Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 11:41   #4941
Luxe, jel moguće da nije stvar do mašine, nego do materijala? meni znaju nastati rupice na odjeći, a ja jako pazim robu i nemam moljce i mašina je dobra.
jednostavno nakon nešto pranja, kod neke robe je to nakon trećeg pranja se pokidaju niti.
meni su isto otišle jedne tajice tako, na bedru, niz od nekih 11 rupa.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:42   #4942
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Kaj da se popiša unutra?

Da, probaj sa sodom, na suho, usipaj unutra malo i nek stoji neko vrijeme.
Hvala na ideji. Stavila sam sodu pa ćemo vidjeti hoće šta pomoći
__________________
Čovjek je kao razlomak čiji je brojnik ono što on jest, a nazivnik ono što misli o sebi. Što je nazivnik veći, razlomak je manji.
Neobicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:51   #4943
Ako to ne uspije probaj staviti malo limunske kiseline i napuniti vodom i ostaviti da odstoji. Tako ja radim sa našim plastičnim bocama kad osjetim da smrde.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:04   #4944
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
Žene, pomagajte! Trebam savjet/mišljenje/iskustva/bilošto jer sam sad već luda.

Nisam našla prikladnu temu pa ću ovdje pokušati, ako sam fulala, ispričavam se unaprijed.

Znači, prije par mjeseci sam skužila da mi vešmašina (končar 2u1) trga robu. Pretežno je trgala bodiće od male, imali su na sredini rupice kao da su ih moljci pojeli a oko gumbića sve razderano. Ok, nisam ih zakopčala moguće, ajmo ponovo. Par pranja bude okej pa onda opet. Onda je napravila rupicu nasred moje nove majice pa sam poludila.
Zovemo majstora, on kaže da je vjv guma otišla. Ništ, stara vešmašina, odemo mi i kupimo novu. Gorenje.
Nakon cca mjesec dana, opet. Bodići poderani. Bodići su različitih marki tako da sumnjam da je u njima problem.

Posumnjam na vanish. Znam nekad izliti direkt na mrlju i ostaviti do pranja pa si mislim, možda je prejak pa ošteti tkaninu i onda se podere. Budem pripazila.
Danas skužim rupicu na tajicama od male dok sam peglala a znam da nisam stavila vanish na njih.

U čemu je stvar?? Stvarno ne kužim. Nemamo ni dva mjeseca perilcu, nova novcata je. Nije mi jasno. Inače, ona ima 1400 okretaja ali perem na 1000.

Što napraviti?
Moguće je i od mašine
Ja sam imala candy mašinu i točno se to znalo događati kod pranja ko male rupice a u početku sve bilo ok..sad kako je to moguće da se dogodi..neznam..
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:21   #4945
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Luxe, jel moguće da nije stvar do mašine, nego do materijala? meni znaju nastati rupice na odjeći, a ja jako pazim robu i nemam moljce i mašina je dobra.
jednostavno nakon nešto pranja, kod neke robe je to nakon trećeg pranja se pokidaju niti.
meni su isto otišle jedne tajice tako, na bedru, niz od nekih 11 rupa.
Stvarno ne znam... Možda jest caka u materijalu ali stvarno ne znam kako da riješim problem jer, ako operem na nekom programu za osjetljivo rublje ili ako stavim u one vreće za pranje, ne opere se ništa. Fleke od hrane, voća.. sve od male. Sve ostane. Ne znam što napraviti...

Quote:
kodo kaže: Pogledaj post
Moguće je i od mašine
Ja sam imala candy mašinu i točno se to znalo događati kod pranja ko male rupice a u početku sve bilo ok..sad kako je to moguće da se dogodi..neznam..
Da, ne znam... Meni je jedino nevjerojatno da mi jedna mašina radi rupe, zamijenim ju novom drugog proizvođača (i to dobrog, navodno) i opet se ponavlja isti problem...

