Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2014., 15:26   #41
Quote:
Matahari kaže: Pogledaj post
Bit ću kratka jer ako krenem u neka razvlačenja, objašnjavanja, iznošenje svojih misli i pretpostavki, samo ću sve zakomplicirati.
Imam divnog muža, ovo nam je treća godina braka i dvoje prekrasne djece.
Zna s djecom, još bitnije hoće biti s njima, pomaže koliko on smatra da treba i s vremena na vrijeme se dogodi da pokaže nježnost prema meni.
Problem nastaje kad on svaka dva-tri mjeseca kao da mu sve prekipi, kao da puca i doživljava živčani slom, e ti dani su meni pakao.
Jučer se opet dogodilo, smeta mu što i kako govorim, samo prigovaram, ista sam kao i moja obitelj, nije shvatio moju šalu i bacio ručak na pod, razbio našu vjenčanu sliku pred djecom, stakla posvuda, djeca plaču, ja vičem da odlazim...
On kaže da može, ali bez djece itd...
Danas ne pričamo, nećemo niti idućih par dana... znam ja to već, treba nam da se smirimo...
Svaki dan razmišljam kako da pomognem sebi, njemu, da shvatim što i kako pođe po krivom par puta na godinu, ali nemam ideja...
Najgore mi je kaj ne želim da djeca nauče taj njegov način ponašanja, a opet ponekad mislim da svatko od nas mora preko nekih stvari prijeći i glavni mi je problem dal stvarno želim da mi djeca odrastaju bez oca...
Najteža misao mi je, ako ja odustanem od nas, onda će i on odustati i bacamo u vjetar sve što smo stvorili.
Divan muž koji s vremena na vrijeme pokaže nježnost prema tebi, uz sve to već si 12 puta (ako 4 puta u godini dobje popizditis)morala strahovati za sebe. Ženo, čuješ li ti sebe??
mark-max is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:47   #42
Matahari, žao mi je što ti moram reći da je tvoj muž klasični primjer zlostavljača. Čovjek se loše osjeća, nevažno zbog čega, ne zna ili ne želi artikulirati svoje nezadovoljstvo i u sredini u kojoj se osjeća siguran i dominantan započinje s divljaštvom. Sada se to događa nekoliko puta godišnje, ali bojim se da će ti ispadi vremenom postati sve učestaliji. Najprije moraš u sebi osvijestiti činjenicu da ti nisi odgovorna za njegovo nezadovoljstvo i takve ispade ma što god da učinila. Takvi tipovi često okrive onog drugog da su oni krivi za njihovo "puknuće". U vremenu mirne svakodnevice razgovaraj s mužem o tome kako se osjećate ti i djeca kada on podivlja. Sebi iskreno odgovori na pitanje da li ti je život sa takvim eskapadama prihvatljiv. Ako ti muž ne shvati da obitelj nije mjesto na kojem se agresivno mahnita, bježi što prije.
nebo56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:14   #43
Quote:
nebo56 kaže: Pogledaj post
Matahari, žao mi je što ti moram reći da je tvoj muž klasični primjer zlostavljača. Čovjek se loše osjeća, nevažno zbog čega, ne zna ili ne želi artikulirati svoje nezadovoljstvo i u sredini u kojoj se osjeća siguran i dominantan započinje s divljaštvom. Sada se to događa nekoliko puta godišnje, ali bojim se da će ti ispadi vremenom postati sve učestaliji. Najprije moraš u sebi osvijestiti činjenicu da ti nisi odgovorna za njegovo nezadovoljstvo i takve ispade ma što god da učinila. Takvi tipovi često okrive onog drugog da su oni krivi za njihovo "puknuće". U vremenu mirne svakodnevice razgovaraj s mužem o tome kako se osjećate ti i djeca kada on podivlja. Sebi iskreno odgovori na pitanje da li ti je život sa takvim eskapadama prihvatljiv. Ako ti muž ne shvati da obitelj nije mjesto na kojem se agresivno mahnita, bježi što prije.
Ja se samo nadam da njen muz i sam ne dolazi iz takve obitelji u kojoj vlada agresija. Vidjala sam takve porodice, prepune manipulacija, lazi, psihickog zlostavljanja, maltretiranja, kontrole, ljubomore sa obje strane.
Najgore sto se tu nadju zene da sve to poprave svojom ljubavlju pa na kraju i one postanu nesretne. Ne kaze se uzalud, " Krug zlostavljanja", tesko je iz svega toga izaci. Ako bi muzu i spomenula terapiju, tek tada bi se mozda naljutio i rekao da njoj treba terapija. Opet ponavljam, nadam se da joj muz ne dolazi iz jedne takve okoline, pa onda i ima neke sanse da se stanje popravi.
Muz treba da pokazuje njeznost svaki dan, ona treba da pokazuje njeznost svaki dan, ali sad imaju i dvoje male djeca pa je to malo teze.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 09:14   #44
Strucna pomoc, nije nikakva sramota u tome. Ako to ne pali, dokumentiranje ponasanja (sa danasnjom tehnikom to nije problem) sa namjerom da dobijes 100% skrbnistvo nad djecom, i bris sa malima, prije nego sto i sami preuzmu taj oblik ponasanja.
__________________
Al Lowe's masterpiece
nickherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:00   #45
Quote:
Matahari kaže: Pogledaj post
Bit ću kratka jer ako krenem u neka razvlačenja, objašnjavanja, iznošenje svojih misli i pretpostavki, samo ću sve zakomplicirati.
Imam divnog muža, ovo nam je treća godina braka i dvoje prekrasne djece.
Zna s djecom, još bitnije hoće biti s njima, pomaže koliko on smatra da treba i s vremena na vrijeme se dogodi da pokaže nježnost prema meni.
Problem nastaje kad on svaka dva-tri mjeseca kao da mu sve prekipi, kao da puca i doživljava živčani slom, e ti dani su meni pakao.
Jučer se opet dogodilo, smeta mu što i kako govorim, samo prigovaram, ista sam kao i moja obitelj, nije shvatio moju šalu i bacio ručak na pod, razbio našu vjenčanu sliku pred djecom, stakla posvuda, djeca plaču, ja vičem da odlazim...
On kaže da može, ali bez djece itd...
Danas ne pričamo, nećemo niti idućih par dana... znam ja to već, treba nam da se smirimo...
Svaki dan razmišljam kako da pomognem sebi, njemu, da shvatim što i kako pođe po krivom par puta na godinu, ali nemam ideja...
Najgore mi je kaj ne želim da djeca nauče taj njegov način ponašanja, a opet ponekad mislim da svatko od nas mora preko nekih stvari prijeći i glavni mi je problem dal stvarno želim da mi djeca odrastaju bez oca...
Najteža misao mi je, ako ja odustanem od nas, onda će i on odustati i bacamo u vjetar sve što smo stvorili.
to da svakom dođe loš dan razumijem, al ne razumijem da razbija i baca i to pred djecom... razbijanje i bacanje su vid fizičkog nasilja/prestrašivanja. pretpostavljam da su djeca mala ali računaj da im je najvažniji mir i smirenost u okruženju do 4. godine (za emocionalnu stabilnost kasnije). pokušaj mu objasniti kasnije da ga shvaćaš da mu nekad prekipi, prekipi svima, al da nikad to ne radi pred djecom. a što on to tebi prijeti da ako ti odeš on će uzeti djecu sebi, po kojem to zakonu? jel ti od njega ovisiš financijski, jer tako zvuči?

