Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 19:08   #6181
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
riječ je o ovom brodu

http://www.vittoria.biz/military-par...8-sar/?lang=en

do sada nitko u hrvatskoj nije radio ovakvo nešto, ali riječ je o seriji o 4 ili 10 brodova, sigurno bi bilo zainteresiranih

i na kraju, što će nama takva zvijer?
za zastitu tamo nekog zaljeva...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 15.07.2017., 20:03   #6182
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
riječ je o ovom brodu

http://www.vittoria.biz/military-par...8-sar/?lang=en

do sada nitko u hrvatskoj nije radio ovakvo nešto, ali riječ je o seriji o 4 ili 10 brodova, sigurno bi bilo zainteresiranih

i na kraju, što će nama takva zvijer?
Jel natjecaj bio za jedan brod ili za seriju njih? Jel se javio ijedan domaci skver? Pitam, nisam proucavao pojedinosti ovog slucaja.

Pa rekli su da sluzi za traganje i spasavanje na moru. Ne znam koliko ste vi tu svjesni ali Hrvatska je postala nauticka velesila. Prosle godine u jednom trenutku vise od polovine svjetske flote megajahti se nalazilo u Jadranu. O boomu chartera da i ne pricam. To su ozbiljne stvari koje zahtijevaju ozbiljne alate i profesionalce koji njima upravljaju.
HoD is offline  
Old 15.07.2017., 20:38   #6183
Necinjenje drzave nista da utjera poreski dug od 18 miliona kuna M.Bandica je presedan nakon koga ce se svi poreski duznici moci pozivati na taj slucaj i s punim pravom odbiti platiti porez RH, jer kad oslobadjanje od placanja poreza vrijedi za jednog gradjanina RH onda vrijedi za sve.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 15.07.2017., 21:33   #6184
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Necinjenje drzave nista da utjera poreski dug od 18 miliona kuna M.Bandica je presedan nakon koga ce se svi poreski duznici moci pozivati na taj slucaj i s punim pravom odbiti platiti porez RH, jer kad oslobadjanje od placanja poreza vrijedi za jednog gradjanina RH onda vrijedi za sve.
E vidis, upravo iz tog razloga hr pravo ne poznaje presedan.
Hr nije pravna drzava.
newone is offline  
Old 15.07.2017., 22:21   #6185
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Jel natjecaj bio za jedan brod ili za seriju njih? Jel se javio ijedan domaci skver? Pitam, nisam proucavao pojedinosti ovog slucaja.

Pa rekli su da sluzi za traganje i spasavanje na moru. Ne znam koliko ste vi tu svjesni ali Hrvatska je postala nauticka velesila. Prosle godine u jednom trenutku vise od polovine svjetske flote megajahti se nalazilo u Jadranu. O boomu chartera da i ne pricam. To su ozbiljne stvari koje zahtijevaju ozbiljne alate i profesionalce koji njima upravljaju.
ovo su posebni brodovi rađeni po specijalnoj narudžbi.
jer nekome je palo na pamet da hoće formulu al da bude povišena kao džip.
i talijani napraviše....

priča se o 10 novih brodova, od kojih 4 za zadar. ne znam jesu li svi ovog mutant tipa
dk1 is offline  
Old 15.07.2017., 22:43   #6186
Malo sam sad vise proucio link. Visina broda je potpuno normalna. Brzina od 35 cvorova isto nije nikakva formula nego standard za nesto takvo. Brod je prakticki nepotopiv sto znaci da napokon lucka kapetanija ima brod koji moze izaci van po svim vremenskim uvjetima. Cak i za hitan medicinski transport kad ni helikopteri ne mogu letjeti.

Bojim se da se nitko iz Hr nije javio na natjecaj jer nisu mogli ispuniti zadane uvjete. Nitko od nasih nije nikad radio ista slicno.
HoD is offline  
Old 15.07.2017., 23:12   #6187
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Malo sam sad vise proucio link. Visina broda je potpuno normalna. Brzina od 35 cvorova isto nije nikakva formula nego standard za nesto takvo. Brod je prakticki nepotopiv sto znaci da napokon lucka kapetanija ima brod koji moze izaci van po svim vremenskim uvjetima. Cak i za hitan medicinski transport kad ni helikopteri ne mogu letjeti.