Ne znam... Nazvat ću majstora pa pitati, stvarno ne znam više što misliti i napraviti... Hvala vam!
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:04   #4946
S cime najbolje oprati bijelu emajliranu kadu? Na dnu se uhvati crno koje je tesko uopce izribati osim ako ne nakrcam domestosa pa se otapa bar 15min. Ima li neka zdravija varijanta? Arf, sanytol i sl ne pomaze, ko da nisam ni oprala...
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:54   #4947
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam... Možda jest caka u materijalu ali stvarno ne znam kako da riješim problem jer, ako operem na nekom programu za osjetljivo rublje ili ako stavim u one vreće za pranje, ne opere se ništa. Fleke od hrane, voća.. sve od male. Sve ostane. Ne znam što napraviti...



Da, ne znam... Meni je jedino nevjerojatno da mi jedna mašina radi rupe, zamijenim ju novom drugog proizvođača (i to dobrog, navodno) i opet se ponavlja isti problem...

Ne znam... Nazvat ću majstora pa pitati, stvarno ne znam više što misliti i napraviti... Hvala vam!

osobno nisam probala, ali prvo mi je palo na pamet - da probaš onu vrećicu za grudnjake? ili veš općenito. onako je kao lagana, mislim da od netkanog materijala i kupiti ih nekoliko i stvljati prvo u njih pa u mašinu.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:26   #4948
Mislim da je gore napisala da je to već probala
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 21:39   #4949
Cure,molim pomoc! Kako ukloniti onaj tvornicki smrad s traperica?

Jedne su iz hm-a, druge iz amadeusa, i nakon pranja i dalje smrde

Bi li namakanje u octu pomoglo?

Radi se o trapkama s puno elastina


Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 10:02   #4950
Kako ukloniti smrad kuhanja s torbe? bila je na posudi, vraćena je s divnim mirisom..

Na jednoj torbi mi se crna kopča izgrebala od otvaranja/zatvaranja, s čim to zakamuflirati?
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:35   #4951
Imam jedne tenisice na kojima piše "dry clean only". Nisam znala da i obuća može na kemijsko čišćenje. Je li tko od vas nosio cipele na kemijsko? Rade li to uopće ovdje?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:24   #4952
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
Kako ukloniti smrad kuhanja s torbe? bila je na posudi, vraćena je s divnim mirisom..

Na jednoj torbi mi se crna kopča izgrebala od otvaranja/zatvaranja, s čim to zakamuflirati?
Ostavi je malo na balkonu, preko noći, špricni malo parfema, kajjaznam, izaći će

Nezz za kopču, ali ja ne bi ni pokušavala. Mislim da možeš samo napraviti gore
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:24   #4953
Kako oprati fleku od mlijeka? Mala mi se zalila sa mlijekom po majici i po svjetlo ljubičastoj potkosulji, na majici se ne vidi, jer je tamna, a na potkosulji je ostalo kao da je nešto utisnuto, prala sam već 2 puta i još se vidi, stavila jar, ali nije pomoglo, fleka je preko cijele prednjice, baš je ružno, kao da to operem? Nemrem oprat na 90, jer je sastav 95%pamuk i 5%elastin, a i boja je lijepa. ..
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:49   #4954
može li neko odgonetnuti kako skinuti vosak (od svijeće) sa crne pliš trenirke? otežavajuća okolnost je da već godinama tako stoji jer sam digla ruke od nje


ne znam, nemam više ideje kako spasiti tkaninu bez da ostane neka mrlja.
europe11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:17   #4955
Gdje u Zagrebu pronaći dijelove za prijenosnu šivaću mašinu?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:48   #4956
Ova pitanja tu postaju sve kompliciranija.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:52   #4957
A ima li neka tema za kompliciranija pitanja?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:12   #4958
Ma neee, pitanja su na mjestu, do mene je. Ne mogu više ni kako spada pomoć ljudima.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:56   #4959
Quote:
europe11 kaže: Pogledaj post
može li neko odgonetnuti kako skinuti vosak (od svijeće) sa crne pliš trenirke? otežavajuća okolnost je da već godinama tako stoji jer sam digla ruke od nje


ne znam, nemam više ideje kako spasiti tkaninu bez da ostane neka mrlja.
Pegla i novine (baš novine). Ja sam tako skinula s vunenog ćilima, što ne bi išlo i s plišane trenirke

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ma neee, pitanja su na mjestu, do mene je. Ne mogu više ni kako spada pomoć ljudima.
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:42   #4960
Znate one grbice koje se naprave na majicama zbog vješalice? Je njih moguće izravnati, barem djelomično?
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.