Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 11:14   #2121
Hvala na odgovorima ^^
Ma jedno je curica i vjenčanje, drugo je dečec, znam ga, krepat će od dosade (skupa sa mnom )
Valjda me neće grdo gledat kad se dođemo pozdravit
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 19:38   #2122
Meni je to sasvim ok.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 07:39   #2123
Helpic. Tj. Ne znam gdje da pitam. Iz slavonije sam i ali nemam pojma nista o obicajima.
Ugl. Decko i ja smo se nedavno zarucili. I sada ovu nedjelju njegovi roditelji dolaze prvi put kod mene doma na upoznavanje s mojom mamom. Oni drze do obicaja da oni meni onda moraju pokloniti neki nakit i sl.

E sad ono sto mene muci je to - dali ja njima moram nesto pokloniti tj ima li kakav obicaj sa moje strane koji bi trebala ispoštovati? 🙈
__________________
<3
individualka10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:30   #2124
Quote:
individualka10 kaže: Pogledaj post
Helpic. Tj. Ne znam gdje da pitam. Iz slavonije sam i ali nemam pojma nista o obicajima.
Ugl. Decko i ja smo se nedavno zarucili. I sada ovu nedjelju njegovi roditelji dolaze prvi put kod mene doma na upoznavanje s mojom mamom. Oni drze do obicaja da oni meni onda moraju pokloniti neki nakit i sl.

E sad ono sto mene muci je to - dali ja njima moram nesto pokloniti tj ima li kakav obicaj sa moje strane koji bi trebala ispoštovati? 🙈
Sve moje prijateljice su bile darovane od strane svekrve i svekra. A one nisu ništa poklanjale. Dobile su ogrlice i njih su nosile na vjenčanju.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 08:09   #2125
Ekipa, znate mozda kakav je obicaj sa stavljanjem revera, kitica? Prvo se stavlja mladencu i kumu? Pa kada se to obavi curke mogu stavljati gostima? Kada se stavlja mojoj kumi, roditeljima mojim i njegovim?

Mislila sam da vecinu stave kod mene doma, a.kasnije samo naprave krug po sali...
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 08:29   #2126
Pa nekako logično da ćete prvo stavit sebi, a onda ostalim gostima. Iskreno nitko neće gledat jel prvo stavilo mami ili kumu, bitno samo da ih stavite. Gosti će sami doć, a ako netko dođe ravno u salu lako mu stavite naknadno
Ako ćeš imat košaricu za priloge kod nas je običaj da se skupljeni novac pokloni mami mladenke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 09:16   #2127
Kod nas je obicaj da ti novci idu curkama koje stavljaju kitice

Budem se ja s njima dogovorila kako cemo
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 19:04   #2128
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
Ekipa, znate mozda kakav je obicaj sa stavljanjem revera, kitica? Prvo se stavlja mladencu i kumu? Pa kada se to obavi curke mogu stavljati gostima? Kada se stavlja mojoj kumi, roditeljima mojim i njegovim?

Mislila sam da vecinu stave kod mene doma, a.kasnije samo naprave krug po sali...
U zg (na svatovima nasih bliznjih) se roditelji mlade i kuma okite bilo kad prije dolaska gostiju. Kad mladenac dolazi onda mlada kiti mladozenju, kuma i njegove roditelje (redom kako oni vec udu). Nije da je neko pravilo. Ostalo kite frendice i taj se novac ostavlja mladencima (prije je to islo djeverusama).
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 09:11   #2129
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
U zg (na svatovima nasih bliznjih) se roditelji mlade i kuma okite bilo kad prije dolaska gostiju. Kad mladenac dolazi onda mlada kiti mladozenju, kuma i njegove roditelje (redom kako oni vec udu). Nije da je neko pravilo. Ostalo kite frendice i taj se novac ostavlja mladencima (prije je to islo djeverusama).
Mislim da je sve stvar dogovora kome će ti novci ići...
Prije 10 godina sam kitila goste i košaru s novcem ostavila u mladenkinoj kući, nisam htjela ništa uzimati, a nismo se dogovorile prije... ali onda kasnije, za par dana mi je mladenka donijela dio novaca (dio je dala drugoj curi..)

a na zadnje 3 svadbe nismo ni ostavljali novce, mladenci nisu htjeli, nije bilo košare... govorim za Zagreb..
tigrica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 09:27   #2130
Bio sam 2 tjedna zaredom ve međimurju na svatovima.

