Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2014., 21:23   #821
Quote:
Out of the Way kaže: Pogledaj post
On je drugačiji tip od mene... njemu ne treba puno hoću reći da nije tip da nešto sebi kupi, osim ako baš nije prijeko potrebno... zato ga ja iznenadim sa nekim komadom garderobe koji mislim da mu je potreban.
Možda njemu ne treba puno jer ima manju placu od tebe a jednako mora izdvojiti kao i ti za režije i hranu....možda mu jednostavno puno ne ostane od te 1/3.

Inače da se nadovezem na samu temu.
Kako može biti nekome OK da jedna strana ima recimo minimalac, a druga 3x veću placu a jednako moraju sudjelovati u troškovima rezija i hrane?

I onda neka si partner na minimalcu nešto priuštiti ...

Iskreno takva razmišljanja nekih osoba meni nisu jasna.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:23   #822
Moram priznati da mi nije jasna svrha odvojenih racuna kad se u Hrvatskoj, a i u vecini drugih zemalja, sve zaradjeno u braku smatra zajednickom stecevinom. Znaci, badava odvojeni racuni i `samostalna' stednja.
mudramama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:49   #823
Quote:
mudramama kaže: Pogledaj post
Znaci, badava odvojeni racuni i `samostalna' stednja.
Caka je u "samostalnosti", al ne u štednji već u trošenju.

Zamračen dinar je naslađi dinar.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 22:09   #824
Quote:
mudramama kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi nije jasna svrha odvojenih racuna kad se u Hrvatskoj, a i u vecini drugih zemalja, sve zaradjeno u braku smatra zajednickom stecevinom. Znaci, badava odvojeni racuni i `samostalna' stednja.
Jer ljudi smatraju da je nepotrebno imati zajednički račun pa sa oba prebacivati na taj? Čemu komplicirati život? Ako oboje rade i imaju dovoljno za sve što im kroz mjesec treba, čemu zajednički račun?
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:02   #825
Quote:
mudramama kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi nije jasna svrha odvojenih racuna kad se u Hrvatskoj, a i u vecini drugih zemalja, sve zaradjeno u braku smatra zajednickom stecevinom. Znaci, badava odvojeni racuni i `samostalna' stednja.
Zato kaj se to smatra tek kod podjele bračne imovine prilikom razvoda braka a ova tema se odnosi na partnere koji su još u braku ili vanbračnoj zajednici i tu je onda "svrha" neka druga.
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Iskreno takva razmišljanja nekih osoba meni nisu jasna.
Ni meni, al lako za to. Bila je tema gdje je par dijelio troškove ali ne i zaradu, pa je ženska (zato kaj je više zarađivala) svaki mjesec uštedila tri soma kn, a lik je morao posuđivat cca 2 soma da bi mogao ravnopravno sudjelovat u zajedničkim troškovima. Nakon nekog vremena ona je imala solidnu ušteđevinu, a on "solidne" dugove.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 20:24   #826
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post

Ni meni, al lako za to. Bila je tema gdje je par dijelio troškove ali ne i zaradu, pa je ženska (zato kaj je više zarađivala) svaki mjesec uštedila tri soma kn, a lik je morao posuđivat cca 2 soma da bi mogao ravnopravno sudjelovat u zajedničkim troškovima. Nakon nekog vremena ona je imala solidnu ušteđevinu, a on "solidne" dugove.
O jb te!!! :O
Jel taj brak još živ?
Ako je .....neće dugo.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 22:56   #827
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
O jb te!!! :O
Jel taj brak još živ?
Ako je .....neće dugo.
A kad pukne on će zaledit njene račune do okončanja brakorazvodne parnice te ona neće moći raspolagati tim novcem neko vrijeme, a kad bude mogla navjerojatnije će dobiti samo polovicu istog.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 08:09   #828
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
A kad pukne on će zaledit njene račune do okončanja brakorazvodne parnice te ona neće moći raspolagati tim novcem neko vrijeme, a kad bude mogla navjerojatnije će dobiti samo polovicu istog.
Zato oni mudriji pare drže van dosega hrvatskog pravosuđa i poreznog sustava
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 13:38   #829
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
O jb te!!! :O
Jel taj brak još živ?
Ako je .....neće dugo.
Nemam pojma tema je otvorena prošle godine kad su bili godinu dana u braku i uvodne riječi su bile "volimo se i dobro nam ide" .. ali
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...6&postcount=16
Nisam stavila link na temu (vidi se iz ovog komentara) nego samo na ovaj meni prestrašni dio i tu nisu problem financije nego odnos ali da, eto, ima i takvih.
PS ispričavam se kaj sam u prethodnom komentaru krivo napisala cifre, ko bi se tog sjetio al bitna je poanta.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:07   #830
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Jer ljudi smatraju da je nepotrebno imati zajednički račun pa sa oba prebacivati na taj? Čemu komplicirati život? Ako oboje rade i imaju dovoljno za sve što im kroz mjesec treba, čemu zajednički račun?

Pa nije potrebno imati zajednički račun i bilo što prebacivati. koliko pričamo, većina ljudi ima pravno odvojene račune, ali s njih troše na način kao da se radi o jednom računu. Ne plaćaju stvari popola, i ne smatraju da je to samo za trošenje jedne strane ako stoji na računu na ime te osobe.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 17:20   #831
baš ovo što cici kaže

svatko ima svoj račun ali sve troškove, račune, kupovine i sl zajedno planiramo, plaćamo, kalkuliramo i uzimamo. Nekako je prirodno došlo to s lovom, isti model kao kod mojih i njegovih staraca. Glupo mi je ako smo pod istim krovom u istom krevetu, gradimo život zajedno da financije vodimo odvojeno - sto je tvoje moje je, što je moje tvoje je i to je to. Samo što ja nikako da zapamtim njegov pin (atipično žensko).
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 23:11   #832
Kad je dobro njoj, dobro je I meni

Šalu na stranu; ne mogu zamisliti da imamo odvojene račune.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.