Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2024., 18:28   #6261
Quote:
Amatita kaže: Pogledaj post
Sinoć sanjala da sam došla u neki restoran na terasu, pogled na more, a na stolu cigarete. I odlučim ja zapaliti jednu.

Već me u snu uhvatila grozna grižnja savjesti, a i kad sam se probudila bila sam pod dojmom

Sanja li tko takve trenutke? Nije mi često, ali desi
se
Ne ,samo jednom lucidni san gdje sam zapalila cigaretu i vukla ko luda znajući da je samo san,čak sam se trudila da što duže san traje ali brzo sam se probudila .
Uh i danas cijeli dan na rubu da zapalim al evo sad dobro ,prošlo za sad pa idemo dalje,puno stresa zadnjih dana ...u stara vremena u ovakvim situacijama nebi uopce jela ,samo pušila ...sada prolazim to bez nikotina uvjeravajuci samu sebe da cigareta ionako ne bi nista promjenila osim što bi se opet navukla i mrzila zbog toga
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 19:38   #6262
Quote:
coca kaže: Pogledaj post
Uh i danas cijeli dan na rubu da zapalim al evo sad dobro ,prošlo za sad pa idemo dalje,puno stresa zadnjih dana ...u stara vremena u ovakvim situacijama nebi uopce jela ,samo pušila ...sada prolazim to bez nikotina uvjeravajuci samu sebe da cigareta ionako ne bi nista promjenila osim što bi se opet navukla i mrzila zbog toga
Najveće želje za pušenjem cigareta sam imala kad je baš neka dobra situacija, ili baš kad je neka užasno stresna situacija. I definitivno mi je teže ove zajebane situacije bez cigarete prolaziti, tada se najviše javlja ta destruktivna želja, potreba za nekom štakom...

Nema filozofije, moraš izgurati i progurati, proći kroz to
Amatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2024., 07:41   #6263
dakle razmišljanja o cigareti su stalna. kad se započneš ostavljati želja se odmah pojavljuje. ako si pušio 20 cigareta dnevno nedostaje ti već nakon jednog sata, a ako si dimio 40 cigareta kao ja - nedostaje nakon pola sata. i onda razmišljaš samo o tome. u tome razmišljanju tražiš opravdanja zašto da zapališ i istovremeno to važeš sa razlozima zašto si prestao. meni je bilo vrlo lako - moj razlog za prestanak bio je strah od gangrene na nogama i da mi ih ne otfikare. sve ovo vrijeme od prestanka nisam našao jače opravdanje za zapalit od tog straha. dakle kad se ovdje pohvalim kako ne pušim već dvije i po godine tome nije razlog moj čvrst karakter nego čista - prpa

kako vrijeme odmiče želja, razmišljanja i snovi o cigaretama su sve rjeđi, sada ih gotovo i nema.nije mi problem biti u blizini ljudi koji puše, ponekad mi dim smrdi, a ponekad je prelijep. jedino u načelu ne dozvoljavam da se puši u mojoj kući jer kada pušači odu meni prostorije užasno smrde. ipak ponekad moram dozvolit pušenje, a onda snažno provjetravam.
domash is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2024., 09:12   #6264
Quote:
domash kaže: Pogledaj post
dakle razmišljanja o cigareti su stalna. kad se započneš ostavljati želja se odmah pojavljuje. ako si pušio 20 cigareta dnevno nedostaje ti već nakon jednog sata, a ako si dimio 40 cigareta kao ja - nedostaje nakon pola sata. i onda razmišljaš samo o tome. u tome razmišljanju tražiš opravdanja zašto da zapališ i istovremeno to važeš sa razlozima zašto si prestao. meni je bilo vrlo lako - moj razlog za prestanak bio je strah od gangrene na nogama i da mi ih ne otfikare. sve ovo vrijeme od prestanka nisam našao jače opravdanje za zapalit od tog straha. dakle kad se ovdje pohvalim kako ne pušim već dvije i po godine tome nije razlog moj čvrst karakter nego čista - prpa

kako vrijeme odmiče želja, razmišljanja i snovi o cigaretama su sve rjeđi, sada ih gotovo i nema.nije mi problem biti u blizini ljudi koji puše, ponekad mi dim smrdi, a ponekad je prelijep. jedino u načelu ne dozvoljavam da se puši u mojoj kući jer kada pušači odu meni prostorije užasno smrde. ipak ponekad moram dozvolit pušenje, a onda snažno provjetravam.
Isto kao i ja! Nikad ne bi prestala pušiti da i mene nije uhvatila prpa! Tebe zbog gangrene, a mene zbog zubiju. Zapravo ni ja se ne smijem pohvaliti snagom volje već debelim strahom da ako zapalim i jednu cigaretu da će mi stradati zubni implantati, a onda bi morala živjeti s onom odvratnom mobilnom stvarčicom u ustima! Samo taj užas me drži dalje od cigareta! Što god nam bio razlog, rezultat je pozitivan!
Jedino što mene ne smeta dim, idem i dalje u kafiće (to mi je ovisnost broj 2), ne gledam da idem tamo gdje se ne puši, ruke zaposlim ili mobitelom ili novinama! Ja tek brojim deseti tjedan, sutra dakle 70 dana od zadnje cigarete!
Bluebell62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2024., 11:06   #6265
Quote:
domash kaže: Pogledaj post
nije mi problem biti u blizini ljudi koji puše, ponekad mi dim smrdi, a ponekad je prelijep. jedino u načelu ne dozvoljavam da se puši u mojoj kući jer kada pušači odu meni prostorije užasno smrde. ipak ponekad moram dozvolit pušenje, a onda snažno provjetravam.

I meni, ponekad super miriše, ponekad katastrofa. Doduše, ja moram priznati da ja nikome ne dam da puši u stanu, sve šaljem na balkon, bez iznimke
Amatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2024., 13:04   #6266
Quote:
Amatita kaže: Pogledaj post
Sinoć sanjala da sam došla u neki restoran na terasu, pogled na more, a na stolu cigarete. I odlučim ja zapaliti jednu.

Već me u snu uhvatila grozna grižnja savjesti, a i kad sam se probudila bila sam pod dojmom

Sanja li tko takve trenutke? Nije mi često, ali desi se
Ja sam u prvom ili drugom tjednu sanjao jednom ili dva puta i to je bilo to od snova.

A što se tiče mirisa ne privlači me nimalo niti miriše, naprotiv, najviše što me odbija od same pomisli da bih zapalio ponovno je baš taj odvratan miris tj. smrad.
__________________
Borac za ženska glavo
thadd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2024., 17:09   #6267
Meni pomaže samo to što znam da sam jakooo željela prestati ,ne sjećam se više zašto jer sam kokoš i nisam zapisala pa znam da bi uživala par dana pa opet htjela prestati,a užasava me pomisao brojiti dane ispočetka i prolaziti one gadne krize opet.
Znam da bi bila jakoooo ljuta na sebe ,jakooo
__________________
život je lijep !
I love my life !!!
i ja bi neku nagradu :)
coca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2024., 18:32   #6268
Quote:
thadd kaže: Pogledaj post
A što se tiče mirisa ne privlači me nimalo niti miriše, naprotiv, najviše što me odbija od same pomisli da bih zapalio ponovno je baš taj odvratan miris tj. smrad.
Uf meni nekad baš dobro zamiriše Doduše vrlo rijetko

Quote:
coca kaže: Pogledaj post
...užasava me pomisao brojiti dane ispočetka i prolaziti one gadne krize opet
To me definitivno najviše drži, plus, paralelno mržnja koju osjećam i koju sam razvijala prema cigaretama
Amatita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.