Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2016., 08:04   #1
isključivanje miša

pozdrav

resetirao sam bios i sad kad ugasim kompjuter, miš ostaje svijetliti. Na matičnoj nevidim da ima onaj jumper da to namjestim a u biosu sam probao nešto isključivati ali nisam uspio matična je ASROCK 880GMH/U3S3
ako netko zna bio bih zahvalan na uputama kako to riješiti

hvala
cibaliavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 09:37   #2
Tebi smetaju napredne postavke ploče

Pojedini (1 ili 2) USB portovi ostanu pod naponom pa služe tome da možeš puniti uređaje (recimo mob) dok je komp ugašen.

Uštekaj miša u port koji nema tu podršku.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 21:16   #3
na svim portovima ima napona , na USB-ima nije bilo napona prije nego sam resetirao bios, ali sad ne mogu nači gdje da u biosu isključim tu opciju
cibaliavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 00:17   #4
Postavke USb portova se mogu naći u:

1. BIOS-u
2. preko svojstava USB hub-ova u Device manageru
3. preko postavki sheme uštede energije

Pa probaj naći ...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 06:25   #5
pozdrav
__________________
Jednostavno je samo joj priđeš razgovaraj malo s njom i reci joj što osječaš.To pali 100% kome god sam rekao iz razreda kod svih pali.
simeonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 06:30   #6
Pozdrav pošto sam našao ovu temu imam i ja isto pitanje u vezi miša.Naime kad kompjuter ugasim miš i dalje svijetli.To prije nisam primjetio jer sam imao najobičniji miš koji nije imao žaruljicu.Pokušao sam naći nešto u biosu da ugasim usb kad je komp ugašen ali nisam uspio ništa.Moja matična je Gigabytova GA-MA74GM-S2,pa bi molio nekog za pomoć da mi odgovori kako da to riješim.Unaprijed hvala
__________________
Jednostavno je samo joj priđeš razgovaraj malo s njom i reci joj što osječaš.To pali 100% kome god sam rekao iz razreda kod svih pali.
simeonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:57   #7
I dalje imas napon u maticnoj ploči makar se kompjuter ugasi, zato ti miš i dalje svijetli. Trebao bi u BIOSU pronaci nesto tipa, "kada se računalo ugasi neka ugasi i usb portove" nešto u tom smislu, jer svaka ploca ima drugacije nazive pa ne znam kak se zove u tvojoj, ili ako ti to ne uspije, skines ukoliko vec nisi program od proizvodaca misa i u programu ugasis lampu na mišu.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 07:54   #8
Evo preletih manual tražeći +5VSB ali izgleda da nema mostić na MBO niti opcije u bios-u (probaj disable na keyboard power on ako već nije).
http://download.gigabyte.eu/FileList...a74gm-s2_e.pdf

Q: Why is the light of my keyboard/optical mouse still on after the computer shuts down?
A: Some motherboard provides a small amount of standby power after the computer shuts down and
that's why the light is still on.

PS: Provjeri svoj manual jer ima različitih revizija te MBO.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:11   #9
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Evo preletih manual tražeći +5VSB ali izgleda da nema mostić na MBO niti opcije u bios-u (probaj disable na keyboard power on ako već nije).
http://download.gigabyte.eu/FileList...a74gm-s2_e.pdf

Q: Why is the light of my keyboard/optical mouse still on after the computer shuts down?
A: Some motherboard provides a small amount of standby power after the computer shuts down and
that's why the light is still on.

PS: Provjeri svoj manual jer ima različitih revizija te MBO.
Hvala na savjetu,provjerio sam i to je taj manual.Pokušao sam u biosu disablati keyboard power,ali ponovno bez rezultata.
__________________
Jednostavno je samo joj priđeš razgovaraj malo s njom i reci joj što osječaš.To pali 100% kome god sam rekao iz razreda kod svih pali.
simeonas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.