Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2017., 13:10   #2861
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A zašto ne za patologe?

Ne znam što ima odvratnije od obduciranja npr. poluraspadnutog leša. Biti kirurg je walk in the park spram toga, lol. Mislim, bilo kakva obdukcija je grozna (izaziva povraćanje, doslovno); no kad režeš leš koji je trunuo negdje na otvorenom 2 tjedna, muhe ga zapljuvale... just think of it.
🤥to rece neko ko jede leseve 😂
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 24.09.2017., 21:12   #2862
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Sve ih znam, ali najbolja partizanska je:

Uz Maršala Tita
Fun fact: izvorni tekst, Nazorov, išao je uz "Uz Tita i Staljina, dva junačka sina..." https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A...B8%D1%82%D0%B0
nitko drugi is offline  
Old 25.09.2017., 08:40   #2863
Jeste vidili rezultate izbora u Njemačkoj? Naravno, zli pogled će vidjeti samo AfD, ali stvarno važno je šest stranaka preko 9%. Gotovo je s dvo- ili dvoipo- partijskim sustavima. Ljude se više ne može oblikovati na raniji način - čitatelji Večernjeg s jedne a čitatelji Jutarnjeg s druge strane. Internet je to nepovratno promijenio (Illegale i Shamantrix su tu bili u pravu, davnih dana). Ljudi čitaju sve i svašta sa svakakvih izvora, svjetonazori postaju vrlo šareni.
nitko drugi is offline  
Old 25.09.2017., 09:07   #2864
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Jeste vidili rezultate izbora u Njemačkoj? Naravno, zli pogled će vidjeti samo AfD, ali stvarno važno je šest stranaka preko 9%. Gotovo je s dvo- ili dvoipo- partijskim sustavima. Ljude se više ne može oblikovati na raniji način - čitatelji Večernjeg s jedne a čitatelji Jutarnjeg s druge strane. Internet je to nepovratno promijenio (Illegale i Shamantrix su tu bili u pravu, davnih dana). Ljudi čitaju sve i svašta sa svakakvih izvora, svjetonazori postaju vrlo šareni.
Mala napomena - Nijemci ne čitaju ni Večernji ni Jutarnji, pa ni imigranti ne čitaju te novine. Čitaju ih, eventualno, hrvatski imigranti koji nemaju ne znam kakav utjecaj na izbore u Njemačkoj. A ako imaju, jadna Njemačka, zamisli da postane poput Hrvatske?!

Zatim, internet nije ništa promijenio jer i na internetu imaš Večernji i Jutarnji i kada je Hrvatska u pitanju gotovo ništa drugo.

A što se tiče rezultata izbora u Njemačkoj oni su potpuno očekivani i nisu nikakvo iznenađenje. Barem ne onima koji su čitali - Marxa. On je lijepo opisao kada društva skreću udesno, marksisti su to razradili, prihvatili su to i ostali politolozi.

Trump u SAD-u rezultat je istog procesa. Zna se dobro i što će biti dalje .... naravno, ako ona vrtićka djeca (Trump i njegov sjevernokorejski brat blizanac) ne porazbijaju sve igračke.

Zadnje uređivanje mravac8 : 25.09.2017. at 09:20.
mravac8 is online now  
Old 25.09.2017., 09:31   #2865
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ljudi čitaju sve i svašta sa svakakvih izvora, svjetonazori postaju vrlo šareni.
Wishful thinking.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 25.09.2017., 09:36   #2866
Josef Schuster, predsjednik središnjeg vijeća Židova u Njemačkoj:

*Do sada su huškali protiv muslimana i izbjeglica, a sutra se to može okernuti i protiv nas.*

Tip kao da je 25 godina promatrao situaciju u Hrvatskoj, počelo je krajem 80-tih i 90-te huškanjem protiv Srba, danas su na tapeti Hercegovci i Hrvati koji ne misle isto, pa Dalmatinci .......

Ljudi su svuda isti. Promotriš jednu državu koja je u previranjima i možeš znati što će se događati drugdje.
mravac8 is online now  
Old 25.09.2017., 10:38   #2867
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Mala napomena - Nijemci ne čitaju ni Večernji ni Jutarnji, pa ni imigranti ne čitaju te novine. Čitaju ih, eventualno, hrvatski imigranti koji nemaju ne znam kakav utjecaj na izbore u Njemačkoj. A ako imaju, jadna Njemačka, zamisli da postane poput Hrvatske?!

Zatim, internet nije ništa promijenio jer i na internetu imaš Večernji i Jutarnji i kada je Hrvatska u pitanju gotovo ništa drugo.

A što se tiče rezultata izbora u Njemačkoj oni su potpuno očekivani i nisu nikakvo iznenađenje. Barem ne onima koji su čitali - Marxa. On je lijepo opisao kada društva skreću udesno, marksisti su to razradili, prihvatili su to i ostali politolozi.

Trump u SAD-u rezultat je istog procesa. Zna se dobro i što će biti dalje .... naravno, ako ona vrtićka djeca (Trump i njegov sjevernokorejski brat blizanac) ne porazbijaju sve igračke.
Nijemci ne čitaju Jutarnji i Večernji, ali čitaju Die Zeit, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Welt i ostalo.
Na Internetu ima puno toga za onoga koji zna naći, kada je Hrvatska u pitanju imaš osim regularnih novina: Advance hr, Lupiga, Antifašistički vjesnik, Novosti, Novi Plamen, da navedem ove koji su bliže tvojoj strani ideološkog spektra.
Može li nešto konkretnije od boldanog...
zoroasterix is offline  
Old 25.09.2017., 12:34   #2868
What in the actual fuck? Pokušavam pronaći odakle Alice Weidel njena djeca, i jesu li uopće njena, i ne uspijevam ni nakon 20 minuta surfanja.

