #12221
Nježna fala ti za info!
gogolinjo is offline  
Old 30.05.2015., 15:06   #12222
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
Dakako bi bilo najbolje pitati iznajmljivaca sto je razlog limitiranja...

Za znanje i ravnanje.

Nije ti to razlog da odma odustanes od tog stana iako bi ti bilo na max. 2 godine. Ovdije je skroz normalno da se cesto selis. Bitno je da si uopce dobila stan, pa ako je cijena OK mozes ga prihvatiti.
Jednostavno dalje trazis stan, a ovaj namjestis tek tako da mozete funkcijonirati (najbolje kupis rabljeni namjestaj i ne ulazes nesto previse). Realno mozes naci za dvije godine dobar stan (izracunas si kada dobijete prve place koliko mozete maksimalno odvojiti za stan) ako ti zahtjevi nisi pre visoki. Naravno, ono sto je dobro to i kosta....... Pogotovo za obitelj........
Upravo tako, jer smo toliko dugo tražili stan i ovo su prvi koji su nas uzeli u obzir - čak im ni djeca ne smetaju! Mozda su dvije godine koje je spomenuo (nerazumljivi bavarski deutsch) zapravo minimalno koliko moramo biti u stanu... Uglavnom ugovor ćemo potpisati, a useliti bismo trebali tek početkom kolovoza... Sad u potregu za namještajem...
Koyotee is offline  
Old 31.05.2015., 18:43   #12223
Kao što sam ovdje davno najavio, izgleda da će Nijemci ukinuti bilo kakva ograničenja za Hrvate... Neće biti čak ni rasprave u parlamentu oko toga. Ako je vjerovati ovom gospodinu:

"Dobio sam informacije iz dva ključna ministarstva, to su Ministarstvo rada i Ministarstvo vanjske politike, da će prijedlog (o liberalizaciji tržišta rada) ići direktno u kabinet vlade i da će se 17. lipnja automatski prepoznati pravo hrvatskih građana na pristup njemačkom tržištu rada," rekao je Juratović i dodao da njemačka vlada ne vidi razloga da o tom pitanju povede parlamentarnu raspravu."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/j...ma/823012.aspx
goldietrickz is offline  
Old 31.05.2015., 19:30   #12224
Vidjela sam. Odlična vijest!
Još samo da dođe na pismeno. Granice polako ali sigurno padaju za Hrvate!
__________________
Ona iz Njemačke
Cuflekica is offline  
Old 31.05.2015., 19:53   #12225
Ajde da se čuje i nešto dobro o tom Juratovicu ili iz njegovi usta.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 31.05.2015., 20:03   #12226
Sto konkretno znaci da se ukidaju dozvole? ozbiljno pitam ,jer ne kuzim kako to s dozvolama funkcionira, pa ako mi neko moze objasniti?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 31.05.2015., 20:06   #12227
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Sto konkretno znaci da se ukidaju dozvole? ozbiljno pitam ,jer ne kuzim kako to s dozvolama funkcionira, pa ako mi neko moze objasniti?
Znači da nađeš poslodavca i napraviš ugovor i ajd na šljaku!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 31.05.2015., 23:19   #12228
hvala na jednostavnom pojasnjenju!
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Old 01.06.2015., 08:14   #12229
Quote:
Koyotee kaže: Pogledaj post
Upravo tako, jer smo toliko dugo tražili stan i ovo su prvi koji su nas uzeli u obzir - čak im ni djeca ne smetaju! Mozda su dvije godine koje je spomenuo (nerazumljivi bavarski deutsch) zapravo minimalno koliko moramo biti u stanu... Uglavnom ugovor ćemo potpisati, a useliti bismo trebali tek početkom kolovoza... Sad u potregu za namještajem...
Namjestaj ti i nije neki problem (mozes kupiti rabljeni namjestaj za bagatelu => pogledaj u Quoka ili ebay Kleinanzeigen) pogotovo ga nemozes jo sada ni kupiti jer gdje ces ga staviti do 01.08.?
Prvih par dana neces imati sve, onako vjerovatno ce te spavati na podu na madracima. Ali bitno je da imas krov nad glavom, ocekivati da je stan namjesten je stvarno previse.
Najbolje stavi sada fokus na jezik, da naucis nekih par osnovnih stvari prije no sto dodete
novaugradu is offline  
Old 01.06.2015., 08:40   #12230
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Sto konkretno znaci da se ukidaju dozvole? ozbiljno pitam ,jer ne kuzim kako to s dozvolama funkcionira, pa ako mi neko moze objasniti?
Znaci da je isto procedura kao do sada, moras naci poslodavca i gdje ces stanovati, samo papirologija nije tako komplicirana kao do sada.
To je jedino olaksanje za "slabije" placene poslove (mogu odma prijavit radnika, nemoraju ici na ono "sezonski")
novaugradu is offline  
Old 01.06.2015., 08:58   #12231
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
Namjestaj ti i nije neki problem (mozes kupiti rabljeni namjestaj za bagatelu => pogledaj u Quoka ili ebay Kleinanzeigen) pogotovo ga nemozes jo sada ni kupiti jer gdje oaces ga staviti do 01.08.?
Prvih par dana neces imati sve, onako vjerovatno ce te spavati na podu na madracima. Ali bitno je da imas krov nad glavom, ocekivati da je stan namjesten je stvarno previse.
Najbolje stavi sada fokus na jezik, da naucis nekih par osnovnih stvari prije no sto dodete
Što te tiče spavanja na podu muž i ja smo točno 59 dana spavali na luftiću 60-dan nam je došao bračni krevet iz Poca!!! Još su mi ljepo Nježna i Actros rekli ii u ikeu ali ne ja sam baš taj iz Pocoa htjela!!!
gogolinjo is offline  
Old 01.06.2015., 09:05   #12232
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
! Još su mi ljepo Nježna i Actros rekli ii u ikeu ali ne ja sam baš taj iz Pocoa htjela!!!
U Pocu vecinom namjestaj mozes odma ponjeti, to sada bio izuzetak da moras cekati.
Kada kupujes mal bolji namjestaj cekas vecinom 2 mjeseca.........