Bojim se da se nitko iz Hr nije javio na natjecaj jer nisu mogli ispuniti zadane uvjete. Nitko od nasih nije nikad radio ista slicno.
ne, standardna brzina za takve nepotopive brodove za sve uvjete je oko 25 čvorova...
npr. ovaj je za farske otoke, sličnih dimenzija, 400 konja slabiji, desetak čvorova sporiji
https://www.safehavenmarine.com/self-righting-48
https://www.youtube.com/watch?v=7WXDmmRfYGo


ili ovaj američki, duplo slabiji

https://www.youtube.com/watch?v=O_Ot9A-8Qm0

i logično pitanje, jel nama to treba? je li jadran sjeverni atlantik?
dk1 is offline  
Old 15.07.2017., 23:24   #6188
64 dana godišnjeg odmora imaju. Ovo nije normalno više.
klokanovac is offline  
Old 16.07.2017., 00:00   #6189
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Na stranu svi upisi falsifikatorice referenduma, ni ne čitam ih sve da istinu kažem, ali onaj kako je oporba, odnosno SDP, kriva za nestabilnost Vlade je za anale. Legendarno
Najjače je kako glumi objektivnost, a kad sam napisao kako za HDZ glasaju djeca jugokomunista i četnika dobio sam kao odgovor taj sada već legendarni post o lažiranju referenduma.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Old 16.07.2017., 08:02   #6190
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ne, standardna brzina za takve nepotopive brodove za sve uvjete je oko 25 čvorova...
npr. ovaj je za farske otoke, sličnih dimenzija, 400 konja slabiji, desetak čvorova sporiji
https://www.safehavenmarine.com/self-righting-48
https://www.youtube.com/watch?v=7WXDmmRfYGo


ili ovaj američki, duplo slabiji

https://www.youtube.com/watch?v=O_Ot9A-8Qm0

i logično pitanje, jel nama to treba? je li jadran sjeverni atlantik?
Evo ovaj ima max brzinu od 43 cvora.
http://www.camarc.com/download/i/mar...cue%20Boat.pdf
Zato sam i napisao da je to otprilike standard. Ameri si mogu priustiti sporije jer za hitnost imaju SAR helikoptere. Ili za brzinu koriste ovaj iz mog linka. Recimo po nevremenu bi ovaj nas od Splita do Visa i nazad isao minimalno 3 sata dok bi ovaj sporiji isao 4,5.

Naravno da nam i to treba na Jadranu, o nepotrebi za takvim necim mogu pisati samo oni koji Jadran ne poznaju.
HoD is offline  
Old 16.07.2017., 08:27   #6191
Plenković nema osobni stav o Trgu maršala Tita ni o iseljavanju 55.000 Hrvata u Njemačku
Bravo za našeg premijera. Nema stav ni o čemu. Napravi jednu reformu i onda ju ponavlja 150 puta (a reforma pripremljena u vrijeme Oreškovićeve vlade).
Tomo1972 is offline  
Old 16.07.2017., 08:48   #6192
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Evo ovaj ima max brzinu od 43 cvora.
http://www.camarc.com/download/i/mar...cue%20Boat.pdf
Zato sam i napisao da je to otprilike standard. Ameri si mogu priustiti sporije jer za hitnost imaju SAR helikoptere. Ili za brzinu koriste ovaj iz mog linka. Recimo po nevremenu bi ovaj nas od Splita do Visa i nazad isao minimalno 3 sata dok bi ovaj sporiji isao 4,5.

Naravno da nam i to treba na Jadranu, o nepotrebi za takvim necim mogu pisati samo oni koji Jadran ne poznaju.
ali to je obični brzi brod, valovi do 4 metra, vjetar do 50 čvorova....
dk1 is offline  
Old 16.07.2017., 09:13   #6193
Jesi ikad vidio valove od 4 metra dok jugo puse 90km/h? Da obican brzi brod...

Veca brzina osim jacih motora zahtijeva i drugaciji trup. Manja zahtijevana brzina omogucava izgradnju dubljeg V i stabilnijeg trupa. Netko je izracunao (a to sigurno nije onaj panj Butkovic) da je onaj trup i brzina od 35 cvorova ono sto treba za Jadran. Vrlo jednostavno.
HoD is offline  
Old 16.07.2017., 09:28   #6194
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Jesi ikad vidio valove od 4 metra dok jugo puse 90km/h? Da obican brzi brod...

Veca brzina osim jacih motora zahtijeva i drugaciji trup. Manja zahtijevana brzina omogucava izgradnju dubljeg V i stabilnijeg trupa. Netko je izracunao (a to sigurno nije onaj panj Butkovic) da je onaj trup i brzina od 35 cvorova ono sto treba za Jadran. Vrlo jednostavno.
Da zemlja cije firme su izradjivale raketne topovnjace i podmornice nije u stanju napraviti obican brzi brod po ne znam kakvim zahtjevima su price za malu djecu. Netko stavlja pinku v dzepeka.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 16.07.2017., 09:31   #6195
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Plenković nema osobni stav o Trgu maršala Tita ni o iseljavanju 55.000 Hrvata u Njemačku
Bravo za našeg premijera. Nema stav ni o čemu. Napravi jednu reformu i onda ju ponavlja 150 puta (a reforma pripremljena u vrijeme Oreškovićeve vlade).
Lazu kao da smo Sj. Koreja. Friziraju podatke. Evo, nikad manje nezaposlenih. Cveta cvece u nase preduzece. I opozicija sve to guta i suti. Proklete politicka kasta konformista i poltrona.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 16.07.2017., 10:50   #6196
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Lazu kao da smo Sj. Koreja. Friziraju podatke. Evo, nikad manje nezaposlenih. Cveta cvece u nase preduzece. I opozicija sve to guta i suti. Proklete politicka kasta konformista i poltrona.
RAST BDP-a (aka nizozemska bolest)

