Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 10:03   #4261
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Daju se senzori rijesit i izvan ovlastenog za puno manje love.
Može malo više info o ovome, gdje, kod koga?
kamikaza777 is offline  
Old 25.09.2017., 11:40   #4262
Mislim da ima u Molydonu, ako se ne varam, oni mogu i sve programirati/kodirati da radi.

Navodno i Furlan prodaje te zamjenske TPMS i prilikom montaze guma ih "upogoni" da rade. Srecom nemam to na autu pa nisam puno proucavao.
Javit ce se netko educiraniji sa vise info
nigda_vz is offline  
Old 25.09.2017., 11:44   #4263
A ima ih po ebayu skup s opremom za programiranje/aktiviranje.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 25.09.2017., 11:52   #4264
sjetih se odličnih i ne preskupih guma,po mokrom mi je bila nenadjebiva

bf goodrich winter g force
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 25.09.2017., 15:15   #4265
Quote:
Prigorecc kaže: Pogledaj post
Ti osjetiš razliku nakon balansiranja svake sezone?
I koliko km prelaziš sa setom guma po sezoni?
Ne osjetim. Ljetni set skoro 20, zimski 10 tkm.
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Pa valjda ces potražiti vulkanizera čim ju razvališ, nećeš voziti gumu koja trese do kraja sezone, spremiti ju u podrum i onda ići u vulkanizera u 11.om mjesecu kad su najveće gužve?
Ako sam ju ispravnu spremio, ispravnu sam ju i izvadio. Uvijek. A trošak nije balansiranje nego izostanak s posla, odlazak na drugi kraj grada, i čekanje u redu da bi ispravan kotač stavio na balansirku.
Ne pričamo o razvaljenim gumama. Pričamo o gumama koje se tandrču po očajnim cestama kod nas. Odvezi ih nakon sezone na balans i bar kod jedne će trebati novi raspored utega.

Po mom iskustvu, nekad 1 a nekad dvije je ponovno balansirao. Nije to bilo niš strašno da ti volan ispada od trešnje.

Ponavljam, smiješan trošak da se nebi pregledalo.
Fishkal is offline  
Old 25.09.2017., 15:17   #4266
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ne osjetim. Ljetni set skoro 20, zimski 10 tkm.Ne pričamo o razvaljenim gumama. Pričamo o gumama koje se tandrču po očajnim cestama kod nas. Odvezi ih nakon sezone na balans i bar kod jedne će trebati novi raspored utega.

Po mom iskustvu, nekad 1 a nekad dvije je ponovno balansirao. Nije to bilo niš strašno da ti volan ispada od trešnje.

Ponavljam, smiješan trošak da se nebi pregledalo.
A i trošak je smješan zavisno gdje ideš. Neki su vulkanizeri i od balansiranja napravili mikrokirurgiju, bar po cijenama.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 25.09.2017., 15:23   #4267
Stvarno su mi čudni ovi koji ne balansiraju gume .... NIKAD. Jebo ga led pa ove sezone su mi Pirellice na 12.000 počele trest (balansirane na početku sezone) i rezultat je bio 0g + 20g + 20g + 40g
Nakon toga mirne ko ulje.

Eto mi 115 na mjestu di je ograničenje 50.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 25.09.2017., 15:40   #4268
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Mislim da ima u Molydonu, ako se ne varam, oni mogu i sve programirati/kodirati da radi.