Prvi tjedan kombinacija međumurja+slovenaca. Baš dosadna svadba, od 14h u sali, nema onoga da se mlada čeka doma, mladoženja da ide po nju itd.

Čudni neki običaji, čudna svadba.

Drugi tjedan isto međimurje, ali drugi restoran, muzika ista.
Zagorec + međimurka.

Bolesno dobri svatovi, nisam toliko p0pio i boga i vraga i naplesali se več godinama.
Kad govorim za ples-nemislim standardno u paru sa pratnjom, nego cijela sala konstantno je ludovala

Najbolja stvar od svega je bio običaj gdje nije bilo bacanja bukete i podvezice, nego se sa ključevima otključavala nekakvi lokot - pa računajte cca 50 ključeva i probavanja
I prije toga maskirani pingvin došao i pingvin ples

Ideja za 100 bodova!
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 10:44   #2131
Quote:
tigrica1 kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve stvar dogovora kome će ti novci ići...
Prije 10 godina sam kitila goste i košaru s novcem ostavila u mladenkinoj kući, nisam htjela ništa uzimati, a nismo se dogovorile prije... ali onda kasnije, za par dana mi je mladenka donijela dio novaca (dio je dala drugoj curi..)

a na zadnje 3 svadbe nismo ni ostavljali novce, mladenci nisu htjeli, nije bilo košare... govorim za Zagreb..
Zato sam napisala da ovo vrijedi za Zg i moje bližnje, a ne da je općenito pravilo. Osobno sam svaki put ostavila mladencima novce i nije mi padalo napamet za 15 min posla (kićenje) nekome "uzeti" toliku svotu novaca.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 23:43   #2132
na pravoj svadbi se treba zapucati u zrak!
brnaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 08:24   #2133
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
Ekipa, znate mozda kakav je obicaj sa stavljanjem revera, kitica? Prvo se stavlja mladencu i kumu? Pa kada se to obavi curke mogu stavljati gostima? Kada se stavlja mojoj kumi, roditeljima mojim i njegovim?

Mislila sam da vecinu stave kod mene doma, a.kasnije samo naprave krug po sali...
Najbolje bi bilo da mladenka, nakon što iziđe iz kuće, okiti mladoženju, a nakon toge cure (djeveruše) okite ostale goste, u prvom redu kumove, roditelje, braću i sestre. Meni se ne sviđa kada mladenka to čini, jer jadna onda pola sata kiti ljude dok se ostali vesele. To se radi sve kod mladenke doma, a u sali se kite samo gosti koji su tek došli u salu, dakle nisu ni bili do tada prisutni.
Creaparal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 08:27   #2134
Quote:
brnaze kaže: Pogledaj post
na pravoj svadbi se treba zapucati u zrak!
Na pravoj svadbi ne bi trebalo biti nikakvog oružja. Samo pjesma, ples i ljubav.
Creaparal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 08:30   #2135
Quote:
BlueOrange kaže: Pogledaj post
Za svoju svadbu planiram ostaviti bacanje buketa, ali cu ples s mladom sigurno izbaciti. To mi je tlaka.

No, htjela bih nesto i za musku populaciju, u smislu bacanja podvezice, ali bez prethodnog skidanja meni s noge. Jel imate kakvu ideju?


Edit: nasla sam ideje na drugim temama
Neka mladoženja baci podvezicu, ali bez prethodnog skidanja s noge.
Creaparal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.