Smanjenje nezaposlenosti (aka isljeavanje stanovništva i brisanje s evidencije HZZO-a)

__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Old 16.07.2017., 11:11   #6197
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Da zemlja cije firme su izradjivale raketne topovnjace i podmornice nije u stanju napraviti obican brzi brod po ne znam kakvim zahtjevima su price za malu djecu. Netko stavlja pinku v dzepeka.
Gomila gluposti. Sto, hrvatski proizvodjaci su preposteni pa se sa njima ne bi mogla dogovoriti pinka sa strane nego se to moze jedino sa Talijanima? Ovo je obican brzi brod za one koji ne znaju sto je brod.

Ja, kao netko tko radi na tom podrucju, sam potpuno siguran da se kod nas nesto ovakvo moze napraviti. Nakon nekoliko godina istrazivanja i razvoja i reda velicine veceg ulaganja. Tko bi trebao financirati istrazivanje i razvoj za privatni skver? Drzava? Tek tad bi onda neki mcfuck sa foruma stvorio galamu o korupciji jer brod koji se gradi u hrvatskoj kosta nekoliko puta vise od onog talijanskog.

Uostalom ne vidim da je jos itko odgovorio na moje prvo pitanje. Je li se ijedan domaci skver javio na natjecaj? U tom slucaju mozemo pricati potpuno drugacije.
HoD is offline  
Old 16.07.2017., 11:19   #6198
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
RAST BDP-a (aka nizozemska bolest)

Smanjenje nezaposlenosti (aka isljeavanje stanovništva i brisanje s evidencije HZZO-a)

Nisam nikad čuo za taj pojam nizozemske bolesti pa ću se baciti malo na čitanje. Misliš na HZZ, a ne na HZZO (i ja znam pomiješati te dvije kratice)?
Tomo1972 is offline  
Old 16.07.2017., 11:20   #6199
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Lazu kao da smo Sj. Koreja. Friziraju podatke. Evo, nikad manje nezaposlenih. Cveta cvece u nase preduzece. I opozicija sve to guta i suti. Proklete politicka kasta konformista i poltrona.
Ne bih rekao da lažu i da lažiraju podatke nego samo izvrću činjenicu kako njima paše. Da, imamo pad nezaposlenih. Ali, imamo li rast zaposlenih?
Tomo1972 is offline  
Old 16.07.2017., 11:24   #6200
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ovo su posebni brodovi rađeni po specijalnoj narudžbi.
jer nekome je palo na pamet da hoće formulu al da bude povišena kao džip.
i talijani napraviše....

priča se o 10 novih brodova, od kojih 4 za zadar. ne znam jesu li svi ovog mutant tipa

[/QUOTE]
do sada nitko u hrvatskoj nije radio ovakvo nešto, ali riječ je o seriji o 4 ili 10 brodova, sigurno bi bilo zainteresiranih

i na kraju, što će nama takva zvijer?[/QUOTE]


Ajmo malo metaforike.

Kupila sam plastenike. Standardni gabarit ima točnu definiranu cijenu po m/2, i za svakog je kupca isti.
Ja sam tražila povišenje nosečih stupova za 70 cm, čeone strane polikarbonat i prozore u sljemenu, i proširenje vrata za 70 cm.
Dobila sam,ali za dosta veću cijenu.

Što mi je donjela ta 70 cm veća visina od standarda - ulazak traktora od 73 ks sa kabinom, ulazak rotobrane širine 280 cm, i povećanu kubikažu zraka u plasteniku koja automatski drži duže temperatutu zraka u kritičnom momentu iznad točke smrzavanja. To sa standardnim gabaritom ne bi bilo moguće.
Uz to, mogućnost upotrebe traktora veće jačine mi je u jednom kritičnom momentu pomogla da preoravanjem na dubinu 40 plus koji cm uništim patogene zbog kojih bih inače morala raditi solarizaciju ili kemmizaciju, ili čak i izmjestiti - preseliti na novu lokaciju plastenike.
Isto tako, da se nisam odlučila trkakor od 60 ks zamijeniti ovim od 73, dubinu brazde od 40 cm ne bih mogla sa njim odraditi.

Kužiš poantu - dugoročno ulaganje većeg novčanog iznosa omogućuje radnje koje će u budućnosti trebati odraditi. A možda ih treba već i sada.

Sada si to preslikaj na brodicu.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.