Navodno i Furlan prodaje te zamjenske TPMS i prilikom montaze guma ih "upogoni" da rade. Srecom nemam to na autu pa nisam puno proucavao.
Javit ce se netko educiraniji sa vise info
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
A ima ih po ebayu skup s opremom za programiranje/aktiviranje.
probat cu ih pitat/potrazit, za mazdu mi treba...
kamikaza777 is offline  
Old 25.09.2017., 16:11   #4269
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Stvarno su mi čudni ovi koji ne balansiraju gume .... NIKAD. Jebo ga led pa ove sezone su mi Pirellice na 12.000 počele trest (balansirane na početku sezone) i rezultat je bio 0g + 20g + 20g + 40g
Nakon toga mirne ko ulje.
Pa to, odeš balansirat kad krenut trest, ić balansirat nakon svakog uzimanja istih iz podruma (znači 2x godišnje) je ludost sve i da je besplatno, al dobro, svak ima svoje gušte...
MEP is offline  
Old 25.09.2017., 16:43   #4270
Paaa, meni obično počnu trest na kraju sezone pa "pregrmim" do iduće ... Valjda mi se jednom ili dvaput dogodilo da NETREBA balansirat na kraju sezone. Isto ko i špur - OBAVEZNO kad kupujem nove gume a često i između toga (btw - jel neko primjetio kako je propala Banimirova obnovljena ovo ljeto? Jebali ih šahtovi da ih jebali ...)
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 25.09.2017., 16:47   #4271
185 60 14..osim save s3..nešto do 400kn/kom ?
__________________
da?
hakkler is offline  
Old 25.09.2017., 16:49   #4272
Fulda Kristal Montero 3
Intel_85 is online now  
Old 25.09.2017., 16:55   #4273
Quote:
MEP kaže: Pogledaj post
Pa to, odeš balansirat kad krenut trest, ić balansirat nakon svakog uzimanja istih iz podruma (znači 2x godišnje) je ludost sve i da je besplatno, al dobro, svak ima svoje gušte...
Sad kad budeš mjenjao set. Dođi na Kajzericu kod kolopera i daj mu da preleti sve 4 koje skidaš. Ako ne treba ništa na njima dirati, plaćam račun kod njega i pivo i klopu u obližnjem Savskom mlinu.
Fishkal is offline  
Old 25.09.2017., 18:07   #4274
trebat će, jer svaka jebena balansirka kod svakoga jebenoga vulkanizera drugačije pokaže i to sam se uvjerio nekoliko puta kod čak tri različita vulkanizera tri puta zaredom u jednom danu.
homosapiens is offline  
Old 25.09.2017., 18:13   #4275
Koloper ima dobre balansirke koje i održava. Nešto za što mnogi vulkanizeri nisu čuli da se radi.
Fishkal is offline  
Old 25.09.2017., 18:30   #4276
Bilo bi najbolje balansirati gume nakon što se napravi nekoliko stotina kilometara i sve sjedne na svoje mjesto. Sigurno bi bila razlika u odnosu na kad se montiraju i balansiraju bez vožnje.

Za optiku ne znam kuda vozite, zadnja dva puta kada sam bio jedva da su nešto dirali, sve zeleno i debelo unutar tolerancije. Glupo mi je gubiti vrijeme uzalud.
babanghida is offline  
Old 25.09.2017., 18:36   #4277
Bogme zadnjih 5 puta NEVALJA optika. Obično stradaju zadnji kotači.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 25.09.2017., 19:11   #4278
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ne osjetim. Ljetni set skoro 20, zimski 10 tkm..
Ja radim upola manje km i zadnji setovi guma (ljetne 4 g. a zimske 5 g.) su prošli bez balansiranja.
Nikaj nije treslo, a prije nego sam stavio nove gume napravio sam špur i to je to.
Nakon zamjene guma i rađenja optike nisam primijetio da auto ide nekaj posebno mirnije. Osjetilo se je da su nove gume na autu jer su bolje držale ali uglavnom je to sve.

Ne velim da je loše raditi balans prilikom svake zamjene guma, u stvari to može samo koristiti. Stvar je u tome da do sada nisam imao potrebe za tim.
Prigorecc is offline  
Old 25.09.2017., 19:17   #4279
pozdrav,
molim preporuku za dobru zimsku gumu,ljetne su dimenzije 225-50-18,70% vremena je voznja po Zg
hvala
hrki100 is offline  
Old 25.09.2017., 20:45   #4280
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Sad kad budeš mjenjao set. Dođi na Kajzericu kod kolopera i daj mu da preleti sve 4 koje skidaš. Ako ne treba ništa na njima dirati, plaćam račun kod njega i pivo i klopu u obližnjem Savskom mlinu.
Plati još AC i dizela do gori i imamo dil
MEP is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.