tip je definitivno nasilan, al je još uvijek donekle tolerantno jer je jednom u 2 mjeseca. međutim djecu nek izbaci iz te slike kad ima napade, i ti za njega kažeš da "zna" s djecom, hm...
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:03   #46
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Zašto žene na početku uvodnih postova uvijek imaju divne momke i muževe i veze i brakove?
možda zato što imaju i lijepih trenutaka? meni u ovoj slici je nagore što on to radi pred djecom... pitam se na kojem području izvan kuće i familije je sjeban i tam o nakuplja bijes... gubitak mladosti/muškosti, loša pozicija na poslu, loša zarada, loš položaj u muškom krdu, pod kontrolom svojih roditelja? gdje se bijes nakuplja, jer od dječice i njihovih pelena sigurno nije...
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 13:57   #47
Nema tog muškarca koji ima pravo bilo što namjerno i u bijesu razbit u kući pred ženom i djecom!!!

Da se tu radi o vikanju, svađanju, histeričnom vrištanju svaka 3 mjeseca, aj dobro, svaki brak ima neslaganja (neki više neki manje), ali fizičku snagu ni u kom slučaju ni na koji način se ne upotrebljava!

Kod mene se desilo jednom, ali samo jednom da si je u svađi gospodin dozvolio razbiti čašu, poslije toga je morao kupiti cijeli set i to isti dan pa je odmah svatio da to košta i nije uopće pametno + morao je pokupit staklo i počistit nered, a mislim da mu je to još gore palo.

A da ti probaš, onako sa stisnutim zubima, sa bijesom u očima unijet mu se u facu, mrtva hladna i prosiktat da će on kad tad zaspat i da može razbiti sve, ali noževe nemože, pa da vidiš kad pozeleni i smiri se.