Na wikipediji imamo ovaj savršeno 'informativan' odlomak:

"Weidel is in a relationship with Sarah Bossard, a Swiss film producer of Sri Lankan origin, and has a second residence with her in Biel, Switzerland.[15] They have two children."


Apemant is offline  
Old 25.09.2017., 13:46   #2869
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Wishful thinking.
Zanimljivo da ne postoji hrvatski odgovarajući izraz za engleski koncept ''wishfull thinking''

Najbliže tom čestom engleskom izrazu je ono ''što se babi tilo to se babi snilo''.

Imate li vi neki prijedlog?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 25.09.2017., 14:16   #2870
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
''wishfull thinking''
Nije wishfull, nego je wishful.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 25.09.2017., 14:42   #2871
Citao sam prije koji dan kako je 18. godisnji afganistanac u njemackoj zaklao svoju 14. godisnju sestru jer se htjela odvojiti od obitelji u kamp za mlade. Osramotila je cast obitelji jer se htjela integrirati u drustvo. Lijevicarske novine takve informacije presucuju a kod desnicarskih ne znas jel istina ili nije. No ocito nije nemoguce i to ce biti malo veci problem u Europi u buducim desetljecima.
La Baba yaga is offline  
Old 25.09.2017., 14:53   #2872
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Nije wishfull, nego je wishful.
Ja ti se čudim.
Pišeš jednu stranicu na temi o gospon Hegelu da objasniš kako je bitan sadržaj a ne forma (izričaj sadržaja) a ovdje nisi odgovorio na sadržaj pitanja nego si nadodao formalno l koje u našem jeziku ništa ne mijenja tj svejedno je nama je li
amer

bil ili bill
ful ili full

uglavnom ovo ti je bilo dull
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 25.09.2017., 15:10   #2873
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ja ti se čudim. (...)
Kako god da okreneš, ostaje činjenica da nije wishfull, nego wishful.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 25.09.2017., 15:11   #2874
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Citao sam prije koji dan kako je 18. godisnji afganistanac u njemackoj zaklao svoju 14. godisnju sestru jer se htjela odvojiti od obitelji u kamp za mlade. Osramotila je cast obitelji jer se htjela integrirati u drustvo. Lijevicarske novine takve informacije presucuju a kod desnicarskih ne znas jel istina ili nije. No ocito nije nemoguce i to ce biti malo veci problem u Europi u buducim desetljecima.
Čovjek se drži svoje tradicije. Trebao bi dobiti pohvale od svih desničara - tradicionalista, konzervativaca.

Za razliku od tko zna koliko Afganistanaca koji se ne drže svoje tradicije i nisu zaklali svoje sestre već su ih pustili u kamp za mlade. Fuuuuj, liberali, komunjare .....
mravac8 is online now  
Old 25.09.2017., 15:15   #2875
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Fuuuuj, liberali, komunjare .....
Mrzitelji svega afganistanskog...
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 25.09.2017., 15:49   #2876
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Mrzitelji svega afganistanskog...
I obiteljskog.

Zar ne vidiš da je tipu obitelj na prvom mjestu? Štitio je čast obitelji.

Hrvati koji su štitili obitelj od napada homića i lezbijki tako da su ugradili u sam Ustav da je brak zajednica muškarca i žene trebali bi ga odlično razumjeti. Obitelj je svetinja, temelj društva.
mravac8 is online now  
Old 25.09.2017., 17:43   #2877
Taj Afganistanac i njegova sestra nisu se niti trebali naci tu gdje jesu, u izbjeglistvu.
U tome je glavni problem.
cestar is offline  
Old 25.09.2017., 17:49   #2878
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
I obiteljskog.

Zar ne vidiš da je tipu obitelj na prvom mjestu? Štitio je čast obitelji.

Hrvati koji su štitili obitelj od napada homića i lezbijki tako da su ugradili u sam Ustav da je brak zajednica muškarca i žene trebali bi ga odlično razumjeti. Obitelj je svetinja, temelj društva.
Hrvati su zaista grozni.
zoroasterix is offline  
Old 25.09.2017., 18:08   #2879
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
I obiteljskog.

Zar ne vidiš da je tipu obitelj na prvom mjestu? Štitio je čast obitelji.

Hrvati koji su štitili obitelj od napada homića i lezbijki tako da su ugradili u sam Ustav da je brak zajednica muškarca i žene trebali bi ga odlično razumjeti. Obitelj je svetinja, temelj društva.
Jos sad cekamo Branitelje u Ustavu. Onda ce konacno, ko afganistanci, smjeti slobodno nositi Kalasnjikov o ramenu po ulicama i trgovima. Ipak smo mi predzidje krscanstva.
La Baba yaga is offline  
Old 25.09.2017., 18:42   #2880
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Citao sam prije koji dan kako je 18. godisnji afganistanac u njemackoj zaklao svoju 14. godisnju sestru jer se htjela odvojiti od obitelji u kamp za mlade. Osramotila je cast obitelji jer se htjela integrirati u drustvo. Lijevicarske novine takve informacije presucuju a kod desnicarskih ne znas jel istina ili nije. No ocito nije nemoguce i to ce biti malo veci problem u Europi u buducim desetljecima.
Mogu li se ljevičari i desničari složiti u tome kako najbolje da taj Afganistanac i njegova obitelj imaju koliko toliko normalne uvjete života u svojoj zemlji... dakle, ne kao u Njemačkoj, ali bolje od činjenice da jedva može zakoračiti u svoje polje a da ne stane na minu, da ne spominjem druge posljedice ratnog pakla koji tamo vlada već... 40-tak godina otprilike.
cestar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.