Na pocetku je onako malo "ciganjluk", spavas na podu, nemas nista, sve je onako improvizirano..... Neko ko voli Camping se sigurno lakse snadje u toj situaciji
novaugradu is offline  
Old 01.06.2015., 09:28   #12233
Bome je tako. I ja sam na lufticu spavao dok mi nisu stigle prve stvari iz Ikee. Mislim da Ikea jedina ima mogucnost dostave unutar tjedan dana, kod svih ostalih se ceka po nekoliko tjedana na dostavu. U Pocu su mi rekli da ako imaju na lageru mora se cekati tri tjedna na dostavu tako da kod njih nisam uzimao.
hystorian is offline  
Old 01.06.2015., 09:38   #12234
Quote:
hystorian kaže: Pogledaj post
Bome je tako. I ja sam na lufticu spavao dok mi nisu stigle prve stvari iz Ikee. Mislim da Ikea jedina ima mogucnost dostave unutar tjedan dana, kod svih ostalih se ceka po nekoliko tjedana na dostavu. U Pocu su mi rekli da ako imaju na lageru mora se cekati tri tjedna na dostavu tako da kod njih nisam uzimao.
Mozes iznajmiti transporter na par sati da nebi morao cekat dostavu. Ali treba ti onda par dobrih dusa koje ce ti pomoci nositi i sastaviti (ako je sta glomazno).
novaugradu is offline  
Old 01.06.2015., 10:42   #12235
Ma posto sam tu sam sve sam im platio. Ovo iz ikee sam sam sastavio a spavacu sobu sam kupio u lokalnoj trgovini i platio dostavu s montazom jer to nisam mogao sam. Sad imam skoro sve sta mi treba u stanu. Firma mi je pokrila 2/3 troska tako da osobno nisam puno ni potrosio
hystorian is offline  
Old 01.06.2015., 10:58   #12236
Quote:
hystorian kaže: Pogledaj post
Ma posto sam tu sam sve sam im platio. Ovo iz ikee sam sam sastavio a spavacu sobu sam kupio u lokalnoj trgovini i platio dostavu s montazom jer to nisam mogao sam. Sad imam skoro sve sta mi treba u stanu. Firma mi je pokrila 2/3 troska tako da osobno nisam puno ni potrosio
Sreca tvoja => za sve ostale: ovo vam je zlatni izuzetak da vam firma plati namjestaj
novaugradu is offline  
Old 01.06.2015., 11:14   #12237
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
Sreca tvoja => za sve ostale: ovo vam je zlatni izuzetak da vam firma plati namjestaj
U boljim poslovima i kod traženih osoba se plaća novim "radnicima" poštene svote za selidbu. Ali to je pretežno ako se traži preko "Headhuntera" i uzima tako drugome "radnika" a ne ako netko običnim putem traži posao. Ima svega, samo malo ako nisi u nečemu posebni specijalista i to u vezi kompjutera, novaca itd.
Firma za koga radim je evo nedavno platila 8.000 nekome za selidbu iz Münchena. Mogao je dobiti i više da je dao račune.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 01.06.2015., 11:33   #12238
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
U boljim poslovima i kod traženih osoba se plaća novim "radnicima" poštene svote za selidbu. Ali to je pretežno ako se traži preko "Headhuntera" i uzima tako drugome "radnika" a ne ako netko običnim putem traži posao. Ima svega, samo malo ako nisi u nečemu posebni specijalista i to u vezi kompjutera, novaca itd.
Firma za koga radim je evo nedavno platila 8.000 nekome za selidbu iz Münchena. Mogao je dobiti i više da je dao račune.

to ne osporavam, ali vecima koja se ukljucuje u ovaj forum nije te srece ni i toj poziciji pa zasto stvarati krive dojmove.
Takodjer i ja radi u tvrtki koja bi mi platila debelo da otidjem raditi u Kinu na dvije godine, ali to za mene ne dolazi u obzir.......
novaugradu is offline  
Old 01.06.2015., 13:34   #12239
Quote:
novaugradu kaže: Pogledaj post
to ne osporavam, ali vecima koja se ukljucuje u ovaj forum nije te srece ni i toj poziciji pa zasto stvarati krive dojmove.
Takodjer i ja radi u tvrtki koja bi mi platila debelo da otidjem raditi u Kinu na dvije godine, ali to za mene ne dolazi u obzir.......
Problem tog posla na 2 godine i tamo uobičajne duple ili veće plaće uz niže troškove je da će netko dobiti tvoj posao ovdje i ako nitko bas tada odlazi kada se ti vratiš ostati ćeš bez posla ili bolje rečeno možeš čekati u nižem poslu sa svojoj plaćom da netko odlazi koji Zauzima tvoju bivšu poziciju.
To bi to svakome samo preporučila ako je spreman/planira nakon te 2 godine napustiti poslodavca.
Ugovore na neodređeno vrijeme su ipak nešto drugo. ;-)
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 01.06.2015., 18:08   #12240
Povratna za 111€ do Osijeka. Letovi svaki dan.

http://www.sea-air.hr/en/fly-with-sea-air/fare-types

Zadnje uređivanje osibk : 01.06.2015. at 18:45.
osibk is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.