Žene moje drage, pogotovo vi sa djecom, nemogu razumjeti kako vam se muškarac može nametnut kao jači. Sve vi imate snagu, žestinu, samo treba naći kako bi se reklo "muda".

U krajnjem slučaju, nemaš se čega bojati, zareži i ti na njega, da, može se dogoditi da te udari, ali to će ti barem otvoriti oči i onda ćeš otići (barem se nadam), a ovako ćeš čekati da razbije sve po kući, pa dok krene razbijati tebe proći će vremena i vremena.
Cimocio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 03:02   #48
Quote:
Cimocio kaže: Pogledaj post
Nema tog muškarca koji ima pravo bilo što namjerno i u bijesu razbit u kući pred ženom i djecom!!!

Da se tu radi o vikanju, svađanju, histeričnom vrištanju svaka 3 mjeseca, aj dobro, svaki brak ima neslaganja (neki više neki manje), ali fizičku snagu ni u kom slučaju ni na koji način se ne upotrebljava!

Kod mene se desilo jednom, ali samo jednom da si je u svađi gospodin dozvolio razbiti čašu, poslije toga je morao kupiti cijeli set i to isti dan pa je odmah svatio da to košta i nije uopće pametno + morao je pokupit staklo i počistit nered, a mislim da mu je to još gore palo.

A da ti probaš, onako sa stisnutim zubima, sa bijesom u očima unijet mu se u facu, mrtva hladna i prosiktat da će on kad tad zaspat i da može razbiti sve, ali noževe nemože, pa da vidiš kad pozeleni i smiri se.

Žene moje drage, pogotovo vi sa djecom, nemogu razumjeti kako vam se muškarac može nametnut kao jači. Sve vi imate snagu, žestinu, samo treba naći kako bi se reklo "muda".

U krajnjem slučaju, nemaš se čega bojati, zareži i ti na njega, da, može se dogoditi da te udari, ali to će ti barem otvoriti oči i onda ćeš otići (barem se nadam), a ovako ćeš čekati da razbije sve po kući, pa dok krene razbijati tebe proći će vremena i vremena.
To nije dobar savjet. Zato sto u ljudskoj prirodi, doma, u politici, na ulici itd... ako nema postovanja uvijek ide princip 'zakon jacega'. Sto znaci ovisi sa kakvim je tipom, ako se postavi a tip je papak onda ce uspjeti, ako je tip zajeban ili psihopat prikriveni neke zene su i smrtno stradale a da ne govorimo o premlacivanju. Ovisi kakav je tip. Ako je ovaj drugi bolje joj je da cmolji pa ga omeksa i onda napusti, nego da glumi da je ona musko pa se postavlja, tako cesto onda zene stradaju jer uslijedi napad, a uslijedi napad jer muskarac po instiktu ali i odgoju to dozivljava kao ponizenje. Zestoki udarac na ego, zena je u glavi muskarca ta koja je podredjena. Mislim da se to nikada nece promjeniti bez obzira na zakone, atmosferu u drustvu, ako ikad i bude zena ravnopravna itd... Ljudi su ipak neka vrst ziivotinja.

Zadnje uređivanje Bluevelvet1 : 14.10.2014. at 03:08.
Bluevelvet1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 03:07   #49
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ako je on divan muz, kakav je pobogu nedivan?

Muz ti ima jako gadnih problema sa samokontrolom i nosi se s problemima kao petogodisnjak. Ako mu zelis pomoci, ne smijes se duriti nego reagirati kao sto bi reagirala kad bi dijete napravilo ispad. Cekas da se smiri, prestane vristati i razbijati i onda mu kazes da trebate ozbiljno razgovarati. I u tom razgovoru napimenes da mu treba pomoc strucnjaka.
Los savjet ovo za strucnjaka, ako kaze mu onako jos s visoka moze krenuti fizicki napad momentalno. Ne, nego mu treba objasniti obaveze oca koji je primjer pred djecom, da to utjece na djecju psihu itd... da ona to ne zeli trpiti itd... a ako nece onda se pokupiti, sa djecom, jer sud ce ako su maloljetni dodijeliti vjerojatno njoj. Ali nikako se na nasilnika postavljati, bas zato jer si zensko, to ih posebno raspali, vise nego da ga napadne neki drugi muskarac.
I jedno pitanje, zene nisu uvijek nevinasca. Dali ti potices njegovu agresiju? Ima zena kad se pokace a frajerom namjerno dolijevaju ulje na vatru i nece stati ili zasutit. Treba zasutit na taj trenutak dok se ne smiri, a onda mu reci sta treba reci, a ne se postavljati kao da si musko a nisi.
Samo mozes dobit po glavi.
Bluevelvet1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.