Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2015., 15:15   #1
windows 10 nece da se instalira na laptop

U pitanju je novi laptop hp 250 i pokusavam da instaliram na njega win 10 i sve ide oke do odabira particije kada koju god da oznacim ne da mi da instaliram na nju. Pise sljedece : instalacija sustava Windows na taj disk nije moguca. Odabrani disk ima MBR particijsku tablicu. Na EFI sustavima Windows možete instalirati samo na GPT diskove.
Pokusao sam nesto u biosu mjenjati vezano za legacy mode ali i kad je ugasen i upaljen isto ne dozvoljava, dok recimo Windows 7 moze da se instalira. Istalaciju sam probao i sa cd i usb, molim pomoc, da napomenem da windows 7 32bit moze da se instalira, dok za Windows 7 64 imam isti problem.

Zadnje uređivanje larinho : 11.12.2015. at 15:44.
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 19:08   #2
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
U pitanju je novi laptop hp 250 i pokusavam da instaliram na njega win 10 i sve ide oke do odabira particije kada koju god da oznacim ne da mi da instaliram na nju. Pise sljedece : instalacija sustava Windows na taj disk nije moguca. Odabrani disk ima MBR particijsku tablicu. Na EFI sustavima Windows možete instalirati samo na GPT diskove.
Pokusao sam nesto u biosu mjenjati vezano za legacy mode ali i kad je ugasen i upaljen isto ne dozvoljava, dok recimo Windows 7 moze da se instalira. Istalaciju sam probao i sa cd i usb, molim pomoc, da napomenem da windows 7 32bit moze da se instalira, dok za Windows 7 64 imam isti problem.
Pa prije odabira obriši postojeće particije, stvori nove po volji i formatiaj ih, bit će GPT...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 12:14   #3
Bootaj u legacy modu, pobriši sve particije i napravi nove.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 17:16   #4
Imam slicno pitanje. U igri su win 7 i novi acer aspire E 14

U biosu podesen boot sa cda
Originalni win7 instalirani do sad cca 4, 5 x na stari lap i komp

Kad ga upalim ne dize se sa cda vec pokazuje glupog pingvina...i linpus linux nesto nesto

Sto radim krivo?
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 06:30   #5
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
U pitanju je novi laptop hp 250 i pokusavam da instaliram na njega win 10 i sve ide oke do odabira particije kada koju god da oznacim ne da mi da instaliram na nju. Pise sljedece : instalacija sustava Windows na taj disk nije moguca. Odabrani disk ima MBR particijsku tablicu. Na EFI sustavima Windows možete instalirati samo na GPT diskove.
Pokusao sam nesto u biosu mjenjati vezano za legacy mode ali i kad je ugasen i upaljen isto ne dozvoljava, dok recimo Windows 7 moze da se instalira. Istalaciju sam probao i sa cd i usb, molim pomoc, da napomenem da windows 7 32bit moze da se instalira, dok za Windows 7 64 imam isti problem.
nije mi bas jasna ta poruka....gpt particije su vezane uz windows raid sistem i nije moguce instalirati os na gpt particiju...ili imas u biosu neke raid opcije, ili je tvoj disk izvadjen iz nekog raid sistema. Ako je raid jos uvijek funkcionalan u tom sistemu, vrati disk nazad, i konvertiraj disk u windowsima nazad u basic u disk managementu...onda ga mos izvadit i instalirat windowse na njega u drugom stroju...

Quote:
theorema kaže: Pogledaj post
Imam slicno pitanje. U igri su win 7 i novi acer aspire E 14

U biosu podesen boot sa cda
Originalni win7 instalirani do sad cca 4, 5 x na stari lap i komp

Kad ga upalim ne dize se sa cda vec pokazuje glupog pingvina...i linpus linux nesto nesto

Sto radim krivo?
mozda ima veze sa uefi postavkama...imas li u bios lapa negdje pod boot opciju windows uefi first? Ako to ne pomogne, probaj prilikom paljenja lapa stisnit F11 ili F12 pa rucno odabrat dvd...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 17:11   #6
Quote:
Gorštak kaže: Pogledaj post
nije mi bas jasna ta poruka....gpt particije su vezane uz windows raid sistem i nije moguce instalirati os na gpt particiju
Nema to veze s RAIDom, Windowsi se uredno mogu instalirati na GPT, samo u UEFI modu.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 18:41   #7
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Nema to veze s RAIDom, Windowsi se uredno mogu instalirati na GPT, samo u UEFI modu.
https://technet.microsoft.com/en-us/.../dn336946.aspx

da, imas praf...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 02:40   #8
Thumbs up Bravo za savjet

Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Pa prije odabira obriši postojeće particije, stvori nove po volji i formatiaj ih, bit će GPT...
Jedino brisanjem svih particija sam uspio riješiti istovjetan problem.
bato73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.